Мичи Батсуаи, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мичи Батсуаи, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец најпознат под прекарот „Батсман„ Нашата приказна за детството Мичи Батшуаи, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговата способност да постигнува изненадувачки голови, но само неколкумина сметаат дека Био е на Мичи Батшуаи, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Раниот и семејниот живот

Почнувајќи, Michy Batshuayi Atunga е роден на 2 октомври 1993 година во Брисел, Белгија. Роден е кај неговата мајка Вивијан Леја Исека и од неговиот татко Пино Батшуаи. Двајцата родители се со африканско потекло и потекнуваат од Демократска Република Конго. Имигрирале во Белгим во потрага по зелени пасишта и да се грижат за своите деца сè уште неродени.

Растејќи во Брисел, младиот Батсуаји ја има поддршката од неговите родители кои сакаат да се забавуваат и го охрабруваат него и неговиот брат Арон Леја Исека (исто така фудбалер) да го развијат и да го практикуваат спортот за кој имале страст.

Нивната поддршка беше особено зајакната со фактот дека Батшуаи покажуваше енергична фудбалска моќ што не само што го натера да се истакне меѓу неговите врсници, туку се фаќаше за неговиот мал брат, кој исто така избра и разви интерес за фудбал.

Не помина долго и родителите на Батшуаи му дадоа поттик на неговата страст кон фудбалот запишувајќи го на младинска академија, РФЦ Евере, прв меѓу четирите младински клуб каде ја започна својата кариера.

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Кариера Buildup

Фудбалската особина за која Батсуаи беше идентификувана за време на неговите напори за младински клубови беше неговата тенденција да прави долги трки со топката без да помине, особина која неговите соиграчи го сметаа за себични.

Како и да е, тој најде наклоност кај извидници од други клубови кои гледаа подалеку од неговата перцепирана себичност. Забележителен меѓу неговата бројна младинска кариера беше неговото преселување во младинскиот клуб Андерлехт во 2007 година, каде играше во својство на центарфор и даваше голови.

Неговата врвна форма не остана незабележана од ривалскиот клуб Стандард Лиеж, кој ги обезбеди своите услуги во 2008 година. Батшуаи си изгради ниша во клубот со своите импресивни настапи и беше промовиран во сениорскиот тим кога имал 18 години.

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Стани за слава

Батшуаи не беше тој што изгуби напредок во кариерата за која страдаше. Неговата одржувана топ-форма го постигна 21 гол во текот на сезоната 2013/2014 за Стандард Лиеж. Подвигот меѓу многу други го натера да ја освои наградата Абони чевли доделена како признание за најдобрите африкански најдобри играчи во прволигашките тимови во Белгија.

Батшуаи ја продолжи својата голгетерска уметност во Марсеј, француски клуб за кој потпиша во 2014 година. Токму во Марсеј, неговата голгетерска форма го привлече интересот на врвните англиски тимови, вклучувајќи ги ФК Челзи и Вестам. Останатото, како што велат, е историја.

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Животен однос

Батшуаи е еден од ретките значајни фудбалери кои се конзервативни во врска со животот во нивната врска. Ова ги натера сите да шпекулираат со кого може да се дружи убавиот изглед.

Никаква дама не е видена со него на некој настан, па дури и прошетка. Додека многумина веруваат дека тој е добар во одржувањето на приватен живот приватен, други веруваат дека тоа е само прашање на време пред тој да ја открие својата шапка или девојка. Бидете сигурни, ние ќе обезбедиме ажурирање на развојот во тој поглед како што се појавуваат.

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Проблем со ФИФА Рејтинг

Мичи е меѓу играчите кои навистина се грижат за неговите рејтинзи во енормно популарниот фудбалски натпревар на ЕА Спорт. Погледнете ја неговата реакција на неговиот 2018 ФИФА порака подолу;

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Очигледно несоодветно изразување

Додека Batshuayi беше во Челзи тој дојде под тежок оган откако снимките од решавачкиот меч се појави да го фатат да се смее на својот колега соиграч Алваро Мората за загубен пенал. Инцидентот се случи за време на поразот од престрелката на Челзи од Аренал во финалето на штитот на заедницата во 2017 година. Батшуаи беше заменет со Мората во текот на 74. минута од играта бидејќи не успеа да импресионира.

Натпреварот беше во ќор-сокак со нерешен резултат 1-1, оставајќи пенали да го решат победникот. Алваро Мората заедно со Тибу Куртоа пропушти пенали удар што го виде Арсенал победи на натпреварот. Што фанатите беа фанатирани кога се појави снимка за прикажување на Batshuayi се смее зад Morata, кој беше очигледно болен од загубата.

Сепак, Batshuayi отиде на Твитер моменти подоцна да се поправи она што тој го зеде како погрешна претстава, истакнувајќи дека:

„Леле, некои луѓе навистина веруваат дека се смеев на соиграчот и / или наше губење? Извинете што разочарав, но јас не бев ”

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Љубов за стрипови

Batshuayi има навика за гледање и следење цртани серии. Активноста која е една од неговите забавни активности има далекусежни ефекти надвор од забавата, бидејќи го диктира неговото чувство за мода. Значаен меѓу неговите омилени цртани ликови е Сунѓерот Боб и тој никогаш не изгледа дека има доволно цртани филмови на Сунѓерот Боб.

Покрај тоа, тој еднаш забележал како носи боксер под негов комплет. Боксерот (на сликата подолу под про transparentирни шорцеви) го отсликува длабокиот морски карактер под неговиот комплет. Навистина неговата loveубов кон цртаниот филм нема граници.

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Биг Кид во срцето

Батшуаи е оној кој изгледа дека никогаш не се однесувал на својата возраст, а доказ за тоа е неговата колекција играчки. 25-годишникот има голема колекција на играчки кои ги опишува како негов личен музеј. „Личниот музеј“ располага со голем стаклен ормар исполнет со минијатурни играчки за собирање.

Не само мали играчки, се чини дека Батшуаи најде голема играчка што навидум одговара на неговата возраст. Станува збор за статуа со целосна големина од популарниот цртан филм Dragon Ball Z.

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Причини зад прекарот

Поради неговата љубов кон стрипови, Бацуии го доби прекарот "Батсман", лик што му се допаѓа и го дефинира. Карактерот на Бетмен се смета за оној што доаѓа од мракот за да го направи незамисливо.

Батшуаи доаѓа од клупата за резерви и сепак прави магија за производство на голови. Говорејќи за головите, тактиката за славење на погодоците на Светскиот куп на Светскиот куп во Мичи, еднаш му успеа, затоа што еднаш ја виде топката што ја шутираше кон голот, а му се спротивстави на лицето.

Мичи Batshuayi Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Факти за личноста

Мичи Батшуаи е оној кој го сака она што го работи и зрачи со стрип олеснување дури и кога работите не одат како што планира тој. Како и да е, работи напорно и се обидува се од себе да ги направи неговите достигнувања да изгледаат без напор.

Покрај тоа, Тој е друштвен, има чувство на дипломатија и го обидува најдоброто што може да ги избегне конфронтациите.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Мичи Batshuayi плус неизвалкани биографија факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари