Герард Деулофеу за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј позната како "Добавувачот". Нашата Герард Deulofeu Детството приказна плус нераскажаните биографија факти донеси до вас целосна сметка на значајни настани од своето детство време до денес.

Џерард Деулофеу за детска приказна - анализата. Кредит за Твитер, Телеграф и Премиер Лига

Во анализата се вклучени неговите рани животни, семејно потекло, образование / кариера, раниот живот во кариерата, патот до слава, доказ за слава, живот на врска, личен живот и факти за живот итн.

Да, секој знае дека не е само брз, туку вешт играч надарен со добра техника, способности за дриблање и око за цел.

Што знаат сите за Џерард Деулофеу. Кредит за Премиер Лигата

Сепак, само неколкумина фанови на фудбалот знаат многу за Биографијата на Жерар Делофеу, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Жерард Деулофеу за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Жерар Делофеу Лазаро. Жерард Deulofeu како што тој често се нарекува е роден на 13th ден на март 1994 на неговата мајка, Марија Jesús Лазаро и татко, Марсел Deulofeu во шпанскиот село Riudarenes.

Жерар е од чисто шпанско потекло, при што сите членови на неговото семејство имаат свои корени од Каталонија, кој е етнички дом на ФК Барселона.

Жерар Деулофеу семејство потекло. Кредит за Атлас и чизми

Овој шпански регион има вкупно население од околу 7.5 милиони луѓе, сметководство за над 16% од вкупното население во Шпанија и 6.3% (32,114sq km) на шпанската територија Атлас и чизми.

Според извештаите во медиумите, младиот Deulofou пораснал сам со своите родители без брат или сестра. Сепак, имајќи татко љубител на фудбалот, тоа беше само природно за прекрасната фудбалска игра да се всади во него како дете.

Дали знаеше?… Младиот Deulofeu пораснал играјќи со момчињата во неговото село. Според DailyMail, тој израснал со доверба и навика да го пречекори својот белег, правејќи ги работите надвор од сино со фудбалски топки.

Gerard Deulofeu Приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти- Градење на кариера и образование

Според Ливерпул Ехо, за време на доцните 1990s, сонливото каталонски село Riudarenes редовно би се вознемирувало од вревата на кршењето на вазни, кршењето на стаклото и викотниците на разочарана мајка, Марија Језус Лазаро.

Во семејниот дом на Deulofeus, младиот Џерард секогаш ќе биде набљудуван со отпуштање на фудбалот лево, десно и центар. Понекогаш, тој ќе игра заедно со својот татко и пријателите на теренот на селото.

Слична LifeStyle на Deulofeu раните години. Кредит за Сарасота Хералд-Трибјун

Младиот Жерард поминал повеќе од своето време да го усоврши својот талент во семејната дневна соба. Жерард еднаш ова го кажа за неговото детско искуство;

"Порано одев со татко ми да вежбам на теренот на селото и со моите пријатели. Но, во мојата куќа, можеби имав 10 топки и бум, бум, секогаш. "

Одлуката за фудбалско образование:

Како што беше забележано претходно, еден од родителите на Џерард Деулофеу (неговата мајка) не беше толку задоволен од неговиот син фудбалски ескапеди во нивната дневна соба. Оттука донесе одлука од неа, бидејќи нејзиниот син продолжил да пука во семејниот дом со неговата практика за снимање во затворени простории.

Марија Језус Лазаро со поддршка на нејзиниот сопруг одлучи да го размахне младиот Џерард на блиската фудбалска академија, Пенја Бонс Аирес. Тој присуствуваше на судски процеси, помина со бои кои летаа и стана член на младиот тим.

Млади Џерард Деулопе со Пенја Бонс Аирес. Насликана предна улога - 3rd од лево. Кредит за Instagram

Gerard Deulofeu Приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти- Рано кариерен живот

Откако играше за Пенја Бонс Аирес три години (2001-2003), решителност на Џерард го виде запишано и поминуваше со судбината на познатиот академијата Ле Масија во Барселона.

Раниот живот на Џерард Делофее во Ле Масија. Кредит за фудбалски играчи со деца

Без сомнение, сонот на секое дете да се приклучи кон Академијата на Ле Масија во Барселона. По приклучувањето, беше забавно за младиот Џерард, бидејќи тој мораше да направи многу жртви. Има моменти кога тој мораше да ги пропушти роденденските забави или нештата со кои со нетрпение очекуваше да се школуваат. Но, на другата страна, младиот Џерард беше среќен да направи нешто што всушност го сакаше.

Џерард Деулофеу рано приказна за животот. Кредит за Instagram

Жерард Deulofeu помина најмногу време таму honing неговиот талент со Ле Masia. Додека почна да созрева, се виде како се вклопува во животот со академијата и прави смирен напредок преку возрасните групи. Таквиот напредок го натера да стане млад лидер во процесот.

Жерар Делофеу беше еднаш капетан и лидер

Gerard Deulofeu Приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти- Пат до слава приказна

2011 беше година кога млад Џерард влезе во Барселона Б. Додека во тимот, тој покажа одлична техника и способности. Имаше моменти тој истакна како најмногу ветува играчи во помлади редови.

Успеси на Жерар Делофеу со Барселона Б. ФК Барселона.

Забележувајќи ги целите на 27 во настапите на 67, младиот Џерард ги следеше многу високите очекувања на кампот Ноу. Овој подвиг го промовираше во првиот тим на Барса.

Додека со сениорскиот тим на Барса, младиот Џерард го почувствувал овој постојан притисок да претрпи подобро од позицијата ривали - Дејвид Вила и Педро Родригез. Неможејќи да се справи со притисокот, тој се префрли на заем на Евертон.

Gerard Deulofeu Приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти- Стани за слава приказна

Жерард Deulofeu Подемот на слава приказна. Кредит на Deadspin

Парк Гудисон во Евертон се сметаше за завршено училиште за тинејџер Деулофеу. Иако беше одгледуван во други клубови (Севиља, Милан) што го натера да се здобие со фудбалско работно искуство. По откривањето на неговата форма, Деулофеу се врати во Премиер Лигата.

Deulofeu конечно најде повеќе сенка во Ватфорд кој во времето на пишувањето видел сериозно партнерство со духовниот лидер на клубот Троја Дени.

Жерард Делофеу и тројката Дејни славна приказна. Кредит за Зимбо

Жерар секогаш ќе биде запаметен поради неговата волшебна победа. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Gerard Deulofeu Приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти- Животен однос

Не постои негирање дека фактот дека љубезните квалитети на Жерар Делофеу, вклучувајќи ја лојалноста, напорна работа и понизност, нема да го направат како мила лоза на дами.

Зад успешниот фудбалер, постои прекрасна девојка, во прекрасната личност на Мари Вилчес.

Жерар Делуафе и Мари Вилчес. Кредитирање на шпански војници

Судејќи според нивниот изглед, може да се погоди, Deulofeu треба да биде малку постара. Всушност, Марија Вилчес е родена на 8th ден на јуни 1992. Ова значи дека е 2 години постара од нејзиниот маж.

Мари има потекло од Каталонија, исто како Џерард. Таа исто така има слична семејна позадина. Исто како и нејзиниот маж, зборува и каталонски, шпански и англиски.

Заедно, двајцата љубовници, Жерард и Мари, се родители на нивната ќерка, чие име е непозната како во времето на пишување.

Семејство на Жерар Деулофеу. Кредит за Tumblr

Gerard Deulofeu Приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти- Личен живот

Запознавање со личниот живот на Жерар Делофеу ќе ви помогне да добиете комплетна слика за него.

Жерар Делофеу Личен живот. Кредит за Instagram

Отпочнувајќи, тој е некој кој никогаш не се откажува се додека не добие она што сака или наоѓа место на утеха. Присуството на Џерард Делофеу го означува почетокот на нешто енергично и турбулентно. Уште од неговите денови за кариера, Деулофеу докажа дека е храбар, решен и уверен во своите способности. Жерар е оној кој го игнорира размислувањето за иднината. Според Шпанецот;

"Иднината? Не знам. Само сакам да се фокусирам секој ден и секој натпревар и да го играм мојот најдобар фудбал. Ако мислите дека во иднина ќе сакате да бидете во три, четири месеци, мислам дека вашата глава е луда. Значи, најдобриот начин е да се фокусираме денес и да си играме најдобро. "

И на крај, на неговиот личен живот, Жерар е грижлив татко кој гледа дека неговата ќерка е богатство и вистински извор на неговиот внатрешен мир.

Жерар Делофеу и Ќерка. Кредит за Instagram

Gerard Deulofeu Приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти- Семеен живот

Жерар Делофеу беше одгледан во едно каталошко село, а не во шпански град или град. Овој факт е пример за неговите скромни почетоци и семејното потекло. Сите членови на семејството Deulofeu го користат каталонскиот јазик заедно со шпанскиот јазик.

Како во времето на пишувањето, родителите на Жерар Делофеу живеат во приватниот и среќниот живот. Deulofeu направи свесен избор да не бара јавно признание за неговата мајка и тато. Информациите за неговите браќа и сестри остануваат тајна.

Денес, жртвите направени од страна на Deulofeus инспирираа многу претстојни фудбалери од шпанската село Riudarenes и околината.

Семејно потекло на Жерар Деулофеу. Селото Риударен. Кредит за резервација

Според Википедија, Riudarenes е село лоцирано во провинцијата Жирона, Шпанија. Селото покрива површина од 47.6 квадратни километри и населението како на 2014 беше 2,148. Повеќето жители од Риударен, вклучувајќи ги и Деулофеувите, се христијани по религија.

Gerard Deulofeu Приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти- LifeStyle

Како во времето на пишувањето, врз основа на Извештај за трансфери, Џерард Деулофеу има тековна пазарна вредност од £ 16.20m и £ 60,000 неделна плата на неговото име.

Да се ​​биде милионер не преминува во гламурозен начин на живот за Deulofeu. Неговите многу скромни почетоци го научиле да биде паметен за управување со неговите фудбалски пари. Ова значи не трошење како луди, ниту менување на неговиот животен стил.

Џерард Deulofeu LifeStyle факти. Кредит за Зимбо

Способноста на Џерард Делофее да се справи со славата iе директно пропорционален на неговиот начин на кој тој се фокусира на неговиот фудбал.

Gerard Deulofeu Приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти- Неостварени факти

Љубов за Неговите кучиња:

Кучињата на Џерард Деулофеу. Кредит на SoccerBible

Можеби сте виделе многу фудбалски играчи кои покажуваат љубов кон своите миленици. Жерард Делофеу не е исклучок. Иако постои изрека дека нема лојалност во модерната игра. Ова не ги зема предвид односите
помеѓу Џерард Deulofou и неговите кучиња кои одат со нивните имиња Шери и Лукас.

Дали знаеше?…
Годинава Џерард Деулофеу е роден (1994) имаше следниве појави;
(з) Нелсон Мандела стана првиот црн претседател на Јужна Африка по три века на бело правило.
(ii) Интернетот станува реален во 1994 по основањето на Јаху и Амазон. Луѓето можеле да разговараат со странци илјадници милји подалеку и купувањето книги никогаш не било иста. (iii) И на крај, годината 1994 ја виде пуштањето на PlayStation.

Жерард Деулофеу за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Видео резиме

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и напишете на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Џерард Деулофеу плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде