Почетна ОБЕДИНЕТИ КОНГДОМ ФУДБАЛНИ ПРИКАЗНИЦИ Англиски фудбалери Приказна за детството на Ешли Барнс Плус Untold Биографија факти

Приказна за детството на Ешли Барнс Плус Untold Биографија факти

Приказна за детството на Ешли Барнс Плус Untold Биографија факти

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец со името „Барни„ Нашата приказна за детството Ешли Барнс Плус Неоптоварени факти за биографијата ви носи целосен приказ на значајни настани од неговото детство од денес до денес.

Ешли Барнс - Детска приказна - Анализата до денес. Кредити за БиБиСи и Дејли Меил
Приказна за детството на Ешли Барнс - Анализата до денес. Кредити за Би-Би- Дневна пошта

Анализата вклучува негов ран живот, семејна позадина, ран живот во кариерата, пат до слава приказна, пораст до приказна за слава, врска, личен живот, начин на живот, семеен живот и нераскажани факти.

Да, сите го гледаат Барнс како оној напаѓач кој создаде растечка репутација за навивање на противници и постигнување одлични голови. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Ешли Барнс, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Почетокот на животот и семејството

Секој го познава како Ешли Барнс, но неговите цели имиња се Ешли Лук Барнс. Барнс е роден на 30th октомври 1989 во градот Бат, Велика Британија. Роден е на англиски родители со корени од не-британско семејство. Барнс има семејно потекло од Австрија. Дали знаеше?… Неговата баба на татковци е од Клагенфурт, град во Јужна Австрија.

Ешли Барнс пораснала во Бат, голем град во Англија, познат по римските бањи и прекрасните римски археолошки места. Ова евентуално може да ја објасни причината зошто бабата по татко на Ешли Барнс ја напушти својата земја Австрија за да се смести во англискиот град.

Ешли Барнс потекнува од Бат - град во Англија. Кредит на LuxuryTraveladvisor и WordAtlas.
Ешли Барнс потекнува од Бат - град во Англија. Кредит на LuxuryTraveladvisor и WordAtlas.

Извештаите за раниот живот на Ешли Барнс сугерираат дека тој не бил израснат во семејно потекло од средна класа. Тој не беше заинтересиран за археолошки разгледувања, туку само за фудбал. Родителите на Ешли Барнс беа како повеќето семејства во Бат, кои беа во можност си дозволи најнови колекции на играчки за нивниот син, вклучително и фудбал.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

Имајќи фудбалски parentубител на родител, природно беше Барнс да се за inуби во убавата игра. Ова исто така вклучува него да сонува да стане професионален фудбалер.

Првото учество на Ешли Барнс во фудбалот дојде за време на неговото основно образование. Во тоа време, неговите родители го запишале во училиштето Витлингтон, кое се наоѓа во селото Данкертон во близина на Бат, Англија. На училиште, Ешли привлече интерес да игра конкурентен фудбал.

Ешли Барнс образование и кариера. Кредит на GoogleMaps.
Ешли Барнс образование и кариера. Кредит на GoogleMaps.

Далеку од училиште, Барнс продолжи да игра фудбал со самодоверба, формирајќи навика да го прегази неговиот белег и да прави работи од сино со фудбалска топка. Ова го стори на воодушевување на неговите пријатели и членови на семејството.

Ешли Барнс цели како дете и неговата решеност да стане професионален фудбалер не беше минувачка фантазија. Ставајќи се на работа, тој одлучи да отпатува за Челвуд Драјв, лоциран во округот Сомерсет, за да присуствува на фудбалски испитувања со Бања Арсенал јуниорс.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

Додека беше дете, Барнс се виде себеси како поминува Судења на академијата во Бат Арсенал Јуниорс и успешно да се запишат во клубот. Фудбалскиот бања Арсенал Јуниорс, иако не е поврзан со „Топџиите“ е фудбалски клуб кој има екипи за деца од сите младински возрасти.

Додека беше во клубот „Бат Арсенал“, Ешли Барнс се сретна со своите соиграчи Скот Синклер, кој исто така се претвори во професионалец. Заедно, двете момци имаа свои позитивни периоди пред Синклер да замине за да се приклучи на Бристол Роверс на деветгодишна возраст.

Раниот живот на Ешли Барнс со Арсенал за бања. Кредит на ИГ.
Раниот живот на Ешли Барнс со Арсенал за бања. Кредит на ИГ.
Рано, се што сакаше Ешли беше да го достигне врвот на англискиот фудбал. Според неговите зборови:

„Секој ден кога се будев, морав да се штипкам. Сонот да станам професионалец беше неверојатен и се сонуваше секој ден кога бев помлада “.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Пат до слава приказна

Ешли Барнс ја започна својата сениорска кариера како плоден стрелец на голови со Паултон Роверс, локален клуб лоциран во англиската Јужна лига. Младиот Барнс на сликата подолу беше во една од најниските лиги во системот на англиски фудбалски лиги.

Раниот живот на Ешли Барнс со сениорскиот фудбал. Кредит на БиБиСи и Дејв Роунтри.
Раниот живот на Ешли Барнс со сениорскиот фудбал. Кредит на БиБиСи и Дејв Роунтри.

Ешли Барнс беше високо оценета за време на неговите рани години во кариерата. Тој започна да прима многу добри понуди од поголемите клубови во сениорската лига на Англија. Овој подвиг го одбележа неговото патување од Јужна лига до самиот врв на англискиот лига систем - Премиер лига.

Ешли Барнс го научив потешкиот начин со магии за заем во Оксфорд Јунајтед, Салисбури Сити, Истбурн Бороу, Торкај Јунајтед и Брајтон Хов Албион. Секоја од овие магии за заем беше обележана со ограничено време да ги импресионира своите менаџери. Дали знаеше?… Тој одлично се проби и го проби најнискиот дел од англискиот лига систем преку заемите на заемот до највисокиот ред, во име на тоа да стане напаѓач од прв избор.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава приказна

Ешли Барнс го доби она што го сакаше, тој сон да стане напаѓач од прв избор за клуб кој ќе му понуди постојан договор. Сè што, всушност, се случи во сезоната 2011-12, кога му помогна на Брајтон да се врати во Чемпионшип, завршувајќи како водечки стрелец на голот со 14 голови во сите натпреварувања.

На 10 јануари 2014 година, перформансите на Барнс го видоа Барнли за необјавен надомест. За само четири години, точно на 3 март 2018 година, тој се запиша во историските книги до кога стана водечки стрелец на клубот во ЕПЛ, откако беше формиран во 1992 година. Како и за време на пишувањето, Барнс заработи подем репутација за навивање и на големи и на мали противници во неговите цели.

Ешли Барнс славеше една од своите цели. Кредит до Премиер Лига.
Ешли Барнс слави еден негови цели.Кредит до Премиер лига..

Иако можеби нема да биде на ниво на Серхио Агуеро, но за fansубителите на Барни, ттој секогаш ќе се памети спомени за скапоцениот број 10. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Животен однос

Зад успешниот англиски фудбалер, стои гламурозна девојка по име namedан Барнс за која малку се знае. И Барнс и Zanан се во брак и се заедно долго време. Заедно, тие имаат еден син по име Флин кој е роден во 2011.

Запознајте го Ешли Барнс Дете- Флин Барнс.
Запознајте го Ешли Барнс Дете- Флин Барнс.

Флин може да има околу 2 години во времето кога го носеше тој дрес на Брајтон и 8 години како во моментот на пишувањето на овој напис.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Личен живот

Запознавањето со личниот живот на Ешли Барнс ќе ви помогне да добиете целосна слика за него. Времињата нè натера да разбереме дека Барнс е приземна фигура кој е многу kindубезен кон неговите соиграчи. Еш-Кабини, како што го доби прекарот, е носител на народот и лидер кој ужива да им помага на своите соиграчи во превозот.

Не е типична сцена во Премиерлигата да се види врвен фудбалер како Барнс како прави такси. Барнс, сепак, честопати се тркала во паркингот на Барнли на полигонот на клубот со некои од неговите клупски соиграчи во неговиот автобус. Еве приказна за приказната од еден навивач;

Кога вратите на патниците се лизгаа наоколу, видов дека се појавија седум фудбалери, еден по еден. Потоа, возачката врата се отвара и излегува од него Ешли Барнс, нивниот водечки стрелец и назначен возач.

Отпрвин, Барнс возел паметен автомобил, но тој подоцна се надградил на минибус, како што е забележано подолу. Тој го стори тоа заради неговите соиграчи.

Факти за животниот стил на Ешли Барнс. Кредит за AutoEvolution.
Факти за животниот стил на Ешли Барнс. Кредит за AutoEvolution.

Ова е причината зошто духовниот водач на Барнли ФК е исто така наречен „Кабиња од пепел" Фудбалерите на Барнли се собираат на пикап-точка во Чешир повеќето утра пред нивниот капитен и No10 пристигнува да ги избере.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семеен живот

Барнс има членови на семејството кои живеат претежно во Велика Британија и Австрија. Додека сите очекуваат дека неговото потесно семејство би било навивачи на Барнли, спротивното е случајот. Синот на Ешли Барнс, Флин е масивен навивач на Ман Сити.

Напаѓачот на Барнли Ешли Барнс еднаш тврдеше дека му ветил дополнителен поттик од страна на Jurgen Klopp преку СМС е тој резултат против Манчестер Сити со што ги расипува нивните надежи во титулата.

Дали знаеше?… Флин не се радуваше кога го слушна тоа. „Тој ми рече: 'Ајде тато, не биди сериозен !!.' Му реков… „Извини сине, морам да си ја работам својата работа“.

За среќа, Барнс не стори ништо што ја навали титулата во Премиер лигата во правец на Ливерпул. Ако го стори тоа, тој ќе имаше едно многу несреќно момче што го чекаше да се врати дома за тресење.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - LifeStyle

За некој што некогаш возел паметен автомобил на тренинг секој ден, но го надградувал на минибус, лесно може да се претпостави дека Барнс живее едноставен живот. In современиот фудбалски свет на егзотични автомобили и вклучување на социјалните медиуми, Барнс исто како и Ngolo Kante е освежувачки противотров.

Факти за животниот стил на Ешли Барнс. Кредит за AutoEvolution. Кредит за авто-еволуција и TheTimes
Фали на Ешли Барнс од животни стилови. Кредит на AutoEvolution. Кредит за авто-еволуција и Времињата.

На март 2018, напаѓачот заработува неверојатна плата од 2.4 милиони евра (2.0 милиони фунти) годишно. Зголемувајќи го тоа во заработка на време, тоа значи дека Ешли Барнс заработува £ 5,632 на ден и £ 235 на час, £ 3.91 за минута и £ 0.07 за секунди. И покрај тоа што заработи многу, Барнс е религиозен во управувањето со своите пари.

Ешли Барнс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

ДОБАР КНИГИ ЗА ПОГОЛЕМУВА ONЕ НА ПОМОШ: Овој настан се случи на 13 април 2019 година. Тоа беше денот кога Ешли Барнс доби резервација за она што fansубителите на фудбалот го нарекуваат „најстрашен од ситуации„ Погледнете што стори подолу.

Ешли Барнс нераскажани факти - Неортодоксните резервации. Кредит на SportsBible. Кредит на SportsBible.
Ешли Барнс Ненадејни факти - Неправедните резервации. Кредит за СпортБибл. Кредит на SportsBible.

Дали знаеше?… He беше резервиран од судијата за бакнување на дефанзивецот по име oeо Бенет за време на натпреварот против Кардиф Сити. Двајцата играчи имаше расправија во времето на запирање во првата половина, што скоро доведе до тепачка. Наместо да ја крева главата кон Бенет, Барнс реши да ја покаже својата ectionубов со тоа што ќе му даде бакнеж.

СОВЕТУВА AЕ РЕФЕРИЈА: На 9 март 2013, Барнс доби црвен картон во стопирањето на време против Болтон, за што исто така се сметаше за многу чуден проблем. Тој имаше успешен обид да го прогони судијата на натпреварот.

Ешли Барнс резервираше за сопнување на судија. Кредит за DailyMail.
Ешли Барнс резервираше за сопнување на судија. Кредит за DailyMail.

Ова се сметаше за сериозен престап од страна на англискиот ФА, кој му изрече забрана од седум натпревари. Во возбуда на неговите навивачи, Барнс се врати од забраната за 20 април постигнувајќи два гола во победата 6-1 над Блекпул. Тој беше прогласен за човек на натпреварот.

НАЈДОБРИОТ БЕСПЛАТНИК СЕ ДОГОВОРИ ПРОТИВ: Тоа не е друга личност освен Виргил ван Дијк, единствено еден дефанзивец за кој тврди дека останал несвесен за сите свои трикови.

Ешли Барнс го гледа Вирџил ван Дијк како најтешкиот дефанзивец со кој се соочил некогаш. Кредит на БарнлиЕкспрес.
Ешли Барнс го гледа Вирџил ван Дијк како најтешкиот дефанзивец со кој се соочил некогаш. Кредит на БарнлиЕкспрес.

Според неговите зборови: „Вирџил ван Дијк е далеку најтежок со кој се соочив во мојата кариера. Тој е единствениот што сè уште немам предност. Тој е начин до силен и моќен. Виргил е машина“, Рече Барнс.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Ешли Барнс плус невистинити факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
грешка:
Kубезно претплатете се на Lifebogger!

Донесете ги фудбалските приказни во вашето сандаче.