Кингсли Коман Детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Стаорец опашка". Нашата Кингсли Коман детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите брзи способности, но малкумина го сметаат Био Кингсли Конан за Био, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Кингсли Коман Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот и ветувањето

Кингсли Коман е роден на 13th ден на јуни 1996 во одделот за Сена и Марн, Париз, Франција. Тој е роден во белата француска мајка и неговиот татко, Кристијан Коман, кој потекнува од Гвадалупе, што е слично потекло на Тјери Хенри, Клод Макелеле, Лилијан Турам и Френк Лебеуф. Кингсли беше обожавател на Тјери Хенри чиј талент го мотивирал да го сфати фудбалот сериозно како дете.

Кингсли ја започнал својата младинска кариера кога имал шест години, приклучувајќи се на американскиот Сенарт-Моаси во 2002 пред да пристапи во Париз Сен Жермен во 2004.

Како што вели неговиот татко, "Кингсли беше дете кое плачеше по секоја изгубена игра или турнир. Се сеќавам на фудбалски турнир во Лил. Неговиот тим доби цел во полуфиналето и ова доведе до 1-0. Веднаш почна да плаче. Малку Кингсли ја презеде топката во својата цел, го врати на централната точка на посветеност и иницираше одлична игра. Неговиот соиграч му ја предаде топката на него и "Кинг" го прекори противничкиот тим за да се изедначи. Ова беше неговата прва година помлада во ПСЖ. Денес, плачењето не е случај. Кога ќе изгуби важен натпревар, неговата девојка и сопруга велат дека не му зборува на никого барем еден ден ".

Кингсли порасна во редовите на ПСЖ, како што беше сметан за најмладиот и најобесправен младински играч на ПСЖ. На возраст од 10, тој веќе играше со под 14 редовите поради неговите исклучителни способности. Кингсли еднаш изгледаше малку поразличен во неговите години на растење во ПСЖ.

Коман го направи своето професионално деби за ПСЖ на 17 февруари 2013. Изгледот го направи најмладиот играч во историјата на ПСЖ во 16 години, осум месеци и четири дена. Коман се пресели во Јувентус во 2014 по истекот на договорот, освојувајќи ги Серија А и Копа Италија во својата прва сезона во Италија. Во август 2015, тој го префрли на позајмица во Баерн Минхен, освојувајќи уште двојно во својата прва сезона. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Кингсли Коман Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Постои изрека дека; "Вистинските мажи не ги сакаат најубавите девојки, ја сакаат девојката која може да го направи својот свет најубав". За Коман, тој е во врска со убавината која сè уште го прави неговиот свет убав. Францускиот модел Сефора Гоинан има дете за него.

Прекрасната Сефора Гоињан е позната од нејзините врсници за нејзината неизмерна поддршка за нејзиниот маж како што се гледа на сликата подолу. Таа изгледа толку убава и ангелична и способна да направи човек да има многу пеперутки на стомакот.

Сефора Гоињан е толку одговорна што дури и си го зема времето за да го направи накитот на Кинсли, што му значи на светот.

И покрај љубовта, многумина запрашале зошто Коман сè уште добива невистинитост од типот на дамата што ја има. Вистина е да се каже. Нивната врска отиде кисело во јуни 2017 откако Кингсли ја нападна. Ќе ви дадеме дефект.

Кингсли некогаш беше казнет £ 4,390 за нападот врз Сефора Гоињан, кој ја остави неспособна да работи осум дена. Коман, кога беше доведен во прашање, тврди дека го изгубил својот темперамент откако неговиот поранешен партнер објавил слика на неговата сметка на Instagram без негова дозвола. Наместо да присуствува на обука, тој помина неколку недели во француски судови откако се изјасни за виновен за семејно насилство. Крилото ги прифати обвиненијата, но одби да даде изјава по неговото појавување на судот. Коман подоцна беше казнет од Баерн Минхен за нападот што подоцна го кажа.

Кингсли Коман Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Лични факти

Кингсли Коман ги има следниве атрибути на неговата личност.

Силности на Кингсли Котан: Адаптивно, способност за брзо учење и размена на идеи. Кингсли Коман е име синоним за брзина како што се гледа подолу.

Слаби страни на Кингсли Конан: Понекогаш станува нервозна што може да доведе до семејно насилство. Уште повеќе, тој може да биде неконзистентен и неодлучен.

Што сака Кингсли Коман: Изработка на кратки патувања низ градот, играње музика, читање списанија и разговор со само блиски пријатели.

Што Кингсли Коман не му се допаѓа: Да се ​​биде сам, да се ограничи, повторување на чудни задачи за обука и рутина.

Накратко, Коман претставува две различни личности во кои тешко дека ќе знаеш со кого ќе се соочиш. Тој може да дејствува здрави, комуникативни и подготвени за забава. Коман може одеднаш да стане сериозен во моменти кога не очекувате. Многумина рекоа дека неговиот пријател Ренато Санчез го разбира најмногу.

Кингсли Коман Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Проклетството на косата

Кингсли Коман некогаш имаше лоша вечер - и на терен и на на главата. Драмата започна кога Французинот беше во акција за гигантите од Бундеслигата во полуфиналето на Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид, со победата на Атлетико благодарение на неговите грешки.

Но, покрај прекрасниот гол постигнат против неговиот тим, уште една работа ја фати окото на навивачите кои го гледаат натпреварот дома: Тоа беше смешна коса на Конан на сликата подолу.

Во суштина, како што можете да видите од сликата погоре, Коман одлучи да игра пред илјадници гледачи и милиони гледачи кои го прикажуваат неговиот опашка коса на стаорец на страна на главата. По губењето на натпреварот навивачите го навредуваа својот коса. Пример за твитови се гледа подолу.

Очигледно, како што можете да си замислите, навивачите брзо ја забележаа косата и беа прилично непростливи во обвинувајќи ја за нивната загуба. И покрај сите напади врз неговата коса, Кингсли никогаш немал збор со својот бербер. Косата сè уште останува како во времето на пишување.

Кингсли Коман Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Бестрашно

Коман не е срамежлив да го изрази своето мислење. На раскажување своето време игра заедно со Златан Ибрахимовиќ во ПСЖ, Коман рече за Швеѓанецот: "Мојата врска со Ибрахимовиќ беше целосно неутрален. Тој не е тип на играч кој им пристапува на помладите играчи и им дава совети. Тој само се грижи за себе. "

Сепак, Коман има прилично повисоки пофалби за Пеп Гвардиола: "Тој е најдобриот тренер во светот, според мое мислење. Јас добро се развив под Пеп, јас сум гot a многу од натпревар пракса и тој покажа голема вера во мене ".

Кингсли Коман Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Коста партнерство

Коман и Даглас Коста се здружија со одличен ефект откако се сретнаа во Баерн Минхен. Со повреди на Arjen Робен и Франк Рибери негирајќи го Алијанц арената верен пред очите на "Грабежот" во полн лет, настапите на Коста и Коман на крилата брзо ги видеа навивачите на Баерн да го нарекуваат својот дуо 'Анализа на CoCo'.

Кингсли Коман Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Фудбалска личност

Често се смета како еден од најмногу ветувачките млади играчи на неговата генерација, Коман е брз, талентиран и технички надарен крило, со добри дриблинг вештини, визија, темпо, па дури и забрзување. Кингсли е способен да игра на двете страни, па дури и во центарот, или како офанзивен играч од средниот ред или како напаѓач.

Дури и тој е природно десно, неговиот префериран став е лево, што му овозможува да ги победи противниците во една на една ситуација, да сече во центарот на десната нога и да пука на гол, да создаде шанси за соиграчи или направи напад трчаат во областа. Во годината 2015, Дон Балон наречен Коман, еден од најдобрите млади играчи на 101 во светот

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Кингсли Коман детска приказна плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде