Бернд Лино за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја прикажува целосната приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот "Казна убиец. Нашата приказна за детството Бернд Лено плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот рано живеење, семејното потекло, раниот живот во кариерата, патот до слава, доведуваат до слава, врска и личен живот.

Да, секој знае дека е меѓу најсветлите голмани во светот. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Берн Лено, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Бернд Лино Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Бернд Лено е роден на 4 март 1992 на неговите родители; неговата мајка, Роза Лено и таткото, Виктор Лено Битигхајм-Бисинген, Германија. Семејството на Бернд Лено е од германско-руско потекло благодарение на неговиот татко, кој е половина Германец, половина Русин.

Лено пораснал со својот брат во малиот град Битигхајм-Бисинген во јужна Германија, кој има блиска близина со Штутгарт. Оние кои го познаваа Лено како дете го видоа како многу енергично момче. Таквите енергии беа канализирани во спортот. Говорејќи за спортот, секој член на семејството Бернд Лено го сакаше фудбалот. Како што еднаш Лено го кажа;

"Фудбалот беше многу важен за моето семејство, за мојот брат и за мене тоа беше нашиот живот. Отсекогаш сакавме да играме фудбал, да ја имаме топката до нас. Тогаш, секоја играчка беше фудбал. "

На почетокот на празниците, Лено ќе играше локални игри, особено во "лоши терени", кои не му беа важни, бидејќи тој беше со пријателите. На возраст од 6, тој одлучи сериозно да го земе фудбалот со тоа што ќе добие кариера.

Бернд Лино Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Рано кариерен живот

Лено се запишал во списокот на неговиот младински тим СВ Германија Битигхајм, кој му дал на сцената да го положи темелот на неговата кариера. Тој започна да се турка како играч од средниот ред од моментот кога се приклучил на клубот. Одлуката на Лено да стане професионална не беше само доминантна фантазија. Таквата определба го натера да се обиде да проба на поголеми академии.

На возраст 11, Лено аплицираше за да се приклучи на младинскиот тим на ВФБ Штутгарт и беше избран да присуствува на испитувања. Тој се приклучи на младите играчи на 200 кои беа во потесен избор за да присуствуваат на испитувања во серии.

За среќа, Лено беше меѓу играчите на 6 кои беа избрани од ВФБ Штутгарт откако ги уверија тренерите. Лено сепак во ова време продолжи како играч од средниот ред.

Бернд Лино Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Патот до славата

Како стана голман: Како млад играч од средниот ред, Лено многу трчаше назад за да ја заштити задната линија, па дури и голманот во повеќето случаи. Ова го правеше сè додека не беше 10 години пред нешто да доведе до тоа да стане голман. Во интервју за Арсенал ФК, Лено еднаш раскажуваше. Според неговите зборови;

"Еден ден голманот од мојот клуб во родниот град не дојде во една игра, па тренерот праша кој сака да биде голман.

Им реков: "Сакам да пробам". Се обидов и сите видоа дека сум многу добар. Тогаш моите родители ми купија некои ракавици и никогаш не сакав да го напуштам голот пост после тоа. "

Она што го направило Лено да го ужива актот на голманот, бил неговиот идол, ниту една личност од поранешниот голман на Арсенал, Јенс Леман.

Иако како млад, Лено го презеде водството од шпанската и поранешната икона на Реал Мадрид Икер Касиљас. Тоа беше во Штутгарт Лено првпат се сретна со Јенс Леман, од кого зеде многу лекции за гол. Говорејќи за тоа, тој еднаш рече Арсенал Прес;

Го гледав толку многу од неговите сесии за обука, па дури имав и неколку сесии за обука со него кога бев за 16 или 17 години. Тој беше толку концентриран, толку професионален. Тоа е менталитет што ви треба како професионален голман.

Поранешниот голман на Арсенал, Леман, сепак, остана на ВФБ Штутгарт, кога Лено ја заокружи својата младинска кариера со клубот. Лено се виде себеси како наследник на Леман, откако бил промовиран на повисока страна на нивниот клуб. За жал, за навивачите, Лено одлучи да прифати позелени пасишта по две години со клубот кој како тогаш играше во германската трета дивизија. Перформансите на Лено заработиле него со Бундеслигата со Баер Леверкузен.

Бернд Лино Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Стани за слава

Преселувањето од германската трета дивизија до првата дивизија беше предизвик и во исто време беше возбудливо за Берн Лено кој во тоа време беше само 19. Тоа беше предизвик поради фактот што тој го направи своето првенство во лигата против Челзи по само три недели од влегувањето во клубот. За време на натпреварот, Лено покажа неверојатни настапи против најдобриот напаѓач на Челзи, Дидие Дрогба.

Во едно интервју, Лено еднаш се сеќаваше;

По натпреварот, Петр рече дека е задоволен и возбуден за мене. Тој не требаше да ги каже тие работи, но навистина го ценел тоа. Тоа беше пред седум години и сега сме заедно во Арсенал - тоа е лудо!

По натпреварот во Лигата на шампионите, стана јасно дека Баер Леверкузен најде нов херој во голманот. Дали знаеше?… Тоа натпревар во Лигата на шампионите му ја додели на Лено европската награда за најмладиот играч во Лигата на шампионите. Тој беше само 19 години и 193 дена.

По заминувањето на Јенс Леман, Лено стана редовен во првиот тим по низа импресивни настапи. Тој продолжи да остане со Бајер Леверкузен од 2011 до 2018 со што настапи 233. Работите се одвиваат сите овие години до еден многу ЛОШ ДЕН!!

Притисокот Доаѓајќи до Него: Сите знаеја дека Лено има огромна храброст - купишта сетови. Но, никој не знаеше што му се случило на овој лош ден во текот на октомври 2015, кога го направи најлошата голманска голманска сезона во Бундеслигата. Во игра со Бундеслигата со Аугсбург, Лено измислен да парче од безопасен изглед назад помине од Џонатан Тах во задниот дел од сопствената мрежа. Гледајте видео подолу;

https://www.facebook.com/lifebogger/videos/2102906156468335/

Говорејќи жестоко откако беше нападнат од зборовите на навивачите, Лено рече;

"Како Голман, ти си осамен борец. Се тренираш одделно, се загреваш одделно. Вие се борите само за едно место, а потоа ако направите само една голема грешка, брзо сте идиот ".

Во тоа време, беше јасно дека последниот ден на Лено ќе дојде со својот сакан германски клуб. Сè што направил беше да чекаат можност да заминат. За среќа, на 19th од јуни, 2018, англиски клуб Арсенал стекнати неговите услуги. Ова му даде на Лено можност да се запознае со својот стар пријател Петр Чех.

Бидејќи судбината ќе ја има, Лено стана голман, кој ќе го наследи уште еден одличен голман на Арсенал. Остатокот, како што велат, е историја.

Бернд Лино Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Животен однос

Бернд Лено е со Софи Кристин од август 15 2015, што се случува да биде датумот кога ја слават нивната годишнина.

Софи, која е германско и чешко потекло, е родена на 17th ден од февруари 1997 (5 Години помлади од нејзиниот маж) во Дизелдорф, Германија. Таа е студент по маркетинг кој, исто така, поминува извесно време за моделирање. Двајцата љубовници биле забележани на повеќе егзотични локации кои уживаат во нивниот одмор.

И покрај тоа што се заедно долго време, и двајцата љубовници не упатија никакви планови за нивната венчавка. Сепак, тоа е само прашање на време пред свадба ѕвона ѕвони за двете.

Бернд Лино Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Личен живот

Запознавањето со личното живеење на Берн Лено како помош на голман ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

Отпочнувајќи, тој е римокатолик со вера. Лено еднаш се обиде да ја посети базиликата "Св. Петар", Ватикан во Рим за да го има она што тој го нарече "посебен момент" со папата Френсис.

Реал ФИФА гејмер: Додека неговите соиграчи во Арсенал Хектор Белерин и Роб Холдинг ќе игра стрелецот; Call of Duty, Бернд Лено исто како Јован Foyth попрво би се држел со ФИФА.

Почитта на Лено за Касиљас се одрази во неговиот избор на тим на сериите за игри на ФИФА. Зборувајќи за тоа, тој еднаш рекол ...

"Јас секогаш играв како Реал Мадрид на PlayStation" тој рече. "Касилас беше голема причина за тоа".

Бернд Лино Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Нераскажани факти за кариера

Како го добил својот прекар - "Казна убиец ": Иако Лено научи многу од Јенс Леман и Икер Касиљас, но тој всушност можеше да ги научи овие двајца голмани нешто. Тоа е чин на "заштеда на казни" што му го дал својот сакан прекар.

Дали знаеше?… Поранешниот ттој Леверкузен ракавица некогаш престана да мавтајќи престанаа пет казни од осум во Бундес лига стап-клоци назад во 2013 / 14. Тој всушност спаси четири по ред. Како во времето на пишување, ниеден голман жив (и активен и пензиониран) го победи тој светски рекорд.

Издржливост: Лено има многу издржливост за разлика од најсовремениот голман. Тој еднаш го задржал ставот безбедно со скршен нос и никогаш не се плашел да наплаќа кон своите противници во обид да ја преземе топката од нив.

Ова се случи во последната лига на Лигата на шампионите против 16 Диего СимеонеАтлетико Мадрид.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Бернд Лено плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари