Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден дефанзивен гениј, најпознат по прекарот „Iceman„ Нашата приказна за детството Виктор Линделоф, плус Факти за биографијата, ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговата смиреноста на топката што го заработил прекарот "Iceman' Сепак, само неколкумина го сметаат Био на Виктор Линделоф, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

ПРОЧИТАЈ
Одион Игало за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Околности пред раѓање

Почнувајќи, датумот на неговото раѓање имаше позитивно чувство за тајмингот. Тоа беше денот кога неговите родители знаеја дека тој ќе стане фудбалер. На тој ден, на 17 јули 1994 година, мајката на Виктор Линделоф, Улрика беше во болница со нејзиниот сопруг кој се однесуваше необично како што изгледаше расеано, што е чудно, нели?

Да, мислам, неговиот нејзините е за да се роди. Во животот нема многу поголеми работи од тоа, нели?

Се разбира, кога Виктор Линделоф дојде на овој свет, неговиот татко беше преплавен од радост. Шокантно по раѓањето на неговиот син, тој би изненадил;

Добро, можам да најдам телевизија сега?

Мајката на Виктор само ги преврти очите во забава, бидејќи знаеше што сакаше да каже со тоа скромно прашање. Таа беше како,

"Навистина? Навистина?"

И таткото на Виктор одговори;

„Знам, знам ... погрешен тајминг, но тие ќе започнат со изведување на казните“.

Сега ја отклучуваме тајната на тој ден. Тоа беше ден 17 јули 1994 година, ден на финалето на Светското првенство 1994 година помеѓу Бразил и Италија, во Пасадена, Калифорнија, САД. Виктор Линделаф ја виде својата прва ширина неколку моменти пред финалето на пеналот помеѓу Бразил и Италија.

ПРОЧИТАЈ
Карлос Тевез Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Тоа беше најлош ден На Роберто Баџо живот. Денот кога ја пропушти казната поради која Италија го изгуби Светското првенство. Види подолу;

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Виктор Линделоф е роден на 10 септември 17 јули 1994 година на неговата мајка, Улрика Линделоф и релативно непознат татко во Вастерос, Шведска. Тој израснал во станбениот блок на неговите родители во Вастерас, кој е петти по големина град во Шведска. Тој беше втор најстар од четири момчиња родени од неговите родители.

ПРОЧИТАЈ
Aaron Wan-Bissaka приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Од скршен дом: Детството на Виктор беше нарушено кога мајката Улрика и таткото Јорген раскинаа додека тој беше уште многу мал. Неговата мајка ја презеде одговорноста да се грижи за нејзините деца, додека неговиот татко покажа грижа само од далечина. Самиот Виктор стана посилен бидејќи чувствуваше одговорност и да се грижи за своите браќа кога татко му го напушти нивниот семеен дом, особено за двајцата помлади. Според извештаите;

"Го натера да порасне и најверојатно зошто го гледаме овој зрел дел од него денес".

Растејќи се, сите момци научија да играат фудбал заедно. Како Виктор го става;

Татко ми ќе биде наоколу, но оној што навистина нè подигна беше мајка ми. Сега, не сакам да звучам како мајчино момче овде, но ви велам, без неа, не би станал фудбалер. Нема шанси!

Кога Виктор имаше пет години, неговата мајка ја хранеше својата фантазија со фудбал, почнувајќи со подароци. Таа еднаш му го купил овој голман Fabien Barthez, Францускиот голман, кој стана многу популарен по Светското првенство во фудбал на 1998.

ПРОЧИТАЈ
Маруане Фелаини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Одеднаш, Виктор сакал да стане Бартез, кога почнал да ужива во неговиот комплет. Тој ќе излезе во дворот, фрлајќи се себеси во калта, обидувајќи се да ги имитира херојските застанувања на францускиот Легендарниот Голман.

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Кариера Buildup

Додека уживаше во комплетот за голмани, мајката на Виктор се сврте кон изборот на неговиот син за насока во кариерата. Одлучи да го купи својот син А. Зинедин Зидан комплет. Веднаш повторно, Виктор сакаше да биде Zizou. Почна да игра фудбал на локалниот терен на неговиот град каде што започна да учи како да прави неверојатни додавања. Наскоро неговата фантазија се претвори во сон. Кога луѓето ќе го прашаа што сака да биде кога ќе порасне, Виктор веднаш ќе рече;

"Сакам да бидам фудбалер".

Во тоа време, никој навистина не го сфати сериозно. Како одговор, луѓето што го прашале би рекле;

„Ау, тоа е слатко, но фудбалот не е навистина работа, нели?

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Победничкиот менталитет

Фудбалското патување на Виктор започна на петгодишна возраст во ИК Франке, мал клуб во загрозено предградие на градот. Неговата мајка беше таа што го однесе да тренира додека татко му беше отсутен. Како дете, неговиот тренер за млади го гледал како „нешто посебно"Поради неговата"работна етика за да се подобри"И"омраза кон губење".

ПРОЧИТАЈ
Aaron Wan-Bissaka приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Реагирање во губитни ситуации: Кога имал осум или девет години, Виктор еднаш ја изнел последната казна во полуфиналето и ја погоди топката пет метри над бар. Тој беше толку вознемирен што веднаш побегна во блиската шума.

ПРОЧИТАЈ
Маруане Фелаини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговиот тренер го најде подоцна да седи на дрво каде што плачеше и плачеше. Како што го третира неговиот тренер;

"Тој почувствува дека ги пуштил сите надолу и морав да го смирам Виктор, велејќи дека никој од нив не бил лут на него. Но, тој сакаше да победи цело време. "

Виктор мораше само да верува дека е можно да се освојат трофеи исто како што неговата мајка го натера да верува. Ова конечно се случи.

ПРОЧИТАЈ
Андре Гомес за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Подоцнежните години

Линделоф го напушти клубот, ИК Франке на возраст од 13 за локалните ривали Вастерас ИК, пред да биде забележан од главниот тим на неговиот град кој е Вастерас СК. Наскоро, тој почнал да игра со високиот тим како централен играч од средниот ред во долниот дел, каде што се развил побрзо.

ПРОЧИТАЈ
Пол Скоулс детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Планот на Виктор беше подоцна да оди во поголем клуб во Шведска. Сепак, тоа беше неговиот агент кој изврши притисок во врска со неговото заминување во друга поголема лига. Агентот на Виктор конечно добил повик од Бенфика. Интересот на Бенфика предизвика шок за Линделоф, кој во тоа време имаше само 17 години и сè уште одеше на училиште. Според неговите зборови;

Јас живеев дома и одам на училиште. Не знаев дали треба да ја прифатам понудата, па се собрав заедно со мајка ми и мојот постар брат да минувам низ добрите и лошите страни.

Ова беа предностите и негативностите што ги разгледа Виктор за време на неговиот повик на Бенфика.

ПРОЧИТАЈ
Карлос Тевез Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Добрите: Бенфика е најголемиот клуб во Португалија. Јас ќе играм со подобри играчи и ќе работам со подобри тренери. Јас би можел дури и да се добие пукнатина во првиот тим.

Конс: Би требало да се преселам во Лисабон. Сам. Јас не би знаел никого. Јас дури и не би го зборувал јазикот. Можев да завршам како некои од моите пријатели, кои се преселија во странство на моја возраст и имаа многу проблеми. Дали навистина сакав да ризикувам тоа?

Бидејќи не беше премногу сигурен за тоа, мајката на Виктор се приближи до него и рече;

"Син, дали ќе жалиш ако не кажеш да?"

Одеднаш, Виктор сфатил дека ќе го прифати нивниот договор. Еден час подоцна, тој го повикал својот агент да се подготви за патувањето. Околу две недели подоцна, Виктор беше на пат кон Лисабон со неговата мајка.

ПРОЧИТАЈ
Одион Игало за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -У-вртење

Според Виктор;

Мислев дека мајка ми се чувствува прилично сигурна за целата работа, но следното утро почна да плаче. Таа беше горда на мене, но тешко ми беше да ме пушти.

Сепак, за Виктор не беше доцна бидејќи Бенфика му врати опција за заем во неговата земја. Ќе се вратамВиктор се врати да игра како дефанзивец за Вестерос, неговиот поранешен клуб за првите шест месеци од неговата сениорска кариера. Тој му помогна на неговиот клуб да се пласира во второто ниво во Шведска. Откако ја достигна зрелоста летото 2012 година, тој конечно го зеде авионот назад во Лисабон, сам. Овој пат немаше повратна карта.

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Одејќи тежок

По преселувањето во Лисабон за да се приклучи на Бенфика, времињата станаа тешки за Виктор. Од не-кариера перспектива, да биде толку далеку од дома, и не може да зборува на јазикот беше единствено одговорна за него да стане осамен. Според неговите зборови;

Дури и денес можам да ја видам таа просторија како да живеам таму. Можам да ја видам малата телевизија со рамен екран ... бежната маса ... црвените завеси ... конкретниот балкон каде што можев да ги видам терените за тренинг ... креветот со црвени листови ... и душекот толку тешко што можеш да спиеш на подот.

Тогаш, за време на неговиот осамен престој, сите Виктор направил да ја повика неговата мајка и тато на Skype и да се види Придружба, американска комедија-драмска телевизиска серија. За среќа, тој конечно најде девојка кого ќе ви го запознаеме подоцна.

ПРОЧИТАЈ
Дејли Слепа детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Златната помош

Златан Ибрахимовиќ еднаш побарале услуга за својот сонародник. Тој разговараше со неговиот тогаш менаџер Жозе Мурињо за идејата за потпишување на Виктор кој кратко работеше со него на меѓународната сцена.

ПРОЧИТАЈ
Андре Гомес за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Идеално, нивните шведски кариери само може да се преклопуваат, а Златан се пензионира по Евро 2016. Виктор Линделоф доволно го импресионираше Златан кој му помогна да стигне до Јунајтед.

Според зборовите на Златан;

"Виктор е доволно добар за Јунајтед. Тоа е до него она што тој го сака и каква е состојбата. Што и да избере, тоа ќе биде добро за него "

Шефот на Јунајтед, Joseозе Мурињо, и покрај тоа што ја доби препораката Златан, мораше да направи свое истражување за да го знае семејното потекло, био, личноста и кариерата на Виктор Линделоф. На крајот, Швеѓанецот конечно дојде во Јунајтед. Останатото, како што велат, сега е историја.

ПРОЧИТАЈ
Маруане Фелаини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

За Виктор, растојанието помеѓу Шведска до Португалија конечно не значеше ништо од моментот кога најде некој што му значеше сè. Како за време на пишувањето, интимна врска на солидна основа постои помеѓу Виктор и Маја, која е прикажана на сликата подолу.

ПРОЧИТАЈ
Дејли Слепа детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Најдоброто чувство во нивниот свет всушност знае дека значат нешто едни на други.

Малку за Маја Нилсон: Маја е блогер кој пазари и пишува за шведскиот блог Femme. Таа е голем корисник на Инстаграм и Твитер, ова се социјални платформи кои таа ги користи за редовно да ја изразува својата поддршка за Линделоф и неговата кариера. Двајцата љубовници се сретнаа додека тој беше во Бенфика.

ПРОЧИТАЈ
Мајкл Карик Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

По преселбата на Виктор Линделоф во Јунајтед, тој реши да го прослави објавувајќи ја свршувачката со неговата девојка Маја Нилсон. Виктор го отвори прашањето додека парот беше на одмор на Малдивите. Тоа беше Маја, луда дама на социјалните мрежи која официјално објави на Инстаграм дека таа и Линделоф сега се вериле. Таа сподели фотографија од нејзиниот светкав прстен на кој без сомнение се распрсна Линделоф.

ПРОЧИТАЈ
Александар Исак за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

И двајцата љубовници го поврзаа јазолот неколку дена подоцна на неверојатна церемонија во Шведска. Тоа беше церемонија на која присуствуваа само членови од неговото семејство и многу блиски пријатели.

Ново венчаната сопруга на Линделоф напиша на својот Инстаграм, придружувана од невеста и младоженец, на која пишуваше;

„Копнеев да бидам твоја сопруга уште од првиот пат кога те запознав. Здраво на г-ѓа и г-ѓа Нилсон Линделоф “.

Маја, исто така, беше редовен извор на забава за Шведска и Јунајтед поради навивачките приказни што ги споделува за Линделфоф. Тие уживаат во односот каде комуникацијата никогаш не исчезнува.

ПРОЧИТАЈ
Aaron Wan-Bissaka приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -А COD гејмер

Виктор Lindelof сака да игра Call of Duty. Неговата опсесија со играта оди до тој степен што носи конзола со него во натпреварите. Додека дома, тој си игра сам или со неговите двајца браќа. Според неговите зборови;

ПРОЧИТАЈ
Карлос Тевез Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

"Играме заедно. Тоа е одлично забавно да седите, да разговарате и да играте треска за да го поминете времето малку "

Дали знаеше?? Виктор некогаш ја дрогирал својата сопруга преку CODОва е според Маја Нилсон Линделоф;

„Пред некоја вечер, Виктор инсистираше да земам апчиња за спиење, што и направив. Ден откако дознав дека тој тогаш останал буден цела ноќ играјќи Call of Duty, додека јас бев високо заспиен “.

Маја додаде неверојатно: „Ме дрогираше за ЦПО !!“

Виктор Линделоф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Пристапен приватен живот

Виктор ја оправдува својата сопруга Маја Нилсон да го објави на сликата за неговиот приватен живот. Таа еднаш го крена капакот на неговиот приватен живот, твитувајќи некои незгодни слики на шведскиот бранител. Првиот е тој стоеше на кујнски стол за да стигне до неговите омилени сирени што ги криеше на горната полица на кујнскиот шкаф.

ПРОЧИТАЈ
Одион Игало за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Втората фотографија го открива нејзиниот човек да биде фатен во чинот на играње компјутерски игри во неговата расфрлана соба кога требаше да го правел алиштата.

За разлика од другите фудбалери за кои пишувавме, овие фотографии откриваат премногу транспарентност во личниот живот на Виктор Линделоф. Тој еднаш одговори на тоа како се чувствува во врска со неговата сопруга изнесе факти за неговиот личен живот велејќи;

"Тоа е нејзиниот Твитер и таа е многу смешна. Таа мора да го направи она што го сака. Таа сака да се смее од мене и тоа е во ред. Ако луѓето мислат дека е смешна, таа ќе го стори тоа ".

FПРОВЕРУТ АКТИВНОСТ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Виктор Линделоф плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

ПРОЧИТАЈ
Пол Скоулс детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари