Пренел Кимпембе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Пренел Кимпембе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец кој е најпознат како Kimpembe. Нашата приказна за детството во Пресенел Кимбем плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае дека бил дел од мажите на 23 Францускиот состав што го освои 2018 World Куп во Русија. Сепак, само неколкумина сметаат дека Преснел Кимпембе е био, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Принцел Кимпембе Детска приказна - Почеток на животот и семејството:

Пренел Киммбеме е роден на 13th на август 1995 во Бомонт-сур-Ојз, Франција. Тој е роден кај неговиот татко Исак Кимпембе и а Хаити мајка за која малку се знае.

ПРОЧИТАЈ
Нејмарска детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Растејќи во Франција, младиот Кимпембе (на сликата среде двајцата постари браќа) им се допаѓаше на своите родители кои им се занесуваа на неговите многубројни желби и секогаш се грижеше да има на располагање голем број на омилени облеки за комбинезони со нараквици.

Покрај тоа, тие му дадоа слобода да ја следат својата страст за фудбалот со запишување на него Како Eragny во 2002 година кога имал 7 години. Како резултат на тоа, Кимпембе како и повеќето фудбалски starsвезди ја започна својата фудбалска кариера играјќи за младински тимови.

ПРОЧИТАЈ
Џеј-Џеј Окоча за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Детска биографија на Пресенел Кимпембе - Создавање кариера:

Киммбеме помина три години Како Eragny пред да се пресели во младинското крило на францускиот врвен клуб, Пари Сен-Герман во 2005 година (на покана од скаутите на ПСG).

Токму на младинската академија во Париз Сен Germермен, зголемувањето на фудбалскиот гениј се покажа како одржлива долгорочна опција за ПСG откако тој ги разви своите денешни фудбалски атрибути како што се; присебност, читање на играта и атлетизам.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за биографијата на Пресенел Кимпембе - Подигнување на слава:

Осум години подоцна, Kimpembe беше промовиран во постар тим на PSG во 2013 и го направи своето професионално деби за клубот во октомври 2014. Неговата постојана изложба на добра форма во клупските игри и приспособливост кон менување на улогите ги здобија обожавателите кои сметаа дека е достоен да биде редовен стартер.

ПРОЧИТАЈ
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Забележителен меѓу обожавателите на Кимпембе беше поранешниот дефанзивец на Франција и Арсенал, Вилијам Галас, кој го нарече „иднината на францускиот фудбал“.

Кимпембе навистина докажа дека е иднината на Францускиот фудбал собирајќи бројни победи во титулата за клубови и села, вклучувајќи ги Лига 1, Купе де Франс, Купе де ла Лига, Трофеј на шампионите и Светското првенство во Русија 2018 година. Останатото, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Nelивотен однос во врска со Пресенел Кимпембера со Сара:

Зад секој француски играч е убава шапка или случај Girlfriend и Kimpembe не е исклучок. Постепениот играч има прекрасна шамија која оди по име Сара.

Иако малку е познато за нивната врска, со оглед на тоа што Kimpembe, исто така, сака да го задржи својот приватен живот приватен. Сепак, Сара излезе како убава шапка што Кимммбе сакаше да го задржи по секоја цена.

ПРОЧИТАЈ
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Нивната врска донесе син кој Кимпем се гордее и не престанува да го покажува на социјалните мрежи со малку комично олеснување. Тој го наведува овој „Крал Лав“ што го прикажува начинот на кој лавицата го носи своето младенче.

Семеен живот на Пресенел Кимпембе:

Kimpembe има љубов семејство кој ја поддржува својата кариера и никогаш не престанува да му понуди морална поддршка.

ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговиот татко е редовен гледач кој го гледа како игра од трибините. Неговото присуство служи да ја потсети ѕвездата на потребата да биде на врвот на неговата игра.

Истото може да се каже и за мајката на Кимпембе, која тој ја опишува како:

Единствениот што нема да ме обвини, единствениот во кој не се сомневам, единствениот што не ме изневери и тоа уште од моите први чекори ❤️ мама

Личен живот Пресенел Кимпембе далеку од фудбалот:

Kimpembe е оној кој знае како да го искористи своето поминување на времето со ментални симулирачки активности. Тој го постигнува ова со играње видео-игри и повремено гледа филмови за да се смири пред важните игри.

ПРОЧИТАЈ
Thomas Meunier приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Факти на Пресенел Кимпембе:

  • Многумина го сметаат за ниту класичен играч, ниту, пак, за повеќето технички, но сите се согласуваат со својата напорна работа и одлучност
  • Кимпембе сака креативни концепти, не е ни чудо што Адидас го инсталираше како заштитно лице на Адидас Глич (Внатрешен чевел со две надворешни кожи, што му овозможува на некој да ги меша стиловите) во Париз.
ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

  • Неговиот поранешен тренер на резерви еднаш во едно интервју истакна дека зголемувањето на славата на Кимпембе може да се припише на неговата понизност, темел на сите доблести.

Loveубов кон домашните миленици:

Kimpembe има фасцинација за два кучиња по име Лети и Нала во неговата резиденција.

ПРОЧИТАЈ
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Освен што ги фотографира своите домашни миленици (или верни пријатели) во затворени простории, Кимпеме исто така зема фотографии на дуото на отворено, кои исто така ги објавува на социјалните медиуми.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Пренел Кимпембе Детска приказна плус нераскажани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

ПРОЧИТАЈ
Thomas Meunier приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари