Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Нашата статија ви дава целосна покриеност на приказната за детството на некогаш Банега, факти за биографија, семејство, родители, ран живот, начин на живот, девојка / сопруга, деца личен живот и други значајни настани од детските денови до кога станал популарен.

Да, секој знае за неговите тактички интелигентни и разноврсни способности за имиграција, но малкумина го сметаат Био на нашиот Ever Banega, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Евер Банега за детска приказна - Почеток на животот и семејството:

Некогаш Максимилијано Давид Банега со прекар „Тангито”Е роден на 29-ти ден јуни 1988 година во Росарио, Санта Фе Аргентина. Роден е кај неговиот татко Даниел Банега и од неговата релативно непозната мајка.

ПРОЧИТАЈ
Алекс Телес Приказна за детството Плус Неоптоварен факт за биографијата

Банега потекнува од очајно сиромашно семејство. Неговата приказна за детството е интересна, ако не и невообичаена. Тоа е приказна за еден млад сонувач, кој стана од опскурноста за да постигне слава, богатство, па дури и озлогласеност, како што е наведено во овој напис.

Сепак, амбициите на Банега да стане професионален фудбалер не беше само минливост. Воспитан е во семејство во кое доминираат мажи и порасна во Росарио со неговите четворица браќа, имено; Лучијано, Цезар, Емилијано и Брајан.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Банега почна да игра фудбал во градот Росарио, град каде што празнината завршува за малите момчиња кога има фудбал на нивните нозе и трофеј на нивните раце.

Росарио, градот во кој пораснал е провинција Санта Фе, на околу 180 милји од Буенос Аирес (главен град на Аргентина). Тоа е фудбалски град со население од 1.2 милиони жители, кој е приближно поделен на два посебни табора.

ПРОЧИТАЈ
Јан Облак за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Оние што следат Newуелс Олд Бојс (младински клуб на Лионел Меси) и второ, поддржувачи на Росарио Централ, што ги сочинува најжестоките ривали на Аргентина на уел Олд Бојс. Нивните клубови вклучуваат; Бока Јуниорс   Ривер Плата.

Ова подразбира дека Росарио е градот каде што е Анхел Ди Марија, Лионел Меси, Машкерано и Езекиел Лавези пораснаа. Сите партии, меѓу кои и Еве Банега, се познаваа кога беа мали момчиња.

ПРОЧИТАЈ
Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Постојано приказна за биографијата на Банега - Рајзинг кон славните:

Банега дојде преку младинските редови во Бока јуниорс, стигнувајќи до првиот тим на 18 години, и веднаш го освои признанието благодарение на неговото надпросечно додавање. Тој за еден, се сеќава на судирите со младите Лионел Меси кога сè уште го учеше својот занает во Newуелс Олд Бојс. 

ПРОЧИТАЈ
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Игра против Лионел Меси во младоста, Банега рече;„Беше губење време да се игра против Лионел Меси кој како тогаш изгледаше како џуџе. Меси направи сите да изгледаме глупаво. Тој беше мало џуџе и неговиот комплет беше преголем за него, но она што го правеше веќе беше премногу добро “. 

По соиграчот од средниот ред Фернандо Гаго се пресели во Реал Мадрид во јануари 2007 година, Банега беше именуван за негов наследник и покрај неговата млада возраст. Тогаш во Бока јуниорс, тој обично даваше овации кога ќе го напушти теренот. На 5th Јануари 2008, неговото чудо конечно дојде. Банега доби повик до Европа да игра со Валенсија. Остатокот, како што би рекле, сега е историја.

ПРОЧИТАЈ
Марио Манџукиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Валерија Хуан и Евер Банега го сакаат животот:

Зад секој голем човек, стои одлична жена, или така се вели поговорката. И зад скоро секој аргентински фудбалер, стои гламурозна сопруга или девојка. Валерија Хуан е сопруга и поранешна мила од детството на Евер Банега. Често и е заслужна што го држела под контрола дивото однесување на нејзиниот сопруг, откако двајцата убовници се сретнале

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Thibaut Courtois Plus Нерасположена биографија факти

Родена на 5 октомври 1986 година, Валерија е две години постара од нејзиниот сопруг. Таа е некој што се обидува да го одржи својот приватен живот, со исклучок на важни моменти, како што е нивниот граѓански брак со неговата loveубов кон животот го слави неговиот роденден.

ПРОЧИТАЈ
Извор на детството Иван Ракитиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Друго вклучува раѓање на нивните деца. Како за време на пишувањето, парот има две деца; Агостина, родена на 11 октомври 2010 година и Романела; родена на 8 јуни 2016 година. Подолу е малата Агостина Банега која има смешен момент со нејзините прекрасни родители.

Во семејството, исто така постои и Дейзи, нивното куче кое е постаро од Агостина, што значи со години со нив. Исто како и нејзиниот сопруг, Валерија е исто така од Росарио и е длабоко вкоренета во културата на Росарија која вклучува создавање на деца како мала Агостина да им помагаат на рацете во кујната.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Родриго Морено Плус Недолгарни факти за биографија

Некогаш Семејниот живот на Банега:

Евер Банега потекнува од семејно потекло од средната класа. Неговиот татко Даниел Банега беше поранешен аматерски фудбалер, кој подоцна стана тренер на тимот на Нуево Хоризонте во 1987. Тој еднаш играше за аргентинскиот тим во нивната ниска дивизија.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сепак, и Даниел Банага и неговата сопруга (мајка на Евер Банега) жртвуваа многу за да ја преживеат аргентинската депресија во 2001 година.

Денес, скоро целото средно и ниско семејство на Росарио, - класните семејства се дополнително обединети со спомени од минатите жртви. „Во одреден момент, остануваше само да јадеме влажна кал; беше тешко воспитување “, Банега се сеќава на неговата детска и семејна борба.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Родриго Морено Плус Недолгарни факти за биографија

Употребно е да се напомене дека и Веке Банега и Angel Di Maria семејството е блиско со години. Семејството на последниот беше тоа што помогна низ нивната мала барака за правење јаглен за да се снајде меѓу игрите на Евер Банега како млад.

Таму беа запознаени и со семејството на Лионел Меси. кој е од побогато потекло. Сепак, нивното семејство не беше имуно на аргентинската криза во 2001 година.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Thibaut Courtois Plus Нерасположена биографија факти

Вистина е да се каже. Ненадејната девалвација на аргентинскиот пезос значеше дека фудбалскиот клуб Новел не се одржува Лионел Меси хормонски третмани. Ова е причината зошто Лионел Меси семејството емигрирало во Каталонија (Шпанија) на возраст од 13.

"Татко ми и мајка ми користеа мене и моите браќа како да работиме напорно. Немав играчки или игри кога бев помлад, само фудбал. Јас сум целосно благодарен за сè што направија моите родители. Тие секогаш ме туркаа. Без нив и особено мојата сопруга, не би го имал ова неверојатно патување по кое што сум пат досега. '

Како што беше кажано претходно, неговата сопруга беше таа што направи работите да се свртат за него во врска со промената на неговото озлогласено однесување. Според зборовите на Евер; „Стигнав на 19 години и направив грешки. Залудно потрошив години и размислував за нештата. Сега сум сменет човек, сето тоа благодарение на Бога и на сопругата Валерија “.

Сега ви го претставуваме грешки и лоша среќа факти на Ever Banega. Прочитајте подолу!

Некогаш Факти за биографијата на Банега - Приказна за веб-камера:

Банега некогаш беше сметан за толку недисциплиниран, непослушен и навредлив во однесувањето што го натера неговиот клуб Валенсија да изгуби целосна надеж во него. За волја на вистината, неговиот потег вреден 23 милиони долари од Бока јуниорс (Аргентина) во Валенсија (Европа) во Шпанија беше скоро комичен по своите последици.

ПРОЧИТАЈ
Алекс Телес Приказна за детството Плус Неоптоварен факт за биографијата

Во деновите од неговото пристигнување, на интернет се појави видео кое покажува гол Банега „Го осквернува и ужива неговиот џојстик за странци“ на неговата веб камера, Ова беше според официјалните претставници на Валенсија. На клипот, наводно, покажува Banega разговор на неговиот компјутер порано „Преземање на работите во свои раце“.

Дефинитивно, момент кој никогаш не треба да се заборави за Аргентинецот. Извештаите подоцна открија дека видеото е стара снимка од тинејџерскиот период во Бока, која сепак ја засрами Валенсија.

ПРОЧИТАЈ
Марио Манџукиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Некогаш Факти за биографијата на Банега - Изневерување на Валенсија:

Евер Банега еднаш го ризикуваше гневот на навивачите на Валенсија откако се појави фотографија од играчот од средниот ред, облечена во дресот на ривалот од Валенсија, Реал Мадрид, кој се појави на Интернет. Фотографијата е наводно направена за време на семејна посета. На него се гледаше како Евер Банега обилно се смешка заедно со двајца негови роднини.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Валенсија мораше да побара од играчот од средниот ред да ја објасни сликата, бидејќи не се забавуваа што Аргентинецот повторно ги напиша наслови од сите погрешни причини. Немаше објаснување. Клубот беше беспомошен во неговиот случај и само дозволи проблемот да се одмори.

ПРОЧИТАЈ
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Некогаш факти за Банега - да ве удри сопствен автомобил:

Плејмејкер Ever Banega еднаш отиде надвор од акција околу шест месеци со скршен глуждот, откако беше прегазен од неговиот сопствен автомобил. Ова се случи во февруари 2012.

Банега стана своја жртва на несреќата откако не успеа да управува со својот автомобил на бензинска пумпа покрај патот. Додека го полнеше својот автомобил на бензинска пумпа, аргентинскиот фудбалер заборави да ја стави рачната сопирачка кога излезе од возилото и се упати кон патот.

ПРОЧИТАЈ
Извор на детството Иван Ракитиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова го натера неговиот автомобил да се преврти напред и да го прегази. Несреќата остави траума на левата нога што предизвика фрактура на тибијата. Додека некои навивачи на Валенсија го жалеа, некои го напаѓаа неговиот несериозен живот.

Она што ги вознемири навивачите е што несреќата се случи во пресрет на реваншот на Валенсија во полуфиналето на Копа дел Реј во реваншот во Барселона. Тоа беше натпревар кој му беше потребен на клубот. Аргентинскиот играч мораше да го пропушти натпреварот, и покрај противничкиот Менаџер Пеп Гвардиола туширање пофалби за младиот талент.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Некогаш несреќен случај со Банега - Ферари пука во пламен:

На почетокот на сезоната 2012 година, Ферари на Банега се запали на патот до неговиот тренинг во Валенсија. Играчот од средниот ред излезе неповреден, но неговиот автомобил 250,000 беше целосно отпишан. Банега се вели дека побарал минувачите за кофа со вода за да го изгасат пламенот. За среќа, противпожарната бригада пристигна пред некој да е повреден.

ПРОЧИТАЈ
Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Некогаш факти за Банега - Конзумирање алкохол:

Кога Валенсија го позајми во Атлетико Мадрид, црвените картони, забавите доцна во ноќта и дисциплинските казни се додадоа на неговата репутација на лошо момче. Добро беше познато дека Аргентинецот уживаше во шпанскиот ноќен живот како никој друг од неговите соиграчи. На почетокот на својата кариера, Банага бил пријавен во раните утрински часови (3:30 часот) за возење под дејство на алкохол.

ПРОЧИТАЈ
Јан Облак за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Исто така, беше објавено дека кога играчот од средниот ред беше на 24-годишна возраст, тој недостасуваше на тренинг во петокот наутро (со Валенсија наместен за меч со Барселона во недела по петок). Беа упатени бројни телефонски повици, но без одговор. Подоцна, беше забележано дека Банега пристигна на тренинг сè уште пијан од претходната вечер. Ова буквално значи дека пиел толку длабоко во ноќта.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за Банега - ѓубре во хотел:

Во летото 2007 година, Банега играше на Светското првенство под 20 години за својата родна Аргентина, заедно со оние од Манчестер Сити Серхио Агуеро.

Младиот плејмејкер беше пофален за неговите настапи на турнирот во Канада, кој победи во Аргентина. Некои од играчите (вклучувајќи ја и Банега, очигледно) одлучија да ја прослават својата победа со апсолутно прободување на нивната хотелска соба.

ПРОЧИТАЈ
Јан Облак за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за Банега - Одбивање на британската виза:

Како што беше кажано претходно, кога Банега потпиша со шпанскиот тим Валенсија ЦФ. Од фрустрација поради неговото однесување, тие го позајмија во Атлетико Мадрид за да може да се справи со него Диего Симеоне. По неговото враќање од Атлетико во 2014 година, се чинеше дека Валенсија сè уште не е во ред со своето присуство. Тие одлучија да го испратат до англискиот Евертон.

ПРОЧИТАЈ
Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

благодарение на приказни за него, Британската агенција за гранични премини при спроведувањето на проверка во позадина го смени мислењето во врска со тоа што неговата виза е достапна во моментот кога му е потребно. Така неговиот потег кон Евертон се распадна.

Заклучок:

Ви благодариме што ја прочитавте статијата за Банега досега. Нашиот тим се стремеше кон точност и правичност додека го постави Детска приказна Факт за биографија of Тангито.

Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис на некогаш, ве молиме слободно разговарајте во делот за коментари.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари