Парк Ји Сунг детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Последно ажурирано на

LB претставува Целосна приказна за еден фудбалски гениј познат по прекарот; "Три белодробни паркови". Нашиот парк Ји Сунг детството Приказна Плус Неразделени биографија Факти ви носи целосна сметка на значајни настани од неговото детство време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот / позадината Односот на животот и многу Оф и ОН-ПИЧ малку познати факти за него. Без понатамошно разбирање, да почнеме.

Парк Ји Сунг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Раниот живот

Парк Џи-Сунг е роден во февруари 25, 1981, во Goheung, Јужна Кореја од страна на Парк Сунг-Јонг (таткото) и Јанг Мјунг-ja (мајка). Тој израснал во градот Сувон.

Парк Џи-Сунг сакаше да гледа фудбалери да играат во живо и на телевизија, додека тој како дете. Така беше развиен интерес за играта. Сепак, имаше проблем. Тој беше многу краток и мал. Ова го виде како ограничување. Во обид да ги реши своите физички проблеми, родителите на Парк морале да одат на билни за да го зголемат својот талентиран фудбалски син. Тие го натерале да пие билен екстракт од вода измешан со варен жаба и еленска крв, со верување дека тоа ќе му помогне да расте поголемо. За среќа, тоа помогна.

Парк Џи-Сунг уште еднаш се увери во себе и повторно почна фудбал. Тој играше за своето основно училиште и одлично се натпреваруваше. Тоа не траеше долго пред тој да стане признат како една од најсјајните млади ѕвезди во јужнокорејскиот фудбал. По завршувањето на средното училиште, се запишал на универзитетот Миунџи во Јужна Кореја.

Парк Ји Сунг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Семеен живот

Името на неговиот татко е Парк Сунг Јонг, додека неговото матично име е Јанг Минг-ја. Двајцата родители се залепиле заедно за да го гледаат нивниот син за да ги исполни своите соништа. Неговата мајка, Мијанг-ја била побогата од таткото. Таа некогаш успеала во популарната корејска фабрика за метал. Сега се пензионира.

Парк Ји Сунг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Животен однос

Парк во голема мера го чуваше својот личен живот од центарот на вниманието и ги изненади медиумите со објавувањето на неговата претстојна свадба на поранешниот телевизиски новинар Ким Мин Џи на неговата прес-конференција за пензионирање. Тие се венчале на 27 јули 2014 во Јужна Кореја. Нивната ќерка е родена во ноември 2015.

Познати личности ја поплавија зградата како неодамна пензиониран фудбалер Парк Ји Сунг и поранешен најавувач на СБС Ким Мин Џи ја одржаа својата свадбена церемонија на јули 27. Свадбата се одржа во прекрасниот хотел Шератон Гранде Вокерхил во Сеул. Церемонијата беше официјализирана од страна на најавата на СБС Бае Сунг Џе, а честитканата песна ја пееше најавувачот Ким Џо Ву.

Како што се очекуваше, на листата на гости беа вклучени голем број познати ѕвезди како легендарниот фудбалски тренер Гус Хидинк, кој му помогна на Кореја да стигне до врвот 4 за време на Светското првенство 2002, и ѕвездата на Манчестер Јунајтед Патрис Евра (неговиот најдобар пријател во Европа).

Важно е да се напомене дека Park Ji Sung и Kim Min Ji се претвориле од непознати на љубовници во 2011, и тие биле јавни за нивната врска од 2013.

Парк Ји Сунг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Добротворни дела

На 5 октомври 2014, беше објавено дека Парк требаше да ја преземе улогата на глобален амбасадор во Манчестер Јунајтед. Тој, исто така, учествуваше на годишниот хуманитарен настан на азискиот сон со тим под наслов "Парк Џи-Сунг и пријателите.

Парк Ји Сунг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Нераскажаната приказна за неговото пријателство што ги надмина сите бариери

Бранителот на Манчестер Јунајтед Патрис Евра и Џи Сунг Парк се најдобри пријатели. Не само на теренот, туку и повеќе од теренот, бидејќи Евра честопати сака да го посети Парк. Интеракцијата помеѓу нив ги доближила блиските парчиња, речиси како браќа. Евра дури и го нарекува татко на Парк, Парк Сунг Јонг, Папа.

Живеејќи во Англија, двата играчи станаа многу зависни еден од друг, бидејќи заедно ги надминаа нивните тешкотии. Парк Сунг Јонг сега ги открива нераскажаните приказни за пар.

Парк Сунг Јонг-

Кога Манчестер Јунајтед игра во странство, нашата куќа станува точка на собирање. Бидејќи паркирањето е скапо на аеродромот, неколку играчи доаѓаат во нашата куќа, за да можат да се прошетаат од мене до аеродромот. Pat, Carlito, VDS и Berba се вообичаените клиенти, како и Ji. Јас секогаш се вознемирувам кога ги возам, бидејќи јас сум придружуван тим од суперѕвезди и нивниот комбиниран трошок е над 40 милион! Затоа, морам секогаш да бидам внимателен и во најдобар можен начин и обидете се да не размислувам за паѓање! Но, Евра е секогаш на моја страна испуштајќи ги вообичаените шеги и се ослободува од секакви грижи. Кога ја освоивме EPL, Евра беше првата што дојде и ми ја прегрнаше мене и мојата сопруга и сликавме со нас. Исто така, секогаш ме вика тапа. Така сме блиски, како семејство.

Евра е француски интернационалец, но тој е всушност од Сенегал. Тој израснал во задните улици на Лес Улис, место населено со гангстери. Сепак, фудбалот го спречи Евра да се спушти по тој пат. Мислам дека нивниот Хенри бил и од тој регион.

Евра и Парк се на иста возраст. Евра е малку повеќе општествена од Џи, но и двете не зборуваат многу и и двата се интроспективни. Дали нејзиниот Руд Ван Нистелрој од минатото или Едвин Ван дер Сар, повеќето од пријателите на Џи се од странство, надвор од Велика Британија. Британските играчи обично се закачуваат едни со други и така странските играчи обично се здружуваат и зависат едни од други.

Парк Ји Сунг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Пријателството продолжува ...

Парк продолжува ... In летото 2007, за време на азиската турнеја, Евра можеше да ја посети Кореја. Еден ден пред играта, тој дојде во нашата куќа во Сувон. Во Манчестер, тој секогаш нѐ праша дали може да го посети нашиот дом во Кореја ако има шанса. Затоа, ја искористи можноста кога Манчестер Јунајтед дојде во Кореја да дојде и да не посети. Не само што тој разгледуваше околу нашата куќа, туку исто така ме замоли ако можам да го одведам во ноќен клуб во Сеул. Никогаш не сум бил во ноќен клуб во мојот живот до денот кога го предадов на желбите на Евра.

Евра и јас првпат не се сретнавме како пријатели, туку како непријатели во 2005. Тие се судрија во кругот на 16 во Лигата на шампионите, играв за ПСВ и Евра играше за Монако. Во двете нозе, играв на десната страна на средниот ред и Евра играше како лево назад и затоа и двајцата бевме често во битка. На крајот, PSV ги освои двете игри 1-0 и 2-0. Евра понекогаш се потсетува на таа игра. Тој се пошегува: "Имав мојот задник што те носеше цела ноќ од тебе, па затоа јас навистина не се чувствував како да сум пријател со тебе". "Имав загриженост поради тебе". Изненадувачки, и јас и Евра се сеќавам на таа игра многу добро. Верувам дека е судбина и за нас да станеме најдобри пријатели.

Кога Евра првпат пристигна во јануари на 2006, тој тешко се прилагодуваше на тимот. Во тоа време, Микаел Силвестер и Габриел Хајнце ги зацврстија своите места пред Евра и немаше простор за пробивање на Евра. Секогаш кога имал можност да игра, тој направил грешки и тоа го чинело неговото место. Тој беше толку напаѓачки што понекогаш ги забораваше своите дефанзивни задачи и си замина од својот маркер. За жал, тој беше наречен "Целосна врата што никогаш не се враќа" од страна на некои делови на навивачите на УТД. За време на тие тешки периоди, јас бев утешив Евра и му дадов рамен да се потпреме. Му кажав на Евра за тешките времиња што ги доживеав во Холандија и се обидував да му дадам доверба дека му е потребно.

Станавме уште поблиски пријатели со Евра кога се преселив веднаш до неговата куќа во февруари 2007. Секогаш кога сопругата на Евра, Патриша (смешно Евра е првото име е Патрис и името на неговата сопруга е Патриша), ги зема своите деца да ги посетуваат роднините во Франција, Евра доаѓа во нашата куќа и се населува како да е негов дом. Понекогаш ме поканува во својата куќа и заедно поминуваме заедно. Мислам дека тоа е како Евра ја враќа љубезноста што му ја дадов. Кога имав операција на неговиот лев глужд, се сеќавам на Евра да пишува добра порака на неговиот настап. Кога имав операција на неговото десно колено во пролетта на 2007, Евра ја посвети целта што ја постигна во 7-1 со што ми се јадеше Ром.

Парк Ји Сунг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Продолжување

Таткото на Евра живее во Дакар, Сенегал. Евра вели дека, бидејќи неговиот татко се оженил толку многу пати, секогаш кога се враќа во својот роден град, тука е Евра, Евра таму и Евра Евра насекаде. Таткото на Евра обично останува во Сенегал, но еден ден дојде во Манчестер. Евра беше толку возбуден поради можноста да игра пред својот татко на Олд Трафорд. Сепак, Фергусон одлучи да ја стави Евра на клупата и по натпреварот, Евра беше исклучително вознемирена. Тој го држеше својот гнев внатре, но кога се вратив дома, тој експлодирал. Тој извикал и почнал да фрла работи на земја. Очигледно е дека сака да го направи својот татко горд. Погледнав во Евра и мислев "што ако ми се случи тоа?" Ретко ги откривам моите чувства. Јас обично го кријам. Сепак, можев да кажам дека е исклучително разочаран кога тој пропушти шанса да игра во одреден КЛ финале што го имавме. Понекогаш, посакувам да бидам поизразен од моите чувства како Евра.

Во верен период, се преселивме во куќата што живееше Евра. Тоа е три приказни со седум соби. Евра исто така се преселила околу 3-4 минути од нашата куќа. Кога одам на обука, јас и Евра обично споделуваме автомобил. Еден ден тоа ќе биде мене возење и следниот ден тоа е Евра. Кога тренингот е завршен, и двајцата понекогаш одиме во корејски ресторан за јадење.

Евра љубов кон УТД е силна. Тој доби многу профитабилна понуда од Интер, но веднаш го одби. Секогаш кога тој игра фудбалска игра со мене, никогаш не сум го видел како избира тим, освен УТТ. Сега повторно се наоѓаме во финалето на КП. Пред неколку дена Евра ми кажа "Еј, пријателе, минатата година не можевме да си играме меѓусебно, но овој пат тоа го правиме заедно. Запомнете, ако некој од нас го постигне тоа, ние мора да прославиме заедно ".

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството во Парк Џи Сунг, плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде