Нејмарска детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нејмарска детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Нејмар ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојките, детето, личниот живот, начинот на живот и нето-вредноста.

Накратко, ние ја прикажуваме целата Historyивотна историја на Нејмар, фудбалер кој направи име и за својата земја и за клубот. Верзијата на Lifebogger за Приказната на Нејмар започнува од неговите рани денови кога тој се прослави во играта.

За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија за привлечната природа на Биографијата на Нејмар, еве ја неговата рана живот и галерија за издигнување. Agreeе се согласите со мене дека во него се сумира неговото биографија.

Биографијата на Нејмар. Еве го неговиот ран живот и воскреснување.
Биографијата на Нејмар. Еве го неговиот ран живот и воскреснување.

Да, секој знае за неговите привлечни вештини и серијата номинации за Златна топка. Поради оваа причина, многумина фудбалски стручњаци го сметаат за еден од најдобрите играчи во светот.

И покрај признанијата стекнати низ годините, сфаќаме дека само неколку fansубители на фудбалот ја свариле комплетната Биографија за Нејмар.

Поради оваа причина, Lifebogger одговори на јавниот повик да ја раскаже својата животна приказна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме со настаните што се случиле пред неговото раѓање и за време на неговиот младешки живот.

Приказна за детството на Нејмар:

За почетници по Биографија, тој носи три прекари; Junунињо, Joоја и Господарот на ноќта.

Нејмар да Силва Сантос Јениор е роден на 5-ти ден во февруари 1992 година од неговата мајка, Надин Гонкалвес и татко Нејмар Сантос Постариот. Неговото родно место е Моги дас Крузс, предградие на државата Сао Паоло, Бразил.

Lifeивотот беше тежок за неговиот татко Нејмар Срд и неговата сопруга Надин пред неговото раѓање поради ниските примања. Дали знаевте?… Кога мајката на Нејмар беше бремена, семејството не можеше да си дозволи ултразвучно скенирање за да го провери развојот на бебето на нивното бебе. За среќа, тој беше брчки и срдечен.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Адама Траре Плус Недолгарни факти за биографија

Нејмар дојде на светот како прв син и дете од две деца (тој и Рафаела Сантос), родени од заедницата меѓу неговите родители. Неговото име го наследил од неговиот татко, кој го носи Нејмар Сениор. Името (nнр) го разликуваше неговиот син од таткото.

Приказната за несреќата на Нејмар:

За многумина кои не знаеја, Junуниор ќе умреше на скоро една година. За волја на вистината, фудбалскиот свет немаше да знае дека тој некогаш постоел. Сега еве ја целата приказна.

На нежна возраст од четири месеци, Нејмар за чудо преживеа кобна сообраќајна несреќа. Причината за несреќата е возило кое доаѓало и кое несовесно излетало од стрмна планина.

Озлогласениот возач изгуби контрола над своето тркало, го пренасочи кон автомобилот на семејството на Нејмар, силно кршејќи им - во она што беше наречено страшна несреќа. Тажниот настан се случи додека г-дин Сантос и Надин беа на пат да посетат некои роднини.

Приказна за несреќата на Нејмар.
Приказна за несреќата на Нејмар.

Несреќата се случи на дождлив ден, а таткото на Нејмар никогаш не знаеше дека автомобил доаѓа брзо кон неговото семејство. Како искусен возач, тој се обиде да сврти налево, но веќе беше доцна.

Нејмар беше тешко повреден бидејќи крвта го покри целото тело. За среќа, немаше кршење на неговите коски. Сепак, левата нога на неговиот татко доби страшен удар - бидејќи му ја измести коската на колкот. Во тој момент, Нејмар Снр помисли дека ќе умре.

ПРОЧИТАЈ
Затворена приказна за детството Златан Ибрахимовиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Реакција на таткото на Нејмар на несреќата:

Раскажувајќи ја приказната за несреќата, таткото на Нејмар изјави за медиумите;

Додека во состојба на шок, реков на мојата сопруга, "Надин, умирам". СЕ СЕ СЛУЧИ ТОЛКО БРЗО, И ИМА МНОГУ ЗАГЛЕД.

Она што најмногу го загрижи Нејмар Снр не беа неговите повреди, туку состојбата на неговото единствено дете - Нејмар r.униор Покрај болките што ги почувствува и скршената коска на колкот, извика скршено срце, во чувство на најлош страв. Според неговите зборови;

КАДЕ Е МОЈОТ СИН?

Тој погледна наоколу со многу страв, но не го најде Нејмар - мислејќи дека несреќата го исфрли од автомобилот. За кратко секунда, Нејмар Снр помисли дека го изгубил. Имајќи го тоа на ум, тој го замолил Бога само да го убие наместо да го земе неговиот син.

Приказната за несреќата на Нејмар - Последно олеснување:

Надин (мајката на Нејмар) мораше да се искачи од автомобилот низ скршениот заден прозорец, додека сигурносниот појас сè уште го зароби нејзиниот сопруг.

Како што би имала среќа, Бог одговорил на молитвите на семејството кога луѓето излегле на помош. Тие најпрво го повлекоа Нејмар Снр под седиштето на неговиот автомобил.

Бебето Нејмар беше во многу жал. Крвта му го натопи целото тело во моментот кога го пренесоа во болница. Малото момче добило расекотина во главата предизвикана од трошка стакло од автомобилот. За среќа, семејството се опорави од тажниот инцидент.

ПРОЧИТАЈ
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нејмар расте со години:

Кога денес ќе го погледнете фудбалскиот генијалец, тешко е да поверувате дека тој бил жртва на толку страшно искушение во раниот живот.

Три години по несреќата, семејството на Нејмар дочека девојче. На сликата подолу, светкавиот крилен напаѓач порасна заедно со неговата сестра, која го носи името Рафаела Сантос.

Раните години Нејмар ги помина заедно со Рафаела Сантос, неговата сестра - дете.
Раните години Нејмар ги помина заедно со Рафаела Сантос, неговата сестра - дете.

Нејмар ги имаше основните црти на единственото дете на семејството пред да се роди неговата сестра. Тој беше тип - секогаш корисен за неговите родители. Нејмар секогаш го става ова сериозно лице додека и помага на Надин, неговата мајка, во кујната.

Нејмар како дете. Тој е сликан како и пружа рака на мама, користи тоалет и шутира балон.
Нејмар како дете. Тој е сликан како и пружа рака на мама, користи тоалет и шутира балон.

Како што растеше сестра со својата сестра Рафаела, момчето стануваше повеќе безгрижно и ексцентрично. Како дете, тој започна да ги покажува раните знаци и манифестација на својата судбина. Ова стана очигледно од начинот на кој ги шутна работите како неговиот омилен балон.

Потекло на семејството Нејмар:

Светкавиот крилен напаѓач е роден во скромно домаќинство. Тој потекнува од фудбалско семејство, кое никогаш не го фаворизираше играта. Во едноставни зборови, неговото семејство беше толку несреќно и никогаш не успеа во фудбал.

Дали знаевте? Dad Тато на Нејмар некогаш беше аматерски фудбалер кој играше за најниската лига во Бразил. Толку несреќен, неговата кариера не беше за што да пишува дома. Вака изгледаше за време на неговите фудбалски денови.

Играчката кариера на Таткото на Нејмар не беше за што да се пишува дома.
Играчката кариера на Таткото на Нејмар не беше за што да се пишува дома.

За жал, хорор-несреќата која ја доживеа Нејмар Снр, го остави со скршеница на коската на колкот. Ова предизвика повреда која одби да заздрави. Како резултат на тоа, Нејмар Снр беше принуден да ја напушти фудбалската кариера.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Роналд Коман Плус Унтолд Факти за биографија

Одлуката за предвремено повлекување од играта донесе свои последици. Тоа доведе до екстремни тешкотии за семејството на Нејмар и го направи татко му нечистотија.

Како одминуваше времето, работите станаа толку најлоши што господинот Сантос не можеше да си дозволи да плаќа сметки за струја за неговиот дом. Поради тоа, сиромашниот Нејмар и неговата мајка живееле претежно под свеќа.

Во една фаза, целото семејство - сега со додавањето на последното дете, Рафаела - немаше друга опција освен да го напушти домот. Сите се преселија во куќата на бабите и дедовците на Нејмар.

Додека живееше таму, таткото на Нејмар, мама, тој и Рафаела беа принудени да влезат во една соба. Како начин на управување, тие споделија еден душек.

Сериозните финансиски тешкотии го натераа семејството на Нејмар да се смести кај неговата баба. Сите спиеја на еден душек.
Сериозните финансиски тешкотии го натераа семејството на Нејмар да се смести кај неговата баба. Сите спиеја на еден душек.

За да ја одржи и врати надежта во своето семејство, Таткото на Нејмар започна да работи повеќе работи. Работел како работник, механичар и продавач - сето тоа во име на закрепнување од финансиски тешкотии. Напорната работа му донесе одредена утеха на семејството, но сигурно не беше лесно за здравјето на мажот.

Додека семејството на Нејмар живееше во куќата на неговите баби и дедовци, тие можеа да користат електрична енергија наместо светилки. Квалитетот на животот на семејството се подобри и тие останаа среќни додека останаа таму.

Нејмар и Рафаела изгледаат среќни што престојуваат во куќата на Баба. Но, можете да почувствувате принудена насмевка од неговите родители. Тоа е знак за тоа низ што минуваат во тоа време.
Нејмар и Рафаела изгледаат среќни што престојуваат во куќата на Баба. Но, можете да почувствувате принудена насмевка од неговите родители. Тоа е знак за тоа низ што минуваат во тоа време.

Потекло на семејството Нејмар:

За жал, Бразилецот е роден во општина погодена од сиромаштија. Моги дас Крузс е градски дом кој е на само еден час и една минута возење од Сао Паоло.

ПРОЧИТАЈ
Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како што е забележано од картата, ова е засолниште кое се наоѓа на периферијата на централниот град.

За време на интервјуто за британскиот национален дневен весник (Мирор), таткото на Нејмар го спомена родниот град на неговиот син како депонија на Сао Паоло.

Со други зборови, тоа е местото каде што најнаселениот град во Бразил (Сао Паоло) ги фрли сите ѓубре.

Семејното потекло на Нејмар е Моги дас Крузс. Градот е познат како депонија на отпад од Сао Паоло.
Семејното потекло на Нејмар е Моги дас Крузс. Градот е познат како депонија на отпад од Сао Паоло.

Тогаш, Семејството на Нејмар живееше во многу ниско социјално квалитетно маало. Досега Моги дас Крузс останува опасна област оптоварена со употреба на дрога, сиромаштија и високи нивоа на криминал.

Како импликација, тој го сумира фактот дека животот на Нејмар е борба од самиот почеток. Едноставно кажано, неговото семејство не започна од нула. Започнаа на минус пет.

Образование на Нејмар:

Следствено, кога светкавиот Бразилец беше на школска возраст, тој се запиша во образовен систем што одговара на неговите фудбалери.

На почетокот, тој би ја комбинирал својата страст кон фудбалот и со школувањето. Немаше ништо што ќе му го одземе фудбалот на младиот човек по студиите. Тогаш, ако Нејмар не беше видена како топка, тој ќе беше забележан како игра видео игри.

Тогаш, дома по училиште, неговите родители не можеа да си дозволат струја, па тој може да користи светло за да ги чита своите книги. Како што беше напишано порано, овој развој го натера семејството да користи свеќи како единствен извор на осветлување за неговата студија.

Сепак, во одреден момент, работите се подобрија, а потрагата да се стане професионалец го презеде неговото образование.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нејмар фудбалска приказна:

Како дете, тој сакаше да биде сè - од Бетмен до Супермен, а потоа и Пауер Ренџерс. Нејмар едноставно беше премногу хиперактивен.

Меѓу сите негови хоби од детството, Фудбалот стана најценетиот. Таткото на Нејмар го препозна неверојатниот талент на неговиот син на многу мала возраст и реши да му помогне да ги оствари своите соништа.

Прво, прво му дозволи да комбинира футсал со уличен фудбал. На шестгодишна возраст, Нејмар започна да игра футсал. Тешката фудбалска игра стана огромно влијание врз него додека растеше.

Футсалот му помогна на Нејмар да ја развие својата техника, способност да изведува потези во тесни простори и брзина на размислување.

За да добијат можности за многу конкурентен ангажман во мал фудбал, родителите на Нејмар мораа да обезбедат средства за да обезбедат преселување.

Во 1999 година, семејството се преселило повеќе од 100 километри од Моги дас Крузс (родното место на Нејмар) во Сао Висенте.

Сместувајќи се во крајбрежната општина во јужниот дел на Сао Паоло, тие пронајдоа мошне конкурентен тим во Футсал, по име Португеса Сантиста. Нејмар ги помина своите испити и се привлече во нивните младински редови во Футсал.

Кога го набудуваа како игра за прв пат, навивачите се воодушевија од неговите технички вештини, талент и креативност. Нејмар брзо беше наречен „феномен на дете“. Момчето беше тип кој користеше низа трикови и претпоставки за да тепа играчи далеку поголеми и постари од него.

Приказна за футсал Нејмар.
Приказна за футсал Нејмар.

Без никаков ривал, Нејмар стана најдоброто дете во футсал во целата академија. Тој постојано се навиваше за исклучителна самодоверба, трикови со топката, употреба на финте и способност да изведува големи потези во тесни простори.

ПРОЧИТАЈ
Роналд Араухо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Еве видео од Нејмар футсал денови - кое покажува колку бил добар.

Биографија на Нејмар - Патот до славната приказна:

Во 2003 година, пет години откако се приклучија на Португалса Сантиста, семејството на Нејмар ги повика своите соништа. Сантос ФК, еден од најголемите клубови во земјата, и понуди договор на theвездата што расте.

Нејмар рани години со академијата на ФК Сантос.
Нејмар рани години со академијата на ФК Сантос.

Таа година, неговите родители се преселија во Сантос, една од државата Сао Паоло, Бразил. Доходовниот договор од клубот го смени финансискиот статус на домаќинството на Нејмар.

Со повеќе пари, неговото семејство го купи својот прв имот, куќа многу близу до Вила Белмиро, што е домашен стадион на ФК Сантос. Тие постојано го благословуваа својот син за помагање на нивното семејство да излезе од сиромаштијата.

Родителите на Нејмар му ги даваат своите благослови што го направија своето семејство да излезе од сиромаштијата.
Родителите на Нејмар му ги даваат своите благослови што го направија своето семејство да излезе од сиромаштијата.

Судењата на Реал Мадрид на Нејмар:

Додека играше со Алвинегро, Нејмар покажа неспоредлива фудбалска моќ повеќе од кој било во неговиот ранг.

На 14-годишна возраст, неговото име веќе беше популарно меѓу европските извидници кои започнаа да се борат за неговиот потпис.

Во 2006 година, Нејмар ја доби својата прва европска покана за испити на академијата во Мадрид. Тој, заедно со неговиот татко, отпатува за Шпанија на проба со Лос Бланкос.

Во тоа време, Реал Мадрид имаше големи имиња како Роналдо, Робињо, Зинедин Зидан, Роберто Карлос Дејвид Бекам.

Приказната за судењето на Нејмар за Реал Мадрид.
Приказната за судењето на Нејмар за Реал Мадрид.

По неколку разговори, преговорите за трансфер не успеаја. Таткото на Нејмар не беше задоволен од тоа што го понуди Реал Мадрид. Во тоа време, тој одлучи дека неговиот млад син чудо ќе продолжи да расте со Сантос.

ПРОЧИТАЈ
Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 

Продолжи Подемот со академијата Сантос:

За да ги исплаши странските клубови да не го одведат, Сантос ја зголеми заработката на Нејмар од 10,000 на 125,000 реалии месечно. Тој ја отплати вербата што му беше дадена, правејќи континуирано прикажување на неговата незаменлива фудбалска моќ - повеќе од кој било во неговите редови.

Како што е забележано на видеото подолу, едноставно немаше крај на она што Нејмар да Силва Сантос úениор не можеше да го стори. Тој постигнал метеорски подем за време на неговите години со академијата во Сантос.

По настапите на академијата на Нејмар во Сантос, тој доби повик да ја претставува фудбалската репрезентација на Бразил до 17 години. Додека беше таму, тој стана близок пријател со Филип Кутињо.

Биографија на Нејмар - Успешна приказна за постара кариера:

На 17-годишна возраст, тој се надгради во првиот тим на Сантос ФК откако го потпиша својот прв професионален договор.

Како постар Алвинегро Прајано, Нејмар се претвори во глобална суперarвезда. Тој беше оној кого многу европски клубови сонуваа да го имаат во својот тим.

Покрај тоа што му помогна на Бразил да го освои престижното првенство на Јужна Америка во 2011 година, Нејмар ги освои и сите трофеи во Јужна Америка на располагање за грабнување. Тие вклучуваат Кампеонато Паулиста, Копа Либертадорес, Копа до Бразил и Рекопа Судамерикана.

Трофеи Сантос на Нејмар.
Трофеи Сантос на Нејмар.

Приказна за успех на ФК Барселона:

Околу мај 2013 година, тој конечно го направи својот трансфер во шпанскиот гигант. Тоа беше потег што се сметаше за еден од најголемите во пратката на Southвезди во Јужна Америка кон Европа. Со тој трансфер животот на семејството на Нејмар се смени засекогаш.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија факти

Сјајната суперarвезда стана дел од напаѓачкото трио на Барселона што го има Лионел Меси Luis Suarez. Заедно како браќа, овие јужноамериканци и помогнаа на Блауграна да ги добие сите достапни наслови за грабнување.

Тие вклучуваат Лига на шампиони, Ла Лига, Копа дел Реј, УФЕА Супер Суп, Суперкопа де Еспања и Светски клупски куп на ФИФА.

Трофеите на Нејмар во Барселона.
Трофеите на Нејмар во Барселона.

Правење име за Бразил:

Покрај успесите на клупско ниво, Нејмар го отплати и својот долг на благодарност кон својата татковина. Неговиот придонес во Светскиот куп 2014 ФИФА и Копа Америка беше ограничен од повредите, тој сепак излезе силен следната година.

Бразилците навистина му се благодарни на Нејмар бидејќи им помогна да го освојат младинското првенство во Јужна Америка. Не заврши тука. Нејмар, покрај starsвездите како Габриел Исус Филип Андерсон итн., и го дадоа на земјата славниот трофеј на Летните олимписки игри 2016 година.

Бразилските трофеи на Нејмар.
Бразилските трофеи на Нејмар.

PSG успешна приказна:

Околу август 2017 година, раководството на Барселона и Нејмар, предводено од неговиот татко, направи незамисливо во фудбалските преговори. Тие договорија договор вреден 222 милиони евра со кој Нејмар успешно се пресели во Пари Сен Germермен. Трансферот го направи еден од Светски најплатени фудбалери во светот.

Во Франција, Нејмар, заедно со други големи имиња - слично на Kylian Mbappe Edinson Cavani итн., му помогнаа на ПСG да ја освои домашната тројка и четири пати. Не заврши само тука. Неговиот сјај го одведе клубот до нивното прво финале во Лигата на шампионите.

Трофеите на ПСG на Нејмар.
Трофеите на ПСG на Нејмар.

Во времето на ажурирање на Биографијата на Нејмар, тој е наречен најпродаваниот спортист во светот. Повторно, тој, заедно со бразилската легенда Кожа и доцна Диего Марадона, еднаш рангиран меѓу првите 100 највлијателни луѓе на планетата земја.

ПРОЧИТАЈ
Марк-Андре Тере Штеген за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Без сомнение, Нејмар претставува гигантски рецепт не само во светскиот фудбал, туку и во спортот воопшто. Остатокот, како што велиме, од неговото Био, секогаш ќе биде историја.

Биографија за Loveубовниот живот на Нејмар:

Секој знае дека тој е бразилска суперarвезда. Сепак, само малкумина се свесни за бројните девојки со кои се сретнал Нејмар. Едно е факт. Со текот на годините, егзотичниот Фудбалер се здоби со репутација на сериски женкар. Овој дел ве води низ неговите минати и сегашни врски.

Loveубовна приказна на Нејмар со Каролина Дантас:

Двајцата започнаа да се дружат во 2010 година кога Бразилецот имаше само 18 години. Неколку месеци по нивната врска, Каролина Дантас остана бремена. Во 2011 година, точно на 13 август, таа го роди нивниот син, кого го нарекоа Дави Лука да Силва Сантос.

Eyубовна приказна на Нејмар и Каролина Дантас.
Eyубовна приказна на Нејмар и Каролина Дантас.

За жал и неочекувано за фановите, theубовната приказна помеѓу Нејмар и Каролина траеше кратко. Светкавиот крилен напаѓач раскина со мајката на неговото дете не по долго откако таа го роди Деви Лука. Оттогаш, тие станаа пријатели.

Откако ја заврши својата врска во 2011 година, Нејмар одржува добри односи со неговиот син. Тој пренесува пари на Каролина Дантас секој месец и за двете нивни одржувања. Во обид да го исполни ветувањето за добар татко, Нејмар се обидува да учествува во животот на неговиот син колку што може.

ПРОЧИТАЈ
Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 
Запознајте го синот на Нејмар - Дави Лука.
Запознајте го синот на Нејмар - Дави Лука.

Storyубовната приказна на Нејмар со Барбара Еванс:

Само што ја напушти врската со мајката на своето дете (Дави Лука да Силва Сантос), Нејмар брзо се префрли на друга девојка. Тој започна да се забавува со Барбара Еванс истата година во 2011 година. Сепак, од непознати причини, нивната loveубов заврши многу брзо.

Eyубовна приказна Нејмар и Барбара Еванс.
Eyубовна приказна Нејмар и Барбара Еванс.

Loveубовната приказна на Нејмар со Керол Абранч:

Сепак, во 2011 година кога се роди неговиот син Дејви Лука, тој се пресели од дружење со Барбара Еванс во друга жена. Овој пат, Нејмар започна да се забавува со Керол Абранч, заоблена бразилска манекенка и танчерка. Двајцата многу се забавуваа додека излегуваа, а Нејмар наводно бил толку во неа.

Eyубовна приказна Нејмар и Керол Абранчес.
Eyубовна приказна Нејмар и Керол Абранчес.

Тие се согласија да имаат отворена врска - тоа ќе ги види интимни со други лица додека сè уште се забавуваат. Тоа не му одеше добро на Нејмар, бидејќи подоцна се повлече. Кога раскинаа, Керол Абранчес им рече на своите обожаватели дека таа излегува со толку многу мажи за време на нејзиното време со Фудбалерот.

Storyубовна приказна на Нејмар со Бруна Маркезин:

Откако раскина со Керол Абранч, Фудбалерот продолжи понатаму, во надеж дека ќе добие постабилна врска. Еден ден, додека бил на карневал во Рио, Нејмар се запознал и се за inубил во Бруна Маркезин на прв поглед. Тие започнаа да се забавуваат од 2012 до 2018 година - иако thatубовниците се отсутни и вклучени од тој период.

Eyубовна приказна на Нејмар и Бруна Маркезин.
Eyубовна приказна на Нејмар и Бруна Маркезин.

Бруна и Нејмар раскинаа четири пати поради врска на далечина и под обвинение за измама - од Фудбалерот.

ПРОЧИТАЈ
Затворена приказна за детството Златан Ибрахимовиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според неа, живеењето надвор од Бразил е тешко. За да останат толку долго едни со други (вклучени и вклучени), навивачите на Нејмар можеа да почувствуваат дека Бруна е единствената дама што најмногу ја сакаше. Кој знае, 2018 година можеби не е нивната последна година на распаѓање.

Storyубовна приказна на Нејмар со Патриша Jordордан:

Додека излегуваше со Бруна Маркезин, фудбалерот на поранешната Барселона започна да излегува со Патриша Jordордан - околу 2013 година. Таа година, таа се појави на насловната страница на жешките списанија за нејзината врска со Нејмар.

Eyубовна приказна на Нејмар и Патриша Jordanордан.
Eyубовна приказна на Нејмар и Патриша Jordanордан.

Кога слушна за нивната афера, Нејмар го негираше тоа, а подоцна станаа зборови на Патриша против неговата. Поради оваа причина, нивната наводна афера траеше само три месеци.

Storyубовна приказна на Нејмар со Лариса Оливера:

Повторно, додека сè уште беше со Бруна Маркезин, суперarвездата на екс-Барселона започна да излегува со Лариса Оливера. Нејмар имаше кратка врска со неа - само за месец декември 2013 година.

Eyубовна приказна на Нејмар и Лариса Оливера.
Eyубовна приказна на Нејмар и Лариса Оливера.

Нивното раскинување навистина влијаеше на Лариса, кој изгледаше дека е супер опседнат со него. Веднаш по нивната врска, таа започна да зборува грди работи за Нејмар. Стана толку интензивно, а Нејмар мораше да ја тужи.

Storyубовна приказна на Нејмар со Таила Ајала:

По неговата неуспешна врска со Лариса, тој се префрли на моделот и актерка. Таила Ајала потекнува од истата земја со поранешната везда на Барселона. Таа е поранешна сопруга на бразилскиот актер Пауло Вилена, со кого го заврши својот брак во 2013 година. На почетокот на 2014 година, таа започна да се забавува со Нејмар.

Eyубовна приказна на Нејмар и Таила Ајала.
Eyубовна приказна на Нејмар и Таила Ајала.

Според гласините, таа се поврзала со Нејмар многу порано - по разделбата со нејзиниот сопруг. Кога и двајцата започнаа да излегуваат, обожавателите можеа да ги видат заштитени со чувари насекаде. Тие се забавуваа во голем ноќен клуб, уживаа во неколку плажи и имаа одлични ноќни излегувања на Ибица. Од непознати причини, Нејмар подоцна ја прекина нивната врска.

ПРОЧИТАЈ
Роналд Араухо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Storyубовна приказна на Нејмар со Елизабет Мартинез:

Помеѓу 2014 и 2015 година, тој започна да излегува со шпански адвокат кој е огромен навивач на Барселона. Нејмар и Елизабет Мартинез беа забележани неколкупати како посетуваат скапи ресторани, со неговиот приватен авион и исто така најдобро поминуваат во ноќните клубови (Опиум и Сатон) во Барселона.

Eyубовна приказна на Нејмар и Елизабет Мартинез.
Eyубовна приказна на Нејмар и Елизабет Мартинез.

Theубовната приказна за Елизабет и Нејмар траеше кратко. Тие започнаа да се забавуваат кон крајот на 2014 година и ја завршија својата врска во јануари 2015 година.

Storyубовна приказна на Нејмар со inанин Улман:

Фудбалерот замина тивко неколку месеци пред и по неговиот рекорден трансфер во ПСG - имајќи ја само неговата стара девојка Бруна Маркезин во својот живот пред да се повлечат уште еднаш. За време на неговото време во Париз, Нејмар започна да се забавува со Јанин Улман, ТВ водител, новинар и продуцент.

Eyубовна приказна на Нејмар и inанин Улман.
Eyубовна приказна на Нејмар и inанин Улман.

Јанин Улман, водител на германска телевизија, е десет години постар од Нејмар. Двојките го поминуваат денот на вalentубените 2020 заедно и биле видени како присуствуваат на неколку забави. И двајцата ја завршија својата врска околу јуни, 2020 година.

Storyубовна приказна на Нејмар со Наталија Барулих:

Околу август 2020 година, се појави извештај за медиумите дека финалистот на ПСG во Лигата на шампионите започнал да се забавува со хрватско-кубанскиот модел. Нејмар и Барулих се познаваа како пријатели за време на еден од неговите претходни родендени, каде настапи нејзиното поранешно момче (колумбиска пејачка Малума).

ПРОЧИТАЈ
Марк-Андре Тере Штеген за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Eyубовна приказна на Нејмар и Наталија Барулих.
Eyубовна приказна на Нејмар и Наталија Барулих.

Откако 2019 година се раздели со нејзиниот човек, Барулих започна да комуницира со Нејмар преку неговите социјални мрежи. Фановите забележаа дека започнале да се дружат кога таа ги фотографирала себе си и Нејмар со натпис;

„Секој знае колку сте извонредно талентирани, но ако може да видат само колку сте вистински и убави во вашето срце. Вие ја имате целата моја почит и чест Бебе “.

Во времето на пишувањето на Биографијата за Нејмар, Наталија Барулич ја извршува позицијата на неговата сегашна девојка. Дали нејзината врска ќе трае подолго од онаа на Бруна Маркезин? Само времето ќе покажеше.

Начин на живот на Нејмар:

Сјајното крило е јасна дефиниција за „раскошен начин на живот“. Нејмар не го има само најдоброто од сè; тој сака да ги покажува. Овој дел од неговата биографија го истражува неговиот животен стил. Без понатамошно разочарување, да почнеме.

Колекција на автомобили на Нејмар:

Стилскиот фудбалер е горд сопственик на „Астон Мартин Вулкан“ (2.3 милиони долари), „Maserati Mc12“ (1.47 милиони долари), „Ferrari 458 Italia“ (407,234 долари) и „Mercedes AMG“ (188,100 американски долари) итн. Ова се само неколку автомобили на Нејмар кај него диспозиција. Видеото подолу ги открива неговите автомобилски колекции.

Јахтата на Нејмар:

Тој го купи во 2012 година за супер 3.5 милиони евра. Јачот на Нејмар е моделот Азимут 78. Долг е 25 метри, има дневна соба, три апартмани, софи удобни за осум, кујна и вграден звук-доказ. Тој на јахтата и го даде името „Надин“ во чест на неговата мајка. Еве видео од Нејмар како ужива во своето прекрасно едро.

ПРОЧИТАЈ
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Хеликоптер на Нејмар:

Суперarвездата го купи за 15 милиони долари, а го произведува Мерцедес Бенц. Дали знаевте?… Нејмар го обои хеликоптерот ЦРНО - како начин на оддавање почит на неговиот херој од стриповите од детството Бетмен. На него има и напишани иницијали - во бела боја. Еве видео како ужива во својот хеликоптер.

Приватен авион на Нејмар:

Авионот ги носи неговите иницијали „NRJ“, а со него управува Пауер Хеликоптерс со седиште во Бразил. Embraer Legacy 450 Private Jet на Нејмар може да помине до 531 милја на час со најмалку девет на бродот. Според TheSun, тој испрскал 10.8 милиони фунти за да се здобие со сопствен авион. Еве видео за авионот на Нејмар.

Куќи на Нејмар (дворци) во Бразил и Париз:

Во Франција, светкавиот крилен напаѓач спие во својата 6.5-ката од 10,800 милиони фунти - 7 квадратни метри замок лоцирана во Бугивал, комуна во горниот западен Париз. Alsoивее и во замок од XNUMX милиони фунти во Бразил. Овој скап имот се наоѓа во одморалиштето Мангаратиба, во бразилската држава Рио де Janeанеиро. Еве видео-турнеја низ дворовите на Нејмар во Париз и Бразил.

Рачни часовници на Нејмар:

Модерниот фудбалер има огромна страст кон часовниците ГаГа Милано. Според Бизнис инсајдер, тој еднаш потрошил 180,000 долари на часовници за само еден ден во бутикот ГаГа Милано во Токио. Погледнете го видеото од часовниците со потпис на Нејмар.

Личен живот на Нејмар:

Еве, ви откриваме вистини за неговата личност. Можеби можеби сте прашале; Далеку од фудбалот, кој е Нејмар? Запознавањето со неговиот личен живот ќе ви помогне подобро да го разберете.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија факти
Запознавање со личниот живот на Нејмар.
Запознавање со личниот живот на Нејмар.

Прво и најважно, тој е многу пријателска личност, некој што не само што е смешен, туку не се грижи што мислат луѓето за него.

Нејмар само сака да живее среќен живот. Имаме видео што докажува колку е страшен во однос на пеењето.

Нејмар исто така докажа дека може да настапи во вистински танци пред огромна гужва. Луѓето кои присуствуваа на неговиот конкретен концерт имаа толку среќа, а само вистински fansубители на фудбалот можат да имаат МЕГА носталгија за оваа песна во која учествуваше. Ако некогаш се чувствувате бескорисно, размислете за микрофонот на Нејмар во видеото подолу.

На крај, но не и најмалку важно, Нејмар е практичен и добро втемелен. Тој е некој кој чувствува потреба секогаш да биде опкружен со loveубов и убави жени, особено кога го слави роденденот. Еве видео од една од прославите на роденденот на Нејмар.

Семеен живот на Нејмар:

Обидот да се разберат „тајните“ на просперитетно домаќинство започнува со проучување и разбирање на тоа од Бразилецот. Овој дел од нашата биографија фрла повеќе увид во семејството на Нејмар - почнувајќи од неговите родители.

За таткото на Нејмар:

Тато на Нејмар е експерт во договори за преговори. Тој исто така е столб на развојот и емоционалната благосостојба на неговиот син.
Тато на Нејмар е експерт во договори за преговори. Тој е исто така столбови на развојот и емоционалната благосостојба на неговиот син.

Роден на 7ми февруари 1965 година, стручњаците го сметаат за мајстор за кукли зад секој голем потег што го прави неговиот син. Го гледате овој човек?… Тој е мозокот на трансферот на неговиот син во светски рекорд од 222 милиони евра.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Адама Траре Плус Недолгарни факти за биографија

Нејмар Сантос Ср нема друга работа освен управување со работите надвор од теренот на неговиот син. Татко на две деца дејствува како агент на неговиот син, и тоа го направи зачудувачки богат.

На професионална и лична нота, тој никогаш не го изневерува Нејмар. Неговата менаџерска експертиза го водеше неговиот starвезден син на врвот. Статистичките податоци откриваат дека и таткото и синот се комбинираат за да бидат најбогати што се однесува до фудбалскиот бизнис.

Настрана од успехот, Нејмар Снр го доби својот удел на критики, некои од нив беа оправдани. Од друга страна, одредено неодобрување произлезе од зависта за неговиот неверојатен пораст од огромна сиромаштија до незамисливо богатство.

Отпечатокот на таткото на Нејмар засекогаш ќе остане во него.
Отпечатокот на таткото на Нејмар засекогаш ќе остане во него.

Кога помислувате на Татковци и Синови во фудбалскиот бизнис, размислете за Нејмарс. Врската помеѓу овие двајца е клучна за успехот на нивното семејство. Оттука, не случајно го носи Нејмар Jуниор на задниот дел од дресовите.

На секој чекор, Junуниор го гледаше неговиот татко Нејмар Сантос Постариот. Еве видео од еден од тие нераскажани моменти.

Ништо не можеше да го запре Нејмар Ср од страшната несреќа. Тој го направи својот син центар на неговиот живот. Иако, некои велат дека неговите методи понекогаш се контроверзни. Но, Нејмар Снр е само фокусиран да стори сé за да види дека неговиот син станува најуспешниот фудбалер на светот.

За мајката на Нејмар:

Нема сомнение, и мама и синот имаат посебна врска.
Нема сомнение, и мама и синот имаат посебна врска.

Нема доволно зборови за да се опише важноста на Надин Гонкалвес за животот на Нејмар. Родена на 19 април 1967 година значи дека таа има 54 години и 0 месеци.

ПРОЧИТАЈ
Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мајката на Нејмар, Надин Гонкалвес, беше во брак со Нејмар Сантос Ср. Во 1991. Сепак, нивниот 25 годишен успешен брак заврши кога парот се раздели во 2016 година.

Бразилскиот фудбалер останува многу близок со својата мајка пред и по разводот од неговиот татко. Додека другите ги носат своите девојки на забави, Нејмар rуниор го прави спротивното. Мама ја носи на забави.

Нејмар ужива на забава заедно со неговата мајка Надин.
Нејмар ужива на забава заедно со неговата мајка Надин.

Според starвездата на ПСG,

„Мајка ми е голем дел од моето семејство. Таа е вид на личност што, без неа, ќе се изгубевме. Таа не поддржува. Со мајка ми се зближив навистина кога сестра ми беше на колеџ, а татко ми патуваше многу “.

Светот неодамна погледна на меката страна на Нејмар во воодушевувачкото видео од неговите вирусни танцови потези со неговата мајка. Погледнете ја емисијата на безусловна loveубов тука.

За сестрата на Нејмар, Рафаела Бекран:

Неговиот единствен брат и сестра е роден на 11-ти ден во март 1996 година, што значи дека таа има 25 години и 1 месеци. Нејмар има многу блиски односи брат-сестра со неговата Рафаела.

Од самиот почеток, тој е некој што тешко ја вади од неговиот поглед. Таквата платонска близина го натерала да го истетовира лицето на раката, додека Рафаела, за возврат, ги истетовирала очите на нејзиниот брат на нејзината рака.

Уште од првиот ден, постои одлична врска помеѓу браќа и сестри помеѓу Нејмар и неговата сестра, Рафаела.
Уште од првиот ден, постои одлична врска помеѓу браќа и сестри помеѓу Нејмар и неговата сестра, Рафаела.

Без оглед на тоа колку години станете, кога сте со вашите браќа и сестри, вие сигурно ќе се вратите назад во детството. Ова е случај на Нејмар и Рафаела.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Презаштитниот брат:

Дали знаевте?… Ако луѓето премногу се доближат до Рафаела, Нејмар е способен да го изгуби тоа. Ова е затоа што тој е Ултра-заштитнички настроен кон неа. Некогаш, колегата бразилски фудбалер Дани Алвеш за ТВ Глобо изјави за сестрата на неговиот пријател. Според неговите зборови;

Еден ден, во 2015 година, колегите играчи зборуваа за сестрата на Нејмар во соблекувалната. Според нивните зборови: F * ck, твојата сестра е убава, нели ?!

Нејмар стана бесен и супер jeубоморен на тоа. Овие зборови го натераа Нејмар буквално да го изгуби.

Оваа изјава докажа колку е заштитен. Од тој ден, тој одби да ги остави неговите соиграчи повторно да и пријдат.

Фудбалерот кој стана момче на Рафаела:

И покрај ограничувањата на Нејмар, еден од неговите бразилски соиграчи си ја испроба среќата на својата сестра. Тој не е никој друг туку Габриел Барбоса, АКА Габигол. Заведувањето на Рафаела во 2017 година беше како прободување на нож во срцата на Нејмар и неговиот татко.

Запознавањето со Рафаела без нивна согласност беше означено како непочитување на Нејмар и неговиот татко.
Запознавањето со Рафаела без нивна согласност беше означено како непочитување на Нејмар и неговиот татко.

Врската помеѓу Габигол и Рафаела не траеше, а нивното раскинување беше крајно комплицирано. Тоа, се разбира, ги остави Нејмар и неговиот татко со благодарно срце.

Некој ден, на излегување од ноќен клуб, таткото на Нејмар се скара со Габигол. Тој му објасни на фудбалерот дека нема место во неговото семејство.

Изненадувачки, Рафаела се врати заедно со Габигол во 2019. Со тоа, таа докажа дека авторитетот на нејзиниот татко не работи на сите негови деца.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Роналд Коман Плус Унтолд Факти за биографија
Се чини дека никој не може да ги запре Габигол и Рафаела во овој момент.
Се чини дека никој не може да ги запре Габигол и Рафаела во овој момент.

Зошто Рафаела го смени презимето во Бекран:

Во реалноста, сè уште има еден играч (друг) кој ја инспирира Рафаела. Тој не е никој друг туку Дејвид Бекам. Поранешниот фудбалер на Англија беше причина поради која го смени името од Рафаела Сантос во Рафаела Бекран.

Промената беше поради нејзината loveубов кон поранешниот фудбалер на Англија. За овој, Нејмар и неговиот татко не станаа jeубоморни поради личноста на Бекам. Како што потврди и TalkSport, постои можност поранешната легенда на Англија и Нејмар да можат да прават деловни активности во иднина.

За бабите и дедовците на Нејмар:

Потомството на фудбалот никогаш не би ја заборавило оваа жена за нејзината улога кога семејството на нејзиниот син страдаше од тешки тешкотии.

Ако се сетите, семејството на Нејмар се пресели на нејзино место кога страдаа од финансиски потешкотии, немајќи пари за да плаќаат сметки за електрична енергија. Токму во нејзината куќа, таткото на Нејмар, мама, и неговата сестра споделија душек.

Бабата на Нејмар можеби е стара, но сепак е многу енергична и полна со живот. Еве видео на кое Нејмар ужива во Снепчет со неговата баба. Лицето на кучето на апликацијата изгледа фантастично за неа.

Неимар нераскажани факти (не-кариера):

Овој дел од нашата Биографија ви кажува сè за Бразилецот во однос на неговиот живот далеку од фудбалот. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Факт # 1 - За момчето на мајката на Нејмар:

Нејмар има чекор тато кој е пет години помлад од него.
Нејмар има чекор тато кој е пет години помлад од него.

Тијаго Рамос е неговото име, а тој е пет години помлад од Нејмар. Тој е гејмер и модел кој своевремено се најде во светските наслови кога започна да излегува со мајката на Нејмар, Надин Гонкалвес. Покрај професијата, тој е познат и по своите танцувачки потези, како што е забележано на видеото подолу.

ПРОЧИТАЈ
Роналд Араухо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според бразилските медиуми, Тиаго Рамос е бисексуалец. Пред да излезе со Надин, тој имаше претходни односи со готвачот на Нејмар, Мауро и советникот Ириналдо Оливер. Постојат спротивставени извештаи за тоа дали Тијаго Рамос сè уште оди со мајката на Нејмар.

Некогаш, таткото на Нејмар тврдеше дека некои мажи го прободеле во мексикански ресторан. Тој инсистираше на тоа дека нападот бил подготвен од неговите непријатели. Погледнете го видеото подолу.

Факт # 1 - Значењето на Нејмар Тетоважи:

Првата забележлива уметност на телото е портрет на жена на десниот бицепс. Е неговата сакана мајка, Надин Сантос. Сепак, на неговата десна подлактица има тетоважа на неговиот син Дави Лука.

На десната страна од градите на Нејмар, тетоважата гласи: „Toda arma… E toda língua… Bola que é sua… Que não é sua"

На прашањето за тетоважата, Нејмар објасни дека тоа е фраза loveубов и грижа за неговиот татко, која секогаш ја кажува пред да оди на кој било натпревар.

Левата рака на Нејмар содржи тетоважа на лице на лав. Оваа уметност на телото го пренесува фактот дека тој е бестрашен. Тоа исто така ја означува неговата способност да ги надмине предизвиците преку храброст и храброст.

На левата страна на вратот на Нејмар има тетоважа од три мали птици што летаат - заедно со зборовите; „Тудо Паса„ Термините означуваат дека ништо не трае, како што е тоа како птиците никогаш не можат да останат на едно место.

ПРОЧИТАЈ
Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 

Понатаму, задниот дел на вратот на Нејмар содржи тетоважа на крст со крилја. Тетоважата ги претставува неговите религиозни ставови. Тука е и неговата Блажена тетоважа која е благослов на неговата кариера од Бога.

Конечно, додека беше во ПСG, Нејмар реши да го украси грбот со нови дизајни на Спајдермен и Бетмен. Тетоважата е почит кон омилените ликови од стрипот од неговото детство. Нејмар инспирираше од овие суперхерои.

Факт # 2 - Религијата на Нејмар:

Тој е Пентекостален христијанин, кој наводно ја плаќа својата десетина. Нејмар дава 10% од својот приход на црквата.

Веднаш од неговото детство, религијата отсекогаш била значаен дел од неговиот живот и филозофија. Нејмар верува дека животот има смисла само кога нашата највисока цел е да му служиме на Исус Христос.

Покрај тоа, религиозниот фудбалер носел ленти за глава уште од детството, во кои имало зборовите „100% Исус“. И на крај, Кака е духовен пример на Нејмар.

Факт # 4 - Приказна за силувањето на Нејмар:

Околу јули 2019 година, Наџила Триндаде и нејзиниот поранешен сопруг Естивенс Алвеш се обидоа да го уценуваат крилото на ПСG.

Наводната приказна за силувањето на Нејмар започна кога фудбалерот ја запозна Наџила преку Интернет, и плати патување во Франција и водеше loveубов со неа во хотел. По враќањето во Бразил, Наџила отишол во Полицијата да пријави дека Нејмар ја силувал.

Нејмар објави седумминутно видео на Инстаграм во своја одбрана, откривајќи дека е лажно обвинет за силување. Тој исто така објави пораки и слики од Whatsapp за кои тврди дека се од жената. Еве видео каде тој ги негираше обвинувањата за силување.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За среќа, полицијата објави дека ќе ја прекине истрагата за силување против Нејмар поради недоволно докази.

Подоцна, новите докази кои го фаворизираат Нејмар покажуваат дека Наџила Триндаде, жената која го обвини Нејмар за силување, е снимана затоа што прво го напаѓа во хотелската соба. Видеото, како што имаме подолу, докажа дека ништо навистина не се случило.

Факт # 5 - Филмови на Нејмар:

Во текот на последните неколку години, има зголемување на бројот на играчи кои глумат во филмови. Нејмар јуниор е еден од нив. Од 2012 година, крилниот напаѓач прави огромни скокови во филмови и ТВ серии како Енканадор, Враќање на Ксандер Кејџ и Пари Хеист итн. Еве еден поглед на филмовите за Нејмар.

Неимар нераскажани факти (кариера):

Овој завршен дел од неговото Био ни открива вистини кои се однесуваат на неговиот професионален живот. Без да го трошите вашето време, да продолжиме.

Факт # 1 - Споредување на платата на ПСG на Нејмар со просечниот граѓанин:

Од кога почнавте да гледате Био на Нејмар, ова е она што го заработи со ПСG.

€ 0
ТЕНУРАПлата на ПСG на Нејмар во евра (€)Плата на ПСG на Нејмар во американски долари ($)Плата на Нејмар за ПСG во фунти (£)
Секоја година€ 36,800,000$ 43,861,552£ 31,489,145
Секој месец€ 3,066,666$ 3,655,129£ 2,624,095
Секоја недела€ 706,605$ 842,195£ 604,630
Секој Ден€ 100,943$ 120,313£ 86,375
Секој час€ 4,205$ 5,013£ 3,599
Секоја минута€ 70$ 83£ 60
Секоја секунда€ 1.17$ 1.4£ 0.9
ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Роналд Коман Плус Унтолд Факти за биографија

Дали знаевте?… На просечен граѓанин во Франција кој заработува 49,500 евра годишно, ќе му требаат 14 години и 1 месец да го направи она што Нејмар го собира неделно во ПСG.

Факт # 2 - Профил на Нејмар (ФИФА):

Бразилецот, исто како и Мохамед Салах, изложува совршенство во смисла на движење и вештина. Неговиот менталитет е добар како оној на Роберт Левандоски. Со текот на годините, тој остана идеален избор за играчите на ФИФА.

Единствено ограничување на Нејмар во играта е неговото пресретнување, сила и агресија. Дриблерот за брзина има недостатоци кога станува збор за освојување физички предизвици. Тој исто така има ужасен тајминг кога станува збор за заминување кон гол. Како и да е, тој доби неверојатна статистика на ФИФА.

Заклучок:

Storyивотната приказна на Нејмар започна во Моги дас Круз, предградие во близина на Сао Паоло. Во оваа општина, тој доби датум со судбината. Тоа беше местото каде што тој и неговиот татко одлучија дека фудбалот ќе биде значаен дел од иднината на нивното семејство.

Кршејќи ја коската на колкот преку несреќа ја заврши кариерата на неговиот татко. Тоа не го спречи г-дин Сантос да се бори за подобар животен стандард за неговото семејство. Со негова помош, Нејмар доби поддршка во раната кариера и ги постигна своите животни цели.

Сите знаеме дека Бразилецот редовно се повредува. Сепак, Нејмар е некој што не разочарува кога ќе се врати од повредата. Со текот на годините, на фудбалерите им се допаѓа Герет Бејл Едем Опасност паднале од земјата кога се справувале со повреди. Нејмар го задржа својот интензитет.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Адама Траре Плус Недолгарни факти за биографија

Вистината е, ако немаше Лионел Меси or Кристијано Роналдо и Нејмар не беше склон кон повреди, тој ќе станеше најдобриот фудбалер на светот - ниту еднаш. Прашање на време е да се види дали тој може да се искачи меѓу starsвездите што растат - Kylian Mbappe Ерлинг Халанд да ја освои својата прва Златна топка.

Нам ни останува да ги пофалиме родителите на Нејмар - Надин Сантос и Нејмар Сантос Ср. За тоа што се држат до него низ тенки и тенки. Рафаела (неговата сестра) останува еден од изворите на неговата внатрешна сила. Деновите на издржување на семејните тешкотии и без електрична енергија поминаа засекогаш.

Ви благодариме што ја прочитавте Биографијата за еден од најскапоцените фудбалски накит во Бразил. Ние се стремиме кон точност и правичност додека ги доставуваме животните приказни на бразилските фудбалери.

Indубезно предупредете не доколку забележите нешто што не изгледа како што треба во нашите мемоари за Нејмар. Инаку, да го дадеме вашиот коментар за нашето пишување на Био на јуниор.

Вики:

Табелата подолу дава резиме на биографијата на Нејмар.

ИСТРАУВАА ЗА БИОГРАФИЈАОдговори на Вики
Целосно име:Нејмар да Силва Сантос úениор
Прекари:Junунињо, Joоја и Господарот на ноќта
Датум на раѓање:5 Февруари 1992
Години:Стари 29 години и 3 месеци.
Место на раѓање:Моги дас Крузс, општина во Бразил
Родители:Нејмар Сантос Ср (Татко) и Надин Гонкалвес
Браќа:Рафаела Сантос сега Рафаела Бекран
Дете:Дави Лука да Силва Сантос (син)
Нето вредност:236 милиони долари (статистика од 2021 година)
Годишна плата:36,800,000 евра (ПСG)
Религија:Христијанство (педесетница)
Хороскопски знак:Водолија
Висина:1.75 метри или 5 стапки 9 инчи
Тежина:68 кг
Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
latif
пред 1 година

Neymar jr да се врати во вистински Мадрид и 2019 и да се појави во балон или во купето на моментот кога ќе се појави во филмот и нема да се случи тоа