Нелсон Семедо детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат со името "Автомобилистот". Нашата приказна за детството Нелсон Семед плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, да се појави на слава, врска и личен живот итн.

Да, секој знае за неговите брзи способности на крило, причина за неговиот прекар "Автомобилистот". Сепак, само неколкумина сметаат дека биографијата на Нелсон Семедо е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Раниот живот

Нелсон Кабрал Семедо е роден на 16th ден на ноември 1993 на неговите родители во Лисабон, Португалија. Говорејќи за неговото потекло, Семедо е мешавина на двете португалски и Зеленортски наследство. Ова ја објаснува причината зошто енергичниот играч е сосема близу до својот сонародник Кристијано Роналдо кои, исто така, имаат Зеленикански корени.

Нелсон Семедо пораснал со неговата сакана мајка, релативно непознат татко и брат во португалското предградие Мира-Синтра. Неговата мајка на сликата подолу го подигна во католичко домаќинство.

Мајка на Нелсон Семедо. Кредит за Instagram

Нелсон од своето детство немаше само убави сеќавања на времето што го помина со својот постар брат, кој повеќе сакаше да го следи патот на отфрлање на фудбалот и следење на образованието до неговиот постдипломски.

Мира-Синтра, родниот град на Нелсон Семедо е добредојде, мал град со семејство и чувство за забава во PlayStation. За Нелсон, се работи за фудбалска симулација на видео-игри ФИФА што тој свиреше за забава. На почетокот пред неговите тинејџерски години, Нелсон имаше пресврт со судбината на ФИФА, тимот на Барселона, без да знае дали неговата судбина ќе го однесе во иднина.

Спомени од детството на Нелсон Семедо со ФИФА (Кредит на Namben / COD, Retos y Guias!)

Според веб-страницата на ФК Барселона, Семедо секогаш сакал да ја избере ФК Барселона на ФИФА кога играл видео-игри со неговите пријатели, бидејќи токму од времето, дури и пред унапредувањето на Меси, секогаш мислел "тие се најдобриот тим во светот."

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Кариера Buildup

Причината за користење на ФК Барса на PlayStation FIFA Gaming серијата беше поради едно име "Роналдињо". Магионичарскиот фудбалер кој еднаш играше во ФК Барселона доминираше на насловната страница на ФИФА 2007 PlayStation 2 игришната серија.

Нелсон Семедо-Ран Плејстејк-зависничка- (Кредит за GameSpot)

Покрај тоа што бил зависник од PlayStation, Нелсон, исто така, се здобил со зависник од фудбалската фудбалска фудбалска фудбалска фудбалска фудбалска фудбалска фудбалска федерација, бидејќи тогаш одлучил да започне игра Уличен фудбал со пријателите на локалните терени. Во тоа време, сето тоа беше за уличен фудбал.

Никогаш не сум играл за официјален тим. Се обидов неколку пати кога бев млад, но не можев да успеам. Почнав да свирам на улиците. рече Нелсон Семедо.

Додека најзначајните фудбалери што ги знаеме денес се здобија со кариера во релативно млада возраст, Нелсон Семедо стана поинаков. Тој продолжил да игра на уличен фудбал сè додека не бил 15, годината кога го видел персоналот на Синтрес клубот и се интересирал за неговите способности.

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Рано кариерен живот

Пред неговиот обид за судење во Синтре, клуб со значаен стандард, Семедо претходно беше кажано дека е премногу мал за да го направи тоа. Гледајќи како го направи низа други млади, тој можеше да докаже дека статусот не е бариера ако напор и примена се дадени во изобилство.

Страста на Семедо за фудбал во 2008 го виде како минува низ неговите испитувања и се запишува во списокот на локалниот младински тим Синтренец, локална страна во третата поделба на Португалија во тоа време.

Нелсон Семедо во Синтре. Кредит за Синтра Notícias.

Тим менаџментот на Синренсе му обезбеди на Нелсон Семедо атмосфера без стрес која му е потребна за напредок. Нелсон Семедо почна да игра како среден ред, кој сакаше да игра предни и постигнувајќи го голот.

Првичниот напредок на Семедо беше бавен, а трпеливоста е негова најдобра костум. Трпеливоста и решителност во текот на 3 години на игра видов дека експлозивно се издига над неговите млади фудбалски редови и добива промоција во сениорскиот тим на клубот. Во тоа време, тој се набљудува од врвните португалски клубови, меѓу кои беше Бенфика, кој ги стекна своите услуги.

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Патот до славата

Нелсон Семедо беше назначен да игра со Бенфика Б откако влезе во клубот. Во одреден момент, тој ја разви намерата да го напушти Бенфика Б за помал тим, бидејќи не доби шанса да игра на средината. Тоа беше поранешен тренер на Семедо О Jogo кој мораше да го убеди Семедо да игра веднаш.

"Успеав да го убедам да остане во Бенфика и да игра како десен бек. Зборував со него и го натерав да ја разбере можноста што ја имаше. Денес тој е награден за напорите што ги вложи. рече Јого.

По завршувањето на кариерата во Бенфика Б, Семедо заминува на позајмица во Центро Деспотиво де Фатима. Тој беше забележано дека се развива брзо по неговото враќање по 29 игрите.

Со високиот тим на Бенфика, Семедо ја поврати својата почетна позиција и стана третиот најкористен играч во својата историска четврта лига по ред. Нелсон Семедо, исто така, му помогна на својот тим во освојувањето на Таке де Португалија, Така де Лига и титулите на Премиер Лига.

На патот за слава на Нелсон Семедо (Кредит на Instagram)

Настапот на Нелсон Семедо низ целата 2016-2017 сезона доведе до него да стане пробив плеер на годината 2017.

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Стани за слава

Понекогаш, среќен пресврт на судбината се случува во фудбалот. Нелсон Семедо можеби не е најдобриот десен бек на светот кој претендира да игра за ФК Барселона. Но неговото детство определување и аспирација се исплатеше на 13th ден од јули 2017 кога ФК Барселона го објави својот потпис со клубот.

На денот Нелсон Семедо потпиша за Барселона. (Кредит на DailyStar)

Дали знаеше?... Андре Гомес влијаеше врз способноста на Семедо да направи скок во Камп Ноу. Исто така, тој помогна да му помогне на својот сонародник да се смири.

Андре Гомеш и Нелсон Семедо. Кредит за светот на спортот.

"Разговарав со Андре за тоа колку е голем клубот, добрата атмосфера во шкафче и дека навистина е како семејство" Семедо открил при потпишувањето. "Навистина ми се допадна она што ми го кажа и имам среќа да бидам тука за да го доживеам".

Нелсон Семедо стана португалецот 12th, кој излезе на страната на Каталонија, по имињата како Фиго, Деко и Витор Баја. Во текот на неговата неверојатна кариера, му е доделен LPFP Primeira Liga пробив плеер на годината (2016-17) и меѓу УЕФА Лигата на шампионите Пробивот XI (2017).

Навистина, малку ќе Нелсон Семедо замислуваше дека пред неколку години, фудбалер од 15 години, како негов фудбалер, ќе заврши во Барселона. Остатокот, како што велат, е историја.

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Животен однос

Романсите на Нелсон Семедо, кои избегнуваат преглед на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот љубовен живот е без драма. Зад успешниот португалски фудбалер, постои една гламурозна WAG во прекрасната личност на Марлен Алваренга.

Нелсон Семедо и Марлен Алваренга (Кредит на Instagram)

Наместо да оди на бела дама, како што прават повеќето црнци, Нелсон Семедо претпочита да сподели некој од неговото семејство. Марлен без сомнение, прекрасен додаток на изобилството на убави жени меѓу ВАГ на Барселона. Таа многу го поддржува нејзиниот човек преку мислења од сопствената сметка на Instagram.

Марлен Алваренга: Прекрасен додаток на WAG на Барселона. Кредит за OppaSportsBet.

Нелсон Семедо денес е среќно во брак со Марлен Алваренга. Во моментов, двајцата љубовници се благословени со дете по име Луана Переира Семедо, родено на 9th мај 2016.

Семејство Нелсон Семедо. Кредит за Instagram

Паровите го прават јавниот настап заедно и често ги посетуваат скапите дестинации за време на фудбалски одмор.

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Личен живот

Нелсон Семедо Личен живот. Кредит за Instagram

Запознавање со Нелсон Семедо Личниот живот ќе ви помогне да добиете комплетна слика за него. Тој некогаш се покажа себеси како тивок и нормален човек, кој става голема вредност не само на неговото семејство и неговите пријатели.

"За мене тие се навистина важни, во разговорот со пријателите и семејството, дури и ако тоа е дома, е она што ми се допаѓа" Семедо еднаш призна

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- LifeStyle

Нелсон Семедо е фудбалер кој се чини дека има сето тоа. Тој ги има парите, одличната куќа и блескавиот автомобил благодарение на неговата извонредна плата како фудбалер.

LifeStyle на Нелсон Семедо. Кредит за ФудбалИнформација

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Семејно потекло

Семедо се чини дека е некој кој е длабоко поврзан со неговото семејство и неговите Зелековидни корени. Зелено'ртски Острови не е богата нација како Португалија.

Земјата тешко ги игра пријателите поради настанатиот трошок. Со текот на годините, има егзодус на играчи од националниот тим на Зелените острови. Еден од таквите фудбалери е поранешниот играч на Манчестер Јунајтед Нани кој е роден во Праја (главен град на Капе Верде), но одлучи да ја претставува Португалија. Други значајни фудбалери со Зелените Верде корени вклучуваат; Патрик Виера и Хенрик Ларсон.

Нелсон Семедо Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Неостварени факти

Дали знаеше?… Откако само потпиша за Барселона, Семедо се зафати со борбата со Нејмар за време на тренинг-сесијата на нивната турнеја низ САД. Инцидент беше фатен на камерата. Кредит на DailyMail.

На Нелсон Семедо му беа потребни месеци 5 за да се зборува за инцидентот во интервју за Maisfutrbol, рече тој еднаш;

"Борбата не ме постави назад, тоа беше нормална ситуација во обуката. Имав поддршка од тимот и моите пријатели. Јас само што пристигнав и еден од најважните играчи во тимот влезе во борба со мене. Тоа ме вознемируваше во тоа време, но исто така разбрав дека Нејмар беше во тежок момент во тоа време. Тоа беше време кога сакаше да го напушти клубот. "

Број на броеви:

Семедо носел број 50 во Бенфика, број кој не може да се носи во Ла Лига, што им дозволува на првите играчи да носат броеви 1-25.

Факти за бројката на Нелсон Семедо (Кредит за играчот на Барселона и BestWay4You)

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Нелсон Семедо плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде