Начо Фернандез детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Начо Фернандез детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден дефанзивен гениј, кој е најпознат по прекарот; „Еден клуб човек„ Нашата приказна за детството Начо Фернандез плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство од денес до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу факти надвор од теренот, малку познати за него.

Да, секој знае за неговиот експлозивен волеј удар на отворањето на Светскиот куп ФИФА 2018 за неговата земја. Сепак, само неколку навивачи знаат многу за Био на Начо, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Начо Фернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Хозе Игнасио Фернандез Иглесијас е роден на 18-ти ден јануари 1990 година во Мадрид, Шпанија. Роден е од неговата мајка, Маит Иглесијас и татко му, Хозе Марија Фернандез Начо, двајцата прекрасни родители (на сликата подолу) имаат потекло од Шпанија Мадрид.

Причината за детството во Начо Фернандез е интересно, ако не и невообичаено - тоа за тестирање на детскиот живот кој стана благословен со извонредна слава.

Начо е роден како првородено дете и син на неговото семејство. Тој израснал со двајца свои браќа и сестри, имено Алекс и Маит Фернандез кои го носат истото име како нејзината мајка.

Како дете, Начо имал срамежлива и тивка личност. Од друга страна, тој би можел да биде решителен и енергичен во потрагата по знаење и прилагодување кон моралните вредности што ги научиле неговите родители. Да се ​​грижи добро за неговите браќа и сестри означува уште еден атрибут што Начо го поседувал во детските денови.

Да се ​​има Реал Мадрид близу до нивниот дом ја создаде оваа природна личност за фудбалот од родителите на Начо. Двајцата родители им помагаа на своите синови да развијат природна подобие за фудбалот.

Страста на Начо и Алекс за фудбалот ги натера да се запишат во списокот на локален младински тим, АД Комплутенсе. Овој локален тим им дал сцена и на Начо и на Алекс за да ги покажат своите таленти. Поголемата слика за момчињата беше успешно запишување на академијата во Реал Мадрид.

Начо Фернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Стани за слава

По неколку години во АД Комплуценс, Начо стана подготвен за поголем предизвик. Со охрабрување од неговите родители, Е одлучи да оди на испитувања во Реал Мадрид академија. Пристигна Начо Реал Мадридмладински систем на возраст од 11 години.

Само по една година престој во академијата, лекарите му рекоа дека е дијабетичар. Овој момент ги дефинирал борбите на Начо во најважниот дел од неговото детство. Прво, тој беше советуван да биде решен, не дозволувајќи му на болеста да влијае на него на негативен начин. Имањето обврски за фудбалска академија значеше дека е тешко за Начо да се грижи за својата кариера и да управува со своето здравје од друга страна. Првиот мораше да се жртвува за другиот. Според неговите зборови;

Се сеќавам дека одев во болница - требаше да одам на турнир со Реал Мадрид, но морав да го пропуштам - и ме видоа лекар, а не ендокринолог. Таа ми рече дека ми завршиле фудбалските денови.

Тој викенд поминав навистина грубо. Три дена подоцна го видов д-р Рамирез, кој ќе ми стане редовен ендокринолог и кого многу ме сакаше. Тој ми го кажа сосема спротивното: во никој случај фудбалот не беше завршен за мене. Всушност, од суштинско значење продолжив да играм затоа што физичкото вежбање е многу важно. Тој понеделник, мојот живот започна одново.

Начо со поддршка на неговиот клуб презеде поголема грижа со неговата исхрана и начинот на кој тој се одмори. Освен што се прави поодговорно здравје, Начо мораше да ја носи медицинската опрема како што е Лекови за дијабетес, мобилен телефон, ужина за итни случаи, комплет за прва помош, insulin, следишише со вода итн каде што некогаш оди.

Имаше видови храна на кои внимаваше. Начо стана среќен, бидејќи неговите дијабетичари станаа под контрола. Уште повеќе, тој добро се сложуваше со своите лекари, ја продолжи својата кариера без страв и израсна во младинските фудбалски редови на клубот.

На 2 септември 2012, главен менаџер на тимот Жозе Мурињо објави дека Начо, заедно со Алваро Мората и Хесус, ќе бидат промовирани во првиот тим, но продолжуваат да играат со Кастилја. Тој и неговиот брат завршија на академијата на Реал Мадрид, и двајцата дебитираа за првиот тим во истата игра. Останатото, како што велат, сега е историја.

Начо Фернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Фудбалот е златно дрво, место каде Нашо најде сенка и утеха додека се мачи со дијабетичари. Во други за да се изгради комплетна слика за неговиот живот, наоѓањето љубов исто така било важно за Начо. Дека го видел во Марија Кортес Милано која е родена на 13 февруари 1989 година (една година постара од нејзиниот сопруг).

Начо и Марија се сретнаа во своето училиште, додека тој беше неколку години во Академијата на Реал Мадрид. Марија е добро образована со диплома по маркетинг и комуникација. Начо и Марија се венчале во 2014 во црквата Иглесија де ла Асунсион во Меко (Мадрид).

Начо по неговиот брак со Марија стана благословен со две убави деца како што се гледа во нивното семејство среќно време слика подолу.

Начо еднаш докажа дека е семеен човек кога рече; „Дури и да не играм, јас сум обично многу мирна личност“, додаде тој. „Сакам многу да разговарам со семејството“. Подолу е семејството што го слави својот херој и модел на неговиот роденден.

Начо Фернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Родителите на Начо; Хозе Марија Фернандез   Љубов цркви биле двајца фундаментални луѓе во Оној на Начо спортска кариера.

на Реал Мадрид фудбалер е во белиот клуб веќе 15 години благодарение на најголемиот дел на менталитетот што неговите родители беа во можност да му го всадат како дете. Тогаш, неговите родители секогаш му велеа;

Син, ве молам, уживајте во секој момент со белата кошула и работите за да ги постигнете своите цели.

Начо самиот признал многу пати.

„Секој пат кога одев дома, родителите ми велеа think размисли каде одиш и искористи го тоа, бидејќи никогаш не знаеш кога може да заврши“

Неговите родители; Хозе Марија   Љубов се свесни за тешкотијата вклучена не само за играње Реал Мадрид но престојуваат многу години. И двајцата го поддржаа својот сакан син, дури и кога гледаат помалку време за играње во клубот.

Ова верување дека има трпеливост со еден клуб не оди добро со Алекс (помладиот брат на Начо) кој по своето деби за Реал Мадрид, заврши во потрага по живот далеку од Бернабе.

Álex го напушти Реал Мадрид во август 2013, со заедничка согласност. Тој потпишан кратко време подоцна РДЦ Еспањол на највисоко ниво каде играше против тимот на неговите постари браќа.

Од 2015 до 2017, Алекс играше за четири клубови имено; Риека, Рединг, Елче и Кадиз.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Начо Фернандез, плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари