Музија Сисоко за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
4664
Музија Сисоко за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпозната со името "DIY". Нашата Муша Сисоко детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата ви донесува целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, сите знаат дека тој е добро заоблен играч од средниот ред, но само неколкумина го сметаат Биовиот Муса Сисоко, кој е многу интересен. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-Раниот и семејниот живот

Муса Сисоко е роден на 16th во август, 1989 во Ле Блан-Меснил, Франција. Тој е роден на родители на Малиан пристоен за кого малку се знае. Мајка Сисоко беше домаќинка, додека неговиот татко работел како градежен работник во времето на неговото раѓање.

Муса Сисоко Фамилијарни факти

Сисоко е роден како најстар од четворица деца, со три помлади сестри. Растејќи го во младиот Силко Лебл-Меснил активно се вклучи во играњето фудбал со страст и претходно сфати дека овој спорт ќе има добри акции за него во иднина. Според неговите зборови;

"Брзо сфатив дека фудбалот може да ме наведе да имам подобар живот".

Имајќи вера во неговото убедување, кое исто така го делеа неговите родители, Јанг Сисоко беше позициониран да започне да гради кариера во фудбалот, додека тој беше запишан во младинскиот клуб Есперанс Аулнеј, кога имал само шест години. Esperance Aulnay е младински клуб со седиште во близина Олне Су Боа, предградие во североисточен Париз.

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-Кариера Buildup

Муса Сисоко во Есперанс Аулнеј

Сисоко ги извршил следните три години од својот живот во Есперанс Аунеј, каде што играл фудбал со страст наметнат со само-мотивација на подобри денови однапред. Тогаш тренирал три пати неделно во клубот под надзор на тренер Адама Дие, кој сега служи како дописник на клубот мал фудбал тим. Sissoko опишува Dieye како важен ментор во неговиот развој во која се наведува;

"Денес сум тука поради него"

Неговата младинска клубска кариера зеде прогресивен пресврт кога се приклучи на Париската репрезентација на Париз со сезонски долг период. Во Црвена Ѕвезда Сисоко имаше впечатливи перформанси што му овозможија да се преселат во Тулуз, каде што прво го видел добритеот живот што фудбалот го имаше за него.

Муса Сисоко во Тулуз - Кариера

Вооружени со определбата да игра подобро во секоја игра, Сисоко не ги импресионирал менаџерите само на различни нивоа, туку се зголемил во редовите на клубот.

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-Стани за слава

Тоа беше во Тулуз дека Сисоко го направи своето деби во Лигата на шампионите во 2007. Тој направи многу да ги импресионира и беше повикан во следната сезона. Повторното повикување му донесе неколку номинации за награди покрај другите можности, вклучувајќи и квалификација за игра во УЕФА Европа Лига.

Муса Сисоко во Тулуз - патот до слава

Тоа не беше долго пред интересите на Тотенхем во годината 2009, како и последователните интереси од Манчестер Сити, Интер, Јувентус и германските гиганти Баерн Минхен, го направија популарен надвор од францускиот фудбал. Иако потег никогаш не се случил заради несоодветноста на неговиот клуб да го напушти, Сисоко конечно замина за Њукасл во годината 2013.

Муса Сисоко се крене до слава

На 31 Август 2016, Сисоко потпиша за Тотенхем на петгодишен договор, за £ 30 милиони. Остатокот, како што велат, е историја.

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-Животен однос

Moussa Sissoko е еден од многуте фудбалери кои сакаат да го задржат приватниот живот во приватна сопственост, далеку од потисните носеви на корисниците на социјалните медиуми и на печатот. Сепак, не постои негирање дека има срцевина од кого малку се знае.

Што треба да знаете за Муса Сисоко Wag Marylou Sidibe

Сисоко направила една пејачка или девојка од прекрасна француска жена позната како Марилоу Сидибе (не е поврзана со Џибрил Сидибе). Дуото кои не се во брак се обидуваат најдобро да останат надвор од јавниот радар. Тие ретко се забележуваат заедно за време на излети и пуштат фотографии само што ги фаќаат дека уживаат во нивната приватност за време на возењето во различни автомобили.

Муса Сисоко и Марило Сидибе - факти за врска

Сепак, Муса Сисоко има син 6-годишен син (во времето на овој пост) по име Кај.

Малку е познато за мајката на Каи, која некогаш беше забележана со гушкање на синот пред натпреварот помеѓу Њукасл и Манчестер во април 2016.

Муса Сисоко Бебе мама и син Каи гушкаат

Сисоко има ова да каже за неговиот однос со неговиот син:

"Мојот син е доволно стар за да ја разберам мојата работа, кога ме гледа на стадион, на телевизија или во реклама, тој е луд (се смее). Тој е многу горд. Тој дури и се фалеше за тоа со своите соученици кога оди на училиште велејќи дека неговиот татко игра за тимовите на Франција и Њукасл ".

Муса Сисоко зборува за односот со синот Каи

Како што забележав порано, синот на Муса Сисоко и Рафа Бенитез се чини дека имаат многу блиски односи како што се гледаат на фотографијата подолу.

Рафа Бенитез и Муса Сисоко Врски

Она што многумина го нарекуваат "тактика"Свиреше Рафа не го спречи Сисоко да го напушти клубот за Тотенхем во 2013.

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-Музика и стрипови Вкус

Сисоко докажа дека животот на еден фудбалер не се врти околу фудбалот. Ова е примерот со неговата љубов кон комични ликови, особено суперхерој "Супермен"И"Човек пајак"На стрипот DC и Марвел, соодветно.

Муса Сисоко Љубов за стрипови

Таму не завршува, тој исто така е љубител на француската музика; Zaz, и има нешто за комичните улоги што ги игра американскиот актер на комедијата Џим Кери во филмови како "Брус Семоќниот"Како и"Глупавиот и dumber". Кој може некогаш да размисли за Муса дека Сисоко, и покрај сериозноста на теренот на теренот, може да има срце на дете и вкус за добра музика ?.

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-Личен живот

Што се однесува до личноста на Муса Сисоко надвор од теренот, тој еднаш рекол:

"Отсекогаш сум бил дискретен, задржан и почитуван. Ова не ме спречува да зборувам ако е потребно.

И покрај неговиот професионален статус како меѓународен играч, Муса не се чувствува супериорен во однос на другите. Тој е како а домашна птица кои тешко одат надвор, но гледаат филмови, играат со својот син и гледаат пријатели или семејство.

Тогаш во неговото соседство (Aulnay-sous-Bois), Муса имаше речиси сите прекари. Идеално, тој сакаше да работи со работи кога беше млад. Ова го заработи прекарот "DIY".

"Смешно е што луѓето сеуште ме викаат. Јас го земам добро. Тоа ме потсетува на нашите мали соништа. Секогаш е убаво да се видам пријатели и да не заборавам од каде сте. Денес, направам многу помалку "DIY". Немам доволно време и претпочитам да купам веќе составен мебел, полесно е. "

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-0 други интереси

Сисоко сака да игра видео игри и пливање. Тој е љубител на автомобили, посебно Аудис, Range Rovers, БМВ и Мерц кој ја украсува неговата Гаража.

Муса Сисоко сакам автомобили

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-Лидерски вештини

Сисоко се сметаше за роден лидер од тогашниот тренер на Њукасл, Нил Камерон. Ова го навело тренерот да му даде на Сисоко капитен на лента по поранешниот капитен Фабрицио Колочини претрпе неуспех предизвикан од повреда.

Муса Сисоко Лидерски вештини

Сисоко, кој беше во својата втора сезона во Њукасл, беше восхитуван од изненадувачката одговорност, но никогаш не ја предаде довербата на тренерот, додека тој благодатно го предводеше својот тим да освои значајни поени од натпреварите против некои од големите тимови на англискиот фудбал. Сепак, поени не беа доволно големи за да се спречи Њукасл да падне во испаѓање таа сезона.

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-Навистина грубо

Сисоко не е чист играч Рајан Гигс и Андрес Иниеста беа. Сисоко го собрал својот добар дел од претпазливост и бил многу жолт картон. Тој ја доби својата прва жолт картон на дебито на Лигата на шампионите против Ливерпул во август 15, откако влезе во финалето на 7 од натпреварот.

Во декември 2013, Сисоко го имаше своето прво дисциплинско прашање со Англиската фудбалска асоцијација над ударот судија Мајк Џонс на лицето.

Ова, сепак, беше третирано како "случајно", како што се случи само додека се обидуваше да се оддалечи од голманот на Саутемптон.

Moussa Sissoko Приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти-Готвач Sissoko

Дали некој некогаш се запрашал за животот на фудбалерите во кујната?

Па, Муса Сисоко е една од ѕвездите на Тотенхем, која е прикажана на телевизиското шоу АИА и Хотспур.

Во шоуто, Муса Сисоко и Хуго Ллорис се раководат од познатиот готвач Џереми Панг и нутриционистот на "Спарс" - Хана Шеридан, бидејќи двајцата играчи се обидуваат најдобро да готват "Фарф Фрид Рајс" и тајландскиот Зелен Кари.

[arve url = "https://www.youtube.com/watch?v=w_v0AIBkHzI" /]

Како тоа вкус, Никој не знае, но сигурно изгледаше одлично. Освен неговите кулинарски вештини, Муса Сисоко е љубител на француски рецепти и италијански јадења. За брза храна, тој ужива во вкусот на пиперки од пиперки.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Муса Сисоко плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Оставете Одговор

Зачленете се
Известување за