Мохамед Салах за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мохамед Салах за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Мохамед Салах ви овозможува целосно покривање на неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, децата, начинот на живот и личниот живот.

Едноставно кажано, оваа верзија на Животната приказна на Мохамед Салах дава анализа на сите значајни настани од неговото детство до кога стана познат.

Да, секој знае дека напред често се смета за еден од Најдобрите африкански играчи од неговата генерација.

Сепак, само неколку обожаватели ја прочитале биографијата на Мохамед Салах, што дава целосна слика за малку познатите случувања во неговиот живот. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Франческо Тоти детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мохамед Салах Приказна за детството:

Да се ​​започне со, Мохамед Салах Хамед Махрус Гали е роден на 15-ти јуни во 1992 година во селото Нагриг во Басијун, Египет. Роден е од малку позната мајка и од неговиот татко - Салах Гали.

Младиот Салах пораснал во родното село Нагриг заедно со неговиот брат Наср Салах. Всушност, Салах е широко познат како „син на Нагриг“ и тој е единствениот познат жител на селото за време на пишувањето.

Расте години:

Растејќи во Нагриг, младиот Салах имал 7 години кога се заљубил во фудбалот. Тоа беше спорт што го играше со својот брат.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Георгинио Вијандум за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Покрај тоа, Јанг Салах во тоа време беше голем во гледањето натпревари од Лигата на шампионите и имаше легенди како Бразилецот Роналдо, Зидан Тоти како неговите идоли од детството.

Семејна позадина:

Вреди да се напомене дека Салах и неговиот брат не беа единствените љубители на фудбалот во нивното семејство. Нивниот татко Салах Гали и двајцата чичковци имале историја да се занимаваат со овој спорт во младинскиот клуб во селото Нагриг.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Мохамед Салах Раниот живот во фудбалот - Целосна приказна:

За разлика од неговиот татко и чичковците, Салах не се задоволуваше само со рекреативната страна на фудбалот. Тој знаеше дека играњето фудбал е пријатна активност што може да ја претвори во наградувачка кариера.

Така, тој стана сериозен со учеството во фудбалски игри за локалниот клуб Итихад Басијун, имаше бод со Отмосон Танта (клуб надвор од Басијун) и продолжи да започне со професионална кариера во фудбал со Ел Мокавлон (Ел Арап Контрактори).

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Рајан Брустер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Рани години во професионалниот фудбал:

Дали знаете дека Салах имаше само 14 години кога ја започна својата професионална кариера со Ел Мокавлун? Како таков, тој беше натеран да игра за клубовите до 15 години каде што неговиот талент беше очигледен.

Всушност, еден од тренерите на Ел Мокавлун во тоа време – Саид ел-Шишини ги кажа овие за извонредните таленти на младиот Салах:

„Тој имаше ретка можност да ги измачува одбраните на противничкиот тим со одземање на топката од средината на теренот, па сè до казнениот простор“.

Биографија на Мохамед Салах - Приказна за патот до славата:

Младиот се искачи низ редовите на Ел Мокавлун во следните години, така што успеа да обезбеди меѓународен договор што го однесе од бреговите на Африка за да игра во Швајцарија за швајцарскиот тим - Базел.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Андре Шурле за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Токму во Базел настапите на Салах го привлекоа вниманието на англиската страна - Челзи ФК на која тој го позајми својот потпис во 2014 година. Тој имаше неколку настапи за клубот кој го испрати на позајмица во Фиорентина, а подоцна и во Рома.

Биографија на Мохамед Салах - Подигнување до слава приказна:

Тогашниот крилен играч добро се покажа што ја докажа својата вредност во Рома, водејќи ја на второто место во Серија А во неговата прва сезона.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Што повеќе? тој беше најдобар стрелец во лигата за сезоната 2015/2016. И покрај потпишувањето на долгорочен договор со „Рома“, Салах не можеше да одолее на понудата на „Ливерпул“ во 2017 година.

„Црвените“ го натераа да се трансформира од природно крило во напаѓач. Тој немаше предизвици со трансформацијата и освои многу награди, вклучително и Златната копачка во Премиерлигата за сезоната 2017/2018.

Во следната сезона, Салах го предводеше Ливерпул да ја освои Лигата на шампионите на УЕФА 2019 година. Набрзина до мај 2020 година, Салах има големи надежи да ја подигне титулата во Премиер лигата со Ливерпул.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Саломон Калоу Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Како и да се одвиваат работите, останатото како што велат секогаш ќе биде историја.

Биографија на Мохамед Салах - Сопруга и деца:

Која е сопругата на Мохамед Салах и колку деца има тој? да започнеме со првото прашање, сопругата на Мохамед Салах не е друга личност освен Маги Садек.

Паровите оделе во истото основно и помладо средно училиште каде што се запознале за прв пат. Тие започнаа да се дружат години подоцна и се венчаа во 2013 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вреди да се напомене дека сопругата на Мохамед Салах има сестра близначка. Таа е дипломирана на трговскиот факултет во Александрија и роди две ќерки за неверојатниот напред. Тие вклучуваат Мака (роден 2014 година) и Кајан (роден 2020 година).

Прашање на време е кога сопругата на Мохамед Салах ќе му даде син кој може да се претпостави како ментор во фудбалот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Джибрил Сисе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Семеен живот на Мохамед Салах:

Покрај Маги Садек, семејството на Мохамед Салах делумно е непобедлива сила што го поттикнува да биде успешен.

Практично не постои начин да го поставиме овој напис за приказната за детството на Мохамед Салах + биографија без да го заслужиме неговото семејство кога и каде треба.

Ви донесуваме факти за родителите на Мохамед Салах и другите членови на неговото семејство што го поддржува.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Франческо Тоти детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото на Мохамед Салах:

Салах Гали е таткото на Мохамед Салах. Тој има интерес за фудбалот и работи зад сцената за да се осигура дека Салах има успешна фудбалска кариера.

Не е ни чудо што напаѓачот никогаш не се срами од тоа да го кредитира татко му помагајќи му да стане суперerstвезда.

Според Салах, тој бил Гали кој постојано го упатувал за важноста да се жртвува дури и како дете, бидејќи тој морал да патува 4 часа на тренинг.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте го таткото на Мохамед Салах, Гали.
Запознајте го таткото на Мохамед Салах, Гали.

За мајката Мохамед Салах:

За мајката на супер напаѓачот не се знае многу. Како и да е, таа еднаш стана насловна поради тоа што го повика нејзиниот син кога тој прегрна жена.

Развојот не се одвиваше добро кај мајката на Салах, која верува дека тој несвесно ги повредил чувствата на својата сопруга со тоа што го прегрнал навивачот.

Навистина, родителите на Мохамед Салах се совршен модел на мајка и тато што го промовираат моралот. Арент тие?

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За браќата и браќата Моамед Салах:

Крилниот напаѓач има помлад брат кој се вика Наср Салах. Двајцата уживаа во играњето фудбал заедно како деца, но само Салах успеа да стигне до професионалниот фудбал.

Внимателно проучување на фотографијата подолу ќе ве убеди дека браќата и сестрите се очигледно блиски другари, развој што доволно зборува за улогата што ја одиграа родителите на Мохамед Салах во обезбедувањето на изобилство на љубов во семејството.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Саломон Калоу Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Запознајте го братот на Мохамед Салах, Наср.
Запознајте го братот на Мохамед Салах, Наср.

За роднините на Моамед Салах:

За роднините на Мохамед Салах: Одејќи кај родителите и браќата и сестрите на Мохамед Салах, не се знае многу за неговото потекло и семејните корени, особено што се однесува на неговите баба и дедо, чичковци, тетки и братучеди.

Нема податоци за неговите внуки и внуци. Како и да е, знаеме дека неговите роднини се Мохаб, Махи и Мирам (сестрите Маги Садек).

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Рис Вилијамс Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личен живот на Мохамед Салах:

Кој е Мохамед Салах надвор од фудбалот и каква е природата на неговиот карактер освен да биде кошмар на дефанзивците? Седнете додека ви донесеме факти за личноста на крилниот напаѓач.

Да започнеме со тоа, Салах изложува особини на поединци кои се родени под хороскопскиот знак Близнаци. Тој е аналитичен, самоуверен, емотивно во склад со сопругата и ќерката, имагинативен, дарежлив и отворен за откривање детали за неговиот личен и приватен живот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Андре Шурле за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вистина е дека неговиот живот не се врти само околу фудбалот. Всушност, кога тој е надвор од теренот, тој извршува некои активности што се сметаат за негови хоби и интереси.

Тие вклучуваат гледање филмови, играње пинг-понг, уживање во видео игри и добро поминување на времето со семејството и пријателите. Да не заборавиме, пливањето е едно од омилените хоби на Салах.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Рајан Брустер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Пливањето е едно од хобиите на напаѓачот.
Пливањето е едно од хобиите на напаѓачот.

Мохамед Салах Начин на живот:

Овој долг, но привлечен напис за Биографијата на Мохамед Салах нема да биде целосен ако не успееме да дадеме факти за тоа како тој ги заработува и троши своите пари.

За почеток, тој вреди над 15 милиони евра заклучно со мај 2020 година. Најголемиот дел од богатството на Салах произлегува од платите и платите што ги добива поради тоа што е неверојатен играч.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Покрај тоа, Салах заработува многу од поддршката. Така, не е чудно што има суперскапа куќа во Египет и живее во скапи станови во Европа. Уште повеќе, кога Салах вози, тој вози многу.

Тој има флота од неверојатни брзи автомобили кои вклучуваат Мерцедес меѓу другите неверојатни возења.

Еве го напаѓачот како крстари со својот Мерцедес.
Еве го напаѓачот како крстари со својот Мерцедес.

Факти за Мохамед Салах:

За да ја завршиме Биографијата и приказната за детството на Мохамед Салах, овде се малку познати или нераскажани факти за напаѓачот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Георгинио Вијандум за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 1- Двојно тело:

Дали знаете дека Мохамед Салах има а.с. убедлив изглед налик во Египет? Сличноста е толку тесна што слично на изгледот - кој го носи името Ахмед Бахаа - може дури и да се претстави како напред и надвор од теренот.

Салах и Бахаа се сретнаа уште во 2016 година дури и пред напаѓачот да стане сензација во англискиот фудбал. Оттогаш се блиски.

Можете ли да кажете кој е вистинскиот Салах?
Можете ли да кажете кој е вистинскиот Салах?

Факт # 2- Воени ангажмани:

Имаше момент во кариерата на Салах кога се вршеше притисок врз него да се врати дома со цел да помине во задолжителна воена служба на Египет од 12 месеци.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Франческо Тоти детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова се должи на фактот дека неговото име не беше на образовна програма во Велика Британија, која требаше да биде замена за воената служба.

Среќна за него личности од висок профил во Обединетото Кралство влегуваат за да помогнат во решавањето на проблемот што можеше да доведе до итно враќање на напаѓачот во Египет.

Факт бр. 3 - Поделба на платите во споредба со просечниот граѓанин:

ТЕНАРУВА CЕ / ВЕЕЗаработки во фунти (£)Заработки во долари ($)Заработки во евра (€)Заработки во египетска фунта (E £)
Годишно£ 10,416,000$ 13,098,120€ 11,596,115Е £ 212,017,958
Месечно£ 868,000$ 1,091,510€ 966,343Е £ 17,668,163
Неделно£ 200,000$ 251,500€ 222,660Е £ 4,071,005
Дневно£ 28,571$ 35,929€ 31,808Е £ 581,572
На час£ 1,190$ 1,497€ 1,325Е £ 24,232
На минута£ 19.8$ 25€ 22Е £ 404
Во секунда£ 0.33$ 0.41€ 0.37Е £ 6.7
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Джибрил Сисе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова е она што Мо Салах заработи откако започна да ја гледате оваа страница.

£ 0

Дали знаеше?… Просечниот британски граѓанин кој заработува месечен просек од 585 фунти неделно ќе треба да работи барем ДВЕДНИ-Осумгодишни години и Пет месеци да заработи 200,000 фунти што е неделна плата на Мо Салах.

Факт # 4- Еднаш удри за тоа што allowing дозволил на една водителка да го бакне:

Овој инцидент се случи кога ја одбра наградата за играч на годината во швајцарската лига. Сепак, по наградата, Салах беше жестоко критикуван во неговата матична земја за бакнувањето со водителката.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Георгинио Вијандум за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вака одговори Салах; Тој рече „Тие ми ја расипаа радоста. Ја заборавија наградата и се концентрираа на тоа дамата да ме бакнува “.

Салах додаде, „Каде и да одам овде во Швајцарија, луѓето аплаудираат, додека моите домашни навивачи ме критикуваат“.

Факт # 5- Рејтинг на ФИФА:

Големите фудбалски имиња имаат извонредни рејтинзи на ФИФА што ги разликуваат од другите. Ова важи за Салах чиј вкупен рејтинг е 90 во времето на изготвувањето на оваа Биографија. Високиот рејтинг го дели со Садио грива кој исто така има вкупно 90.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мохамед Салах Био - Резимето:

Биографија на Мохамед Салах - Вики податоциОдговори на Вики
Целосно имеМохамед Салах Хамед Махрус Гали
прекарЕгипетски Меси
Дата на раѓање15th ден на јуни 1992
Место на раѓањеНагриг во Басион, Египет.
Години27 (заклучно со мај 2020 година)
Играње позицијаНапред
ТаткоСалах Гали
Мајка N / A
БратНаср Салах
СопругаМаги Садек
ДецаМака (родена 2014 г.) и Кајан (р. 2020)
ХороскопскиБлизнаци
хобијаГледање филмови, игра пинг-понг и уживање во видео игри.
Висина5 стапки 9 инчи
Тежина71kg
Погледни сличноАхмед Баха
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Рис Вилијамс Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте нашиот прониклив напис за биографијата на Мохамед Салах. Во Lifebogger ние секогаш се грижиме дека нашите приказни од детството и биографиите се факти за Африкански фудбалери се кажуваат со точност и правичност.

Добредојдени сте да го привлечете нашето внимание на сè што не изгледа како што треба со користење на полето за коментари.

Зачленете се
Известување за
12 коментари
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Клодилен Ајрес да Силва
пред 1 година

Boa biografía, uma pena o fato de não citarem que ele é muçulmano. Aliás, parece um pouco preconceituoso, pois foi por essa razão, alguma crítica que ele sofreu por ocasião do prêmio na Suíça. Mas eu concordo com o Salah, deviam se importar mais com o prêmio do que com a atitude da apresentadora que afinal não era sua culpa. E é por ser muçulmano também, que ele se casou “cedo”, segundo o vosso pensamento. Mas o que importa, é que Mohamed Salah, é hoje e pelos próximos anos, o melhor jogador do mundo! Маша'алах! E ainda é um orgulho... Прочитај повеќе "

Последен пат е уредено пред 1 година од Claudilene Ayres da Silva
Наоми
пред 3 години

Овој човек одлично минатата сезона со сите се согласува со неговата изведба. Тој е еден од играчите кој е сакан во сите фудбалски клубови.

Kasey
пред 3 години

Родителите навистина играат важна улога во успехот на нивните деца. Скоро сите успешни играчи имаа еден од нивните родители како тренер или претходен фудбалер. Секогаш е добро да гледате деца како напредуваат во она што ви се допаѓа.

Лакиша
пред 3 години

Тој се оженил на помлада возраст или можеби е точно дека мнозинството фудбалери се омажат на нежна возраст. Како и да е, тој е одличен играч, со одлично темпо.

Винстон В.
пред 3 години

Оваа биографија на Салах е воодушевувачка. Никогаш не помислив дека Салах е од таму далеку. Навистина тоа е талент. Всушност со неговото темпо, очекуваме да ги помине сите дефанзивци кои доаѓаат следната сезона. Без сомнение!

Лусила Фенг
пред 3 години

Сала има многу да учи од него. Всушност, со високото ниво на дисциплина, тој во голема мера ме мотивира.

Лон Евват
пред 3 години

Сала процвета во својата кариера уште од младоста. Од она што го гледаме во неговата детска приказна, се очекуваше да се согласи во подоцнежните денови. Тој го докажал тоа. Тој е навистина одличен играч

Кеико Кавин
пред 3 години

Тоа е неверојатна приказна. Немав поим дека тој поминал воена обука. Дали тоа значи дека во Египет мора да поминете воена обука?

Стјуарт
пред 3 години

Сала има шанса да напредува уште повеќе во фудбалската индустрија. Има неверојатни факти за личниот живот и тие ги опишуваат и покажуваат потенцијалите што ги има.

Ројс
пред 3 години

Добро е да се види дека Салах има добар семеен живот. Нешто како неговата приказна. Тој работеше многу напорно за да го достигне нивото што е.

Алвин
пред 3 години

Сала е одличен фудбалер. Во следните неколку години тој ќе освои многу трофеи. Тој има прекрасна сезона со Ливерпул и очекуваме уште подобар.

Jrmorgan
пред 3 години

Слушнав гласини за тоа дека Сала е бездомник и дека тој живее со морнариум (арсенал). Дали е вистина. Дали Салах има своја куќа. Ако има тогаш во кој град е тоа. / / / / / Некои слики ако достапни .Благодарам