Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува Целосна приказна за фудбалска ѕвезда најпозната по прекарот; "Нени". Нашата Мохамед Еленес детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу други факти за него.

Да, секој знае за неговата разновидност на теренот, но малкумина го сметаат нашиот Мохамед Елене Био што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Раниот живот

Мохамед Насер Ел Сајед Елнени е роден на 11th јули 1992 во Ел Махала Ел Кубра, Египет. Како дете, на Еленени му било наредено да стане еден со топка во своето египетско домаќинство.

As Старател го става, тој беше неуморен уличен фудбалер кој спиел со топката за време на своето детство. Неговиот прв контакт со фудбалот дојде од неговиот татко, кој беше младински тренер во Баладејет Ал Махала во Египет. Фудбалната судбина беше ставена во практика кога Елене беше многу млада.

"Се сеќавам дека татко ми побара да легнам со топката" Елнени вели. "Тој рече:" Треба да се поврзете со топката. " Почна да ме тренира кога имав три години. Неговата најголема желба беше дека станав професионален фудбалер ".

Елнени го започна својот младински фудбал со Ал Ахли. Во 2008, тој се префрли во Ел Мокавуон СК за време на сезоната 2010-2011. Елнени напредуваше и стана редовен во почетниот тим. По катастрофата на стадионот во Порт Саид, почетокот на февруари 2012, египетската Премиер лига беше запрена и сите последователни натпревари од 2011-12 египетската Премиер лига беа одложени. На 10 март 2012, Египетското фудбалско здружение ја објави својата одлука да го откаже остатокот од сезоната.

Елнени мораше да го отпушти патувањето што го помина низ редовите на швајцарскиот фудбал во Базел, пред да слета во Арсенал. Неговиот 5 милион евра договор со Арсенал беше она што конечно го промени својот статус на богатство.

giphy

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Животен однос

Elneny привлекува сила од неговата прекрасна и убава сопруга. Двајцата двојки имаат син по име Малик.

Elneny не е тип за привлекување на несакани публицитет надвор од теренот или да биде расеан од силните светла на градот. Elneny и се грижи длабоко за прашања на семејството и нивниот дом. Уште од првите денови на кариерата, врската меѓу Еленеј и неговиот син отсекогаш била длабока.

Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Личен живот

Мохамед Еленени го има следниов атрибут на неговата личност.

Сила на Мохамед Елнени: Тој е многу креативен, лојален, емотивен, сочувствителен, убедлив, неуморен, разноврсен, мајстор за поминување и многу пријателски.

Слабости на Мохамед Елени: Понекогаш, Елнени може да биде мудро, песимистично и сомнително.

Она што Мохамед Елнени го сака: лицето уметност, дома-базирани хоби, опуштање во близина или во вода, помагање на најблиските, добар оброк со Мохамед Салах, неговиот египетски пријател.

Она што не му се допаѓа на Мохамед Елнени: Откривање на информации за личниот живот.

Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Начин на живот

Животниот стил на Мохамед Еленни може да се сумира на една фотографија. Тој не е најбогат фудбалер на светот, но дефинитивно ужива во неговото богатство и го користи на вистински начин.

Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Хумористичен живот

Ако го обрнувате вниманието на Елнени откако се приклучил на Арсенал од Базел во 2016, ќе знаете дека Египќанецот навистина сака малку шалтер.

Прво, имаше трол на Алексис Санчез над Чиле не се квалификуваше за Светското првенство, а неодамна имаше прилично очигледно ископување на истиот човек откако го напушти Арсенал за Манчестер Јунајтед.

Египетскиот интернационалец, исто така, ги истурил гравките на новиот договор на Месут Озил пред да биде наменет. Moh Salah еднаш шегано го обвини Елнени дека се обидувал да ги фати навивачите да гласаат за него со заминување дека бил номиниран за наградата на играчот на Месечината на Арсенал.

Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Семеен живот

Мохамед Елнени првично потекнува од семејна позадина од средната класа пред да се исплати фудбалската инвестиција за него по радоста на неговите прекрасни родители, г-дин и г-ѓа Насер Ел Саед Елнени. Неговата мајка е постојана домаќинка, додека неговиот татко е пензиониран младински тренер кој сега управува со кариерата на неговиот син.

Успехот на Елнени денес е резултат на професијата на неговиот татко како младински тренер. Уште повеќе, поддржува од неговата мајка, браќа и сестри.

Мохамед Елнени за детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Религиозен живот

тој е побожен муслиман, кој се моли пет пати на ден. Тој ја зема својата молитва МАТ на далеку патувања. Во отсуство на неговата молитвена ракавица, Еленени користи секој спортски материјал достоен да биде прифатен од неговата вера. Тој го забележува Рамазан строго како што е забележано на фотографијата подолу.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Мохамед Елене, плус невистинити факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде