Миле Jedinak Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Миле Jedinak Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат под прекарот; „Брадата од која треба да се плашат“. Нашата Миле Jedinak приказна за детството плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите атрибути на лидерство, но малкумина го сметаат Био за нашиот Миле Јединак ​​што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Миле Јединак ​​Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Неговото вистинско име е Мајкл Johnон Јединак. Роден е на 3rd ден од август 1984 во Сиднеј, Австралија. Мајкл е од хрватско потекло и неговиот прекар 'Милја' е еден од оние прекари кои станале свое официјално име.

Миле пораснал како дете во грубото и немирно западно предградие на Рути Хил, Сиднеј со неговите родители и баби и дедовци, браќа и сестри. Навистина, Ако ја разбирате областа, приземните луѓе, тешките периоди низ кои поминале, тогаш добро ќе разберете како Миле Јединак ​​ја разви менталната сила и решеност да продолжи и да успее на еден од најголемите фудбалски фази.

Единка еднаш се сеќаваше. "Моите баби и дедовци беа исто така во областа, па имавме одлична семејна мрежа. Мама и тато работеа прилично тешко. Веројатно тоа беше малку тешко, но не би рекол дека е екстремно. Работата е, она што го стекнаа тие работеа многу тешко да се добие. Тоа не беше лесно и претпоставувам дека многу од моето воспитување беше засновано на работа за она што може да го добиете. Се погледнам назад и можам да кажам дека одгледувањето на тие вредности е нешто на што сум многу гордо и многу им се заблагодарувам на моите родители за начинот на кој ме доведоа ".

Како дете, Миле присуствуваше на католичкото средно училиште во Сент Августин во Рути Хил. Во училиштето беше фудбалски тим. Тој се вљуби во играта и ја направи неговата страст и идна кариера уште од рана возраст. Додека бил на училиште, Миле учествувал и го навел својот тим да победи на неколку натпревари. Неговиот незаборавни беше PDSSSC, натпреварот кој беше поддржан од сите австралиски католички училишта.

По младиот пораст, Миле го презеде фудбалот на следното ниво со тоа што се пријави со Сиднеј Јунајтед за неговата младинска кариера. Миле отиде да стане фаворит на клубот, додека влезе во својата висинска страна. За да се здобие со големо искуство, тој отиде во Хрватска (NK Вараждин) и Турција (Анталијаспор) на позајмица пред да замине за Европа и каде подоцна станал капитен на Кристал Палас, како и неговата нација. Исто како Марк Видука, капетанот на неговата земја значи светот за него, а остатокот, како што велат, сега е историја

Миле Јединак ​​Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Во 2010, Единка се оженил со Натали Пакок. Тие беа во врска долго време и имаат одлично поврзување едни со други. Оваа двојка е често забележана на различни настани и функции.

Неговата сопруга, Натали Пикок е поранешен модел од Сиднеј. Двојката има син по име Андре по нивниот брак во 2010.

Миле Јединак ​​Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личен живот

Миле ги има следниве атрибути на неговата личност.

Миле Единак ​​Предности: Тој е креативен, страстен, дарежлив, срдечен, весел, хумористичен.

Миле Единак ​​Слабости: Во одреден момент Миле може да биде арогантен и тврдоглав.

Она што Миле Единак ​​го сака: Навистина, сака да зема празници и да се забавува со пријателите.

Што Миле Jedinak не и се допаѓа: Се игнорира, се соочува со тешка реалност, не се третира како крал или капетан.

Во краток преглед, Миле Единак ​​е природно роден лидер. Тој е драматичен, креативен, самоуверен и доминантен.

Тој е во состојба да постигне сè што сака во која било област од животот во која се обврзува. Без сомнение, постои специфична сила во статусот на Миле и неговиот „крал на џунглата“.

Миле Јединак ​​Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Мајкл Џон доаѓа од голема и средна класа семејство со многу браќа и сестри. Тоа беа неговите баби и дедовци кои првпат мигрираа од Хрватска во Австралија за време на Источна фронтска војна која како дел од Втората светска војна. 

Неговата мајка и татко кои се од хрватско наследство дошле во Сиднеј како деца и пораснале со нивните баби и дедовци кои навистина не зборувале многу англиски јазик. Како и многумина пред и по нив, тие самите се омажија, го купија својот прв дом и видоа како им се размножува поширокото семејство.

Миле потекнува од семејство со основни вредности. Зад типичната мигрантска работа и семејната етика, родителите на Миле Јединак ​​помогнаа да се всадат сите вистински вредности кај нивните деца, особено кај Миле. Денес, на Мајлс се гледа како на оној кој наследил добар дел од неговите семејни вредности, што се гледа на начинот на кој тој ги води фудбалските терени исто како Тим КахилХари Кевел  Лукас Нил го направи во минатото.

Миле Јединак ​​Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Приказна зад неговото име

Миле Јединак ​​откри дека неговото вистинско име е Мајкл - но беше скратено поради неговото хрватско наследство. Јединак ​​стана омилен на фановите за време на неговата прва сезона во Астон Вила и го доби прекарот „Брадата од која треба да се плашат“ од вила Парк верни.

Австралискиот интернационалец е роден во Сиднеј, но потекнува од хрватско семејство. Тој оди со кратенка од неговото име, Миле - изречена Me Lay.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Миле Jedinak плус неизвалкани биографија факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари