Марко Асенсио Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Марко Асенсио Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за ловокрадец во фудбалот, најпозната по прекарот; 'Златно момче'. Нашата Марко Асенсио детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за напредните способности за играње на Марко Асенсио, но малкумина го сметаат неговиот живот надвор од теренот што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Марко Асенсио Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти: Раниот живот

Марко Асенсио е роден на 21-ви јануари 1996 година во Палма, Мајорка, Шпанија од шпанскиот татко Гилберто Асенсио и холандската мајка Марија Гертруида Маргарета Вилемсем.

Не е сосема случајно што Асенсио и Марко ван Бастен го делат истото име. По раѓањето, неговиот татко и дозволил на неговата мајка да избере име за него. Таа избра да го именува по нејзиниот омилен холандски фудбалер и икона „Марко ван Бастен“.

Асенсио се бореше со недостатоците во растот на колена за време на својата младост, што само излекува во тинејџерите.

Неговиот прв подарок како мало дете беше фудбал. Малку беше познато дека овој дар означувал патека до неговата судбина. И покрај неговата рана љубов кон фудбалот како мало момче, неговите апеленти инсистирале повеќе на неговите студии. Според Марко,

„Ми дадоа топка кога бев дете и се сеќавам дека играв фудбал и други спортови, иако моите родители секогаш ставаа акцент на студиите“

Марко Асенсио Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти: Започнете со фудбал

Марко Асенсио еднаш рекол ..„Некогаш бидејќи бев млад, не знам зошто, но го поддржував Реал Мадрид и секогаш им се восхитував “.

Неговиот почеток на фудбалот дојде откако го доби како прв подарок (фудбал), но вистинската решеност да ги оствари неговите соништа дојде кога го запозна Флорентино Перез (претседател на Реал Мадрид) како дете. Според Марко, ..„Бев надвор и околу еден ден со семејството и отидовме на прошетка до пристаништето и таму беше бродот на Флорентино Перез. Мајка ми го препозна од далеку. Веднаш истрчавме до него. Таа се изјасни со него за да можеме да се фотографираме и му рече дека ќе бидам играч на Реал Мадрид еден ден. Една од животните совпаѓања, тоа е она што се случи и тој сè уште се сеќава на таа убава анегдота “.

Од тој ден, Марко го зеде врз себе да се стреми по секоја цена да биде Галактико.

Марко Асенсио Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти:Чудесниот ден 

Според неговите зборови ...

„Во зима дојде мојот агент и ми рече дека има изненадување. Тажен што? Тој рече дека Реал Мадрид е заинтересиран за мене. Во тоа време имаше повици од повеќе клубови и беше бурно да изберам. Но, тој ден конечно дојде. Флорентино телефонираше пред натпревар за да ми каже дека конечно ќе бидам играч на Реал Мадрид. Сè се случи за еден ден… Истиот ден: Сите отидовме во Мадрид, потпишав, ги посетивме Бернабе и Валдебебас и потоа се вративме во Мајорка за да ја завршиме сезоната. Сето тоа беше толку брзо и интензивно, но почувствував неверојатна радост “.

Марко Асенсио Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти:Проспект

Флорентино Перез за изгледите на Марко Асенсио: „Тој не само што е способен да биде светска класа, тој може да ја освои и„ Златната топка “. Ги има сите услови да успее. Тој е скромен, вреден, разумен, тимски играч и со огромен квалитет.

Сите негови соиграчи го препознаваат тоа. Не станува збор за пари. Тој е еден од оние играчи што ги потпишавме затоа што имаат услови да играат во првиот тим. Ова е негова дебитантска сезона и Зидан се справи со тоа прекрасно. Секој пат кога играше, тоа го правеше величествено “. Прашањето е; Дали Асенсио ќе ја освои Златната топка?

Марко Асенсио Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти: Животен однос

РЕАЛ МАДРИД чудесно Марко Асенсио навистина имаше врвен 2016 досега, правејќи го неговиот деби на Реал Мадрид и Шпанија. Тој, исто така, се повлече од теренот, победувајќи се на прекрасната Марина Мунтанер.

Уште повеќе, на теренот, тој е познат по своите сензационални цели. Од теренот тој е познат по неговата сензационална русокоса убавина Марина.

на Реал асот ја потврди својата врска со локалните медиуми и парот неодамна се фотографираше со кои ги споделија на Интернет со своите многубројни обожаватели и следбеници.

Интернет корисниците широко ги коментираа нивните прилепувања со неколку велејќи дека не можат да поверуваат во нивните очи кога го видоа прекрасниот шпански модел.

Многумина напишаа коментари како што се "земе лак, син" "таа девојка е неверојатно" додека друг додаде: "Убав пар!"

Марко Асенсио Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти: Семеен живот

Татко: Неговиот татко Гилберто е роден во близина на Угарте, Шпанија. Тој беше елегантен фудбалер за време на неговиот престој во Атлетик Билбао.

Гилберт играше како вешт длабоко лежечки напаѓач кој слободно луташе, па дури и паѓаше назад за да помогне во одбраната.

Пред да се занимава со фудбал, тој живееше со своето семејство во Мајорка. Тогаш тој работеше во хотел. Таму се сретна со холандска посетителка во името на Марија Гертруида Маргарета Вилемсем (покојната мајка на Марко Асенсио).

МАЈКА: Мајката на Асенсио почина од рак кога играчот од средниот ред беше 15, и затоа тој ги исфрла очите кон небото кога ја наоѓа мрежата.  „Смртта на мајка ми беше многу тешка. Бевме многу блиско семејство и татко ми, брат ми и јас останавме сами да продолжиме “, рече тој. „Ние навистина се поддржувавме, си помагавме и сè уште сме многу блиски. Јас секогаш и ги посветувам своите цели ”.

ПОСТАР БРАТ: Двајцата браќа се убави и се многу блиски. Неговиот постар голем брат, Игор Асенсио моментално игра за Платеж де Калвиа како одбранбен играч.

Марко Асенсио Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти: Неговиот идол

Марко Асенсио открил дека на својот ѕид имал постер на Зинедин Зидан на детето и дека е задоволен што работи со Французинот.

Тој редовно го користи Зидан во својата прва сезона во Сантијаго Бернабеу. Играњето под неговиот идол го направи својот пробив уште посебен. Според неговите зборови ..

„Зидан беше мој идол кога бев помлад, имав негов постер во мојата соба“, Асенсио изјави за официјалната веб-страница на клубот. „Јас сум многу горд што го имам за тренер сега затоа што можам да научам работи од него и да бидам под негово водство е неверојатно“.

Марко Асенсио Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти: Откако имаше интерес од Бакелона

Додека Реал Мадрид го разгледувал Асенсио во 2014, Барселона ја правеше истата работа. Очигледно, младиот играч за врска беше вреден имот за двата клуба. Барселона и понуди на Мајорка 1.5 милиони евра за него, но беше поубедлива од поодлучниот Реал Мадрид. Асенсио потпиша со Реал Мадрид по тој незаборавен телефонски повик.

Иронично, Асенсио израснал и со љубовта на каталонските гиганти Роналдињо. Барселона имаше само запечатен договор со Мајорка, кога разговорите се распаднаа околу начинот на плаќање за младиот играч. Додека Мајорка сакаше целата сума нагоре, каталонскиот клуб сакаше сумата да биде поделена на две рати. Мадрид ги набљудувал и ги искористил овие компликации и наместо него го потпишал. Барселона заврши потпишувањето на Даглас.

Без сомнение, Марко Асенсио сигурно ќе стигне до височината Роналдо Лионел Меси.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари