Лукук де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Лукук де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат по прекарот „Luukinho„ Нашата приказна за детството Лук де Јонг, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесуваме целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата вклучува неговото семејно потекло, животна приказна пред слава, приказна за слава, врска и личен живот.

Да, секој знае за неговите воздушни способности и носот за гол. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Луук де Јонг, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Лукук де Јонг приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Раниот живот

Лук де Јонг е роден на 27th ден од август 1990 во Aigle, Швајцарија.

Aigle е историски град во Швајцарија, каде што вкупниот број на индустриски згради се блиски со оние што служат за станбени функции. Сепак, градот има доволно капацитети кои ги поддржуваат спортските вкусови на нејзините жители, меѓу кои беа и паровите на кои се роди Лукук.

Младиот Луук е роден во неговата мајка Локи Ратеринг (професионален одбојкар) и од неговиот татко Georgeорџ Де Јонг (исто така професионален одбојкар). Растејќи во алпскиот град Ајгл, Луук имал lovingубовно друштво со неговиот постар брат Сием (обајцата на сликата со својата мајка подолу).

Браќата кои би можеле да се заблагодарат за близнаци, претпочитаа да играат фудбал на своите родители со избор на кариера, одбојка. Тоа беше само прашање на време пред браќата и сестрите да почнат да патуваат за да станат професионалци откако семејството се пресели во Холандија.

Лукук де Јонг приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Кариера Buildup

Лук беше само 4 години кога неговото семејство пристигнало во Холандија. По пристигнувањето, тој бил запишан заедно со својот брат во локален клуб DZC '68 каде што поминале неколку месеци пред да ја започнат својата младинска кариера Де Графшап во 2001.

Лукук де Јонг приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Патот до слава

Токму во Де Графшап, Луук помина 8 години во младинската академија на клубот пред да биде промовиран во првиот тим каде го имаше своето професионално деби за време на натпреварот во Ередивизие на Де Графшап против Нак Бренда во 2008 година.

Следните игри од дебитантската сезона на Луук забележаа одличен почеток на неговата професионална кариера во клубот постигнувајќи два гола на 14 настапи, а да не ги спомнуваме неговите бројни асистенции.

Лукук де Јонг приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Стани за слава

Импресивните перформанси што Луук ги имаше во дебитантската сезона му обезбедија преселба во ФК Твенте во 2009 година. Додека беше во ФК Твенте, кариерата на Луукс не помина никаде, освен како што погоди двапати за да му помогне на неговиот тим да победи во еден куп натпревар против Капеле

Тој ја подобри и ја задржа својата најдобра форма на следните турнири како што се Европа, Ередивисе и шампионската лига, постигнувајќи против големите тимови како Бенфика, Ајакс, Утрехт, ФК Гронинген и Шалке 04 за да го освои ловорики за својот клуб.

Одлучно, до крајот на неговата магија во ФК Твенте, Луук имаше вкупно 39 цели во настапи на 79.

Остатокот, како што велат, е историја.

Лукук де Јонг приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Животен однос

Лук е романтично вклучен само со две девојки во текот на неговата кариера досега.

Прво беше неговиот однос со позната девојка позната како Максим Дасен. Дуото започна да се забавува во време кога Луук беше со Бундеслигата, Борусија Менхенгладбах.

Сепак, нивниот однос траеше само за 18 месеци пред да се распаднат поради приватни причини.

Во продолжение, Луук започна да се запознава со неговата моментална девојка, Лизан Ван Зутен. Иако љубовниците се сретнаа како пријатели во 2015, само неколку месеци подоцна (во април 2016) се поврзаа на романтично ниво.

Брзо напред до денес, Луук сè уште е среќен со Лизан која работи како физиотерапевт. Се надеваме дека наскоро ќе ја заземат својата врска со следното ниво.

Лукук де Јонг приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Семеен живот

Лук е роден во фамилијата на љубовта 4. Ние ви даваме фактички детали за членовите на неговото семејство.

За неговиот татко: Таткото на Луук, Georgeорџ де Јонг е роден во 1953 година. Гордиот татко на два сина е поранешен холандски одбојкарски репрезентативец, кој играше за Ликургус пред да замине за Швајцарија во 1982 година.

За неговата мајка: Мајката на Луук, Локи Ратеринг исто така беше професионална одбојкарка која немаше помалку од 90 настапи за холандската репрезентативна одбојка. Таа е цемент што го одржува семејството заедно, бидејќи е поддршка на нејзините синови и добра сопруга на сопругот.

За неговиот брат: Братот на Луук, Siem е една година и седум месеци постара од Луук. Siem, кој беше запишан во истиот младински тим (De Graafschap) како Луук, го направи своето професионално деби со Ајакс во 2005 и може многу да се смета за успешен фудбалер.

Браќата и сестрите кои играат за различни клубови никогаш не пропуштаат можност да се поврзат секогаш кога ќе се сретнат како противници на полето на игра. Интересно е тоа што Luuks ја лоцира својата трговија со Џерси број 9, додека Siem носи број 10.

Лукук де Јонг приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Факти за личен живот

Луук е играч со силна волја, кој не застанува на ништо за да си ја врати изгубената слава. Ова е евидентно во неговиот импресивен кам-бек во неговиот сегашен клуб ПСВ Ајндховен, откако забележа лош излет во Борусија Менхенгладбах, како и беше обележан како „флоп“ на укасл.

На посветлиот дел од животот, Луук одзема време да се релаксира по натпревари со дружење. Тој, исто така, сака место за разгледување и е познат да ги посетува природните тела секогаш кога чувствува потреба да биде сам со природата.

Во однос на односите и односите со теренот, Лук не е познат да биде вмешан во скандали и контроверзии. Тој ги носи сите заедно и настапи како капитен на ПСВ Ајндховен. Далеку од фудбалот, Лук има интереси во Американскиот фудбал и продолжува со НФЛ Супер Боул.

Лукук де Јонг приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Љубовник на видео игри

Кога Лук не е дружење со пријателите или разгледување, тој се вклучува во ментални стимулирачки активности како играње видео-игри. Лук сака видео игри и има колекција на гејмерски хардвер, вклучувајќи го комплетниот сет на PS4 кутија.

Холандскиот интернационалец кој играл од деновите на супер Марио (игра што тој сè уште ја игра) беше награден со златен Џојстик од Playstation.

Доволно е да се каже дека играњето на видео-игри помага да се додаде координација на рацете на впечатоците кои Лукук ги има развиено како фудбалер.

Лукук де Јонг приказна за детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Мода и промоција

Иако Лук допрва треба да отвори модна линија, тој никогаш не престанува да покажува благодарност за организирана гардероба исполнета со модерни материјали.

На корпоративно ниво, Лук сака и промовира производи од Адидас, додека дизајнерската компанија го награди со подароци за негово покровителство.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Лук де Јонг плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари