Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец со прекар „Bonnibauer„ Нашата приказна за детството на Леонардо Бонучи Плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство од денес до денес.

Анализата на италијанскиот легендарен бранител ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Видете исто така
Николо Барела Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговата способност да изведува точни додавања од далечина, но само малкумина го сметаат Био на Леонардо Бонучи, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Леонардо Бонучи приказна за детството - рана и семејна позадина:

Почнувајќи, Леонардо Бонучи е роден на 1st ден на мај 1987 во Витербо, Италија. Тој е роден кај неговиот татко Клаудио Бонучи (бизнисмен со интереси за продажба на бои) и неговата мајка Дорита Бонучи.

Видете исто така
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Растејќи во Пјаноскарано (соседен град на родното место на Бонучи), кој е најпознат по своите средновековни архитектури, младиот и буцкастиот Бонучи разви ран интерес за фудбалот.

Не помина долго и семејството на Леонардо се осигури дека ќе му дадат на неговата страст кон спортот доволно основи за изразување.

Нашето момче беше целосно запишано во тимот на Пијаноскарано во родниот град каде што не само што започна да игра натпреварувачки фудбал на многу нежна возраст, туку го направи и поголемиот дел од своето детство.

Видете исто така
Даниеле де Роси приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Биографија на Леонардо Бонучи - Браќа Спортинг:

Loveубовта на Бонучи кон фудбалот беше под големо влијание на неговото семејство, особено Клаудио Бонучи (неговиот татко фудбалски ентузијаст) како и неговиот постар брат Рикардо (на сликата подолу со Бонучи) кој играше фудбал на ниво на централен дефанзивец во Серија Ц1 со Витербезе.

Придонесите на Рикардо за помагање на младиот Бонучи да ги најде своите нозе во нивниот роден град не можат да бидат пренагласени.

Видете исто така
Давида Zappacosta приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти

Освен што го заштити Бонучи од насилници, Рикардо исто така работеше на тоа да се осигури дека неговиот брат дете се појави во чисти комплети пред игрите и тренинзите.

Попустливо родителство:

Бидејќи бил последниот роден од неговите родители, Бонучи никогаш не пропуштил theубов и придружни придобивки што природно им се даваат на најмладиот член на секое семејство.

Родителите на Леонардо Бонучи му дадоа слобода на неговите желби, вклучително и ставање на располагање на неговите омилени оброци и гледање како јаде со задоволство!

Видете исто така
Недостаток на биографијата на Џорџињо

Биографија на Леонардо Бонучи - Успешна приказна за воздигнување кон слава:

Бонучи го напуштил својот тим од соседството за да го започне својот напор во клупскиот фудбал со тимот на 15 од Витербес, кога тој беше на возраст од 13 и остана со клубот до 2004.

Многу подоцна, Бонучи се приклучи на Интер во Милано во 2005 година каде што се искачи низ младинските редови на клубот за да стане член на тимот на Интер до 20 години и ја освои титулата во националната младинска лига.

Последователните потфати на младинскиот фудбал го видоа Бонучи да се пресели во Тревизо, Пиза и Бари, каде што постигна малку додека не обезбеди трансфер во Јувентус на 1st од јули 2010.

Видете исто така
Лоренцо Инсин детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Токму во Јувентус, Бонучи беше поврзан со соиграчите Барзаliи и Киелини за да воспостават страшна одбрана на тројца под формација 3-5-2.

Триото го заработи прекарот Би-Би-, (земени од нивните иницијали) и заедно, тие воспоставија една од најдобрите одбрани, помагајќи им на клубот и на Бонучи да ја освојат својата прва голема титула, 2011-12 Скудето.

Тоа му донесе место во последниот состав на УЕФА Евро 2012. Останатото, како што велат, е историја.

Видете исто така
Доменико Берарди Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Која е Мартина Мацари? Сопругата на Леонардо Бонучи:

Бонучи е еден од ретките професионални фудбалери кои знаат да бараат и да ја чуваат loveубовта надвор од границите на фудбалските стадиони.

Ова објаснува зошто тој сè уште е во врска со својата долгогодишна девојка и модел Мартина Мацари, која ја запозна пред многу години.

Двојката се оженила во јуни 2011, запечатувајќи ја врската што станала посилна во текот на годините.

Видете исто така
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Децата на Леонардо Бонучи:

Нивната заедница е благословена со два сина; Лоренцо (роден во јули 2012) и Матео (роден во мај 2014). И двете деца се стремат кон своите родители кои никогаш не пропуштаат можност да докажат колку се негувани.

Леонардо Бонучи нераскажани факти - скоро откажан фудбал:

Бонучи имаше најмногу депресивни моменти од неговата фудбалска кариера кога неговиот најмлад син, Матео имаше сериозни болести (хернија) кои бараа итна операција во јули 2016.

Видете исто така
Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Периодот беше доста трауматичен за Бонучи, бидејќи тешко можеше да се концентрира или да помисли на ништо, освен брзото закрепнување на неговиот син. По неколку месеци по операцијата, Бонучи ги раскажуваше моментите за време на интервјуто со Ел Паис.

„Три или четири месеци, главата не беше на вистинското место, туку главата е таа што ги придвижува нозете.

Околу 15 дена по операцијата, сè додека не почнав да го гледам како се подобрува, едноставно не бев заинтересиран за тренинг или за нешто што треба да се прави со фудбалот.

Отсекогаш ги мразев болниците и се обидував да ги избегнам, но во тоа време морав да бидам таму и навистина се борев да бидам смирен “.

Зборувајќи понатаму, тој откри дека речиси се откажал од фудбалот за време на тешки моменти.

Видете исто така
Доменико Берарди Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Матео сега е многу подобар и нашето семејство се чувствува повеќе обединето од кога било. Да, размислував да се откажам. Фудбалот едноставно не ми беше приоритет во тој момент.

Го гледате вашиот син за толку многу да живее, тој ви поставува толку многу прашања и зошто ова му се случува… и немав одговори.

Приоритетите се менуваат во тие моменти. Сега си велам дека имам среќа. Сè што направив е од срце “.

Сепак, Матео се опорави и развојот му донесе толку многу радост на неговиот татко кој не можеше да помогне да го побара неговиот медал во Серија А од 2017 година од неговиот син.

Видете исто така
Лоренцо Инсин детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Леонардо Бонучи - Нападнат од арамија:

Бонучи направи храбри напори во одбраната на своето семејство кога вооружени разбојници се соочија со него, неговата сопруга и неговиот тогаш петмесечен син во октомври 2012 година.

И покрај тоа што го држеа во рака, тој успеа да удри еден од разбојниците, додека тој подаде рака за да собере часовник што го бараше од бранителот.

Ограбувачите, сепак, избегале со својот соучесник на мотоцикли, откако тие биле прогонувани по улицата од страна на храбриот бранител.

Видете исто така
Недостаток на биографијата на Џорџињо

Личен живот на Леонардо Бонучи:

Бонучи е практичен и добро втемелен. Тој е некој што сака да ги бере плодовите на својот труд, како што се гледа во неговите фудбалски слави во последниве години.

Уште повеќе, тој исто така чувствува потреба да биде опкружен со љубов од семејството и убавината од неговата сопруга.

Бидејќи се однесува на неговиот личен живот, Бонучи е некој кој смета дека допирот и вкусот се најважни од сите негови сетила.

Видете исто така
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Тој не сака ненадејни негативни промени во неговиот личен живот, компликации во врската и несигурност од каков било вид. Несигурноста се почувствува по моментот кога го ограбија.

Што се однесува до неговата слабост, Бонучи може да биде тврдоглав, посесивен и бескомпромисен. Пред сè, тој е сигурен, трпелив, практичен, посветен и одговорен човек.

Биографија на Леонардо Бонучи - Личност на теренот:

Бонучи, кој се етаблира како еден од најдобрите бранители во светот, е пофален поединечно за неговите лидерски способности.

Видете исто така
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој е опишан како природен лидер кој го вози тимот со своето присуство. Ова беше очигледно во неговата непосредна изјава како капитен на тимот кога тој потпиша договор со Милан.

Понатамошното признавање на неговото водство покажа дека ја освоил можноста да го постави својот клуб во Серија А, Јувентус, како и неговиот национален тим, Италија.

Обвинување за поправање на натпревар:

Бонучи, заедно со неговиот соиграч од Јувентус, менаџерот Антонио Конте, како и многу други играчи беа обвинети за местење на натпревари во мај 2012 година.

Видете исто така
Марко Верати за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој беше особено обвинет за соучесник во фиксирањето на резултатот од нерешениот резултат 3: 3 против Удинезе во мај 2010 година, потенцијално се соочуваше со казна од три и пол години, доколку биде прогласен за виновен за време на истрагите во италијанскиот фудбалски скандал 2011-12 година.

Бонучи, сепак, се изјасни дека не е виновен за незаконското дело и подоцна беше ослободен заедно со Пепе во август подоцна истата година.

Видете исто така
Давида Zappacosta приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти

Причина Зад прекар:

Бонучи го доби прекарот „Beckenbonucci“Од италијанскиот печат кој ги спореди неговите одбранбени способности со оној на famous German player and manager François (Franz) Beckenbauer.

Иако Франц играше фудбал во својство на бранител, тој имал одлични лидерски способности кои ја виделе неговата земја (Западна Германија) на Светското првенство во 1974.

Слични способности и потенцијали се откриени во Леонардо Боннучи, кој првпат беше наречен Beckenbauer before an appropriate name “Beckenbonucci”  was developed.

Биографија на Леонардо Бонучи - не само број на кошула:

Додека другите фудбалери носат броеви што ги отсликуваат нивните улоги во полето на игра, бројот 19 на дресот на Леонардо Бонучи ги надминува улогите и задачите.

Видете исто така
Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Говорејќи за време на брифингот со новинарите во 2016 година, Бонучи не го истакна значењето на бројот 19 не само за него, туку и за неговото семејство:

“The number 19 is present on the date of birth of my wife and children as well as the day of our marriage. In fact, I once had plans of renewing my contract with Juventus on the 19th of December”. 

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Леонардо Бонучи, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари