Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

0
3640
Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј со прекарот "Bonnibauer". Нашата детска приказна на Леонардо Бонучи плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговата способност да изврши прецизни долги дози, но само неколку го сметаат Био на Леонардо Бонучи, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот и семејниот живот

Почнувајќи, Леонардо Бонучи е роден на 1st ден на мај 1987 во Витербо, Италија. Тој е роден кај неговиот татко Клаудио Бонучи (бизнисмен со интереси за продажба на бои) и неговата мајка Дорита Бонучи.

Леонардо Бонучи Родители Клаудио и Дорита

Растејќи во Pianoscarano (соседен град на местото на родното место на Бонучи), најдобро познат по своите средновековни архитектури, младиот и слаб Бонучи развил рано интересирање во фудбалот.

Не беше многу долго пред семејството на Леонардо да се осигура дека ја дадоа својата страст за спортот доволно основи за изразување, додека тој беше целосно запишан во родниот град Pianoscarano тим, каде што не само што почна да игра конкурентен фудбал во многу нежна возраст, туку и го направи поголемиот дел од неговото детство.

Леонардо Бонучи со тимот на Пјаноскарано

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти-Спортинг Брадерс

На љубовта на Бонучи за фудбалот многу влијаеше неговото семејство, особено Клаудио Бонучи (неговиот фудбалски ентузијастички татко), како и неговиот постар брат Риккардо (прикажан подолу со Бонучи) кој играше фудбал до нивото на централниот дефанзивец во Серија C1 со Витербес.

Леонардо Бонучи и брат Рикардо

Рикардо придонесите за помагање на младиот Бонучи да ги пронајдат нозете во нивниот роден град не можат да бидат пренагласени. Настрана за заштита на Бонучи од насилници, Рикардо, исто така, работеше да се осигура дека неговиот детски брат се појавил во чисти колекции пред натпревари и тренинзи.

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Недочитливи информации за родители-Намаленото родителство

Како последен роден од неговите родители, Бонучи никогаш не пропуштил љубов и придружни бенефиции кои природно им се доделуваат на најмладиот член на секое семејство. Неговите родители му дадоа слобода на неговите желби, вклучително и да ги направат своите омилени јадења и да го гледаат со јадење!

Факти за Леонардо Бонучи во раното детство

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Стани за слава

Бонучи го напуштил својот тим од соседството за да го започне својот напор во клупскиот фудбал со тимот на 15 од Витербес, кога тој беше на возраст од 13 и остана со клубот до 2004.

Леонардо Бонучи во Витербес

Многу подоцна, Бонучи се приклучи на Интер во 2005, каде што се искачи преку младинските редови на клубот за да стане член на тимот на Интер U20 и ја освои титулата на националната младинска лига. Последователните младински фудбалски напори го виделе Бонучи да се пресели во Тревизо, Пиза и Бари, каде што постигнал малку, додека не обезбедил преселба во Јувентус на 1st од јули 2010.

Во Јувентус беше дека Бонучи беше поврзан со соиграчите Барзаљи и Киелини за да создаде сериозна тричлена одбрана под 3-5-2 формацијата. Триото го заработи прекарот Би-Би-, (земени од нивните иницијали) и заедно, воспоставија една од најдобрите одбрани, помагајќи му на клубот и Бонучи да ја освои својата прва голема титула, 2011-12 Скудетото, како и заработил место во финалето УЕФА Еуро 2012 тим. Остатокот, како што велат, е историја.

Леонардо Бонучи воскреснува за слава

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Бонучи е еден од неколкуте професионални фудбалери кои знаат да бараат и да ја задржат љубовта надвор од границите на фудбалските стадиуми. Ова објаснува зошто сеуште е во врска со неговата долгогодишна девојка и модел Мартина Макари, кого се запознал пред многу години.

Временска рамка на односот помеѓу Леонардо Бонучи и Мартина Макари

Двојката се оженила во јуни 2011, запечатувајќи ја врската што станала посилна во текот на годините.

Како Леонардо Бонучи се запозна и се ожени со Мартина Макари

Нивната заедница е благословена со два сина; Лоренцо (роден во јули 2012) и Матео (роден во мај 2014). И двете деца се стремат кон своите родители кои никогаш не пропуштаат можност да докажат колку се негувани.

Леонардо Бонучи со деца Лоренцо и Матео

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Скоро откажан фудбал

Бонучи имаше најмногу депресивни моменти од неговата фудбалска кариера кога неговиот најмлад син, Матео имаше сериозни болести (хернија) кои бараа итна операција во јули 2016.

Периодот беше доста трауматичен за Бонучи, бидејќи тешко можеше да се концентрира или да помисли на ништо, освен брзото закрепнување на неговиот син. По неколку месеци по операцијата, Бонучи ги раскажуваше моментите за време на интервјуто со Ел Паис.

"Три или четири месеци, мојата глава едноставно не беше на вистинското место, тоа е главата што ги движи нозете. За околу 15 дена по операцијата, додека не почнав да го гледам како се подобрува, не бев заинтересиран за обука или нешто со фудбалот. Отсекогаш ги мразев болниците и се обидував да ги избегнам, но во тоа време морав да бидам таму и навистина се борев да бидам мирен ".

Леонардо Бонучи со болен син

Зборувајќи понатаму, тој откри дека речиси се откажал од фудбалот за време на тешки моменти.

Matteo е многу подобро сега и нашето семејство се чувствува повеќе обединети од било кога. Да, размислував да се откажам. Фудбалот не беше мојот приоритет во тој момент. Го гледате вашиот син со толку многу за да живеете, тој ви поставува толку многу прашања и зошто тоа му се случува ... и немав одговори. Приоритетите се менуваат во тие времиња. Сега кажувам дека сум среќна. Сè што сторив беше од срце ".

Сепак, Матео се опорави и развојот му донесе толку голема радост на својот татко, кој не можеше да му помогне да побара од неговиот син 2017 Serie A медал.

Леонардо Бонучи му го врати синот Матео Носеше мудар медал на серијата 2017

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Нападнат од арамија

Леонардо Бонучи - Еднаш нападнат од арамија

Bonucci направи храбар обид за одбрана на своето семејство кога вооружени разбојници му се спротивставија, неговата сопруга и неговиот петмесечен син во октомври 2012.

Леонардо Бонучи факти за грабеж

И покрај тоа што беше задржан, тој успеа да удрил еден од еден од разбојниците додека се обидувал да собере часовник што го побарал од бранителот.

Ограбувачите, сепак, избегале со својот соучесник на мотоцикли, откако тие биле прогонувани по улицата од страна на храбриот бранител.

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личен живот

Лични Живот Леонардо Бонучи

Бонучи е практичен и добро заснован. Тој е некој кој сака да ги собира плодовите од својот труд, како што се гледа во неговата фудбалска слава во последниве години. Уште повеќе, тој исто така чувствува потреба да биде опкружен со љубов од семејството и убавината од неговата сопруга.

Како што се однесува на неговиот личен живот, Бонучи е оној кој смета дека допирот и вкусот се најважни од сите негови сетила. Тој не сака ненадејни негативни промени во неговиот личен живот, компликации во односите и несигурност од секаков вид. Несигурноста се почувствувала откако тој се ограбил.
Што се однесува до неговата слабост, Бонучи може да биде тврдоглав, посесивен и бескомпромисен. Пред сè, тој е сигурен, трпелив, практичен, посветен и одговорен човек.

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личност на теренот

Бонучи, кој се етаблира како еден од најдобрите бранители во светот, е пофален поединечно за неговите лидерски способности.

Тој е опишан како природен лидер кој го вози тимот со своето присуство. Ова беше очигледно во неговата непосредна изјава како капитен на тимот кога тој потпиша договор со Милан.

Понатамошното признавање на неговото водство покажа дека ја освоил можноста да го постави својот клуб во Серија А, Јувентус, како и неговиот национален тим, Италија.

Леонардо Бонучи лидерски способности

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Обвивка за фиксирање на натпревари

Бонучи, заедно со неговиот тимски колега од Јувентус, менаџерот Антонио Конте, како и многу други играчи, беа обвинети за местење натпревари во мај 2012.

Тој беше особено обвинет дека е соучесник во решавањето на резултатот од нерешено 3-3 против Удинезе во мај 2010, потенцијално да се соочи со забрана од три и пол години ако биде прогласен за виновен за време на италијанските фудбалски скандали на 2011-12.

Како Леонардо Бонучи беше обвинет за фиксно утврдување

Бонучи, сепак, се изјасни дека не е виновен за незаконското дело и подоцна беше ослободен заедно со Пепе во август подоцна истата година.

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Причина зад прекарот

Бонучи беше наречен "Beckenbonucci"Од италијанскиот печат кој ги спореди своите дефанзивни способности со тоа famous German player and manager François (Franz) Beckenbauer.

Иако Франц играше фудбал во својство на бранител, тој имал одлични лидерски способности кои ја виделе неговата земја (Западна Германија) на Светското првенство во 1974.

Како Леонардо Бонучи го доби прекар Бекенбонучи

Слични способности и потенцијали се откриени во Леонардо Боннучи, кој првпат беше наречен Beckenbauer before an appropriate name “Beckenbonucci”  was developed.

Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Не само маица број

Додека другите фудбалери носат броеви кои ги прикажуваат своите улоги во полето на игра, бројот 19 на кошулата на Леонардо Бонучи оди подалеку од улогите и задачите. Говорејќи за време на брифингот за новинари во 2016, Бонучи го издвои значењето на бројот 19 не само на него, туку на неговото семејство:

“The number 19 is present on the date of birth of my wife and children as well as the day of our marriage. Infact, i once had plans of renewing my contract with Juventus on the 19th of December”.

Факти за бројот на Леонардо Бонучи или не 19 кошула

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Леонардо Бонучи, плус неизвесните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Оставете Одговор

Зачленете се
Известување за