Недостаток на биографијата на Кокс

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј познат со целосните имиња; Хорхе Ресурсион Меродио. Нашата Кока детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес.

Коки детски фотографии

Анализата го опфаќа неговиот раножито, семејна позадина, животна приказна пред славата, доведуваат до слава, врска, начин на живот и личен живот итн. Да, сите знаат дека Коке е еден од најдобрите напаѓачки играчи од средниот ред што некогаш го имал Европа, наследник на Чави око за цел.

Кејк е наследник на Хави. Кредит за Teinteresa.es.

Сепак, само неколку фудбалски навивачи ја сметаат биографијата на Кок, која е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Хорхе Ресуркречион Меродио. Коке, како што често се нарекува, е роден на 8th ден од јануари 1992 до неговата мајка, Меродио и неговиот татко, Еугенио Ресурречион во Мадрид, Шпанија. Подолу е фотографија на родителите на Коке.

Родители на Коке; неговата мајка, г-ѓа Медодио и тато, г-дин Еугенио Ресуррецијан. Кредит за Instagram.

Коке е роден во Колонија де лос Таксистас, предградие на Мадрид и родно место на шпанските штрајкувачи, Алваро Негредо. Нејзиниот град е само 14 километри југоисточно од центарот на Мадрид.

Судејќи според името на таткото на Кокек "Resurrección"Што на англиски јазик значи"воскресение", ... лесно може да се погоди Коке е роден во римокатоличко домаќинство. Името "Коке"Е само прекар што потекнува од постариот брат на Кок.

Раниот живот на Коке:

Коке го започна животот од семејството од средната класа. Неговиот татко, Еугенио бил работник во фабрика во Мадрид, додека неговата мајка била домаќинка која обезбедила грижа за сите членови на нејзиното семејство, вклучувајќи го и нејзиниот сакан син, Коке.

Младиот Кок има убаво време со неговата мајка. Кредит за Instagram.

Коке не само што порасна сам во својата семејна куќа. Имал три браќа и сестри, брат и две сестри. Меѓу неговите браќа и сестри, Коке секогаш бил близок со неговиот брат токму од деновите на детството. Подолу е фотографија од двата најдобри пријатели во исто време Кокс беше само 6.

Кокс го напушта раниот ден со братот на Старецот. Кредит за Instagram.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Кариера Buildup

Двајцата браќа не биле родени со трето око или она што се нарекува "Креативен инстинкт"Кој многу значајни играчи како Санти Казорла и Давид Силва имаше од Јужна Шпанија.

Коке започнал со обликување на фудбалските топки кои ги играл со својот брат дома. Додека тие играа со пријатели на локалните терени, и двајцата браќа ги покажаа нивните семејни особини кои се "смирен и посветен"Да градат кариера за себе.

Коке и неговиот голем брат. Кредит за telecinco.es.

За жал, тоа беше само Коке кој напредуваше со својот фудбал на локалните полиња на Колонија де лос Таксистас. Напорите на Кокеј ги испланираа своите дивиденди, што доведе до негово запишување во академија во Атлетико.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Рано кариерен живот

Страста на Коке за фудбал го водеше на возраст од 8 што се запишуваше во Академијата на Атлетико Мадрид. Дали знаеше?… Најдобрите сеќавања на Кок во клубот се случи кога имаше средба со Легендарниот Фернандо Торес кој штотуку се приклучи на сениорскиот тим на Атлетико Мадрид во годината 2001.

Koke Early Career Life. Кредит за AS англиски - Diario AS.

Кокек погледна кон Торес во својата долга потрага да стане професионалец со клубот. Како млад фудбалер кој ветуваше, тој ја поседува таа цврста решеност да ги оствари своите соништа. И покрај тоа што е најмалиот меѓу неговите возрасни групи како што е прикажано подолу, амбициите на Коке за да станат најдобри не одат како минијатурен фенси.

Раните години на Коке - тој бил најмалиот меѓу неговите возрасни групи. Кредит за AS англиски - Diario AS.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Патот до славата

Коке продолжува да созрева со Атлетико. Тој самиот не се разделуваше само брзо, туку се вклопуваше во животот во Академијата. Кокеј направил мирен напредок преку возрасните групи. Неговите професионални соништа со сениорскиот тим на Атлетико Мадрид се остваруваат токму на 19th ден од септември 2009.

Младиот Кок се развива брзо со Атлетико Мадрид. Кредит за TheHardTackle.

Истата година 2009, Коке го зацементира неговото име како идна ѕвезда на шпанскиот национален тим. Ова беше затоа што тој беше инструментален за неговиот трето место на У-17 шпанскиот тим на Светскиот куп на ФИФА У-ХНУМКС.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Стани за слава

На 2012 / 2013 сезона беше идеална сезона која го виде Koke заедно со други notables како Arda Turan. Во оваа сезона, Кокеј се истакна како еден од неопходните членови на високиот состав на Атлетико Мадрид. Ова беше сезона кога беше значајно во освојувањето на трофејот на Копа дел Реј.

Кок воскресна за слава - освојувањето на Копа дел Реј. Кредит за Атлетико Мадрид.

По неговото постигнување, континуирано импресивните прикази на Коке продолжија и повторно, тој се сметаше себеси за инструмент на двете национални и клубови. Ова беше време Коке им помогна на своите соиграчи во освојувањето на Шпанскиот U21 УЕФА Европско првенство во 2013.

Koke's Road to Fame Story. Кредит за FourFourTwo.

Само една година подоцна во годината 2014, одличните можности за поминување и напади на Коке му помогнаа на неговиот тим во Атлетико Мадрид да ја освојат титулата Ла Лига.

Кока-Кола Лалига Слава. Кредит за beIN SPORTS

Како да станете Чави Наследник:

Највисоката кариера на Коке со својот национален тим дојде во исто време Чави беше наместен да се пензионира од шпанскиот состав. Да се ​​биде единствениот шпански играч од средниот ред кој постави повеќе можности за постигнување гол, стареење Чави одлучи да го направи Коке неговиот наследник на националната страна.

Коке, етикетиран како наследник на Чави. Кредит за Instagram.

"Тој е извонреден ... тој ќе ми биде наследник на Шпанија",

рече Чави. Според многу фудбалски експерти, ова е највисоката пофалба што ја добил од легендата Кој го видел како негов изглед. Коке, исто така, го заработи пофалбите на неговите врсници, вклучувајќи го и неговиот клуб кој го продолжи договорот во присуство на неговото семејство и најблиски.

Кок воскресна за слава. Кредит за Instagram.

Исто како и Фернандо Торес неговиот ментор, Коке секогаш ќе биде запаметен како легенда на Атлетико Мадрид. Остатокот, како што велат, е сега историја.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Животен однос

Не постои негирање на фактот дека љубезните квалитети на Кок, кои вклучуваат убавина, лојалност, напорна работа и понизност, нема да го направат како љубовен љубовник. Зад успешниот Шпанец, постои гламурозен WAG во прекрасната личност на Беатрис Еспејел.

Кејк ВАГ - Беатрис Еспеле. Кредит за Instagram.

As Fabwag вели, Беатрис е роден како Беатрис Еспеле Хименес до г. Феликс Еспеле Муноз. Таа има помлад брат по име Дејвид, кој исто така игра фудбал како нејзиниот маж. Овој факт веројатно објаснува како таа се запознала со Кок.

Како во времето на пишување, Beatriz е професор по англиски јазик, кој во моментов работи во училиштето Албани. Таа е исто така модел со извонредна репутација на моделирање без шминка.

Жената на Коук - Беатрис Еспеле, модели без шминка. Кредит за Instagram

Иако е шпанска, англиската способност на Беатриз се должи на нејзиниот двоен степен во образованието и наставата по странски јазик, која ја доби во 2010 од Universidad Complutense de Madrid.

И Коке и Беатриз Еспеле во моментов се во брак во она што се нарекува високо емотивна церемонија. Судејќи според нивната сметка за социјалните медиуми, двајцата љубовници се венчаа околу мај 2018.

Кока-Кола свадба фотографија. Кредит за Instagram

Без сомнение, Беатриз и Коке остануваат еден од најосновните двојки на Атлетико. Еден од омилените одмори за двојките за летото е шпанскиот остров и водите на Ибица.

Кокс љубовна приказна. Кредит за Instagram.

Како што е забележано погоре, Еспеле е супер љубов со Коке, кого ја нарекува "принц.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Личен живот

Што го прави Koke функционирам?

Седнете и опуштете се додека ви даваме информации за личните факти на Кок за кои не знаете.

Коки Личен Живот. Кредит за Instagram

Отпочнувајќи, Коке има внатрешна состојба на независност, онаа која му овозможи да напредува во неговиот личен живот. Тој е некој кој е одговорен, дисциплиниран и има самоконтрола и го применува времето и одговорноста во секојдневните работи.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Семеен живот

Коке ги образложи своите родители, како и неговата шпанска заедница на работничката класа Валекас. Со свои зборови, неговото семејство и заедница се составени од луѓе од работничката класа кои се понизни и имаат многу вредност.

Родителите на Коук се во присуство, кои ги искористуваат придобивките од вградување на тежок менталитет во нивните синови. Денес, и двајцата синови станаа многу успешни во нивните кариери.

Семеен живот на Кок. Кредит за Instagram.

Посветеноста на Кок за да се осигура дека неговите родители ќе останат удобни е слична на неговата посветеност на Атлетико Мадрид.

"Се обидувам да им дадам сè што им треба. Тоа вклучува засолниште во Мадрид. Обезбедував автомобили за татко ми и физиотерапевт за мајка ми да се справи со нејзините болки во зглобовите. Тие ми кажуваат што им треба и секогаш наоѓам начин да им го дадам тоа. "

Коке рече во интервју за „Ел Паис“. Коке, исто така, се грижи за неговите баба и дедо и не само на неговите родители.

Баби и дедовци на Кокс. Кредит за Instagram

Браќа: Освен неговите родители и брат, малку се знае за сестрите на Кок. Сепак, јасно е дека успева избегнувајте да внимавате на нив.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Факти за LifeStyle

Запознавање на информациите за LifeStyle на Koke ќе ви помогне да добиете комплетна слика за него. Отпочнувајќи, Коке не е тип на милионер фудбалер кој живее Lavish начин на живот лесно забележителен од неколку прилично импресионирачки автомобили, алкохол, наситен и убави девојки.

Според SillySeason, Платите на Кокс неделно се околу £ 192,308. Неговата годишна плата како во времето на пишувањето е £ 10,000,000. И покрај заработувањето на оваа голема, Коке живее многу едноставен живот заедно со неговата сопруга.

Кока-Кола е LifeStyle факти. Кредит за Instagram.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Неостварени факти

Кокс некогаш бил ограбен во пиштолот:

Сето тоа се случило за судбоносна вечер, на денот кога Кокс некогаш бил ограбен со пиштол во мадридски паркинг во Шембери (централна област во Мадрид). Тој беше во неговиот автомобил кога вооружен грабеж на мотор покажа пиштол во него, барајќи негово поседување.

Коке - еднаш ограбена во пиштол. Кредит за Гола безбедност - Софос.

Кокс соработувал со напаѓачот кој побарал да го следи неговиот фенси види, наводно, вреден во $ 77,000. Коке завршил околу часовникот кон крадецот за да го спаси својот живот.

Тој ги освои сите освен еден:

Кокек се уште чека да ја освои Лигата на шампионите. Кредит за UEFA.com и Зи Вести.

Коке има освоено секоја можна титула на располагање на Атлетико, освен оној што се случува да биде втор најславен во европскиот клубски фудбал. Нејзината Лига на шампиони, која е натпревар Коук одигра и загуби две од своите финалиња.

Родителите на Кокс го следат шпанскиот имиња:

Родителите на Коук се држат до шпанските обичаи да ги именуваат своите деца. Кокеј има средно име, Меродио доаѓа од страна на неговата мајка. Тоа е презиме што неговата мајка го имала од своето семејство пред да се венча со Еугенио.

Koke Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Видео резиме

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Ве молиме посетете и ПРЕТПЛАТЕТЕ на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Кокс плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде