Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски генијалец, најпознат по прекарот „Малиот принц“. Нашата приказна за детството Клаудио Маркизио, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговата неспоредлива лојалност кон ФК Јувентус, но само малкумина го сметаат Био на Клаудио Маркизио што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џорџо Киелини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Клаудио Маркизио Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Клаудио Маркизио е роден на 19-ти ден јануари 1986 година во Торино, Италија. Роден е кај татко Стефано Маркизио (бизнисмен) и од неговата мајка Ана Зимарди (која му помагаше на нејзиниот сопруг во водењето на неговиот бизнис).

Растејќи во Торино младиот Клаудио беше активно вклучен во фудбалот. Неговата љубов кон овој спорт може многу да се смета за семејно наследство поради фактот што целото негово семејство било верен поддржувачи на ФК Јувентус

Беше природно дека поддршката на родителите на Клаудио за ФК Јувентус му се расипа бидејќи тој за кратко време стана редовен гледач на сите натпревари (благодарение на сезонските билети набавени од неговите родители) и многу подоцна стана момче топче на Деле Алпи Стадион во Торино.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Клаудио Маркизио Факти за биографијата за детството - изградба на кариера:

As wine tastes better with Age, Claudio’s interest in football got intense with time, a development which led to his enrollment at Fiat’s satellite sports club, now simply known as Sisport.

It was at sisport that Claudio put up impressive performances that caught the attention of scouts from Juventus who secured him a place at the club’s youth team when he was aged Seven.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Алваро Мората детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Додека Клаудио ја интересираше својата страст за фудбалот во младинскиот клуб Јувентус, тој беше во можност да се претстави добро во академиците и за кратко време не дојде до точка кога требаше да размисли за стекнување со стручни вештини како геодет во случај да не добие фудбал со првиот тим на клубот.

Сепак, неговите стравови не се реализираа како тренер на Јувентус во тоа време, Фабио Капело му даде причини да ја одржи својата надеж жива преку серија повици за да тренира со првиот тим на клубот во текот на сезоната 2004-2005.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емр не може да ја раскаже детската приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Биографија на Клаудио Маркизио - Подигнување на слава:

По серија тренинзи со првиот тим на Јувентус, на Клаудио му беше даден број на составот и вклучен во пријателските клупски предсезони. Потоа, тој беше промовиран во Првиот тим на Јувентус и му беше даден дресот со број 15.

Промоцијата на Клаудио донесе добра вест бидејќи неговата кариера отиде никаде освен нагоре. Следните напори го видоа позајмен за да му помогне на Емполи да избегне испаѓање, како и да се врати во Јувентус во врвна форма за да му помогне на неговиот тим за време на нивната кампања во периодот 2008-2009 година.

Неговите импресивни настапи го привлекоа вниманието на многумина, вклучувајќи го и напаѓачот на Фиорентина, Стефано Боргоново, кој го напиша своето мислење за Клаудио Марчицио во спортски весник. Таа гласи:

„Маркизио има се што е потребно да се игра на највисоко ниво ... [Тој] има личност, ме потсетува на одличниот Марко Тардели“.

Остатокот, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија

Storyубовна приказна на Клаудио Маркизио со Роберта Синополи:

For a player who seems to be indispensable to his club side and the national team, Marchisio took time out of his busy football schedules to build a healthy relationship which resulted in Marriage.

The football genius met his wife, Roberta Sinopoli in 2006 at a medical centre where he sought healing from an injury.

According to an interview granted by Claudio in 2007, their meeting was love, at first sight, adding that their relationship got to a point that he could not imagine living without her.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Паоло Дибала за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Не помина многу време и тие се преселија заедно и го поврзаа јазолот заедно во јуни 2008 година.

Оттогаш брачната двојка се оженила и нивниот сојуз е благословен со два сина; Давид роден во август 2009 и Леонардо роден во март 2012.

За да покаже колкава е theубовта кон неговата сопруга, Маркизио има тетоважа на роденденот на неговата сопруга на внатрешноста на раката, која секогаш ја бакнува за да го прослави секој погодок.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Артуро Видал Плус Неоптоварени факти за биографијата

Клаудио Маркизио Факти за личноста:

Достојно за емулација од млади фудбалери е личноста која Клаудио Маркизио го носи на полето на игра, надворешен лого кој е карактеристичен за неговиот живот во Торино, каде што е базиран.

Тој е мирен и покажува извонредна зрелост, без оглед на тоа каква состојба се наоѓа себеси. Како резултат на тоа, никој не најде причина да има проблем со неговиот темперамент.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Миралем Пјаниќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Покрај тоа, неговиот 10-годишен рекорд на брачен живот има многу да каже за неговата неспоредлива лојалност, што се гледа и од неговата решеност да ја посвети својата младост и премиер на Јувентус, напредувајќи од познат како „Малиот принц“ во „Принцот“.

Споредба со Марко Тардели:

Нормално е фудбалските поддржувачи да го споредуваат нивниот сегашен фудбалски идол со слични играчи кои постоеле во друга ера, развој на кој сегашните фудбалски starsвезди се спротивставуваат според почестите со кои се споредуваат.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Даглас Коста детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Клаудио не е исклучок. Тој беше упорно етикетиран како Марко Тардели, исклучителен играч за врска кој функционираше во ист капацитет на средина како Клаудио во 1970-тите и 1980-тите, како и го делеше истиот дрес.

Сепак, Клаудио ја отфрли споредбата инсистирајќи на тоа дека неговиот стил на игра нема никаква врска со Тардели.

„Не, не сакам да станам Тардели. Само сакам да станам голем играч на Јувентус и посветен сум на ова “.

Причината зад неговиот прекар:

Клаудио Маркизио бил познат по две варијанти на прогресивни кнежевски титули. Донесуваме детали за неговите прекари.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кингсли Коман Детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Отпочнувајќи, првпат бил познат по прекарот Il Principino ("Малиот принц„) Од неговите соиграчи кои се восхитуваа на начинот на кој тој се облекуваше и се составуваше на теренот на игра за време на раните денови на неговата кариера. Прекарот подоцна го популаризираше неговиот фудбалски коментатор кој го поддржуваше клубот Клаудио Зулиани.

Како што времето се развиваше, Клаудио Маркизио доби статус на херој меѓу навивачите кои сметаа дека „Малиот принц”Да не биде совршен опис на нивниот неверојатен играч за врска. Така, тој стана познат како „Принцот“.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Артуро Видал Плус Неоптоварени факти за биографијата

Клаудио Маркизио Факти:

  • Клаудио Маркизио не пуши и никогаш не пушеше цигари.
  • Тој беше избран за играч на годината на Јувентус во 2009.
  • Тој е исто така познат по прекарот „Де Роси од Торино“ поради сличниот стил на игра и кариера што ја споделува со неговиот репрезентативен соиграч  Даниеле де Роси of Рим.
  • Тој беше именуван во Серија А тим на годината во двете 2011 и 2012.
  • Клаудио има нешто да прави агенти од роднини. Ова е очигледно со фактот дека неговиот татко, Стефано Маркизио продолжува да биде агент на неговите синови за време на оваа функција.
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Паоло Дибала за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Клаудио Маркизио, плус нераскажани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари