Приказна за детството во Каземиро Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Новата Макалела". Нашата Детска приказна Casemiro плус нераскажаните факти за биографијата ви донесува целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датумот. Нашата анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу ОН и ОН-ПИЧ малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат за Casemiro Biography, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Камеиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот

Карлос Хенрике Хозе Франциско Венансио Казимиро едноставно познат како 'Casemiro' е роден на 23rd во февруари, 1992 во Сао Хозе дос Кампос, Сао Паоло, Бразил. Тој дојде во овој свет преку Venancio Магда де Фарија Каземиро (мајка) и Сервандо Казимеро (татко).

Касемиро е првиот син на неговите родители. Тој претрпе тежок детски почеток во својот биолошки татковско отсуство дома [Комплетна приказна Содржина во статијата]. Неговата супер мајка, Венансио, ѝ помогна да му даде образование. Тешкотиите со кои се соочуваат како обични сиромашни деца го подготвија Касемиро за извонредна судбина, која дојде преку упорност и решителност да успее.

За време на неговото детство во руралните Сао Паоло, младите деца зеде фудбал, кој како тогаш беше спас за богатство. Младиот Каземиро не беше исклучок, тој беше во можност да мултитаскува (мешање на образованието и фудбалот) на најагресивен начин.

Камеиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Кариера во резиме

Тоа беше Нилтон де Исира Мораира, сопственик на популарно фудбалско училиште што му помогна на Касимиро да влезе во неговата академија.

Paulista де Futebol подружница на Сао Паоло академија е местото каде што малку Casemiro започна неговиот младински фудбал.

Тој почувствувал голема среќа и до денес, сеуште е благодарен за можноста што му ја дал Нилтон де Исус Мораира и неговото семејство. Тој никогаш не ги разочарал.

Касемиро се бореше толку тешко за да стане корисен производ Сао Паоломладински систем. Од времето на 11 нагоре, тој дејствувал како капетан на своите страни. Неговата слава дојде кога учествуваше во 2009 FIFA U-17 Светското првенство каде што во голема мера настапи. Ова беше, исто така, проследено со него водечки Сао Паоло да победи на Копа Судамерикана во 2012. Ова го направи да биде во будното око и на листата за извидници на извидници и клупски менаџери низ цела Европа. Тоа не беше потребно многу порано Реал Мадрид дојде повик за неговите услуги.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Камеиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Семеен живот

Casemiro доаѓа од сиромашна ниска средна класа на семејството која ја водеше само еден родител, неговата супер мајка, едноставно позната како Venancio. Еве, ви дадов краток преглед за неговото семејство.

Татко: Касемиро има болно сеќавање на неговиот татко, кој сѐ уште е жив како во времето на пишување. Воланот не држи добри спомени. Малку Каземиро на возраст 5 го видел неговиот татко (Сервандо Казимеро) луто оставајќи го својот дом како резултат на брачната криза со неговата мајка. Патријархот никогаш не се врати дури откако неговиот син го направил тоа.

Кога разговаравме за неговиот татко за време на разговорот Globoesporte, Рече Каземиро ..."Ако го гледам денес на улица, нема да го препознаам. Имаше сериозна борба со мајка ми кога имав пет години и го напуштив семејството за мојата мајка да управува. Сакав да го запознаам затоа што немам злоба против него. Тоа беше она што Бог го сакаше за мене. Затоа секогаш го оставив онака како што е "

МАЈКА: И покрај тоа што кажа дека нема тага од неговиот татко, Касемиро рече дека жали што ја имал само мајка му за време на неговото создавање.

Касемиро и Мајка-Венансио Магда де Фарија Каземиро

Според неговите зборови ... "Мајка ми секогаш беше со мене, таа секогаш ме поддржуваше и благодарение на Бога можам да му помогнам на моето семејство. Среќен сум што ја имав на моја страна кога ми требаше најмногу ", рече играчот на Сао Паоло.

СИБЛИНГ:

Касемиро има две браќа и сестри. Неговиот брат Лукас Каземиро и малата сестра по име Бјанка Каземиро.

Casemiro и Siblings

"Кога сум дома, мојот брат паѓа неколку фанк чекори (се смее)". Но, исто така, имаме креативност. Лукас помага во кореографијата " рече Casemiro кој е 6 години постар од Лукас неговиот брат и 12 години постара од Bianca неговата сестра.

Бјанка Каземиро е страствен набљудувач на Реал Мадрид натпревари. Таа сака да го гледа својот постар брат. Според неа "Тоа беше како филм". Но всушност реално. Таа можеше да ги џвака своите нокти сите 90 минути додека навива за својот најстар брат.

Бјанка - толку зависност од нејзиниот најстар брат, Каземиро

Од неговото зафатено Реал Мадрид распоредот за обука, Касемиро сè уште наоѓа квалитетно време со својот брат и сестра. Подолу е фудбалската ѕвезда што има убаво време со својот брат и сестра во својот базен.

Casemiro - Трошење време за базен со браќа и сестри

Камеиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Љубовната приказна на Каземиро опкружува една жена, Ана Мариана Ортега Брах, родена Бразилецот. Двојката го врзала јазолот на јуни 2014. Во тоа време Ана Маријана Ортега беше 25 и Casemiro 22 години.

Љубовни птици - Каземиро и Ана на денот на нивната венчавка

Убава Ана е родена на 12 јули 1989 што значи дека е 3 години постара од нејзиниот фудбалер.

Љубовни птици - Каземиро и Ана

Ана е водечка личност во Бразилецот шминка индустрија, не е чудо што таа секогаш изгледа убаво за неа слики. Подолу е слика на неа на должност.

Жената на Касемиро прави она што го прави најдобро

Професионалниот шминкар доаѓа од популарна Бразилецот семејство. Таа е една од четири сестрите на Ана Паула Ортега, Ана Керол Ортега и Ана Beatriz Ортега.

Според нејзината страница Инстаграм, таа е исто така Бизнис Администрација дипломиран. Ана е многу активен на социјалните медиуми. Таа често поставува самобили или слики од неа и нејзиниот маж заедно со посебни моменти. Имаат едно девојче по име Сара Каземиро.

Семејната фотографија на Каземиро

Камеиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Еднаш имаше болест

На возраст 14, Casemiro беше дијагностициран со Хепатитис. Ова беше време кога пристигна во Сао Паоло клуб да учествува во високиот фудбал. Едно време неговото здравје не успеа.

Во тоа време, Сиромавиот Каземиро беше многу слаб и болен. Тој помина три месеци без да може да вежба. Според неговите зборови ...

"Штом стигнав во Сао Паоло, го имав овој проблем, болест позната како Хепатитис. Поминав некое време без обука, без да играм. Бев немирна и загрижена дека не успеав. Многу луѓе разговаравме со мене за мирот. Во еден момент, размислував да го напуштам фудбалот дури и откако ќе се опоравив. Моите минати и семејните страдања најмногу ме зајакнаа за да ја задржам мојата кариера ".

Тоа не траеше долго пред некогаш сиромашните и на време нездрава ѕвезда почна да пливаат во пари.

Камеиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Зграда од Макалеле

Casemiro- зграда од Макалеле

Победнички извонредност и ефикасен дистрибутер кој изградил од Макелеле. Слични трендови следеа и за Каземиро и Макелеле. Макалеле освои две титули во Ла Лига и една Лига на шампиони за време на своите три години во Сантијаго Бернабеу, пред да замине за Челзи по плати. Беше беспрекорен период на достигнување, оној што нема да се повтори по неговото заминување.

Навистина, во трите години по потегот на Макелеле, Реал Мадрид не успеа да освои ниту еден трофеј. Очигледно, неговото тактичко интелигенција, позиционата дисциплина, неизвесното донесување и дефанзивната сигурност беа пропуштени во средниот ред на тимот. Ова беше пополнувано од Каземиро, кои додадоа агресија, доведени удари, моќ и тактички дефанзивни разузнавачки интелегенции беа ценети од Реал Мадрид фанови.

Касемиро - многу се восхитуваат од фановите на Реал Мадрид

Камеиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Споредба со Канте

Прашањето е; Кој е подобар меѓу Каземиро и N'golo Kante? ...

Помеѓу Каземиро и Канте, кој е подобар?

Кој е подобар? ... Дали е Casemiro OR Kante?? ...

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде