Зошто раскази во детството

Ние правиме приказни од детството на фудбалерите за да ги задржиме навивачите информирани за приказните за играчите што ги сакаат. LifeBogger ги доловува најтешка, изненадувачка и фасцинантна приказна за фудбалските starsвезди во врска со времето на нивното детство до денес. Тоа што сме!

Секој човек на планетата земја има детска приказна и фудбалерите не се од туѓи планети. Ниту тие не се мутанти со суперсили и психички способности. Тие се всушност луѓе што можат да го следат потеклото кон предците на Земјата.

Така, како и сите луѓе, играчите, менаџерите, па дури и елитата на спортот имаат приказни од детството, кои детално прикажуваат фасцинантни и привлечни настани од нивните формативни години низ адолесценцијата до границите на зрелоста.

Lifebogger детално ги раскажува настаните во детските настани на фудбалерите, менаџерите и елитата. Од ЛР: Ван Дијк, Лука Модриќ, Kylian Mbappe, Зинедин Зидан Александар Цеферин. Кредити за слика: Л.Б.

At Bивотен колач, ние доловуваме такви рани животни приказни кои се важни состојки на интересните биографии што ги презентираме за фудбалерите, менаџерите и елитата ширум светот.

Причините што стојат зад ваквите благородни потраги се да придонесат за нашата квота кон подобрување на играта на фудбалот, имајќи предвид дека раните животни болки, придобивки како и околностите на фудбалерите, менаџерите и елитата не само што ќе обезбедат некои од највредните лекции во животот, но би бил интересен за оние што штотуку тргнуваат на своето патување.

Биографиите или вистинските фудбалски приказни се важни за младите footballубители на фудбалот, меѓу другото. Кредит на слика: GhHeadlines.

Накратко, оваа статија има за цел да им даде на нашата публика сеопфатна идеја за тоа што сме со презентирање на раните животни настани на фудбалери, менаџери и елита под интересни наслови кои се добро замислени, артикуларно напишани и зачудувачки.

Зошто приказни за детството - Фудбалери и елити кои се родени сиромашни

Некои фудбалски генијалци и елити се родени сиромашни, некои не наследиле ништо, а други работеле да се одвикнат од канџите на сиромаштијата. Без оглед на кој начин настаните се наклонети, сиромаштијата беше навистина мотивирачки фактор што доведе до тоа познатиот партал да збогатува приказни во фудбалот.

Неиздржливиот и застрашен збор за букви 7 се идентификува со животот и порастот на Кристијано Роналдо, го изнесе најдоброто во Luis Suarez, ниту тоа не штедеше елита; Роман Абрамович Џани Инфантино но направи Габриел Исус зголемувањето на славата, мотивирајќи за милиони сиромашни деца во Бразил.

Страдајќи, но насмеано, Кристијано Роналдо, Луис Суарез, ianани Инфантино и Габриел Исус се мачеа во раните животи. Кредити за слика: Л.Б.

Сиромаштијата стана моќен мотиватор и покрај тоа што беше трагичен за овие фудбалери. За среќа, играта на Фудбал стана средство за нив да ги подобрат своите финансиски околности.

Зошто приказни за детството - Фудбалери и елити кои се родени богати

Од друга страна, голем број на фудбалски генијалци и елити се родија одлично, некои со сребрени лажици, а други со дијамантски пациенти. Како резултат, тие имаа одличен почеток на животот и живееја далеку над маргините на сиромаштија.

Лајкови на Александар Каферин Мишел Платини беа рано опремени со поддршка што им беше потребна за да живеат одлични животи додека домаќин на фудбалери сакаат Марио Гоце, Андреа Пирло Жерар Пике не беа туѓи до богатството пред да ја достигнат славата.

Марио Гоце, ardерард Пике и Андреа Пирло се родени во богати семејства. Кредити за слика: Л.Б.
Зошто приказни за детството - Фудбалери кои преживеаја војна и немири како деца

Приказната за детството за голем број други фудбалери не може да се раскаже без да ги повлече навивачите низ срцето вознемирувачко патување со граѓански војни и немири кои можеа да ги избришат играчите од постоење.

Поглед во раниот живот на родените Нигерија Виктор Мојсеј не раскажува за разорниот ефект на немирите во Северна Нигерија, ниту пак Хуан Куадрадо Sergej Aurier имаат среќни сеќавања на насилство во колумбискиот град Неколи и Брегот на Слоновата Коска, соодветно.

Хуан Куадрадо е еден меѓу неколку фудбалери кои преживеале војни и немири за време на детството. Кредит на слика: LB.
Зошто приказни за детството - Фудбалери кои би биле одамна мртви како дете

Долго пред да се запозна со играта на фудбалот, Диего Коста имаше лошо искуство што речиси го снема животот.

Се случи страшен настан во тоа време Коста имаше само шест месеци. Тој останал од неговата мајка која отиде да ги мие садовите. Малиот Коста заспа на душекот во неговата спална соба не знаејќи дека има зарозна змија зад себе. Кога неговата мајка се вратила од кујната во креветот на Коста, видела отровна змија како се приближува до своето бебе.

Јосилеиде да Силва Коста мислеше дека станува збор за парче лента, но овој предмет што го сметаше за лента беше во движење кон нејзиното дете. Со брзо движење, таа брзо ја повлече раката на Коста за да го избегне од каснувањето на таа отровна змија што му го спаси животот.

Зошто приказни за детството - Фудбалери чии татковци беа легенди за овој спорт

Не може да се негира фактот дека менторството им помогна на аспирантните фудбалери да ја видат надежта во себе, особено кога менторите не се други луѓе, туку биолошки татковци на менторираните лица.

Без дополнителни клише како татко, како син, имаме Тиаго Алкантара кој го зеде по неговиот татко Мазињо. Другите вклучуваат Саул Нигуез кој ги сопнал патеките на неговиот татко Антонио, како и Sergio Busquets кој бил моделиран по неговиот татко Карлос. Може ли која било друга форма на наследство да биде побогата?

Тијаго Алкантара, Саул Нигез и Серхио Бускетс се синови на фудбалските легенди. Кредити за слика: Л.Б.
Зошто приказни за детството - Фудбалери кои испаднаа од училиште

Неколку фудбалски генијалци никогаш немаа трпеливо да соработуваат и да седнат на упатства од наставници, додека други други не завршија средно училиште бидејќи нивните фудбалски кариери за време на своите тинејџерски години се појавија зачудувачки пораст.

Фудбалерите вклучуваат легенди како Пеле, како и поранешен бразилски професионален фудбалер и амбасадор на Барселона - Роналдињо. Преминување до играчи во рамките на милениумската старосна рамка - за време на пишувањето - имаме вакви слични на Кристијано Роналдо и Barcelonaвезда на Барселона - Лионел Меси кој не завршил конвенционално образование.

Роналдињо, Меси и Пеле имаа нестабилно искуство во детството. Кредити за слика: Л.Б.
Зошто приказни за детството - Фудбалери кои скоро се откажуваат од играњето

Се вели дека кога ќе се одвива тешкото, тешкото ќе се одвива. Максимацијата беше потврдена со текот на годините во сите полиња на човечки настојувања, ниту еден фудбал не пренесува. Всушност, тоа помогна да се осигураме дека светот не пропушти да се здобијат со професионални фудбалери кои би можеле долго да се повлечат во текот на нивната кариера.

Не многу го знаат тоа Оној на Вејн Руни loveубовта кон фудбалот се распадна како пакет картички кога тој беше само едно 14-годишно дете. Слично на тоа, немаше да има возбудливост Ибрахимович во светот на фудбалот, ако не се зборуваше за фаворизирање живот во пристаништата. Од негова страна,  Алисон Бекер родителите скоро го извлекле од фудбалот затоа што тој бележеше бавен биолошки раст дури и на возраст од 15.

Младите Вејн Руни и Ибрахимович скоро се откажаа од играњето фудбал. Кредити за слика: Л.Б.
Зошто приказни за детството - Фудбалери кои започнаа како играчи на аутфит

Динамика е збор што не се наоѓа само во текстовите за физика, тој постои во фудбалот со оглед дека спортот е исто така за физика. Се започнува со првиот значаен чекор кој фудбалерите го превземаат во рана возраст со удирање топка за забава на тоа. Потоа, тие се вклучуваат во уличен фудбал или продолжуваат да тренираат со локалните тимови и клупските академии.

Додека фудбалските чуда се наоѓаат на тоа, на нив им се суди на различни позиции додека не се утврди нивната најсилна област или форте. Така, не е изненадувачки што некои се шетаа од одбранбените позиции за да ја искористат својата трговија однапред како напаѓачи, додека значителни неколкумина сакаат Тибу Куртоа падна на чекор од одбраната на цел голман. Слично на тоа, Дејвид Геа беше играч од надворешниот свет, сè додека не се чувствуваше дома во рамките на димензиите на гол-стативата.

Дејвид Геа и Тибаут Куртоа први тренираа како играчи вонредни пред да станат голмани. Кредити за слика: Л.Б.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ги прочитавте нашите приказни зошто во детството. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.