Емерсон Палмиери за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Емер". Нашата приказна за детството Емерсон Палмиери плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу други факти за него.

Да, сите знаат за неговиот стил на игра, но малкумина го сметаат нашиот Бисер на Емерсон Палмиери кој е доста интересен. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Емерсон Палмиери за детска приказна Плус Нереализирана биографија факти -Раниот живот

Емерсон Палмије дос Сантос, познат како Емерсон Палмиери или едноставно Емерсон е роден на 3rd август 1994 во Сантос, Сао Паоло, Бразил. Роден е на неговата италијанска мајка, Елиана Палмиери и бразилскиот отец Реџиналдо Алвес дус Сантос.

Емерсон има италијанско потекло на страната на својата мајка и е италијански државјанин од март 2017. Тој израснал со својот постар брат, Јован, кој исто така е фудбалер кој игра остави како него. Емерсон е љубител на англискиот фудбал, бидејќи тој беше стар 15 години.

Тој го направи своето деби за Сантос на возраст од 16, откако помина низ младинскиот систем и од 18 тој се зацврсти како редовен во првиот тим, благодарејќи му во него да расте до највисокото ниво на фудбалскиот ранг на клубот. Извидници почнаа да го кружат како ајкули, откако победија на 2013 Копа Сао Паоло де Футебол Јуниор за Сантос УXНУМКС. Извидувачите на Палермо, кои конечно го натераа да отпатува за Европа. Неговиот избор за италијанската страна дојде благодарение на неговата мајка која доаѓа од земјата. Емерсон ја искористил оваа можност да се доближи до неговото пошироко семејство.

Италијанскиот клуб Палермо, кој го зеде на позајмица за сезоната 2014 / 15 со можност за купување. За жал, неговите шанси да блесне беа неколку и далеку меѓу и по само девет настапи, клубот не ја разгледа можноста за постигнување на договорот постојан.

Загубата на Палермо беше резултат на Рома како што го зеде тогашниот 21-годишен заем за сезоната 2015 / 16. Тој ја поминал својата прва сезона во Стадион Олимпико како поткровје на Лукас Дин, но покажал доволно ветувања за продолжување на договорот за заем во наредната сезона. Ова беше кога Антонио Конте Челзи влегуваше. Остатокот, како што велат, е сега историја.

Емерсон Палмиери за детска приказна Плус Нереализирана биографија факти -Животен однос

Премногу е лесно да се заљубите и да се фатите во виорот на возбудата за планирање на животот 'засекогаш заедно'. Ова е случај со Емерсон Палмиери, кој беше со неговата детска љубов, Исадора Нацименти, бидејќи и двајцата беа тинејџери.

Емерсон ја сретнал својата долгогодишна девојка Исадора Нацименто во Бразил, а пар се заедно од тогаш. Фудбалските навивачи сметаат дека е многу лесно да се забележи огнената Латина, која призна дека станува многу вокална, гледајќи го Емерсон.

Таа претходно рече: "Кога одам во игрите, јас сум многу, многу силен, јас сум луд, благодарение на љубовта на мојот живот. Секогаш ми се допадна фудбалот, но не премногу за да се види. "

Емерсон, кој има речиси 200,000 Instagram следбеници и редовно објавува слики на љубовта на неговиот живот, кои се чини дека се многу заљубени и се горди на достигнувањата на нејзиниот човек.

Исадора еднаш коментираше за фотографијата на Емерсон: "Тој е многу романтичен, многу слатко. Тој секогаш ми зборуваше убави работи, прави изненадувања за кои никогаш не верувам дека би можеле да се случат, и ми се однесуваат многу добро. Тој е љубезен со мене и со моето семејство. Јас секогаш ќе те сакам, Емерсон! "

Емерсон Палмиери за детска приказна Плус Нереализирана биографија факти -Личен живот

Емерсон Палмиери го има следново значење за неговата личност.

Сила на Емерсон Палмиери: Тој е креативен, страстен, дарежлив, срдечен и весел.

Слабости на Емерсон Палмиери: Тој може да биде арогантен, тврдоглав, самоцентричен, мрзлив и нефлексибилен.

Што сака Емерсон Палмиери: Најпрво, тој сака неговата врска со Исадора. Емер, исто така, го сака својот театар, земајќи празници, купувајќи скапи работи за Исадора, светли бои и забава со пријателите.

Што не му се допаѓа на Емерсон Палмиери: Се игнорира, се соочува со тешка реалност и не се третира како крал.

Иако тој е уште млад, но Емерсон е природно роден лидер. Овој факт е непознат за многумина. Тој е драматичен, креативен, самоуверен, доминантен и крајно тешко да се спротивстави. Емерсон е способен да постигне нешто што сака во било која област од животот што ја посветуваат. За него има одредена сила "Крал на џунглата" статус.

Емерсон Палмиери за детска приказна Плус Нереализирана биографија факти -Игра заедно со Нејмар

Да, како што беше кажано порано, Емерсон е роден во Сантос, Сау Паоло, и се приклучи на младите на Сантос, поставени во 2009. Дали знаевте? ... Тој помина шест години со клубот и играше заедно Нејмар за време на неговото време таму. Од тогаш, Емерсон зеде нешто или две од бразилското Златно дете.

Емерсон Палмиери за детска приказна Плус Нереализирана биографија факти -Семеен живот

Емерсон доаѓа од горната средна класа семејство на фудбалски позадина. Всушност, тој не е единствениот фудбалер со името Палмиери. Се чини фудбалски трки во неговото семејство.

Постариот брат на Емерсон, Џовани, роден од истите родители како во времето на пишувањето, во моментов игра за Флуминензе во Бразил како број 6. Тој, исто така, функционира како лев бек и има постигнато речиси 100 настапи со бразилскиот клуб.

Сликата на Џовани е пет години постара од неговиот брат.

Емерсон Палмиери за детска приказна Плус Нереализирана биографија факти -Неговиот стил

Емер е исклучително разновиден фудбалер. Тој може да игра или на лев лев или лево крило, па дури и пополнува во десното дерби за време на своето време во Ромите.

Емерсон сака да оди напред дури и како бранител. Тој е добро познат по преземањето и тепањето на својот противник. Ова ги открива неговите одлични брзини, рамнотежа и вештини за дриблање слични на самба во процесот.

И покрај тоа што стоеше на 5ft 9in, тој не се плаши да ја искористи својата рамка во своја полза. Емерсон е способен да предизвика многу фаули од неговата страна со неговата измама.

На другиот крај од теренот, Емер е исто така добар во ситуации на еден на еден благодарение на неговото темпо што го извлекува од незгодни ситуации. Пред да дојде во Челзи, неговите дефанзивни статистики се совпаѓаа со најдобрите во Серија А.

Емерсон Палмиери за детска приказна Плус Нереализирана биографија факти -Меѓународна кариера

Емерсон го претставуваше Бразил на ниво под 17 за време на 2011 Јужноамериканското под-17 фудбалско првенство и за време на 2011 FIFA U-17 Светското првенство, кое беше крунисан шампион на првото. Тој беше неспорен стартер за време на двата турнири, постигнувајќи гол против Чиле на 16 март 2011.

Во март, 2017, откако беше блиску до стекнување на италијанско државјанство, Емерсон, наводно, го водеше тренерот на Италија, Џан Пјеро Вентура, со намера да ја префрли својата меѓународна верност кон Италија. Тој сон прекинувач дојде на 29th ден на март 2017.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Емерсон Палмиери, плус неразбирливи факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде