Тоби Алдервирелд детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Тоби Алдервирелд детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е познат по прекарот; „Тоб„ Нашата приказна за детството Тоби Алдерваирелд, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу факти надвор од теренот и теренот (малку познати) за него.

Фудбалот навистина е златно дрво, место каде што Тоби за време на неговите години на растење пронајде сенка. Емногу знае за неговите одбранбени квалитети, но малкумина ја сметаат биографијата на нашата Тоби Алдерваирелд, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Тоби Алдервеирелд за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Неговото целосно име е Тобијас Албертин Моритс Алдервеирелд. Роден е на 2-ри ден во март 1989 година во Вилјрајк, Белгија. Тоби е роден кај неговите родители, г-дин и г-ѓа Вив Алдервеирлд и пораснал со своите деца-браќа Стив и Свен Алдервеирелд.

Тоби за време на неговото детство поседува цврста определба да ги оствари своите соништа и неговите амбиции да бидат професионален фудбалер не беа само фантазија. Тој помина голем дел од својот живот далеку од својата татковина, оставајќи го своето семејство многу години за да продолжи кариера на највисоко ниво.

Според неговите зборови .."Не сум во можност да го прославам Божиќ или Нова Година со моето семејство, бидејќи јас бев 15. Јас ретко ги гледам ако воопшто. Ми недостасува секој посебен семеен момент, и по 12 години почнува да ме оптеретува. Фудбалерите имаат фантастичен живот, но парите не прават сè добро. Не е сè на продажба “.

Алдервеирелд ја започна својата професионална кариера во холандскиот клуб Ајакс, каде освои признанија вклучувајќи три последователни титули во Ередивизие. Во 2013 година, тој се пресели во Атлетико Мадрид, каде ја освои Ла Лига и стигна до финалето на Лигата на шампионите на УЕФА во својата прва сезона. Тоби беше испратен на позајмица во англискиот премиерлигаш Саутемптон на 1 септември 2014 година, со опција Саутемптон да го купи на крајот од сезоната.

На 8 јули 2015 година, Алдервеирелд се приклучи на Тотенхем Хотспур со петгодишен договор и покрај тоа Саутемптон заканувајќи правно дејство врз трансферот. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Тоби Алдервеирелд за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Факти за врска

Тоби ја започна својата врска на игралиштето со неговата детска љубов по име Шани.

Нивната врска ги одзеде од статусот на најдобрата љубов кон вистинската љубов. Тоби еднаш се сеќаваше на една од неговите најрани спомени од детството, која ја објавуваше неговата љубов кон Шани и верувајќи дека еден ден ќе се венчаат.

Бринета Шани Ван Мигем е професионален козметик. Како таков, работела за телевизиско шоу за шминка и КОСМЕТИКА. Исто како Тоби, Шани е од Белгија. Таа го следела нејзиното момче насекаде каде што ја водеше кариерата (Холандија, а потоа и во Англија и Шпанија).

Прекрасната дама се ожени со нејзиниот фудбалер летото 2015: прво на граѓанска церемонија во градското собрание Екерен Белгија, проследено со црковна свадба во катедралата Антверпен.

Онлајн извештаи откриваат дека Тоби има син од Шани на сликата подолу.

Шани ван Мигем не е некој што сака да биде во центарот на вниманието, за разлика од сопругите на некои фудбалери. Таа навистина има профил на Фејсбук и профил на Инстаграм и не се грижи да има такви. Исто така, и покрај тоа што е козметичарка, Шани не направила никакво интервју колку што знаеме за да ја промовира нејзината кариера и да го разгори животот. Но, таа и Тоби направија една работа што предизвика бес кај fansубителите на фудбалот.

Тие еднаш споделија фотографија од спалната соба на социјалните медиуми, што предизвика некои проблеми. Сликата сликата подолу е отстранета и ова го направи Тоби престане да го користи Фејсбук.

Уште повеќе, нивната среќа достигна цело време ниско ниво кое се случило во време кога тие биле загрозени од хакер кој се скршил во нивните сметки за е-пошта. Ова го направи двојката да се пријави за помош од професионален сајбер-сигурност со етичка хакерска позадина.

Денес, Тоби и Шани целосно ја најдоа својата среќа. Освен јавањето коњи, двајцата loversубовници обожаваат да си играат со Делфини.

Тоби Алдервеирелд за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семејни факти

Семејството на Тоби потекнува од силно семејство од католичко потекло и од средната класа. Неговата мајка и татко се присутни во Антверпен, кој е оддалечен 28 милји од Брисел, главниот град на Белгија. Тоби останува целосно посветен на одржување на своето семејство, особено неговата мајка зад pryубопитните очи на медиумите. Многу онлајн модел на семејно стебло не ја вклучува неговата мајка, што ги тера многумина да размислат дали таа е одделена од неговиот татко или е тотално непозната.

Стив (лево) и Свен (десно) на сликите подолу се деца-браќа на Тоби. Тоби е кум на близнаците на неговиот најстар брат. За жал, тој не беше таму кога се родени или на некој од нивните родендени.

Брат на Алдервајдлд Свен работи за полициските сили во главниот град на Белгија.

Тоби Алдервеирелд за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Лични факти

Тоби го има следново значење за неговата личност.

Предности: Тој е сочувствителен, уметнички, интуитивен, нежен, мудар, музички.

Слабости: Тој може да биде страшен, претерано доверлив, тажен и да има желба да ја избегне реалноста.

Што сака Тоби: Да се ​​биде сам со Шани, да спиеш, музика, романса, визуелни медиуми, пливање, духовни теми.

Што Тоби не му се допаѓа: Луѓето кои тврдат дека знаат-сè-сè, се критикувани, минатото се враќа да го прогонуваат и суровоста од секаков вид.

Накратко, Тоби е многу пријателски и често се наоѓа во друштво со многу различни луѓе. Тоби е несебичен и секогаш е подготвен да им помага на другите, без надеж дека ќе добие нешто назад.

Тоби Алдервеирелд за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Зошто тој стана Рабел Договор

Преговорите меѓу претставниците на Тоби Алдерваирелд и раководството на Тотенхем застанаа на ќор-сокак на почетокот на 2018 година од причини што смета дека мора да бидат задоволни.

Тоби побара масовно покачување на платата. На почетокот на 2018 година, тој заработуваше околу 60,000 140,000 евра неделно, но побара значително зголемување на неговата плата на XNUMX XNUMX евра, инсистирајќи на тоа дека неговите плати мора да бидат поблиску до највисоко платениот дефанзивец во Премиер лигата, Виргил ван Дијк.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Тоби Алдерваирелд, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари