Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Нашата биографија на Доминик Калверт-Левин ви кажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ова е Storyивотна приказна за легендата на Евертон. Исто така, за да ви го разгориме апетитот за автобиографија, имаме совршено резиме на Био на Доминик Калверт-Левин - од детските денови до кога тој се прослави.

Да, секој знае дека тој е еден од највозбудливите таленти на Англија. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Доминик Калверт-Левин, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Раниот живот

Доминик Натаниел Калверт-Левин е роден на 16-ти март 1997 година од неговите родители г-ѓа и г-ѓа Калверт-Левин во градот Јужен Јоркшир Шефилд, Велика Британија. Како што е прикажано подолу, сликата на Родителите на Доминик Калверт-Левин ќе ви помогнат да разберете факти за неговата етничка припадност и потекло.

Доминик Калверт-Левин е роден во домаќинство со мешана раса. Неговата мајка е британска, а неговиот татко е можно од африканско или карипско наследство. 

Растејќи во семејно потекло од средна класа, Калверт-Левин уште на рана возраст го гледаше фудбалот како средство за подобрување на статусот на неговото домаќинство од работничката класа. Тој имаше своја судбина правилно испланирана од неговиот татко кој прв го забележа фудбалскиот талент на неговиот син.

Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Рана кариера

Дури и како момче, Калверт-Левин поседуваше челична решеност да ги оствари своите соништа и неговите амбиции да станат професионалци не беа само минлива фантазија. Такви страста кон играта ги виде неговите родители како го запишуваат својот син во списокот на академијата на Шефилд Јунајтед на 8-годишна возраст и во 2005 година.

Академијата во Шефилд Јунајтед му ја додели на младиот Калверт-Левин сцена за да го покаже својот талент и да ја положи својата кариера. Тој го направи најдобриот момент кога постигна четири гола во минута 10 против противникот под-7. Две години подоцна, кадрава коса Калверт-Левин стана славно дете како што тој го предводеше својот тим да победи на натпреварот за деца на 2007 деца.

Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Патот до славата

Калверт-Левин продолжи да импресионира во развојните фази на неговата кариера. Постигнувањето на постигнатите голови постигна брзо да напредува низ редовите на Шефилд Јунајтед, а потоа и да освои шефилд стипендија на возраст од 16.

Доказите за голгетерските способности и работната етика на Калверт-Левин дополнително се почувствуваа за време на неговата позајмица во Стелибриџ Селтик и Нортемптон Таун. Овој пораст на позајмицата го привлече ФК Евертон кој му даде на Калверт-Левин „едноставно премногу добро да се спротивстави”Зделка да се приклучат на нивниот тим У23.

Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Стани за слава

Калверт-Левин беше избран да игра за Англија на Светското првенство ФИФА до 2017 години во Јужна Кореја 20 година. Тој продолжи да го постигнува победничкиот гол во финалето на купот, станувајќи човек на моментот. Единствениот погодок на Калверт-Левин беше Англија да ја совлада Венецуела и среќен Калверт-Левин да го подигне Светското првенство до 20 години.

После неговиот настап на Светскиот куп до 20 години, Калверт-Левин го постигна својот успех во првиот тим со Евертон откако склучи договор за да го задржи на „Гудисон Парк“ до јуни 2023 година. Како млад напаѓач во прволигашот, Калверт-Левин ја доби целата потребна помош од Вејн Руни ака „Waza".

Добивањето на целото менторство и поддршка во кариерата го натера Калверт-Левин да признае Руни како свој личен играч. Гледајте видео доказ подолу.

Како во времето на пишување, Калверт-Левин го зацврсти својот статус како еден од највозбудливите и талентирани фудбалери во Англија. Остатокот, како што велат, е историја.

Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Животен однос

Романсите на Калверт-Левин некогаш биле во контрола на очите на јавноста, откако тој имал скандалозна афера со убава модел и реалност, Мег Тејлор-Лили на сликата подолу.

Двајцата љубовници кои се на иста возраст ја започнале својата врска како бедни. Не беше потребно време пред да се трансформираат во љубовници.

Мег Тејлор-Лили во одреден момент не се чувствуваше пријатно со нивната врска. Ова доведе до одлука за фрлање на Калверт-Левин во време кога таа беше само за учество во британското реално шоу „љубовта Island„ Кога ја слушна веста, Калверт-Левин и посака среќа и побара дека „таа треба да биде дискретна за нивната врска" Извештај за DailyMail.

Откако била контактирана, Мег се вратила на извештаите преку Instagram додека пишувала: „И за евиденција, НЕ одам на островот Loveубов и не фрлив никој LMFAO“.  

Подоцна беше откриено дека Меган имаше восхит за другите момци. Таа подоцна ја открила нејзината личност за датира некого над нејзината возраст, што можеби објаснува зошто го напуштила Калверт-Левин. Како во времето на пишувањето, тој може да биде можеби еден или може да се чува низок профил за профилот.

Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Личен живот

Запознавањето со личниот живот на Доминик Калверт-Левин ќе ви помогне да знаете многу за него.

Како што објави веб-страницата на Евертон, нема недостаток на лица кои зборуваат многу за Калверт-Левин. Покрај неговата мудрост на теренот, Калверт-Левин е некој со кул личност.

Од неговиот изглед погоре, можете да го дефинирате Калверт-Левин како некој кој е оригинален со интуитивна, нежна личност.

Уште од неговите младински денови, Калверт-Левин често се опишува како многу пријателски пријател кој сака и се уште се дружи со неговата друштво на пријатели и браќа со кои израснал.

Тој е несебичен и секогаш подготвен да им помогне на другите, особено на младите фудбалери, без да се надева дека ќе добие нешто назад. Подолу е фотографијата на Калверт-Левин откако тој се пријави доброволно да разговара со неколку млади јапонски фудбалери за време на турнејата во Јапонија.

Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Начин на живот

Вистината е; Калверт-Левин не е типот на фудбалер кој живее раскошен животен стил лесно забележлив од неколку прилично импресивни автомобили и прекрасен WAG. Како што е забележано од видеото подолу, неговиот прв автомобил како професионален фудбалер бил црна Volkswagen Polo.

Калверт попрво би сакал да се занесува од ФИФА на Плејстејшн отколку од клубовите. Наоѓањето време да присуствува на настаните на ФИФА покажува колку тој ужива во сериите за игри.

Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Неостварени факти

Тој еднаш го номинираше својот најдобар Џокер во тимот на Евертон:

Калверт-Левин гледа на Фил Јагиелка како најдобар џокер меѓу неговите соиграчи од Евертон. Како што вели тој „Ако нешто ви отскокне од главата и не знаете од каде доаѓа, големи се шансите“

За неговиот потпис се движи:

Постојат бројни причини да се сака убавата игра, а една од нив е потег со потпис на фудбалер. Калверт-Левин има чуден потег на потпис од а Косилка за трева. Гледајте како го прави тоа во видеото подолу.

Фан пеење:

Понекогаш играчите имаат имиња што едноставно се вклопуваат во класичните поп-песни, а Калверт-Левин не е исклучок бидејќи навивачите на Евертон сакаат да го пеат неговото име. Погледнете го видео доказот подолу.

За неговото име:

Калверт Левин е еден од ретките тековни и минати играчи од Евертон, чии имиња ги содржат буквите 'E', 'V', 'E', 'R', 'T', 'O' и 'N".

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Доминик Калверт-Левин плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари