Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Штрајк напаѓач". Нашата приказна за детството Оливие Џироу плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат нашата Оливие Жироу Биографија која е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Раниот живот

Оливие Жиру е роден на 30th ден во септември 1986 во Шамбери, југоисточна Франција.

Од своето детство (десно од 6), тој стана страствен за фудбалот, благодарение на неговиот постар брат, Ромен Гиро, кој е негов постар 10 години.

Оливие беше зафатен со страв од неуспех уште пред да започне кариерата. Ова се случило кога видел ненадеен крај на кариерата на својот брат. Неговиот брат одлучи да се откаже од фудбалот за да стане нутриционист. Роман ги разочарал родителите затоа што не успеал да постави добар пример.

Покрај стравот од кариера, малку Оливие исто така се плаши од комедискиот карактер на 1980 "Алф" кога бил млад. Тој еднаш зборуваше за тоа како неговите постари браќа редовно го казнуваа за неговиот страв од многу саканата ѕвезда на ѕвездите.

И покрај пријателската фигура на Алф, младиот Оливие не беше заинтересиран за грижата за природата на созданието.

Кога го прашале за она што тој најмногу страшило, Жироу рече: "Мојот брат беше навикнат да ме зачуди за телевизискиот карактер наречен Алф. Јас толку се плашев од него, бидејќи тој беше толку грда. Мојот брат ми велеше: Бидете внимателни, Алф ќе ве извести вечерва! Отишол предалеку со тоа!

По многу мотивирачки совети, младиот Оливие одлучи да му даде на фудбалот обид. Ова го направил за да ја врати изгубената слава во неговото домаќинство што некогаш се сметало "Семејство на фудбалери"

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Кариера во резиме

Оливие Жироуд беше одгледан во соседното село Фрогес, во близина на Гренобл. Ја започна својата фудбалска кариера како игра за клубот во родниот град, Олимпискиот клуб де Фрогес.

Оливие Жироу Кариерата започнува

Тој помина шест години обука во клубот пред да се приклучи на професионалниот клуб Гренобл на возраст од 13.

Сведочејќи што се случило со Ромен, и беше испратено на позајмица во Истрес во третото ниво, тоа беше доста тропање кога неговиот клуб го стави на продажба, велејќи дека тој немал квалитети да игра со елитата.

Оливие Жиро беше многу исплашена од ова. Според неговите зборови .... "Морав да ризикувам да се рестартирам во пониска лига", вели тој. "Но, јас никогаш не се откажав".

Оливие ги прифатил неговите болки и ја направил дел од неговата гордост и производ. Тој се наметнува себеси да ексел.

Подоцна се придружил на Тур во 2008. Во својата втора сезона во Тур, тој беше најдобриот стрелец на потегот со цели 21. заработувајќи му се на врвот на Монтпелие.

Млади Оливие Жироу - Кариера

Џируд повторно беше најдобар стрелец со 21 цели во сезоната 2011-12, давајќи му на клубот својата прва Лига 1 титула пред да се пресели во Арсенал. Останатите, како што отсекогаш велеа, ја манифестираа куќата.

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Семеен живот

Извештаите откриле дека Оливие Жиро му припаѓа на просечното семејно потекло. Малку е познато за неговиот татко и мајка, бидејќи решија целосно да се држат настрана од медиумите.

БРАТ: Како што беше наведено претходно, Оливие има постар брат, Ромен, кој исто така бил фудбалер. Тој играше на Оксер академија и ја претставуваше Франција на под-15 и нивото под 17, заедно со играчи како што се Тјери Хенри, Давид Трезеге и Николас Анелка, но заврши намалувањето на потенцијалната професионална кариера да студира и да стане нутриционист.

Оливие се сеќава. "Тој беше обучен во Оксер, тој беше надеж, но никогаш немаше професионална кариера". Ромен се врати на студирањето и стана нутриционист.

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Животен однос

Џируд е оженет со Џенифер бидејќи 2011.

Оливие Жиро и сопругата Џенифер

Нивната ќерка Jade е родена во јуни 18, 2013.

Ќерката на Оливие, Џејд Гиро, го направила таткото да сфати колку тешко може да биде родителството. Оливие Жиру, кој никогаш не користел деца, мораше да создаде повеќе време за промовирање и поддршка на физичкиот, емоционалниот, социјалниот и интелектуалниот развој на новороденчето.

Во ноември 2015, Оливие и Џенифер Жиро да ја формализираат бременоста на Џенифер на црвениот тепих на Глобалната подарочна гала во Лондон. На март 7, 2016, Џенифер раѓа бебе момче по име Еван. Гируд им ги посветува своите цели на својот син, Еван, на кого е многу драг.

Како во Октомври 2017, двојката очекуваше трето дете.

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Скандалот

Во февруари 2014, скандал ја расипа сликата на Оливие Жиро. Тоа вклучува објавување на компромитирани фотографии, во англискиот дневен весник Сонцето. Оваа слика открива вонбрачна врска меѓу Оливие Жиро и Селија Кеј, модел на долна облека.

Истото, во февруари 2014, Жироу, наводно, признал дека ја изневерил сопругата со модел Силија Кеј.

По инцидентот, тој се извини на неговата сопруга, но подоцна инсистираше на тоа дека тој не прељубал. Венгер не го коментираше ова прашање, велејќи дека сака "Ја почитува неговата приватност".

Силија Кеј си зеде време да одговори на критичарите на социјалните медиуми.

И Гируд и неговата сопруга ја решиле причината и немало информации за нивниот развод.

Раим Стерлинг, Edinson Cavani и Ентони Марцијал е вмешан во мамење скандали исто како Оливие.

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Глодарење

Giroud има репутација во Франција за да се биде симпатичен и убав карактер. Во 2014, тој стана лицето на Хуго Бос"S Шеф флаширана машки мирис.

Во февруари 2015 Giroud беше изгласан за "Најдобриот играч на Премиер Лигата". Во едно интервју со GQ, цитира тој Дејвид Бекам како инспирација за начинот на кој тој изгледа, велејќи дека Бекам е "Стилот е иконски".

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Религија

Жируд е католик и има тетоважа на десната рака од Псалм 23 на латински: "Доминик регби ми и други мириси" ("Господ е мој пастир, нема да сакам").

Тој се опишува како "Многу верничка [...] Не се крстам пред моите игри, но во мојата срце прашувам"

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Броманса со Косцели

Жироуд и Косцели беа соиграчи во Турс ФК во сезоната 2008-09. Тие се неразделен пар кои секогаш се заедно во соблекувалната, автобусот, тимските фотографии, тренинг, тенис и дури вечера. По обезбедувањето на неговиот потег во Арсенал, Жируд изјави дека Арсенал е неверојатен клуб со одличен француски тренер, а неговиот брат "ЛоЛо" се игра и таму.

Koscielny е исто така наречен "Боскилен" or "Кос на шеф", меѓу неговите соиграчи и навивачи.

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Стил на игра

Жируд е способен да игра на неколку офанзивни позиции, но обично игра како напаѓач или како центар-напред. Тој, исто така, повремено се користи како втор напаѓач. Силен напаѓач, тој е познат особено за неговата сигурна стапка на постигнување гол, големина, сила, прецизност на движење, моќен шут, способност да ја задржи топката со грбот кон целта и врската игра. Тој е, исто така, поврзан со правење бега на предната позиција што ги надмина бранителите

Неверојатниот "Оливие Жиро"скорпија удар " беше кандидат за Цел на сезоната 2016 / 2017.

Ако ја разгледате кариерата на Џиро на броевите, ќе дознаете дека Жиру одигра постојано во неговите претходни клубови, без сериозни повреди. Ќе мора да ја има ДНК Парк Џи-Сунг, Дирк Кујт и Ок (животното, не Oxlade-Chamberlain) за да продолжите со таквите нивоа на фитнес.

Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Стил на игра

Францускиот интернационалец Џируд од Арсенал стана фаворит на навивачите откако се приклучи на Топџиите во 2012. Многу обожаватели го имитирале стилот на косата. Некои влегле во неволја како дете подолу.

Деветгодишното момче некогаш беше забрането од училницата, бидејќи му се намали косата како Арсенал ѕвезда Оливие Жиро.

Дени Перди беше испратен дома со солзи, откако му беше кажано дека неговата нова кратка, назад и странична фризура ги прекршила училишните правила.

Неговата мајка, Сара се закани дека ќе го повлече од средното училиште во Брукленд во Лејтон Бузард, Бедфордшир, заедно. Mum-of-две Сара, 33, мораше да побара од училиштето за материјали за да може да го тужи Дани од дома додека не се реши редот.

Таа рече: "Ние навистина не мислевме дека фризурата како Дени е кршење на правилата. Додека децата точно ги носат училишните униформи и напорно работат на училиште, навистина не гледам што е проблемот. Јас секако сигурно нема да застане и да ги набљудувам мојот син да се чувствува како отпадник и да го исклучи од часови. Секогаш мислев дека размислуваме со нашите мозоци, а не со нашата коса, но очигледно не. "

Сепак, директорот Стивен Харингтон-Вилијамс го бранеше ставот на училиштето. Тој рече: "Она што се случи беше кога влезе во училиште со голем дел од неговата коса избричена како Оливие Жиро. Тоа беше речиси на скалпот, а остатокот беше долг. Ние не очекуваме таква фризура во училиштето. "

Подоцна, Дани Пурди бил отповикан откако го избришал стилот на коса Оливие Жиро и лекцијата за правилата за фризура за училишните деца.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде