Невестата приказна за детството Стивен Неони

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за францускиот фудбалски гениј кој е едноставно познат по името "Nzonzi". Нашата Стивен Nzonzi Детството приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка на значајни настани од неговото детство време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае дека е дел од 23 е француски тим кој го освои светскиот куп 2018 во Русија, но само неколкумина го сметаат Био на Стивен Нзонци, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Неверојатна приказна за детството Стивен Неони -Раниот живот

Почнувајќи од неговото полно име е Стивен Н'Кембоанца Мајк Нозони. Роден е на 15th на декември 1988 во Колумбо, Франција, за родители на мешана раса. Неговиот татко, Nzonzi Snr е од Конго, додека неговата мајка е со француско потекло.

Одгледувајќи се во парискиот предградие Колумбе, Јанг Нозони почнува да живее заедно со уживачката компанија од две сестри и еден брат. Сепак, неговиот татко (кој подоцна ќе изврши притисок за движење на Стевен од клубовите секогаш кога ќе почувствува мрачна иднина за неговиот син) го направи свесен дека иднината им припаѓа на оние што преземаат рани одлучувачки дејства.

Реализацијата го натера да ја започне својата фудбалска кариера во Тркиот Париз на нежната ера на 10 и го водеше во последователни прогресивни маки во бројни младински клубови, вклучувајќи го SC Levalois (1994-1999), Париз Сен Жермен (1999-2002) , CA Lisieux (2002-2003) и SM Caen (2003-2004).

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Фудбалски напредок

Стивен Nzonzi останаа непознати преку своите младински клубови само за да почнат да прават бранувања кога се приклучи на SC Amiens U19 клубот во 2005 и се промовираше во клупскиот сениор во 2009.

На АС во Амиен се покажа дека Nzonzi покажал одлични фудбалски вештини што ја направиле неговата матична земја ДР Конго, Франција и Англија да ги обезбедат своите услуги за нивниот национален тим. Nzonzi ги сврте сите, но Франција и го имаше својот прв меѓународен натпревар со францускиот под-21 тим во 2009.

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Стани за слава

Во продолжение со професионална клубска кариера, Nzonzi напредуваше во Блекбурн, каде што имаше мало влијание. На крајот на 2011-2012 сезона, тој се приклучи на градот Стоук и импресионира перформанси што го добија наградата 2014-15 Player of the Year пред да се пресели во Севиља во 2015.

Во Севиља, Nzonzi ја подобри и одржува својата топ форма, освојувајќи ја УЕФА Лигата на Европа во 2016 со клубот, како и го направи тимот на УЕФА во Лигата на Европа сезонава.

За да го ограничи сето тоа тој почитуваше покана да игра за Францускиот национален тим на Русија 2018 ФИФА Светското првенство кое тој славно го освои заедно со тимот на 23. Остатокот, како што велат, е историја.

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Животен однос

Nzonzi не го има најдобриот однос од причини кои се надвор од неговата контрола. Седнете како што ве водиме на турнеја за тоа како изгубил љубов во просторот од три години.

Францускиот интернационалец беше со Стоук Сити, кога се оженил со неговата сега отуѓена сопруга, Линда Нони во 2013, по неколку месеци датира која била чувана во тајност. Сите се чинеше добро со нивниот брак, кој беше благословен со син Ајден. 4 месеци по раѓањето на нивниот син, Nzonzi покрена судски процес откако неговата сопруга го обвини дека ја удрил пред своето бебе затоа што го нарекол "бескорисна дама".

Одговарајќи на обвинението, Nzonzi нагласи дека само се обидувал да ја смири неговата сопруга (која била видливо бесна) од страна на грабање на нејзините зглобови откако таа го нарекол како бескорисен за време на телефонски разговор со нејзината мајка

Одбраната на Nzonzi добро одеше со судиите од Јужен Цешир, кои го ослободија од напад. Еден ден по судењето, Линда поднесе барање за развод со Nzonzi потврдувајќи ја поделбата, забележувајќи дека нивниот брак "неповратно се распаѓа".

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Споредба со Патрик Виеира

Стивен Nzonzi е со текот на времето, во споредба со Арсенал легенда Патрик Виера од страна на многу вклучувајќи шпански Прес. А внимателна анализа на споредбите открива дека тие не се пресилни и особено релевантни особено за време на овој пост, кога Вијера треба да ја напушти Севиља за Арсенал.

Патрик Виеира, сегашен тековен менаџер на Ниеце, беше фудбалска легенда која функционираше добро во Арсенал како централен играч од средниот ред, позицијата Нозони се усовршила. Откако Вијера го напуштил клубот во 2005, Арсенал сè повеќе го отежнувал добивањето на централен играч од средниот ред кој поседува целосна мерка на капацитетот на Вијера, откриен во Nzonzi.

Покрај тоа, и Вијера и Нозони се високи фигури со првите кои имаат висина на 1.93m, а второто се заменува малку со 1.96m !. За да се ограничи на сите, двете личности го освоија ФИФА Светското првенство со Францускиот национален тим.

Сепак, Nzonzi не мисли дека тој мерки до легендата, бидејќи тој забележува дека:

Јас сум висок, јас ја играм истата позиција и јас сум француски, па очигледно може да направите споредба, но не сум сигурен дека тоа е фер затоа што ќе биде тешко да се совпадне со она што е направено "

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Нечувствителни забави

Иако Nzonzi имаше направено многу за да остане надвор од контроверзии, неговите акции по понижувањето на Севиља 5-0 од Барселона во финалето на Шпанскиот куп во 2018 направија навивачите да се прашуваат каде лежи неговата лојалност. Севиља работеше неверојатно тешко да стигне до финалето на финалето на Шпанскиот куп само за да биде претепан од Барселона со резултат маржина што го направи клубот падне како слаб.

На крајот на натпреварот, Nzonzi погреши по две точки, Прво беше неговото одбивање да им се заблагодари на навивачите за нивната навивачка поддршка низ целата шпанска кампања, а другата, што предизвика вознемиреност беше неговата одлука да се одржи во ноќен клуб во Мадрид во еден ден страната беше погодена со тежок удар.

Реализирајќи го нападот предизвикан од неговата одлука која многумина ја опишаа како нечувствителна, Нонзо, кој го фатил, облечен во тренерката на Севиља (суптилен потег за да ја докаже својата лојалност) со детали од извинување што гласи:

"Сакам да се извинам за навивачите на Севиља", рече Нонзи. "Направив грешка затоа што заминав по натпреварот. Што се случило е исто така тешко за играчите. Играме на секои три дена, живеам сам, тренирам и се враќам дома. Секогаш сум дома. Вчера моите семејства и пријатели беа таму и јас заминав. "

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Однос со синот

Стивен Nzonzi продолжи да се задржи близок татко односи со својот син, Ayden без оглед на неговиот скршен брак. Гордиот татко, кој допрва треба да оствари уште една врска, не престана да ги објавува саканите фотографии на себеси и неговиот син, вклучувајќи и шут што покажува дека го слави херојството на Светскиот куп со Ајден.

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Факти за личноста

Личноста на Nzonzi е мултидимензионална што човек навистина не може да дојде до заклучок во врска со тоа кој навистина е. Сепак, Nzonzi појасни дека тој често покажува мирен одврат на теренот и емоционални нишалки на полето на игра.

"Јас сум назад во животот, но на теренот, можам да добијам навистина фрустрирани и емотивни, има голема разлика. Јас сум навистина тежок кон себе, секогаш сум бил. Не ми се допаѓа недостасува поминува. Сега го контролирам многу подобро, но сепак, понекогаш брзо се фрустрирам ".

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Други факти

  • Nzonzi отсекогаш сонувал да игра во шампионската лига, сон кој изгледа остварлив кога поставувал елови за арсенал.
  • Додека Nzonzi беше во Стоук Сити, тој ги покриваше 134miles во 19 игрите, растојание што го разликуваше од другите играчи.
  • Во неговите сметки за социјалните медиуми доминира неговата кариера Животот.
  • Тој инсистира дека неговото име е напишано како Nzonzi, а не N'Zonzi

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Стивен Nzonzi плус неразбирливи факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде