Невестата приказна за детството Стивен Неони

Невестата приказна за детството Стивен Неони

ЛБ ја претставува целосната приказна за францускиот фудбалски генијалец, кој е едноставно познат по името „Нзонзи“. Нашата Стивен Nzonzi Детството приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка на значајни настани од неговото детство време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

ПРОЧИТАЈ
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае дека е дел од 23 е француски тим кој го освои светскиот куп 2018 во Русија, но само неколкумина сметаат дека Био на Стивен Нзонзи е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Стивен Нзонзи Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Почнувајќи од неговото полно име е Стивен Н'Кембоанза Мајк Нзонзи. Роден е на 15-ти декември 1988 година во Колумбис, Франција од родители од мешана раса. Неговиот татко, Нзонзи Снр е од Конго, додека неговата мајка е со француско потекло.

ПРОЧИТАЈ
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Растејќи во париското предградие Колумбс, Јанг Нзонзи имаше фер почеток на животот, заедно со уживањето во друштво на две сестри и брат. Како и да е, неговиот татко (кој подоцна ќе се заложи за преселба на Стивен од клубовите секогаш кога ќе почувствува мрачна иднина за неговиот син) го направи свесен дека иднината им припаѓа на оние кои преземаат рани одлучувачки активности.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Луис Муриел Плус Унтолд Факти за биографија

Реализацијата го натера да ја започне својата фудбалска кариера во Тркиот Париз на нежната ера на 10 и го водеше во последователни прогресивни маки во бројни младински клубови, вклучувајќи го SC Levalois (1994-1999), Париз Сен Жермен (1999-2002) , CA Lisieux (2002-2003) и SM Caen (2003-2004).

ПРОЧИТАЈ
Извор на детството Иван Ракитиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Фудбалски напредок

Стивен Nzonzi останаа непознати преку своите младински клубови само за да почнат да прават бранувања кога се приклучи на SC Amiens U19 клубот во 2005 и се промовираше во клупскиот сениор во 2009.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија

На АС во Амиен се покажа дека Nzonzi покажал одлични фудбалски вештини што ја направиле неговата матична земја ДР Конго, Франција и Англија да ги обезбедат своите услуги за нивниот национален тим. Nzonzi ги сврте сите, но Франција и го имаше својот прв меѓународен натпревар со францускиот под-21 тим во 2009.

ПРОЧИТАЈ
Денис Черишев детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Стани за слава

Во продолжение со професионална клубска кариера, Nzonzi напредуваше во Блекбурн, каде што имаше мало влијание. На крајот на 2011-2012 сезона, тој се приклучи на градот Стоук и импресионира перформанси што го добија наградата 2014-15 Player of the Year пред да се пресели во Севиља во 2015.

ПРОЧИТАЈ
Storyереми Доку Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во Севиillaа, Нзонзи ја подобри и ја одржуваше својата најдобра форма, освојувајќи ја УЕФА Лига Европа во 2016 година со клубот, како и влезе во тимот на сезоната во Лигата на Европа на УЕФА.

За да го ограничи сето тоа тој почитуваше покана да игра за Францускиот национален тим на Русија 2018 ФИФА Светското првенство кое тој славно го освои заедно со тимот на 23. Остатокот, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Едуардо Камивега Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Животен однос

Nzonzi не го има најдобриот однос од причини кои се надвор од неговата контрола. Седнете како што ве водиме на турнеја за тоа како изгубил љубов во просторот од три години.

ПРОЧИТАЈ
Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Францускиот репрезентативец беше со Стоук Сити кога се ожени со неговата сега отуѓена сопруга, Линда Нзонзи во 2013 година по повеќемесечно дружење кое се чуваше во тајност. Се чинеше добро со нивниот брак кој беше благословен со синот Ајден. 4 месеци по раѓањето на нивниот син, Нзонзи застана на судски процес откако неговата сопруга го обвини дека ја удрил пред нивното бебе затоа што го нарекол „бескорисен тато“.

ПРОЧИТАЈ
Марко Арнаутовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Одговарајќи на обвинението, Nzonzi нагласи дека само се обидувал да ја смири неговата сопруга (која била видливо бесна) од страна на грабање на нејзините зглобови откако таа го нарекол како бескорисен за време на телефонски разговор со нејзината мајка

Одбраната на Nzonzi добро одеше со судиите од Јужен Цешир, кои го ослободија од напад. Еден ден по судењето, Линда поднесе барање за развод со Nzonzi потврдувајќи ја поделбата, забележувајќи дека нивниот брак "неповратно се распаѓа".

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Луис Муриел Плус Унтолд Факти за биографија

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Споредба со Патрик Виеира

Стивен Nzonzi е со текот на времето, во споредба со Арсенал легенда Патрик Виера од страна на многу вклучувајќи шпански Прес. А внимателна анализа на споредбите открива дека тие не се пресилни и особено релевантни особено за време на овој пост, кога Вијера треба да ја напушти Севиља за Арсенал.

ПРОЧИТАЈ
Денис Черишев детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Патрик Виеира, сега сегашен менаџер на Внука, беше фудбалска легенда која добро функционираше во Арсенал како централен играч за врска, позиција на која Нзонзи се усоврши. Од кога Виера го напушти клубот во 2005 година, на Арсенал сè повеќе му беше тешко да добие централен играч за врска што ја поседува целата мерка за капацитетот на Виеира, кој е откриен во Нзонци.

ПРОЧИТАЈ
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Покрај тоа, и Вијера и Нозони се високи фигури со првите кои имаат висина на 1.93m, а второто се заменува малку со 1.96m !. За да се ограничи на сите, двете личности го освоија ФИФА Светското првенство со Францускиот национален тим.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија

Сепак, Нзонзи не смета дека одговара на легендата бидејќи забележува дека:

Јас сум висок, јас ја играм истата позиција и јас сум француски, па очигледно може да направите споредба, но не сум сигурен дека тоа е фер затоа што ќе биде тешко да се совпадне со она што е направено "

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Нечувствителни забави

Иако Nzonzi имаше направено многу за да остане надвор од контроверзии, неговите акции по понижувањето на Севиља 5-0 од Барселона во финалето на Шпанскиот куп во 2018 направија навивачите да се прашуваат каде лежи неговата лојалност. Севиља работеше неверојатно тешко да стигне до финалето на финалето на Шпанскиот куп само за да биде претепан од Барселона со резултат маржина што го направи клубот падне како слаб.

ПРОЧИТАЈ
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

На крајот на натпреварот, Nzonzi погреши по две точки, Прво беше неговото одбивање да им се заблагодари на навивачите за нивната навивачка поддршка низ целата шпанска кампања, а другата, што предизвика вознемиреност беше неговата одлука да се одржи во ноќен клуб во Мадрид во еден ден страната беше погодена со тежок удар.

ПРОЧИТАЈ
Извор на детството Иван Ракитиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сфаќајќи ја неволја предизвикана од неговата одлука, која многумина ја опишаа како нечувствителна, Нзонзи кој го зароби облечен во тренерки на Севи (а (суптилен потег за да ја докаже својата лојалност) во детали за извинувањето на кое пишува:

"Сакам да се извинам за навивачите на Севиља", рече Нонзи. "Направив грешка затоа што заминав по натпреварот. Што се случило е исто така тешко за играчите. Играме на секои три дена, живеам сам, тренирам и се враќам дома. Секогаш сум дома. Вчера моите семејства и пријатели беа таму и јас заминав. "

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Однос со синот

Стивен Нзонзи продолжи да одржува блиски татковски односи со неговиот син Ајден, без оглед на неговиот раскинат брак. Гордиот татко кој допрва ќе оствари уште една врска не престанал да поставува сакани фотографии од него и неговиот син вклучувајќи и кадар што го покажува како го слави херојството на Мундијалот со Ајден.

ПРОЧИТАЈ
Марко Арнаутовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Факти за личноста

Личноста на Нзонзи е мултидимензионална што не може навистина да се дојде до заклучок во врска со тоа кој е тој всушност. Како и да е, Нзонзи појасни дека тој честопати покажува мирно однесување надвор од теренот и емотивни промени на теренот.

"Јас сум назад во животот, но на теренот, можам да добијам навистина фрустрирани и емотивни, има голема разлика. Јас сум навистина тежок кон себе, секогаш сум бил. Не ми се допаѓа недостасува поминува. Сега го контролирам многу подобро, но сепак, понекогаш брзо се фрустрирам ".

Стивен Незони за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Други факти

  • Nzonzi отсекогаш сонувал да игра во шампионската лига, сон кој изгледа остварлив кога поставувал елови за арсенал.
  • Додека Nzonzi беше во Стоук Сити, тој ги покриваше 134miles во 19 игрите, растојание што го разликуваше од другите играчи.
  • Во неговите сметки за социјалните медиуми доминира неговата кариера Животот.
  • Тој инсистира на тоа дека неговото име е напишано како Нзонзи, а не Н'Зонзи
ПРОЧИТАЈ
Storyереми Доку Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Стивен Nzonzi плус неразбирливи факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари