Идриса Gueye приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Идриса Gueye приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј познат како „Гује“. Нашата приказна за детството Идриса Гуе, плус нераскажаните факти од биографијата, донесува целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес.

Анализата вклучува неговиот ран живот, семејно потекло и потекло, личен живот, семејни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

ПРОЧИТАЈ
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Да, секој знае за неговата способност да ги притиска противниците и да пресретнува додавања. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Идриса Гује, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Идриса Гује - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, Идриса Гуе е родена на 26th ден во септември 1989 во Дакар во Сенегал. Роден е на неговата мајка, Мари Гуеј и на таткото за кого малку е познато.

ПРОЧИТАЈ
Герард Деулофеу за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сенегалскиот државјанин со мешан етнички состав со африкански корени беше подигнат на неговото родно место во Дакар, заедно со двајца постари браќа за кои малку се знае, а неговите уште се идентификувани помлади браќа и сестри.

Одгледувајќи се на тогашните прашливи улици на Дакар, Младиот Гие имаше незаситна љубов кон фудбалот. Како резултат на тоа, тој секогаш се брзаше да ги заврши работите, вклучително и да ја исфрли храната со цел да им се придружи на своите врсници за уличен фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Маруане Фелаини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Идриса Гије започна со играње фудбал на правливите улици на Дакар. Кредити: Masterfile и FootballPlayersChildhoodPics.
Идриса Гује започна со играње фудбал на правливите улици на Дакар.

Додека беа на тоа, Гује и неговите пријатели играа боси на песочни патеки и често користеа мали карпи за стативите. Фудбалскиот ентузијаст би играл цел ден додека неговите нозе не започнале да крварат. Потоа, тој ќе се повлече дома и ќе спие со топка покрај себе.

ПРОЧИТАЈ
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија за детството на Идриса Гује - Образование и градење кариера:

Додека Гуи беше на возраст 14, тој се збогуваше со неговите улични фудбалски другари во Дакар, бидејќи неговото семејство се пресели во приморскиот град Сали, кој е домаќин на Дијамбарс тренинг училиште.

Добивајќи ја можноста да ги преземе фудбалските напори на следното ниво, Gueye се запиша во училиштето за обука на Diambars каде што поминал години учејќи и усовршувајќи вештини кои се карактеристични за неговиот сегашен стил на игра.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Идриса Гује беше запишана во училиште за обука Дијамбарс кога имаше околу 14 години. Кредит: Фудбалски играчи Детски слики.
Идриса Гује беше запишана во училиште за обука Дијамбарс кога имаше околу 14 години. 

Подоцна Гује беше забележан од извидници од Лил на неговата петта година со Дијамбарс (2008) и беше доведен во Лига 1 каде што се искачи во редовите и се проби во првиот тим на клубот за време на сезоната 2010-2011.

Идриса Гуе беше откриена од страна на Лил на својата петта година со Diambars (2008). Кредит: Telesenegal.
Идриса Гује беше откриена од Лил на неговата петта година со „Дијамбарс“ (2008). 

Биографија на Идриса Гује - Рана кариера и приказна за патот до славата:

Иако со првиот тим на Лил, Gueye помогна на француската страна освои титулата во Лига 1 во текот на сезоната 2010 2011-и отиде за да стане редовен стартер во лигата и во Лигата на Шампионите.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Четири години подоцна, Гује обезбеди трансфер во англиската Астон Вила на 10-ти јули 2015 година. Само што успеа да ја најде мрежата еднаш, клубот се претвори во испаѓање, развој што ја означи првата антиклимакс во кариерата на Гује.

ПРОЧИТАЈ
Thomas Meunier приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Идриса Гује Био - Подигни се до слава приказна:

Активирање клаузула за ослободување во неговиот договор со тогашниот пренесува Вила, Gueye потпиша четиригодишен договор со Евертон на 2nd на август 2016 а и стана редовен со клубот во текот на сезоната, 2016 17.

ПРОЧИТАЈ
Единсон Кавани детството Приказна Плус Неукажувани биографија факти

Тоа беше со Евертон, кој Gueye првиот снимен најголем број се однесува и преминување на секој натпревар на пет лиги во Европа, како и стана првиот играч да се добие 100 стапа во Европи првите пет лиги во текот на сезоната, 2016 2017. Остатокот, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Мејсон Холгејт Плус Untold Биографија факти

Факти за животот во врска со Идриса Гује:

Gueye е оженет во времето на пишување. Ние ви носиме факти за неговата историја на среќа и брачен живот. За почеток, за Gueye не е познато дека датирала некоја жена пред да ја запознае својата девојка свртена сопруга, Полин.

ПРОЧИТАЈ
Ив Бисума Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Идриса Гује со неговата сопруга Полин. Кредит: Инстаграм.
Идриса Гује со неговата сопруга Полин.

Иако малку е познато за тоа како љубовниците се сретнуваат, тие изгледаат среќни заедно и нивниот брак зацементира со раѓањето на син наречен Исак. Можеби нема да биде долго пред двојките да бидат добредојдени или друг син или ќерка.

Фотографии на Идриса Гује со сопругата Полин и синот Исак. Кредити: Инстаграм.
Фотографии на Идриса Гује со сопругата Полин и синот Исак.

Семеен живот на Идриса Гује:

Idrissa Gueye доаѓа од семејно потекло од средната класа. Ние ви носиме факти за неговиот семеен живот, почнувајќи од неговите родители.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

За мајката на Идриса Гује: Мари Гује е името на мама на бранителот. Таа е грижлива и поддржувачка мајка која соодветно се грижеше за Гује од раниот живот на неговиот уличен фудбал сè додека не замина во Лил. Мари е исто така мајка на постарите и помладите браќа и сестри на Гује.

ПРОЧИТАЈ
Маруане Фелаини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото на Идриса Гује: Гује е роден во татко за кого малку се знае. Таткото кој играше аматерски фудбал е заслужен за стимулирање на интересите на Гује во фудбалот со купување топка на дефанзивецот кога тој беше само дете.

За браќата и браќата на Идриса Гује: Gueye има браќа и сестри за кои малку се знае за спас поради фактот што двајца негови постари браќа одиграа професионален фудбал, но никогаш немаа пробив како Gueye.

ПРОЧИТАЈ
Ив Бисума Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Идриса Гује со неидентификувани членови на неговото семејство. Кредит: Инстаграм.
Идриса Гује со неидентификувани членови на неговото семејство.

За роднините на Идриса Гује: Далеку од потесното семејство на Гује, малку се знае за неговиот дедо и баба по мајка, како и за бабите и дедовците по татко. Слично на тоа, бранителот има чичковци, тетки, братучеди внуци и внуки кои не биле идентификувани во неговата приказна од детството и значајни настани од неговиот живот до денес.

ПРОЧИТАЈ
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личен живот на Идриса Гује:

Што ја прави Идриса Гује да штиклира ?. Седнете додека ви донесеме дела од личноста на Гује за да ви помогнеме да добиете целосна слика за него. Да започнеме со тоа, личноста на Гује е мешавина од хороскопските одлики на Вага.

Тој е фокусиран, страстен, вреден и ретко открива информации за неговиот личен и приватен живот. Во врска со неговите интереси и хоби, Gueye сака да помине добро време со пријателите и семејството, гледајќи филмови, слушајќи музика и танцување.

ПРОЧИТАЈ
Единсон Кавани детството Приказна Плус Неукажувани биографија факти

Идриса Гује Факти за живот:

Нето-вредноста на Идриса Гује сè уште е во фаза на ревизија. Сепак, тој има пазарна вредност од 20,00 милиони евра. Потеклото на неговото богатство произлегува од неговите фудбалски потфати, додека анализите за неговата плата и начинот на трошење откриваат дека живее конзервативен начин на живот.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како резултат на тоа, малку е познато за вистинската вредност на неговата куќа, додека комплетната слика за колекцијата на неговите автомобили допрва треба да се сфати како што е забележано само откако ќе се вози дома во бел автомобил од Мерцедес.

Идриса Гује нераскажани факти:

За да ја завршиме нашата биографија за детството на Идриса Гује, еве непознати или помалку познати факти кои ретко се вклучени во неговото био.

ПРОЧИТАЈ
Thomas Meunier приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Дали знаеш?

  • Идриса Гује е една од многуте фудбалери кои мразат тетоважи.

  • Тој никогаш не бил забележан за пиење, ниту пак му е даден на пушењето.
  • Во врска со неговата религија, Gueye е муслиман и практикува еден во тоа.
Идриса Гује е практикуван муслиман.
Идриса Гује е практикуван муслиман.
  • Gueye е поврзан со потези во големите клубови како ПСЖ и Манчестер Јунајтед во времето на пишување.
ПРОЧИТАЈ
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Факти за биографијата на Идриса Гује - Резиме на видеото:

Ве молиме видете подолу, нашето резиме на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и напишете на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Идриса Гуе, плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Мејсон Холгејт Плус Untold Биографија факти
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари