Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Нашата биографија на Томас Тухел ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата (Сиси), децата (Ема и Ким), начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ви ја даваме историјата на германскиот фудбалски тренер кој управува со ФК Челзи. Спасувачот го започнува Био на Тухел од неговите рани денови, до кога станал познат во управувањето.

Да, секој знае дека тој е еден од најконкурентните европски тренери што се појави на највисоко ниво во последните години. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Томас Тухел, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Роман Бурки Плус Untold Биографија факти

Томас Тухел Детска приказна - Ран живот:

За почетниците на Био, тој го носи прекарот „Професорот„ Томас Тухел е роден на 29-ти ден август 1973 година од неговата мајка, Габриеле Тухел (домаќинка) и татко, Рудолф Тухел (пензиониран фудбалски тренер) во Крумбач, Баварија, Германија. Подолу е фотографија од родителите на Томас Тухел, кои се чини дека имаат околу 70-ти години.

ПРОЧИТАЈ
Пренел Кимпембе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Родителите на Томас Тухел - Рудолф и Габриеле Тухел. Фото кредит на Лепаризиен.
Родителите на Томас Тухел - Рудолф и Габриеле Тухел.

За Томас Тухел, со родител кој сакаше да игра за фудбал, тоа беше само природно за играта да се всади во него. Пред неговиот син дојде во фудбал менаџмент, господине Рудолф Тушел веќе имал големо знаење во спортот.

Дали знаеше?… Рудолф Тушел е заслужен да биде првиот тренер на неговиот син Томас и оној кој ја презеде одговорноста за да го поучи како да ја фрли фудбалска топка. Томас Тушел го имаше својот прв вкус на фудбалот во Крумбах, неговиот западен германски земјоделски роден град. Со поддршката на неговиот татко, кој беше фудбалски младински тренер, Томас Тушел сесрдно ја прифати одлуката да стане професионален фудбалер како негов прв избор во кариерата.

ПРОЧИТАЈ
Мичи Батсуаи, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Томас Тухел порасна со размислување за образованието. Тогаш, тој посетуваше основно училиште Крумбах. Најраната сеќавање за неговото образование се гледа во поетскиот албум на неговиот училишен пријател, Мартин Бош од Крумбах.

Рана животна приказна на Томас Тухел. Кредит до Аугс Бургер.
Рана животна приказна на Томас Тухел.

Во тоа време, малку Tuchel мери 28 килограми и на 1.40 метри во големина. Според Аугсбургер-Алгемејн, Томас Тушел влезе во некои линии во албумот на поезијата на возраст од девет години.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Рице Jamesејмс Плус Недолгарни факти за биографија

Томас Тухел Приказна за детството - Ран живот во кариера:

Ucубовта на Тухел кон фудбалот го виде во 1979 година како се запишува во списокот на неговиот локален младински тим, ТСВ Крумбах. Играјќи во неговиот локален тим, кој бил работодавач на неговиот татко, ја направиле малата Тухел исполнето момче.

ПРОЧИТАЈ
Идриса Gueye приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Томас Тухел Рани години во ТСВ Крумбах. Кредит на tsv1863krumbach.
Томас Тухел Рани години во ТСВ Крумбах.

По приклучувањето во клубот, Тукел ја започна својата кариера како играч од средниот ред, кој сеуште бил под надзор на неговиот татко, со кого имал многу обука.

Втората опција за кариера:

Томас Тухел сè уште одеше на училиште дури и додека играше фудбал под грижа на неговиот татко. Назад во деновите, 9-годишното дете некогаш имаше намера да стане „спасување хеликоптер пилот".

ПРОЧИТАЈ
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Соништа од детството на Томас Тухел - втора опција. Заслуга за Аусгургер.
Деца од соништата на Томас Тухел - втора опција. Кредит на Ausgurger.

Во обид да стане хеликоптер Пилот како опција за резервирање на кариера стана причина зошто Тушел ги продолжил студиите. И покрај зафатениот распоред на фудбалските академии, Тушел сѐ уште има време да игра конкурентен фудбал во средното училиште Крумбахер, за кое подоцна присуствуваше. Неговиот најдобар праг на спомени останува Грандиоз Триумф победа на 1987, натпревар што се одржа на Олимпискиот стадион во Берлин.

ПРОЧИТАЈ
Тами Абрахам за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата
Томас Тухел Успех во раната кариера - Стои назад десно. Заслуга за Аугсбургер-Алгемајн.
Томас Тухел Успех во раната кариера - Стои назад десно. Кредит на Аугсбургер-Алгемејн.

Подоцнежниот успех во неговата фудбалска кариера го виде Тукел го загрозува неговото образование во целосна кариера.

Томас Тухел Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Патот до славата

Тушел ја презеде следната фаза во развојот на кариерата во годината 1988, година со која успешно успеа ФК Аугсбург академија. Неговите рани години со клубот како фудбалер го видоа како се надева талент.

Годините на борбата на Томас Тухел во ФК Аугсбург. Кредит на Т-Интернет.
Годините на борбата на Томас Тухел во ФК Аугсбург.

Кога ќе одам тешко:

Со текот на времето, работите почнуваат лошо за Тукел. Тој никогаш не се појави за првиот тим и неконзистентни перформанси го здогледаа неговите денови да се бројат во клубот.

ПРОЧИТАЈ
Maurizio Sarri Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

Во времето кога наполни 19 години, година на неговата претпоставена матура и преобразба во постар фудбалер, Томас Тухел излезе од клубот. Тоа беше катастрофа Томас Тухел и неговото семејство. Таа година 1992 година, Тухел пропадна надеж за користење на ФК Аугсбург како отскочна кариера.

Продолжува:

Определувањето и само-верувањето беа неговите зборови за време на болката и траумата во неговото ослободување од играта. Тукел, пак, се пресели со друг германски клуб, Stuttgarter Kickers кој му го дал својот очекуван почетен почеток на кариерата.

Друго разочарување:

Престојот на Тухел во Штутгартер Кикерс во најголем дел доминираше со низа неимпресивни настапи. По уште поразочарувачката сезона 1993–94, клубот се откажа од него и реши да го ослободи.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Торган Хазард Плус Untold Биографија факти

Повторно се движи:

Тукел повторно се пресели по неговото второ издание. Тој присуствувал на судски процеси и повторно се прифатил од друг клуб, SSV Ulm. Среќниот Тукел конечно се осеќаше од долг период на лоши перформанси.

Сениорски живот во кариерата на Томас Тухел: Заслуга за ФоксСпорт.
Сениорски живот во кариерата на Томас Тухел.

Тој стана потпора за клубот во неговата четиригодишна магија пред да дојде уште една трагедија.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството N'Golo Kante Плус Untold Биографија факти

Страдаат уште едно остри ретроспективи:

Со текот на времето додека играше за ССВ Улм, Тушел доби уште еден удар во својата кариера, овојпат не со неговата изведба, туку повреди на 'рскавица. Борбите на Тухел да се врати во целосна закрепнување беа залудни. Неможноста да се опорави од повредата го натера да ја принуди својата активна кариера нагло да ја заврши на млада возраст од 25 години. Ова подразбира дека тој поминал само 5 години играјќи професионален фудбал.

„Dreamивотниот сон одеднаш го снема“,

Тукел еднаш објави во едно интервју. 

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството N'Golo Kante Плус Untold Биографија факти

Томас Тухел Биографија Факти- Подигнување до слава приказна:

Животот по неговиот заспан сон:

Томас Тухел не дозволи неговата повреда да го добие секој дел од него. Додека ја негуваше повредата, тој започна да студира економија и фудбал. Помеѓу горките години од 1998 до 2000 година, Тухел исто така започна да оди на часови за тренер.

ПРОЧИТАЈ
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На тропање на новиот милениум, Тухел смета дека е време да го пушти во употреба својот тренерски сертификат. Неговата апликација да стане тренер на млади помина успешно во германскиот клуб, VfB Stuttgart.

Како фудбалски учител, исто како и неговиот татко, Томас им помогна на десетици деца да растат, одржувајќи ја позицијата на младиот тренер за пет години. Дали знаеше?… Тој беше одговорен за развојот на идните првотимци, имено Марио Гомез  Сами Кедира.

ПРОЧИТАЈ
Maurizio Sarri Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата
А-јуниорите на Тухел од ВфБ Штутгарт - вклучувајќи го и Сами Кедира (горниот ред, 2-ри од лево). Кредит на Кикер.
А-јуниори на Тухел од ВфБ Штутгарт - вклучувајќи го и Сами Кедира (горниот ред, 2-ри од лево). Кредит на Kicker.

Заработениот:

Во 2005 година, професорот по фудбал се врати во Аугсбург, неговиот поранешен клуб кој еднаш го исфрли. Во обид да ги отпишат грешките, управата на клубот одлучи да го направи нивни координатор на младинскиот тим. Откако ја држеше позицијата три години, тој подоцна беше назначен за директор на клубот во Аугсбург Втори, каде што остана една година пред славата да го однесе во Мајнц. На Мајнц 05 Тухел го освои шампионатот во Рајнхесен А-јуниор.

ПРОЧИТАЈ
Пренел Кимпембе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Томас Тухел го слави шампионатот во Рајнхесен А-јуниор. Кредит на Кикер.
Томас Тухел го слави шампионатот во Рајнхесен А-јуниор.

Предизвикот за одржување на Мајнц како новопромовиран клуб во Бундеслигата беше тежок поради фактот што Тушел го наследил тимот со супстандарден квалитет кој не бил исполнет за фудбал од највисоко ниво. Уште повеќе, му биле дадени ограничени пари за да поминат.

Тухел продолжи да го презема Мајнц, неговиот неопремен клуб за да го победи Баерн Минхен на „Алијанц Арена“. Тој им го даде најдобриот почеток на една сезона и петтата завршница во Бундеслигата, највисокиот во нејзината историја.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Торган Хазард Плус Untold Биографија факти

На BVB славните:

Настапот на Тухел во Мајнц ги привлече врвните европски клубови. Тој беше избран како единствен избор да ја замени харизматиката Jürgen Klopp. Неговата аквизиција од Дортмунд беше едногласно оценета како најголем скок во кариерата. Додека беше во Дортмунд, Тухел го водеше својот тим до освојување на Купот Гарман.

ПРОЧИТАЈ
Идриса Gueye приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Томас Тухел, освојувач на Купот на Германија со Борусија Дортмунд.
Томас Тухел, освојувач на Купот на Германија со Борусија Дортмунд.

Додека во Дортмунд, Тушел беше заслужен за неговиот фокус на развојот на играчите. Младиот културен учител доби Ousmane Dembele Кристијан Пулишиќ да бидат starsвезди што станаа.

Методите на Тухел станаа адреналин за претседателот на Управниот одбор на ПСG, Насер Ал-Келаифи, кој во мај 2018 година го донесе да го замени Unai Emery. Остатокот, како што велат, сега е историја.

ПРОЧИТАЈ
Мичи Батсуаи, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Lifeивотен однос со Сиси Тухел:

Зад успешниот менаџер, постои голема жена како што се гледа во прекрасната личност на Сиси која некогаш беше поранешен вработен во издавачката куќа.

Сопругата на Томас Тухел - Сиси Тухел. Кредит на FabWags.
Сопругата на Томас Тухел - Сиси Тухел.

Двајцата Сиси и нејзиниот сопруг Томас Тушел се во брак од мај 2009 за време на своето време со Мајнц 05. Заедно, тие имаат две девојки; Ема и Ким, кои се родени една година.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Роман Бурки Плус Untold Биографија факти
Децата на Томас Тухел. Кредит на FabWags.
Децата на Томас Тухел.

Двајцата Сиси и Тукел тешко прават јавни настапи. Тие само присуствуваат на тениски турнир како оној на Париз-Берси и роденденски забави блиски до нив.

Личен живот на Томас Тухел:

Запознавањето со личниот живот на Томас Тухел ќе ви помогне да добиете поцелосна слика за него. Според Аугсбургер извештајот, Томас Тухел е опишан како „самостоен”Лице кое понекогаш поседува“груби рабови".

ПРОЧИТАЈ
Тами Абрахам за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Исто така, за неговата личност, Томас Тухел е човек со ограничени јавни настапи и експерт за оскудување за време на празниците. Неговиот приватен живот го штити намерно. Дури и неговата сопруга и родителите избегнуваат интервјуа или јавно да коментираат.

Тукел е некој кој обрнува внимание на најмалите детали и има длабок методолошки пристап кон животот кој осигурува дека ништо не е оставено на случајност.

ПРОЧИТАЈ
Maurizio Sarri Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

Семеен живот на Томас Тухел:

Имањето силни системи за поддршка на семејството ја подобрува самодовербата и успехот во спортот. Ова му го обезбеди семејството на Томас Тухел. Сè започнало од моментот кога Рудолф Тухел му помогнал на неговиот син да ги открие своите вродени таленти и вештина. 

Родителите на Томас Тухел сè уште живеат во нивниот германски град Крумбач со над 13,000 жители. Во тоа земјоделско соседство, град исполнет со шуми, полиња и пасишта. семејството Тухел одлучи да издвои фудбалска ниша.

ПРОЧИТАЈ
Пренел Кимпембе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Томас Тушел семејна позадина и корени:

Можно е Рудолф Тухел да бил меѓу малкуте професионални тренери за фудбал во Крумбач. Ова имплицира дека тој може да биде добро платен за време на неговото време и веројатно управувал со удобно домаќинство.

Дали знаеше?… Во Крумбах, постои висок процент на еврејски жители во однос на просекот во Баварија. Според импликациите, можно е Томас Тухел да е од еврејско семејство.

ПРОЧИТАЈ
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Томас Тухел Лајфстајл:

Право од неговата болна младост, Тушел никогаш не бил тип на човек кој живее во раскошен начин на живот кој лесно може да се забележи од страна на неколку прилично импресивни автомобили, насилници, алкохол и одлична куќа.

И покрај тоа што заработи богатство од 7 милиони долари со Борусија Дортмунд и Мајнц 05, а во моментов имаат нето вредност од околу 7 милиони евра, тренерот роден во Германија живее скромен живот. Неговиот социјален живот се чини дека е затворен за надворешниот свет

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството N'Golo Kante Плус Untold Биографија факти

Томас Тухел нераскажан факт:

Да се ​​биде фудбалски менаџер мора да биде една пеколна тешка свирка. Тухел понекогаш се соочува со стресот од развој / чување деца на денешни млади играчи. Како што е забележано од видеото подолу, неговите лудории на допир се извор на смеа во прекрасната фудбалска игра.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Рице Jamesејмс Плус Недолгарни факти за биографија

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството на Томас Тушел, плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Роман Бурки Плус Untold Биографија факти
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари