Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува Целосна приказна за дефанзивен гениј познат по прекарот; "Бечо". Нашата детска приказна Маркос Рохо плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и факти од Маркос Рохо

Да, секој знае за неговите одбранбени способности, но малкумина ја сметаат биографијата на Маркос Рохо, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

[Full Name] Фаустино Маркос Алберто Рохо е роден на 20th на март 1990 во Ла Плата, Аргентина. Роден е на неговата мајка Карлина Рохо и неговиот татко Маркос Рохо Снр. Тој израснал во Ел Тринфо во Ла Плата, осиромашен град 40 милји од Буенос Аирес (главен град на Аргентина). Тоа е град познат по своите озлогласени криминални банди и неговите љубители на фудбалот.

Во обид да го натера да ја покрене својата кариера во подрачје подложно на криминал во Ла Плата, родителите на Маркос го одвеле во Естудијантес ЛП каде што се регистрирал како младински фудбалер во нежна возраст од 4. Подолу е неверојатно архивирана снимка на бранителот што ги зема своите први чекори во прекрасната игра како дете.

Како што вели Маркос Рохо, ... "Во тоа време почнав да играм фудбал, татко ми немаше автомобил. Тој беше сиромашен и мојот тренинг не беше многу близу до нашата куќа. Затоа моравме да одиме со велосипед. Обидовме со велосипед подолго време. Татко ми продавал работи на улицата и тој ќе се врати да ме земе дома за патување. Тоа беше доста долго патување и јас би се пријавиле пријатно додека вози неговиот велосипед! ". Рожо мораше да се запише на тренинг, тркалезно патување од околу 20 километри од својот дом до неговото место за обука. Тој направи голем број жртви за да го оствари својот сон да стане професионален фудбалер.

"Можев да ја видам неговата страст", рече Рохо Снр (неговиот татко). "Можев да го видам во него и можев да се видам себеси во него, бидејќи тој ќе оди по секоја топка. Тој секогаш беше различен од другите момчиња од неговата возраст ". Клубот (Естудијантес) младинскиот тренер Габриел Сан Милан, исто така, го препознава потенцијалот на Маркос и помогна да го развие својот талент во неговиот прв професионален клуб. "Технички, тој беше добар играч", рече Сан Милан. Продолжи ..."Имаше добри вештини и добра база. Но, она што секогаш му се зацврстувало беше желбата секогаш да се подобри. Еволуцијата на Маркос Алонсо како играч беше неверојатна. Кога бил 18 или 19, почнал да се развива физички.

На крајот од неговите тинејџерски години, Маркос веќе играше со локалната страна, Естудијантес, кои се наоѓаат во Аргентинската прва дивизија. Тинејџерските години на Марко беа преплавени со борби и тој рано го напушти училиштето. Има многу грабежи, борби, па дури и смртни случаи. Фудбалот беше негов спасител. Секогаш играше фудбал, бидејќи беше мало момче. Секогаш фудбал, дење и ноќе. Многу, многу пати Маркос ќе влезе во тепачки. Тој станува многу лут и има премногу конфликти. Тоа е норма на овие улици. Мора да бидете силни.

По освојувањето на Копа Либертадорес во доцните тинејџерски години, Маркос се пресели во Спартак Москва и потоа во Спортинг Лисабон. Тој навистина го направи својот белег во финалето на Светското првенство во 2014 во Бразил, откако Аргентина помина до финалето, пред да го загуби тесно во Германија. Ова доведе до повик од Man United. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Рожо е во брак со Еугенија Лусардо, модел на долна облека со седиште во Лисабон. Двајцата љубовници се сретнаа и се заљубија еден со друг кога Рохо беше во Спортинг КП. Еугенија, како што тогаш работела во фирмата за долна облека со седиште во Лисабон, наречена Дама де Копас. Таа е навистина, дама на вљубена убавина.

Двојката има ќерка наречена Морена (која тие љубезно ја нарекуваат "Повеќе").

Животот на Рожо со прекрасната модел девојка Еугенија Лусардо е далеку од тешкото одгледување на Аргентинецот во лош баррио.

Аферата: Во декември 2014, Рохо имаше афера со жена која ја запознала во ноќен клуб. Тој ја обвини за уцена и извади наредба за запирање на весниците што го објавуваат неговото име во приказната. Забраната за неговото име беше укината во април 2015 поради загриженоста дека другите фудбалери би можеле да бидат осомничени за аферата, но останува на место да се спречи пуштањето на слики на Рожо.

Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Семеен живот

Фудбалот го спаси Маркос од животот на тешките улици на Ел Тринфо и го извади семејството од сиромаштија. Подолу е фотографија на Маркос и неговата мајка, Карлина, која е најголем корисник на неговото богатство и успех.

Маркос Рохо Снр, со прекар "Тити", бил поранешен аматерски играч со Ел Круче и помогнал на неговиот син во играта на младоста. Неговиот татко направил само £ 2.50 еден ден како продавач на продавачи на улица, кој морал да биде доволен за да ги нахрани Маркос и неговите четири браќа и сестри - Франко и три сестри - Ноелија, Микаела и Сол. Подолу е фотографија на Маркос и тројца негови браќа и сестри за време на детските денови.

Славата и богатството на Марко Рохо го напушти семејството дома, живеат во страв дека ќе бидат убиени. Криминалците во Аргентина веќе го претепале неговиот татко и му ставиле пиштол на главата на неговата мајка. Еден член на банда кој се упати во неговиот дом за деца се закани дека ќе ја убие неговата деветгодишна сестра Сол и Годсон, на возраст од една.

Тие се надеваа дека ќе ги преземат рацете на некои од милионите килограми што тој често им ги враќа на своите најблиски. Ова дојде кога неговата колосална заработувачка беше позната објавена од Очил Трајфорд. Братот на Маркос Франко и сестрата Нолија храбро зборуваат за стравот на семејството дека се жртви на успехот на Маркос на теренот

Во ексклузивното интервју за The Sun, тие рекоа дека откако се приклучил на Човекот во август, семејството престанало да одговараат на нивната врата и да ја засили безбедноста. Говорејќи од нејзиниот дом во Ла Плата, Ноелија рече: "Секогаш сме исплашени. Тие нè напаѓаат поради Маркос. Ја знаат куќата, секој знае. Ние треба да ги преземеме сите мерки на претпазливост и ние
не одговара на вратата за никого. Моравме да ставиме решетки на сите наши прозорци - предната, задната и вратата нагоре. Опасно е семејството на Маркос Рохо. Но, ние нема да заминеме, бидејќи ова е нашиот дом ". Таа беше толку вознемирена од нападите на бандата врз домот на нејзината мајка и татко дека таа објави слика на нејзината сметка на Твитер, која ги покажува последиците од насилните искушенија. Во меѓувреме, навреден Маркос побара од полицијата да ги пронајде виновниците - тие
никогаш не направи - и го однесоа на Твитер за да ги осудат напаѓачите.

Дури и кога неговото семејство се оддалечило од нивната куќа, тие сѐ уште останале жртви
нова заговор за изнудување пари од нив. Битно е да се забележи дека кога Маркос се приклучи на Јунајтед во текот на летото, договорот беше задржан поради проблеми со работните дозволи предизвикани од наводите за напад во неговиот роден град.

Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Управување со губитни состојби

Франко, неговиот брат рече ...: "Отсекогаш сакал да биде Верон и ќе се преправа дека ќе биде него кога ќе игра фудбал во куќата. Марко често пати ќе седне сам во соба сами по себе, ако неговиот тим е поразен во важен натпревар. Откако Аргентина загуби од Германија во финалето на Светското првенство во 2014, Маркос немаше да зборува или да види некој скоро една недела. Тој може да биде вознемирен за многу денови. Тој останува лут. Во тоа време, тој треба да остане сам, а потоа ќе се смири. По Светското првенство, го зеде околу пет дена. Тој го исклучува телефонот и не зборува со никого. Но, тоа не се случи во Манчестер Јунајтед, сепак. "

Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Контроверзноста

Марко еднаш предизвика контроверзност откако објави слика на фармакологот Пабло Ескобар на неговата страница на Инстаграм со зборовите: "Само оние што отидоа со мене и стоеја покрај мене кога поминав низ лошо време во некој момент во животот ќе јадат на мојата маса".

Маркос, кога се соочи, рече дека мислењето не е голема работа и додаде: "Ја ставив сликата зашто ми се допадна изреката и зборовите". Пехарс, жЕ ја видел животната приказна на Ескобар на телевизија и ги сака фразите. Тоа не значи. Всушност, тој го поддржува она што го сторил. Сепак, и покрај неговиот успех, Маркос не ги заборавил своите корени и осигурува дека целото негово семејство има корист од неговиот успех.

Тоа не можеше да се случи ако ја следеше неговата друга страст во животот што е "пеење". Маркос сакаше да биде пејач ако не може да биде фудбалер. Всушност, тој ги пее и танцува на сите партии, на сите семејни настани.

Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Личен живот

Маркос Рохо го има следново значење за неговата личност.

Сила на Марко Рохо: Тој е сочувствителен, уметнички, интуитивен, нежен, мудар и многу музички (Неговиот прв талент пред фудбалот).

Слабости на Марко Рожо: Неможност за управување со загубите.

Што сака Маркос Рохо: Да се ​​биде сам, спиење, музика, романса, визуелни медиуми и пливање.

Она што Маркос Рохо не му се допаѓа: Медиумите, критикувани, минатото се враќа да го прогонува и суровост од секаков вид.

Маркос е многу пријателски, па често се наоѓаат во друштво со многу различни луѓе. Тој е, исто така, несебичен и секогаш подготвен да им помага на другите, без надеж да добие нешто назад.

Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Јадењето банана

Маркос Рохо обезбеди една од главните појдовни точки на една од Лигата на Манчестер Јунајтед врзана со Ростов - со јадење банана на теренот!

Тоа беше Жозе Мурињокој напредуваше во четврт-финалето на натпреварот 2-1 на агрегат благодарение на Хуан Мата втор штрајк. Двете групи на навивачи беа оставени мистифицирани кога Ешли Јанг беше видел предавањето на Роџо излупената банана за да ја јаде додека бил на полето на игра.

Жозе Мурињо призна дека необичниот поглед се појавил како резултат на замор, фактор кој веројатно ќе има поголема улога меѓу сега и крајот на сезоната.

Мурињо изјави за БТ Спорт: "Маркос беше уморен многу пати. Тој знае дека неговото тело му треба нешто. Тој едноставно побара банана. Ситуацијата со банана воопшто не е смешна, мора да ја почитуваме физичката ситуација на играчот ".

Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Тетоважа

Рожо веќе може да зборува англиски, според неговите тетоважи на нозе, кои ги читаат "Гордост" и "Слава".

Има и многу други тетоважи:

Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Рабена клиренс

но судејќи според овој "Rabona"на Светското првенство тој нема многу доверба во десната нога. Означи Lawrenson корисни укажува на "тој ќе изгледаше газ", ако тој ќе се меша.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Маркос Рохо плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари