Џордан Хендерсон детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Белата Yaya Touré". Нашата приказна за детството Јордан Хендерсон плус нераскажаните биографија Ви ги дава целосната сметка за значајни настани од неговото детско време до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат нашата Биографија на Џордан Хендерсон која е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Џордан Хендерсон Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот

Јордан Брајан Хендерсон е роден на 7th ден на јуни 1990 во Британија и во Британија, Сандерленд, Велика Британија од мајка, Лиз Хендерсон (фитнес учител) и татко, Брајан Хендерсон (пензиониран полицаец).

Јордан беше школуван во фармерскиот колеџ Фарингдон. Тој се откажал да се приклучи на Сандерленд како млад (возраст 6). И Јордан и неговите родители беа сите хардкор Сандерленд навивачи.

На возраст 7, малку Јордан почна да работи како напаѓач и десниот крило. Подоцна тој се преобрати во централен играч од средниот ред, улога што ја продолжи до својата зрелост.

Тој беше составен дел од страната на Црните мачки U18, која ги освои титулите на титули од назад кон назад.

Во јануари 2009, Хендерсон се приклучил на првенството клубот Ковентри Сити на едномесечен договор за заем. По преземањето на повредата, фрактура на петтата метатарзална коска во неговата нога, тој се вратил во Сандерленд во април 2009.

На 9 јуни 2011, Хендерсон беше префрлен во Ливерпул за неоткриена такса, за која се смета дека е помеѓу £ 16 и £ 20 милиони. Тој стана капитен на Ливерпул во 2015 по заминувањето на Стивен Џерард. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Џордан Хендерсон Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Семеен живот

Јордан доаѓа од семејството на Сандерленд од средната класа. Неговиот татко, Брајан бил пензиониран полицаец кој некогаш играл фудбал за полициската фудбалска единица во Дурам.

Брајан Хендерсон некогаш открил како тој ја чувал раката битка во тајност - за да се избегне да влијае врз перформансите на неговиот син. Тој беше дијагностициран со болеста во ноември, 2013 како Медичи откриле тумор во неговиот врат. Ова откритие било направено кога тој бил отстранет од циста. Понатамошни тестови покажаа дека тој имал карцином на грлото и тумор на неговиот јазик.

Брајан Хендерсон одложено ја прекина веста за неговиот син на фудбалер за време на виталниот дел од минатата сезона, бидејќи Црвените лансираше неочекуван титула предизвик таа година.

Тој му кажал на својот син пред да започне операција на грлото и јазикот во раните месеци на 2014. По раскинувањето на тажната вест, Брејн го молеше Јордан да не се грижи, наместо тоа, тој треба да се концентрира на ставање колку што можеше Man Man of the Match.

Брајан, кој подоцна се опоравил од болеста, рекол: "Тоа беше многу емотивно време кога морав да ја скршам веста за семејството".

МАЈКА: Мајка на Јордан Хендерсон, Лиз е професор по фитнес.

Јордан Хендерсон Мајка - Лиз Хендерсон

Освен што обезбедува мајчинска грижа, Лиз Хендерсон е одговорна за физичката и менталната благосостојба на нејзиниот син, Јордан. Нејзиниот професионален допир се забележува во издржливоста на нејзиниот син и стапката на работа.

Јордан има мала сестра по име Џоди Хендерсон.

Џордан Хендерсон Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Што се однесува до неговиот личен живот, Јордан не пие, не пуши или флертува. Тој се заљубил во една жена за целиот свој живот. Таа не е ништо друго освен зашеметувачката Ребека Барнет.

Јордан Хендерсон и сопругата, Ребека Барнет.

Тие имаат убава ќерка по име, Елекс Хендерсон.

Џордан Хендерсон семејниот живот

Брендан Роџерс еднаш ја поздрави работата на Хендерсон, откако неговата сопруга родила второ дете. Капитенот на "црвените ѓаволи" ја помина вечерта во раѓањето на своето второ дете Алба, пред да се врати назад да го предводеше својот тим до победа на Вембли. Тој беше запаметен дека му кажал на докторот на хСопитал ... "Штом бебето ќе излезе, ќе се вратам"...

Оние кои се многу блиску до неговото семејство знаат дека Јордан има совршен личен живот со Ребека Барнет. Подолу е Јордан Хендерсон, заедно со неговата сопруга Ребека Барнет, за купување во Манчестер пред 2017 Божиќ.

Јордан Хендерсон зема сопруга за Божиќ шопинг

Исто како и Роберто Фирмино и Филип Кутињо, Јордан е неговиот љубовен живот и љубовна приказна е едноставна и правилна.

Џордан Хендерсон Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Изгубил почит кон Гигс

Јордан како дете некогаш тврдеше дека се сретнува Рајан Гигс на плажата Мајоркан во Шпанија. Според неговите зборови .."Се сеќавам на нејасно, но бев навистина млад. Не мислам дека воопшто ќе се сети на тоа. Претпоставувам Рајан Гигс беше пример за мене. Видите многу луѓе во весниците за погрешни причини, но со Гигс никогаш не сте слушнале за него. "

Јордан ја изгуби својата почит Гигс откако ги потврди негативните извештаи за Легендата на Манчестер Јунајтед што имаа афера со сопругата на неговиот помлад брат. Од тогаш, тој стана непријател дури и на теренот.

Резултат на сликата за Јордан Хендерсон на Рајан Гигс

Џордан Хендерсон Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Избор на автомобил

Јордан има alwsys држи со Range Rover, што е знак за неговата способност, престиж и репутација.

Јордан Хендерсон е Range Rover

Backthen, Јордан беше во употреба за возење понизок спортски автомобил. Еве една стара слика на стариот Bebo на средниот ред маестро, во сета своја слава ..

Џордан Хендерсон Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Неизлечивата повреда

Јордан Хендерсон некогаш беше информиран дека нема медицински лек за повредата на петицата што некогаш го натера да пропушти три месеци од Ливерпулската сезона 2015. Му беше кажано дека ќе мора да живее со болка до крајот на својот живот.

Тој скрши метатарзал во десната нога за време на тренингот.

Хендерсон рече во болки;

"Тоа беше неверојатно тешко, не само за мене, туку и за вработените. Со мојот метатарсал точно знаев каков временски период ќе бидам надвор. Но, со мојата пета не постои временска рамка, нема навистина лек. Тоа беше најтешкиот дел. Тешко е. Се согласив да ја носам оваа болка до крајот на мојот живот. "

Џордан Хендерсон Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Еднаш обвинет дека е преплатен

Димиен Комоли, поранешниот директор на фудбал во Ливерпул, кој признава дека преплатува £ 20m за Хендерсон, еднаш се прогласил за оправдано на националното радио, дека клубот ќе го разреши, стравувајќи дека потпишувањето на Хендерсон е скапа грешка.

Ова се случи откако Јордан Хендерсон се бореше да се прилагоди на почетокот на Ливерпул. Во тоа време, Џордан стана блиску до продажба на Роџерс. Познатиот играч од средниот ред одби да се пресели во Фулам - откако беше вклучен во договорот за размена за Клинт Демпси.

Хендерсон наместо тоа, ги ископа нозете и инсистираше на тоа дека нема да оди никаде. Тоа беше одлука која конечно стана оправдана. Да се ​​биде способен да отскокне од зад грб, стана негов форте од своето детство.

Џордан Хендерсон Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Игра други спортови

Како и фудбалот, Хендерсон, исто така, добро се одржал во бадминтон и пинг-понг, иако имало стравови дека можеби нема да го направи оценката како фудбалер, бидејќи тој страдал од здравствена состојба, Озгуд-Шлатерс.

Џордан Хендерсон Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Стил на игра

Хендерсон игра како играч од среден ред и се смета за играч кој работи напорно и носи енергија во тимот. Опишан како "Атлетски и работлив играч од средниот ред", Хендерсон ја разви својата игра за време на своето време во Ливерпул во покреативен играч. Понатаму, постојано притиска на полето секогаш кога опозицијата е во сопственост.

Јордан беше првиот 17 години што некогаш беше именуван во тимот на премиерната резервна лига во сезоната.

Тој беше именуван во 442 списанието на врвот 20 под 21 играчи во светот со луѓе како Меси, Фабрегас, Агуеро, Нани, Бојан, Бензема, Пато и Волкот.

Без сомнение, Јордан сигурно е на пат да стане Легендарна легенда.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде