Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Biography факти

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат како „Кантвел“. Нашата приказна за детството на Тод Канвел плус Унтолд Фактите за биографија ви донесува целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Ивотот и подемот на Тод Канвел. Кредити за слика: edp24 и ТФА

Во анализата се вклучени неговите рани животни, семејна основа, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, сите знаат дека тој е возбудлив перспектива во средниот ред. Сепак, само малкумина ја сметаат Биографијата на Тод Канвел што е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Почетокот на животот и семејството

Играч од средниот ред Тод Овен Кантвел е роден на 27th февруари 1998 во градот Источен Дерехам во Англија. Роден е во родители кои сакаат footballубители на фудбалот, во кои спаѓаат татко идентификуван со името Стив и мајка која може да одлучи да биде откриена од страна на Кантвел по објавувањето на ова био.

Тод Канвел е роден на родители за кои малку се знае. Кредити за слика: Edp24 и PxHere.

Вистински по неговиот изглед и акцент, Кантвел е британски државјанин на бело етничка припадност со малку познати корени. Тој бил израснат во родното место во градот Источен Дереам, Англија, заедно со неговиот брат Jordanордан и сестра Амбер.

Тод Кантвел бил одгледан во Источен Дерем во Англија. Кредити за слика: Edp24 и Pinterest.

Растејќи во Дерехам, Кантвел беше светло дете со руса коса, кое сакаше да гледа телевизиски програми како „Трејси Бејкер“ и да игра фудбал со своите врсници. Тој сонуваше да стане професионален фудбалер на многу рана возраст и беше поддржан од поддршката на неговите родители на „Арсенал фанинг“ кои ги негуваа неговите аспирации со годините.

Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Образование и градење кариера

Своето основно или основно образование го имал Кантвел во училиштето Кингс Парк во Дерехам, Англија пред да се продолжи во средното училиште Нортгејт - исто така во Дерехам, Англија - за средно образование.

Фотографија на Тод Канвел како ученик во училиштето Кингс Парк во Источен Дерехам, Англија. Кредит на слика: Edp24.

Додека беше во двете образовни институции, Кантвел беше активен фудбалер, особено во Нортгејт Висока, каде неговите придонеси за успехот во тимот на училиштето беа опишани како „над и пошироко“.

Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Рано кариерен живот

Дали ова био-пишување се пребрзо? се разбира не. Бакни се додека одиме назад кон ангажманот на Кантвел во фудбалот, пред тој дури да сонуваше да присуствува на средното училиште во Нортгејт. Дали знаете дека Кантвел играше за младински системи на Дерем Таун?

Да, тој сигурно го направи и стана чудо кога ги освои сите трофеи што ги нудеа со ранг U8 и U9 младинските млади на Дерем. Не благодарам на шампионската форма на Канвел, беше воведено ново правило што го прави секој играч да има право да освои само еден трофеј. Зарем тој не беше сила на рамнотежа?

Тод Канвел со многуте трофеи што ги освои во системите за младински град Дерехам. Кредит на слика: edp24.
Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Патот до слава приказна

Пред ограничувачкото правило на Дерем Таун Млади, да го зафати Кантвел, тогашниот 10-годишник веќе се пресели во академијата Норвич, каде што неговиот очекуван метеорски пораст низ редовите не беше толку брз како што очекуваше. И покрај тоа, Кантвел го доби првиот повик за меѓународна должност со тимот на Англија U17 кога беше на возраст од 16 во 2014.

Тод Кантвел бил повикан во тимот на Англија U17 кога бил на возраст од 16. Кредит на слика: ТФА

До годината 2017, Кантвел беше двапати прогласен за замена за натпреварите во Норвич, но никогаш не мораше да настапи за сениорскиот тим. Нестрпливиот играч од средниот ред беше на неколку недели од неговата прослава за роденден 20, кога на крајот направи неуспешно деби за првиот тим на Норвич Сити за време на натпреварот во ФА Купот против Челзи на „Стемфорд Бриџ“ во јануари 2018. Потоа беше позајмен во холандскиот второлигашки клуб Фортуна Ситард за остатокот од сезоната.

Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Стани за слава приказна

Тоа беше во второстепениот клуб Фортуна Ситард дека Канвел докажа дека не е грда утка, постигнувајќи двапати и да обезбеди три асистенции во само настапи 10 за да му помогне на клубот да обезбеди промоција на Ередивизие на крајот на кампањата 2017-18.

Тод Кантвел и помогна на Фортуна Ситард да се промовира во Ередивизие. Кредит на слика: Твитер.

Враќајќи се дома во Норвич Сити, Кантел му беше врачен на првиот старт со клубот за време на натпреварот во ЕФЛ Купот против Стивенаж во август 2018. Тој продолжи да настапи со 24 во сите натпреварувања за време на сезоната 2018 / 2-9, бидејќи градот Норвич ја освои титулата шампион во Скај Бет.

Брзо напред до денес, Кантвел се етаблира како сериозен играч од средниот ред во Премиер лигата со најновиот херојски постигнувајќи гол против Челси на 25th на август 2019. Со голот, Кантвел - облечен во дресот на број 14 - стана првиот играч роден во Норфолк кој постигна гол за Премиер лига за Норвич Сити во повеќе од 14 години. Останатото, како што велат, е историја.

Тод Кантвел го постигна својот прв гол во Премиер лигата во август 2019 за време на поразот на Норвич Сити 2-3 од Челзи. Кредит на слика: Пинкјун.
Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Факти за живот на врска

Розите се црвени, темјанушите се сини, Кантвел може да се дружи, но не остава никаква трага од тоа. Така, тој не може да биде категорично обележан сингл, ниту за играчот од средниот ред се знае дека е во брак за време на пишувањето.

И покрај тоа, со сигурност знаеме дека тој е фокусиран на зацврстување на своето место во стартната единаесетта во градот Норвич, особено откако потпиша нов договор со кој можеше да се види дека тој ќе остане во клубот до 2022. Можеби нема да помине многу долго пред Кантвел да се најде девојка или вага и евентуално да има син (а) и ќерка (а) од унијата.

Тод Кантвел е веројатно сингл за време на пишувањето. Кредит на слика: LB и Youtube.
Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Факти за семејниот живот

Семејството е важно за Канвел и сè друго е на второ место за дефанзивецот кој ужива во неверојатен семеен живот. Ви донесуваме факти за членовите на семејството Канвел.

За таткото на Тод Канвел: Таткото на Канвел е идентификуван како Стив Кантвел. Постојано поддржувачкиот татко се погрижи играчот од средниот ред да ги спои фудбалските ангажмани со конвенционално образование на ниво на средно училиште пред да ја преземе академијата во Норвич. Стив е горд на тоа што станал Кантвел и понекогаш го придружува на добротворни настани.

За мајката на Тод Канвел: Иако малку е познато за мајката на Канвел, Таа помогна да се подигне играчот од средниот ред и да присуствува на некои од неговите игри. Нејзината поддршка од мајката кон Канвел се зголемува сè погледано од неговата способност да направи добри упатувања за неа за време на неговите интервјуа. Можеби нема да помине долго пред Кантвел да го постави темпото на целите на мајка и син со тоа што на социјалните мрежи прикажа фотографии од себеси со неа.

Тод Кантвел бил одгледан од родители на поддршка, за кои малку се знае. Кредит на слика: TransferMarket и ClipArtStation.

За браќата и сестрите на Тод Канвел: Кантвел има две препознатливи браќа и сестри, во кои спаѓаат неговиот брат Jordanордан и сестрата Амбер. Како Кантвел, Јордан сака да игра фудбал и се опишува себеси како трет фудбалски талент во семејството. Во меѓувреме, не се знае многу за сестрата на Канвел Амбер за која се верува дека е единствената ќерка на семејството.

За роднините на Тод Канвел: Продолжувајќи се кон поширокото семејство на Канвел, тој има чичко, кој се вика Кевин Овен, од Факкем, додека не се знае многу за неговите тетки, внуки и внуци. Покрај тоа, татковците и бабите и мајките на Канвел се уште не се познати додека братучедите на средниот ред не се идентификувани во значајни настани од неговиот ран живот до денес.

Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Факти за личен живот

Личноста на Канвел има производство на Хороскопски особини кои вклучуваат чувствителност, креативност и интуиција на самото место. Особините се сумирани за да му дадат одлична личност која му се привлекува на пријателите и обожавателите.

Копајќи длабоко во повеќе сложени аспекти на личноста на Канвел, тој тешко открива детали за неговиот личен и приватен живот. Така, не се знае многу за неговите хоби и интереси над гледањето филмови, играње видео игри, патувања и поминување на време со природата.

Патувањето е едно од хобито на Тод Канвел. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Факти за животен стил

Зборувајќи за тоа како Канвел ги прави и троши своите пари, тој гради солидна нето-вредност, од платата што ја добива за играње фудбалски тим во прв ред. Другите состојки што придонесуваат за неговото богатство потекнуваат од зделките за договори и приватните инвестиции.

Како и да е, Канвел живее конзервативен начин на живот, со оглед на тоа што со нетрпение очекува да стане голем успех за годините. Како резултат, можеби ќе потрае некое време пред навивачите да го забележат како вози егзотични автомобили и поседува скапи куќи како играчи на ветерани. Сепак, тој е голем за посета на меѓународните одморалишта за релаксација за време на одморите.

Тод Кантвел (далеку лево) ужива во одморот во скапо одморалиште. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на Тод Канвел Плус Untold Биографија - Неостварени факти

Колку добро сте Тод Кантел над она што е напишано за него во ова био? Ви претставуваме неколку помалку познати или нераскажани факти за играчот од средниот ред.

РЕЛИГИЈА: Кантвел не е голем за религијата бидејќи тешко дава впечаток дека е религиозен за време на интервјуата или церемонијата за време на пишувањето. Сепак, шансите се во прилог на тој да биде христијанин.

ТАТОО: Тој нема уметност на телото за време на пишувањето и може да добие тетоважа со оглед на неговата зголемена моќ за креативни изрази. Дотогаш, Кантвел е само начинот на кој тој беше создаден.

Тод Канвел сè уште нема тетоважи. Кредит на слика: Инстаграм.

ПАШАА И ПОВЕЕ: Играчот од средниот ред потсвесно игра во лигата на фудбалски великани кои не пушат и не пијат за време на пишувањето. Причини за газење на толку здрава патека е да се осигура дека телото останува во совршена форма за да се справи со барањата на фудбалот со врвен лет.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Тод Канвел плус невистинити факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде