Данило да Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ претставува целосна приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат по име "Дан". Нашата приказна за детството Данило да Силва плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговиот карпест изглед на лицето. Сепак, само неколку знаат многу за Био на Данило да Силва, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Данило да Силва детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот

Почнувајќи, неговото полно име е Данило Луис да Силва. Роден е на 15th ден од јули 1991 на неговата мајка, Марија Хозе да Силва и таткото, Хозе Луиз да Силва во Бикас, бразилска општина во државата Минас Жераис.

Семејното потекло на Данило има корен од бразилската црнечка етничка припадност, која има историја на предрасуди и борба за место во јужноамериканското општество. Успешните црни Бразилци, како Данило, кои се истерале, сега се мешаат во мешани бракови, што резултира со мешање на кожата.

Данило пораснал во Бикас, општина со околу 13,000 жители и приближно 3 часови северно од Рио де Жанеиро.

Бикас како што е прикажано подолу е место за атракција за претежно италијански имигранти и неколку националности.

Данило да Силва детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Започнете со кариера

За младиот Данило, неговата потрага да стане фудбалер дојде преку мотивации што ги доби од легендарниот Едсон Арантес направи Нацименти кој е познат како Кожа.

Пораснав во град каде што празнината завршува кога има фудбал на нозе, лесно Данило да го избере фудбалот, наместо да оди на училиште. Идеално, Данило беше стар 13 во тоа време кога сериозно го зеде фудбалот. Неговата страст за фудбалот го виде во 2004 што се запишува во неговиот локален младински тим, Tupynambás, кој му дал на сцената да го покаже својот талент. Додека во клубот, учење на занаети на неговиот удел модел и двократен светски куп победник Кафу чии прикажувања го научија подобро да ја одиграат својата позиција.

По две години прераснување на сите фудбалски редови во Tupynambás, Данило почувствува потреба да игра поконкурентен фудбал. Тој одлучи да се префрли на младинската страна на Америка Минеиро лоцирана во Бело Хоризонте. Данило го видел клубот како отскочна штица што ќе го доведе до успешна младинска кариера.

Данило да Силва детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Стани за слава

Данило на возраст од 18 ја завршил својата младинска кариера и се промовираше во високата страна на Америка Минеиро. Тој се искачи над сите високи фудбалски редови откако постигна важни голови за клубот.
Не беше потребно време пред бразилскиот гигант Сантос да се јави. Метеорен пораст на Данило во Сантос дојде во вистинско време. Дојде во еден момент тој постигна гол што го освои 2011 Копа Либертадорес (Јужна Америка е еквивалентно на Лигата на шампионите - за прв пат по 1963). Подолу е фотографија на младиот супер Данило во неговата слава на Копа Либертадорес.
По победата на Копа Либертадорес заедно Нејмар (на сликата подолу со трофејот), способноста на Данило да се справи со славата станала директно пропорционална со начинот на кој тој се справил со топката.
Ова беше исто така време кога многу европски тимови го забележаа. Како на трансферниот прозорец 2012 јануари, клубовите од Европа почнаа да ги повикуваат неговите услуги. И покрај клаузулата со тешко ослободување 50 милиони € поставени на главата, ФК Порто продолжи да го потпише, плаќајќи ја големата клаузула и надоместокот за потпишување. На овој начин се појавија неговите европски соништа. Остатокот, (во Реал Мадрид и Манчестер Сити) како што велат, сега е историја.

Данило да Силва детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Зад секој голем човек, има голема жена, или така вели поговорката. Зад успешен Данило, некогаш беше гламурозна девојка во лицето на Кларис Продај (на сликата подолу со нејзиниот маж), кој подоцна ја претвори својата сакана сопруга.

Двајцата љубовници одлучија да имаат бебе пред да стапат во брак. Тие го имале нивниот син, Мигел на 9th април, 2015. Подолу е Данило со неговата убава сопруга и новородениот Мигел, славејќи ја својата прва фотографија што доаѓа од неговиот татко.

По 7 години да се биде заедно, Данило и Кларис Продај конечно почувствуваа дека е време да се врзуваат за јазол. Се венчале на 17th ден на јуни 2017 во Бикас, Бразил.

И Данило и Кларис ја сваќале многу рано од датумот што го планирале. Тие првично ја закажаа нивната свадбена церемонија до јуни 30, 2017, но одлучија да се случи на денот 17 во месецот кој беше 13 дена пред датумот на свадбата.

Подолу е нивната свадба слика заедно со нивниот син, Мигел. Како што може да се види подолу, сите членови на семејството, вклучувајќи го и едвај насмеаниот Данило, изгледаат пократки од огромната свадбена торта.

Данило верува дека неговиот син Мигел (на сликата подолу) ќе го води второто фудбалско семејство на семејството Данило Луис да Силва.

Данилова LifeStyle: Без сомнение, тоа е начинот на живот на Данило, кој може да помогне да се изгради подобра комплетна слика за неговата личност. Данило е забележан доста често, уживајќи во доброто време заедно.

Данило да Силва детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Личен живот

Почнувајќи, Данило навивачите го гледаат како некој кој секогаш дава сериозен изглед на теренот, па дури и на фотографии со неговото семејство.

Како резултат на ова, Данило може да се помеша како некој што би можел да има мудрост атрибут. Сепак, дупчење длабоко, ви даваме некои факти за неговата личност.

Што се однесува до неговата сила, Данило се смета како од врсници како некој кој држи цврсто држење за нешто што е релевантно за него. Ова е очигледно во начинот на кој се држи до неговото семејство како што се гледа во животните фотографии на неговиот однос.

Данило е многу фантастичен (надвор и на теренот), лојален (најмногу на неговата сопруга). Што се однесува до она што му се допаѓа, Данило е фан на домашните хобија. Тој сака да се релаксира во близина на вода и да има добар оброк со семејството. Знакот на крстот тетоважа на неговата рака подолу укажува дека тој доаѓа од католичко семејство позадина.

Што се однесува до она што не му се допаѓа, Данило не се чувствува удобно со странци. Тој не му се допаѓа каква било критика на неговите родители и открива премногу личен живот за јавноста. Како во времето на пишувањето, малку е познато за неговиот брат (и), сестра (ите), вујко (и) и тетка (и).

Како во моментот на пишувањето на оваа статија, Данило, кој е богат човек, има проценета нето вредност од над $ 21 милиони. И покрај тоа што Кафу бил негов пример, Данило еднаш го нагласил следново во неговите зборови;

Јас сум мој сопствен човек. Јас нема да се споредувам со некој, бидејќи имам свои атрибути.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Данило да Силва плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде