Storyек Харисон Детска приказна Плус Неоптоварен факт за биографијата

Storyек Харисон Детска приказна Плус Неоптоварен факт за биографијата

Нашата биографија за Jackек Харисон ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, автомобилите, начинот на живот и личниот живот.

Со други зборови, ви претставуваме кратка приказна за животот на ек Харисон од неговите рани денови, до кога тој се прослави. За да го разгорите вашиот апетит, набавете резиме на неговото Био на слики.

За среќа, застрашувачкото штрајкувачко партнерство на Jackек Харисон со Патрик Бамфорд во сезоната 2020/2021 EPL им донесе радост на обожавателите. Сега кој би поверувал дека отказот од академијата „Ман Јунајтед“ може да има такво влијание Марсело БиелсаТимот во Лидс Јунајтед? Кога веќе кажавме многу, да ја раскажеме неговата животна приказна, почнувајќи од неговите рани години.

Приказна за детството на Jackек Харисон:

За Био Стартер, неговиот прекар е 'Голди.Jackек Дејвид Харисон е роден на 20-ти ноември 1996 година од неговиот татко, Johnон Гиблин и мајка му, Деби Харисон, во градот Стоук-на-Трент, централна Англија.

Ти англискиот фудбалер имаш брат и сестра, сепак, тој е познат како единственото дете родено во заедницата меѓу неговите родители. Последователните врски на неговиот татко и мајка ја создадоа помладата сестра на ек, Клаудија Харисон и братчето Купер.

Сведок на Сплитот на неговата мајка и тато:

За жал, Харисон спаѓаше во класата на деца чијашто parentsубов на родителите беше расипана од разводот. Вистината е дека родителите на ек Харисон се разделија во моментот кога тој немаше три години.

Благодарение на неговата храбра и високо расположена мајка, Харисон можеше да порасне како и секое друго редовно дете во неговото соседство. Изненадувачки, Англичанецот разви неразделна приврзаност кон фудбалот уште пред да може да оди. Подолу е атестирање на неговата мајка која ја сумира Биографијата за детството на Jackек Харисон. Според нејзините зборови;

„Тој започна да оди на 9 месеци, а до две години; тој започна да се шета со својата мала топка.

Тогаш тој легнуваше со топка и цело време пешачеше.

Тој е сè уште доста голем месечар. Но, порано го наоѓав како талка, барајќи ја неговата топка во текот на ноќта. штом ќе станеше, тој ќе дриблаше во бањата со топката секогаш под неговите нозе “.

Потекло на семејството Jackек Харисон:

Воспитана од самохрана мајка која работела во адвокатска канцеларија како личен асистент му овозможила на англискиот играч просечен животен стил како дете.

Тогаш, неговото семејство живееше како и секое друго домаќинство од средна класа. Тие беа тип што можат да управуваат со своите мали финансии. Вистината е дека Харисон немаше да посака повеќе од она што му го краси мајка му.

Потекло на семејството Jackек Харисон:

Со неговото ниво на стручност и талент во фудбалот, не може да се негира фактот дека Англија и Америка нема да се идентификуваат со него како своја. Се разбира, Харисон е англиски државјанин по раѓање. Тој доби и зелен картон во САД во 2017 година.

Дали знаете? Place Родното место на Харисон, Стоук-на-Трент е познат по производство на керамика во индустриски размери. Градот е дом на грнчарската индустрија во Англија.

Приказна за кариерата Jackек Харисон:

Исто како во траектите, малата Голди е скромен почеток. Слично на тоа, Jackек ја започна својата фудбалска експедиција во 6, кога тренираше на фудбалската академија во Ливерпул. До неговата 8-та година, младиот Харисон направи скок и се приклучи на Академијата на Манчестер Јунајтед, надевајќи се дека некогаш ќе игра за клубот. Можете ли да го забележите подолу?

Вознемирена од брзото подобрување на нејзиното страдално дете кое седнува во воз за Јунајтед четири пати неделно, мајката на Харисон смислила повеќе ветувачки пат за него.

Прво, Деби Харисон се обиде да го добие најубедливиот начин на комуникација на своите идеи со нејзиниот син. Оттука, таа беше во посета на Академијата Манчестер Јунајтед. Говорејќи за тешкиот разговор, таа еднаш рече;

„Еден ден на тренингот на Јунајтед, го повлеков Харисон на едната страна и ги погледнавме сите фотографии на theидот на младинските тимови низ годините.

Го прашав мојот син, дали препознавате некој од овие играчи? Тој одговори; не Потоа, се обидов да му објаснам дека само затоа што си во Академијата, тоа веројатно нема да ве однесе никаде “.

Jackек Харисон Ран работен век:

Конечно сфати дека ризикува да изгуби сè, младиот Англичанец ги послуша зборовите на неговата мајка. Токму во тој момент, мајката на Харисон добила средства за грантови откако му обезбедила место во училиштето Беркшир во Шефилд, град во Масачусетс, САД.

Interestе ве интересира да знаете дека Семејството на Jackек Харисон навистина одвојувало околу 50,000 XNUMX УСД годишно за да ги финансира трошоците за неговото училиште.

Овој момент се случил кога тој имал 14 години. Тоа беше време Харисон да ги остави сите деца на Академијата да започнат нов пат во Соединетите Држави. Доколку се чувствува непријатно во своето ново училиште, зделката беше да ја извести неговата мајка која не може да си дозволи да патува со него во САД.

Погодете што?… По пристигнувањето во Беркшир (округ во Масачусетс, САД), Харисон nightвонеше на својата мајка првата вечер со изјавите; Мамо, овде го сакам. Вервериците се масивни!. Мешајќи го спортот и образованието, младото момче се истакна во својот нов дом.

Биографија на Jackек Харисон - Приказна за патот до славата:

Според зборовите на плодното крило, преселбата во Беркшир му даде поголема можност да биде креативен со фудбалот. Вистината е, Харисон се соочи со голем притисок за време на неговиот престој во академијата Ман Јунајтед. Тогаш, повеќето деца со солзи завршуваа некои од своите тренинзи.

Тешко дека некој може да го разбере чувството на успех што го почувствува на денот кога ја доби наградата Национален играч на годината Гаторад во 2015 година. Само на 19 години, тој се претстави како извонреден играч. Во исто време, тој се здоби со сертификат за средно училиште што го става во ситуација на победа.

Во САД, тој го продолжи фудбалот на попозитивен начин. За време на сезоната во МЛС 2016 година, среќниот Харисон започна да игра за Newујорк ФК.

Успешна приказна на Jackек Харисон:

Играње под раководство на Виера и заедно со легенди како Андреа Пирло, Давид Вилја и Френк Лампард му даде поголема самодоверба. Можеби неговиот безобразен план со неговата мајка конечно се исплатеше кога го постигна својот прв гол за Newујорк Сити на 2 јуни 2016 година.

Дали знаете?… Харисон дебитираше за тимот на Англија У-21 на 1-ви октомври 2017 година. Враќајќи се во Обединетото Кралство, тој се приклучи на Манчестер Сити пред да замине во Мидлсброу на позајмица.

 

Интересно, неговите моменти со Лидс Јунајтед дадоа поголема сензација кога го освоија Шампионатот во 2019 година и се промовираа во ЕПЛ. Проверете го искрениот момент.

По тренинг под покровителство на Марсело Биелса, Харисон го доживеа 'Не можам да верувам во ова„момент кога го постигна својот прв гол во Премиер лигата на 12-ти септември 2020 година.

Вистината е, неговата цел стана првиот гол на Лидс во ЕПЛ во последните 16 години. Останатото, како што велиме (вклучувајќи го и неговото видео со најважните моменти подолу), сега е историја.
Која е девојката / сопругата на Jackек Харисон?

Навистина, loversубовниците навистина сакаат да создадат посебна врска со една личност што ги прави да се чувствуваат целосни. За Харисон, таа посебна личност отсекогаш била Фиорела Арбенз, модел и 4-та вицешампионка за Мис Азија Пацифик Интернешнл во 2019 година.

Без сомнение, девојката на Харисон (Фиорела) сигурно ќе го поддржи од страничната линија секој пат кога ќе се натпреварува за да го исполни повикот на судбина на теренот. Можеби никогаш не сте знаеле, Фиорела е околу три години постара од Харисон и може да заврши како негова идна сопруга.

Личен живот на Jackек Харисон:

Се разбира, оние што поминале повеќе време со него, ги отпеале пофалбите за неговиот високо расположен темперамент. За да се расветли повеќе личноста на Харисон, тој е весел, страстен и снаодлив. Навистина, тој ги наследи обележјата на Хороскопскиот знак Шкорпија.

Дали знаете?… …Ек Харисон има нешто или две со вода. Сурфајќи преку неговиот пост на Инстаграм, откривме дека тој носи задоволство од посета на плажи и речни предели. Понекогаш, тој дури жонглира со фудбал околу тие места.

Дополнително, Харисон досега прикажуваше повеќе повеќестрани карактеристики. Еднаш, тој игра тенис или голф, следниот пат, тој веројатно може да полета за да лови риби или да ги гледа НБА-натпреварите. За плодниот играч, животот може да биде прилично забавен бидејќи истражува во многу активности.

Lек Харисон Начин на живот:

Да, играњето професионален фудбал значи дека младото момче заработува огромна сума пари. Платниот список на Лидс Јунајтед во 2020 година покажува дека Jackек Харисон заработува малку пониско од Калвин Филипс.

Со неделна плата од 45,000 2.1 фунти, Англичанецот е во состојба да води луксузен начин на живот. Интересно, неговиот стрес да се качи на воз за Академијата уште во старите добри времиња се исплатеше бидејќи набавуваше неколку скапи автомобили и куќа. На крај, тој има проценета нето вредност од XNUMX милиони фунти за време на пишувањето на неговото био.

Семеен живот на Jackек Харисон:

Очигледно, разводот на неговиот родител можеби го расипал неговиот прв дом; сепак, Англичанецот не ја прекина врската со татко му и мајката. Можеби неволјите на неговото семејство можеби го отежнале да стане независен.

Во овој дел, ви претставуваме поубави факти за семејството Jackек Харисон, почнувајќи од неговата мајка.

За мајката Jackек Харисон:

Прво и најважно, неговата мајка отсекогаш била заслужна за мозокот што стои зад главниот план што го обликувал. Неуморно работејќи да го воспитаме Jackек како самохрана мајка in влева на Деби Харисон, неверојатна предвидливост што можеме да ја видиме денес. Дали знаете?… Талентираниот крилен напаѓач е толку приврзан за својата мајка што ја нарекол 'Мумси".

Навистина, мајката на Харисон не ја предизвика судбината ограничувајќи го нејзиниот син да се приклучи на фудбалска академија. Наместо тоа, таа тивко се обрати до својот компјутер за да истражува други алтернативи што ќе му помогнат на младиот играч да успее во фудбалот. Не е ни чудо што Jackек често ја заслужува својата мајка (Деби Харисон) за достигнувањата во кариерата. Според неговите зборови;

„Многу сум благодарен што сум на оваа позиција, и без мајка ми, не би бил тука.

Нема шанси да размислувам да тргнам по тој пат како мало момче. Но, мајка ми направи толку многу и јас сум исклучително благодарна за нејзината поддршка “.

За таткото на Jackек Харисон:

Лизгањето низ песоците на времето за да ги искористи своите вродени потенцијали е тешко без неговиот татко. Како што би имала судбината, Харисон можеби го наследил фудбалскиот талент на неговиот татко Johnон Гиблин.

Накратко, таткото на Jackек Харисон еднаш играше фудбал во локалната Лига на Стафордшир. Можете да претпоставите дека Харисон понекогаш му плаќа на својот татко во посета.

За браќата и сестрите Jackек Харисон:

Очигледно, разводот на неговите родители го запечати фактот дека тој е единственото дете родено од нивниот сојуз. Меѓутоа, откако неговиот татко и мама тргнаа на одделен пат, се чинеше дека се преселија со обврски во други односи. Оттука, мајката на Харисон се омажи за Дејвид Харисон и ја роди неговата сестра Клаудија Харисон.

Од друга страна, последователниот брак на неговиот татко предизвика раѓање на неговите двајца браќа. Па, плодното крило само ги просветли обожавателите за името на еден од неговите браќа и сестри - Купер.

За роднините на Jackек Харисон:

Со сето искушение на разводот што го смета за светло на радост во неговото семејство, бабите и дедовците на Jackек можеа уште еднаш да ја разгорат искрата на среќата. Вистината е дека нивното присуство ја утеши Деби, која сфаќа дека не стоела сама во толку тежок момент. Не е ни чудо што Харисон има задоволство да ги посетува својот дедо и баба секогаш кога ќе добие шанса.

Jackек Харисон нераскажани факти:

Пред да ја заклучите животната приказна на Англичанецот, еве неколку вистини што ќе ви помогнат да ја разберете биографијата на ек Харисон.

Факт # 1: Детска шега на Вејн Руни:

За време на неговиот престој во Манчестер Јунајтед, Харисон и другите деца ги пишуваа своите имиња на замрзнатите автомобили на првотимците. Повеќето пати, Вејн Руни секогаш паѓа на погрешен крај од пиштолот.

Факт # 2: Распаѓање на платата и заработка во секунда:

Да се ​​каже вистината, наоѓајќи место во Марсело БиелсаТимот го засили неговото фудбалско портфолио. Финансиски мудар, Jackек Харисон е меѓу Топ десет најплатени играчи во Лидс Јунајтед. Еве, неговиот распад на платата во времето на пишувањето на оваа животна приказна.

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во фунти (£)
Годишно£ 2,343,600
Месечно£ 195,300
Неделно£ 45,000
Дневно£ 6,429
На час£ 268
На минута£ 4.5
Во секунда£ 0.07

Стратешки поставивме анализа за заработката на Jackек Харисон како што чука часовникот. Дознајте сами колку заработил откако дојдовте овде.

Од кога почнавте да гледате Био на Jackек Харисон, ова е она што го заработи.

£ 0

Факт # 3: Миленичиња:

Најлесен начин да го обновите расположението е да одвоите време секој ден да се фокусирате на едноставните работи што ви носат радост. Придржувајќи се кон овој принцип, Харисон разви голема приврзаност кон своето куче. Допаѓа Оли Воткинс, тој обично прави многу слики со своето милениче и ги споделува на Инстаграм.

Факт # 4: Статистики на ФИФА:

Споредувајќи ги неговите вкупни рејтинзи со неговите потенцијали, ќе дознаете дека Англичанецот има уште повеќе трикови на ракавите. Допаѓа Куртис onesонс, тој добро котира за дриблинг. Jackек ужива исто слично забрзување со поранешната starвезда на академијата Челзи, Тарик Лампеј.

Заклучок:

Заминување од Ман Јунајтед за пласман во Премиер лигата засекогаш би останал најголемиот дел од неговото Био. Да останеше Jackек Харисон во Јунајтед, дали ќе успееше да влезе во составот на клубот како Маркус Рашфорд, кој беше една година под него назад во Академијата? Никогаш не можеме да го знаеме одговорот на ова прашање.

Сепак, Харисон Storyивотна приказна секогаш би го одразувал легендарниот ризик преземен од еден од неговите родители за да се осигура дека тој успева во фудбалот. Сигурно, неговото семејство го слави неговиот триумф. Исто така, неговите татко и мајка, иако разделени, секогаш ќе го поддржуваа на нивните мали начини.

Ви благодариме што ја прочитавте нашата Биографија за Jackек Харисон. Имајте на ум дека во Lifebogger, ние се стремиме кон задоволување на вашата curубопитност со легитимни приказни за фудбалери. Кои се вашите размислувања за приказната за кариерата на Харисон?

Вики:

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Jackек Дејвид Харисон
Име на прекар:Goldie
Датум на раѓање:20 Ноември 1996
Место на раѓање:Стоук-на-Трент, Англија
Таткото:Johnон Гиблин
Мајка:Деби Харисон
Браќа:Клаудија Харисон (сестра)
Купер (брат)
Девојка / сопруга:Фиорела Арбенз
Годишна плата:£ 2,343,600
Нето вредност:2.1 милиони фунти
Хороскопски:Шкорпија
Хоби:Риболов, играње тенис, голф и патување
Професија:Фудбалер
Висина:1.75 метри (5 стапки 9 инк)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари