Фоларин Балогун Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Фоларин Балогун Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Фоларин Балогун ги прикажува фактите за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот и личниот живот.

Тоа е кратка презентација на животното патување на Фудбалерите, од неговите рани денови, до кога се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, проверете ја неговата детска возраст до галерија за возрасни - совршено резиме на биографијата на Фоларин Балогун.

Подемот на Фоларин Балогун.
Подемот на Фоларин Балогун.

Да, секој знае дека тој е една од возбудливите изгледи во Северен Лондон. Сепак, само неколку лица ја знаат животната приказна за Млад пиштол: Фоларин Балогун. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Фоларин Балогун Детска приказна:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Балогунер“. Фоларин Jerери Балогун е родена на 3-ти ден во јули 2001 година во градот Newујорк во САД. Роден е од родители кои не се американци.

Потекло на семејството Фоларин Балогун:

Родителите на напаѓачот се родени во Нигерија. Исто така, спроведено истражување за утврдување на потеклото на неговото семејство открива дека неговиот татко и мама потекнуваат од западна Нигерија. Интересно е што тие се од племе што зборуваат јоруба, кое е една од трите главни етнички групи во западноафриканската земја.

Години на растење:

Иако Фоларин е роден во град кој никогаш не спие, поголемиот дел од своето детство го поминал растејќи во Англија. Неговите родители ги напуштија државите кога тој беше само двајца и го направија својот нов дом во Лондон каде што Фоларин порасна со lovingубов кон фудбалот.

Нашето момче беше воспитано во Лондон.
Нашето момче беше воспитано во Лондон.

Потекло на семејството Фоларин Балогун:

Балогунер имал мазен плови низ неговите формативни години, благодарение на тоа што имал родители кои го сакале најдоброто за него. Нивните претпочитања да останат во поцивилизирана прва светска нација како Англија сведочат за нивната финансиска пловидба и плановите за иднината на нивниот син.

Фоларин Балогун Фудбалска приказна:

Еден од плановите што го имаа родителите на напаѓачот беше да го запишат во фудбалска академија. Откако го забележаа неговиот интерес и изгледи, сфатија дека ќе помине добро како спортист.
Затоа, му беше дозволено да игра за екипата на Алдерсбрук од неделната лига. Така започнаа неговите први чекори во натпреварувачкиот фудбал.

Рани години во фудбалски кариери:

Додека момчето имаше 10 години, Арсенал го забележа додека играше за Алдерсбрук. Клубот од северен Лондон брзо се пресели да го потпише пред ривалите Тотенхем да го добие.

„Додека го пробав Арсенал, одржував контакт со Тотенхем во случај работите да одат на југ. За среќа, Топџиите ме потпишаа со МЕ. Бев среќен и тоа беше еден од посебните моменти на мојот живот “.

Фотографија на напаѓачот 6 години откако се приклучи на Арсенал.
Фотографија на напаѓачот 6 години откако се приклучи на Арсенал.

Биографија на Фоларин Балогун - Приказна за патот до славата:

Да се ​​биде ловец беше детски сон на детството. Затоа, тој даде се од себе да се осигура дека ќе го живее секој аспект од сонот што вклучува прогресивен подем низ редовите на клубот.

На врвот на неговиот подем, Балогун стана популарен како машина за постигнување гол. Тој започна да прави споредби со суперarвездата на првиот тим Пјер-Емерик Аубамејанг и го доби својот прв професионален договор во февруари 2019 година.

Погледнете кој го доби неговиот професионален договор во 2019 година.
Погледнете кој го доби неговиот професионален договор во 2019 година.

Биографија на Фоларин Балогун - Подемот:

Кога дебитираше во победата на Арсенал со 3: 0 над Европа над Дандалк во октомври, Балогун беше многу среќен што го оствари сонот од детството. Иако не постигна гол, тој забележа дека дебито беше „момент што го чекав“ Патувањето на младичот во врвниот фудбал само што започна.

Беше расположен пред и по неговото деби.
Беше расположен пред и по неговото деби.

Со Аубамејанг, Lacazette, и Нкетијах Управувајќи се со нивната трговија во лондонскиот клуб Северна Америка, Балогун ќе мора да мора да го заслужи своето место во напаѓачкиот тим на тимот. Се надеваме дека тој има цврст менталитет и ќе постигне успех порано со топџиите или која било друга екипа. Останатото како што велат е историја.

Која е девојката и сопругата на Фоларин Балогун?

Нашето момче е многу сингл во времето на поставување на овој напис за неговата детска приказна и биографија. Затоа, веројатно ќе потрае некое време пред да го видиме како се дружи со која било убавина што можеме да ја наречеме своја. За пофалба, тој се фокусира на обидот да подобри и развие различни начини на завршна обработка. Тоа е многу мудра одлука ако не прашате нас.

Која е девојка на Фоларин Балогун?
Која е девојка на Фоларин Балогун?

Фоларин Балогун Семеен живот:

При постигнување на гол неговиот прв гол во Арсенал против Молде во ноември, имаше сет на луѓе кои беа повеќе од среќни за напаѓачот. Тие се неговото семејство. Ви донесуваме факти за родителите на Фоларин Балогун. Исто така, тука ќе ги направиме достапни фактите за неговите браќа и сестри и роднини.

За родителите Фоларин Балогун:

Тато и мама на Балогунерс се составен дел од неговиот живот и подемот. Тие упорно работат зад сцената за да обезбедат тој да остане фокусиран и да се етаблира во Премиер лигата. Со оглед на брзината што ја подобрува Балогун, не би требало многу пред неговите родители да започнат да даваат интервјуа за тоа како тие го одгледале за неверојатен талент.

За браќата и сестри Фоларин Балогун:

Балогунер најверојатно може да биде единственото дете родено од неговите родители. Тој не спомна брат. Ниту една девојка / дама не се претставила како своја сестра. Дали сте ги виделе неговите браќа и сестри? Добро, кажете ни во полето за коментари.

За роднините на Фоларин Балогун:

Исто како и потесното семејство на играчот, нема записи за бабите и дедовците на напаѓачот. Слично на тоа, ниту неговите чичковци, тетки, братучеди, внуци и внуки се познати како месец декември 2020 година.

Фоларин Балогун личен живот:

Кое е нашето момче освен да биде генијалец што игра на рамото на последниот дефанзивец? Седнете додека ви донесеме факти за неговата личност за да ви помогнеме да добиете целосна слика за него. Тој е среќен среќа, кој знае како да ја балансира амбицијата со правилниот став.

Иако не е голем во насмевката, Балогун е некој со кого би сакале да имате интересен разговор. Покрај тоа, неговата смисла за хумор му претходи, па и неговата вештина. Тој обожава да вежба и милува да прави долги слободни прошетки. Исто така, патувањето и поминувањето добро време со семејството и пријателите се на списокот на неговиот интерес и хоби.

Зарем тој не е сè што сакате во напаѓачот?
Зарем тој не е сè што сакате во напаѓачот?

Фоларин Балогун Начин на живот:

Колку вреди нашето момче во 2020 година? Неговата нето вредност е во фаза на ревизија. Сепак, јавна тајна е дека тој заработува околу 4,532.72 фунти неделно. 19-годишното момче мора да има стекнато возачка дозвола за да се вози на тренинг во фенси автомобил.

Покрај тоа, тој може да си дозволи фенси куќа или стан за себе со таква неделна исплата. Сумирајќи, ништо не го спречува Балогунер да живее луксузен животен стил, очекувајќи дека тој не го направи тоа.

Факти за Фоларин Балогун:

Честитки, успеавте до сега. За да ја завршите оваа привлечна статија, еве неколку факти што треба да ги знаете за момчето.

Факт #1 - Плата и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во фунти (£)
Годишно:£ 235,664.
Месечно:£ 19,638.
Неделно:£ 4,532.
Дневно:£ 647.
На час:£ 22.
На минута:£ 0.37
Во секунда: £ 0.007

Бидејќи започнавте да го гледате оној на Фоларин Балогун Био, ова е она што го заработи.

£ 0

Факт #2 - Религија:

Фоларин Џери Балогун може да биде голем во однос на религијата или не. Всушност, тој ги чува своите верувања за себе и не дава навестување дали е христијанин или не. Сепак, времето ќе открие за што се залага тој во прашањата на верата.

Факт #3 - Рангирање на ФИФА 2020:

Никогаш неправдата не била толку еклатантна како што е во рејтингот на Балогун. Можете ли да замислите дека тој има вкупен рејтинг од 60 поени со потенцијал 80?

Очигледно не е одраз на неговите можности.
Очигледно не е одраз на неговите можности.

Тоа сигурно не ја одразува способноста на реалниот живот на одличен финишер кој се споредува со слични на Јусуфа Мукоко. За среќа, тој е подготвен за надградба со оглед на неговите неодамнешни настапи.

Факт #4 - меѓународна должност:

Дали знаевте дека Балогун има право да претставува три земји? Тие се САД и Англија. Исто така, тој може да ја претставува Нигерија. Сепак, големи се шансите тој да ја претставува Англија поради подобри можности и стимулации.

Во заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте ова информативно дело за приказната и биографијата за детството на Фоларин Балогун. Се надеваме дека ве инспирирало да го правите и да се залагате за она што го сакате. Исто како што Балогун се трудеше да се приклучи на Арсенал, клуб што тој многу го сакаше.

Досега Балогун продолжува да игра за „топџиите“, тој без напор би го задржал воз возбуда со полна пареа напред. Тој е таму каде што сака и го сакаат. Нам ни останува сега да ги пофалиме родителите на напаѓачот за поддршката на неговата кариера со зборови и дела.

На спасувачот, ние се гордееме што доставуваме детски приказни и факти за биографијата на Фудбалери од нигериско потекло. Ако видите нешто што не изгледа како што треба, добро е да оставите коментар или да не контактирате.

Вики на Фоларин Балогун:

За да добиете краток преглед на биографијата на фудбалерите, користете ја нашата Вики табела.

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Комплетни имиња:Фоларин Jerери Балогун.
прекар:Балогунер.
Години:Стари 19 години и 8 месеци.
Датум на раѓање:3-ти ден од јули 2001 година.
Место на раѓање:Градот Newујорк во САД.
Висина во нозете:5 нозе, 8 инчи.
Висина во Cm:178.
Позиција за играње:Напред.
Родители:N / A
Браќа:НА
Девојка:N / A
Хороскопски:Рак.
Хоби:Патување, пешачење, поминување добро време со семејството и пријателите.
Нето вредност:Под преглед.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари