Че Адамс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Че Адамс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Че Адамс ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, децата, нето-вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Тоа е резиме на презентација на комплетната животна приказна на Че Адамс, почнувајќи од неговите рани денови до кога се прослави. Еве сликарско резиме на неговиот живот - кул резиме на неговото Био.

Adивотна приказна на Че Адамс
Adивотна приказна на Че Адамс.

Да, секој знае дека тој е брз и силен напаѓач со одлична техничка способност. Сепак, само малкумина ја прочитаа интересната животна приказна на Че Адамс. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Че Адамс: 

За био почетниците, неговиот прекар е Чеки. Че Зак Евертон Фред Адамс е роден на 13-ти ден јули 1996 година од неговата мајка, Франсис и татко од Карибите, во Ложата Турнби, Лестер, Англија.

Че Адамс расте со години:

Дали знаевте дека Јанг Чеки израснал во родното место во Лестер Сити како обожавател на Лисиците? Бидејќи бил четврти роден со три постари браќа и сестри, не се грижел многу освен што сакал фудбал и да посетува училиште.

Семејно потекло на Че Адамс:

Истрчавме проверка на Ложата Турнби каде што е роден и израснат напаѓачот. Интересно, тоа е недвижен имот во источен Лестер населен со граѓани од средна класа. Ова дополнително дава доверба на фактот дека Адамс имал пријатно детство, благодарение на неговите добростоечки родители.

Потекло на семејството Че Адамс:

Погледнете го англискиот државјанин. Дали гледате дворасница напишана над него? Се обложуваме дека сте го сториле тоа. Че Адамс има корени од шкотско семејство преку баба и дедо. Покрај тоа, тој може да покрене побарувања за државјанство на карипска земја - Антигва и Барбуда. Ова е родното место на еден од родителите на Че Адамс - неговиот татко.

Како започна кариерата во фудбалот за Че Адамс:

Interestе ве интересира да забележите дека нашето момче имаше многу обиди со Лестер Сити, но не ги нападна управата на клубот како перспектива. Навистина ви велиме, кралот никогаш не е добредојден дома.

Продолжувајќи, тој имаше значајни ангажмани во натпреварувачки фудбал со Хајфилд Ренџерс. Не помина долго и тој се приклучи на Ковентри Сити, каде што започна неговото патување во кариерата.

Че Адамс рани години во фудбалски кариери:

Младиот Чеки помина 7 години во Ковентри Сити учејќи ги јажињата и врзувајќи ја врвката за врвки за светла кариера што претстои. За жал, Ковентри го ослободи кога имаше само 14 години. По неговото неочекувано ослободување, Адамс мораше да избере дали да го следи своето образование или да работи напорно на фудбал.

За среќа, родителите на Че Адамс го мотивираа да не губи надеж. Младиот собра сили и со тоа го започна својот кам-бек преку невообичаената рута на фудбал од нелигашите.

Биографија на Че Адамс - Приказна за патот до славата:

Тогашниот тинејџер се бореше против мажите во грубиот и незгоден натпревар од нелигашите, играјќи за облеката Одиби Таун со седиште во Лестершир пред да има краток удар во Илкестон.

Интересно, токму во Илкестон Адамс се етаблираше како најбаран играч во фудбал од нелигашите.

Погледнете кој се етаблираше во Илкестон
Погледнете кој се етаблираше во Илкестон.

Неговите импресивни статистики од 11 гола и 9 асистенции на 16 настапи беа премногу добри за да ги игнорираат над 40 клубови кои испратија скаути да го гледаат како игра во една прилика. Шефилд Јунајтед не загуби време да ги осигура своите услуги за трансфер од 135,000 фунти. Адамс подоцна ќе им кажеше на новинарите дека:

„Tе газев по друг трговски пат ако Шефилд не ме потпишеше.”

Биографија на Че Адамс - Стани за слава приказна:

По неговите обиди во првата лига со Шефилд Јунајтед, немаше крај на повидок за тоа што напаѓачот може да постигне во фудбалот. Неговиот потег во шампионскиот клуб Бирмингем Сити беше мазен, додека неговиот трансфер во премиерлигашот Саутемптон беше триумфален. Еве видео што прикажува Внатрешно верување на Че Адамс и објаснува зошто Светите го потпишале.
Брзо напред до времето на пишување на овој напис за приказната и биографијата за детството на Че Адамс, напаѓачот е 4-ти по форма во играч на Саут Парк (WhoScored статистики) Тој гледа да ги пресели „Светците“ во поголема висина како неговите соиграчи Дани Ингс, Jamesејмс Вард Проус Кајл Вокер-Питерс веќе се направени.

Од која страна и да излезат работите на стадионот Сент Мери, остатокот, како што велат, ќе биде историја.

Која е девојка на Че Адамс?

Годината е 2020 година, Чеки има 24 години и имаме доказ дека не е сам. Девојката на Че Адамс е идентификувана како Амелија Кејт. Таа е бринета која напред ја смета за своја втора половина.

Еве Че Адамс со својата втора половина Амелија Кејт
Еве Че Адамс со неговата втора половина Амелија Кејт.

Тие прават сè заедно, вклучувајќи одмор и некогаш беа забележани како се забавуваат со слонови во Светилиштето во џунгла на слонови во Пукет. Не треба бајач да ни каже дека bубовните птици имаат кул планови за во иднина и дека легално ќе станат двојки.

Враќање назад кога Че Адамс и неговата девојка го посетија светилиштето во џунгла на слонови во Пукет
Враќање назад кога Че Адамс и неговата девојка го посетија светилиштето во џунгла на слонови во Пукет.

Семеен живот на Че Адамс:

Староседелецот од Лестер не може да раскажува приказни за неговото патување од фудбалскиот седмолигаш во прволигашката лига без да заслужи некои лица. Тие се неговото семејство. Ви донесуваме факти за семејството на Че Адамс. Исто така, тука ќе ги претставиме фактите за неговите браќа и сестри и роднини.

За таткото на Че Адамс:

Таткото на фудбалскиот генијалец доцни. Тој споделуваше блиски врски со Че, така што неговата смрт го остави напаѓачот скршен и не може да се фокусира на неговата игра во Бингам. Како што претходно споменавме, таткото на Адамс е граѓанин на Антигва и Барбуда. Можеби не го познаваме со неговото име, но неговото наследство живее засекогаш во срцето на напаѓачот.

За мајката на Че Адамс:

Франсис е мајка на напаѓачот и впечатлива во тоа. Адамс и заслужува што му помогна да ја гради својата фудбалска кариера на пожртвуван начин. Според него:

„Мајка ми често ме носеше низ целата земја за да играм фудбал цело време. Таа ме направи личноста што сум денес “.

За браќата и браќата на Че Адамс:

Напаѓачот има три постари браќа и сестри кои допрва ќе ги открива. Ниту има дадено записи за неговото потекло, особено за неговите баби и дедовци од мајка и татко. Слично на тоа, тетките, чичковците и братучедот, внуците и внуките на Че Адамс сè уште не се познати.

Личен живот на Че Адамс:

Кој е напред што ги тера опозициските бранители да ласкаат кога се обидува да остане во чекор со неговото неверојатно темпо? За почетници, Че Адамс ги отелотворува карактерните црти на личностите, чиј знак на раѓање е рак.

Пријателите и соиграчите можат да го потврдат неговото грижливо, амбициозно, еластично и емоционално интелигентно однесување. Тој е забавен да биде со него и ја знае вистинската работа да каже во секоја пригода. Адамс обожава пливање и одмор. Играњето видео игри е исто така на врвот на списокот со неговиот интерес и хоби.

Кога не плива, тој лебди, како и да е, тој го сака тоа во вода
Кога не плива, тој лебди, како и да е, тој го сака тоа во вода.

Начин на живот на Че Адамс:

Ајде да разговараме како Форвардот ги прави и троши своите пари. Да започнеме со тоа, проценката на неговата нето вредност во 2020 година на 5 милиони евра. Адамс би можел да собере такво богатство од неговата скоро децениска кариера во лигата еден, шампионатот и Премиер лигата.

Всушност, тој потпиша договор со светците во 2019 година, според кој ќе заработи 1,560,000 фунти годишно. Адамс можеби не беше меѓу најголемите заработувачи на Саутемптон, но неговата неделна плата од 30,000 XNUMX фунти може да му дозволи егзотичен автомобил и скапа куќа што му се допаѓа.

Факти за Че Адамс:

За да го заокружиме ова проникливо пишување на приказната и биографијата за детството на Чеки, еве малку познати или нераскажани факти за него.

Факт #1 - Плата и заработка во секунди:

Мандат / заработкаЗаработки во фунти (£)
Годишно£ 1,560,000
Месечно£ 130,000
Неделно£ 29,954
Дневно£ 4,279
На час£ 178
На минута£ 3
Во секунда£ 0.05

Во Велика Британија, просечен човек кој заработува 36,611 фунти годишно ќе треба да работи околу 42 години и 6 месеци за да ја направи годишната плата на Че со Саутемптон. Еве што заработува секоја секунда во овој момент кога го пишува своето Био.

Еве што заработи Че Адамс оттогаш започна да ја читаш неговата животна приказна.

£ 0

Факт #2 - Религија:

Напаѓачот допрва треба да ја открие својата позиција во врска со прашањата на верата. Сепак, шансите се во прилог родителите на Че Адамс да го воспитуваат да биде верник. Особено оној што практикува христијанство. Сепак, добредојдени сте да ги споделите вашите размислувања за него во полето за коментари подолу.

Факт #3 - Рејтинг на ФИФА 2020:

Че Адамс има непривлечен рејтинг од 74 поени. Покрај тоа, тој има слаб потенцијал од 79. Ние разбираме дека напаѓачот е релативно нов во врвниот фудбал и не треба да има големи очекувања за бројки што ќе бидат изнесени за него. Барем сè уште не.

Сосема непривлечен, но фер за почеток
Сосема непривлечен, но фер за почеток.

Забелешка

Ви благодариме што го прочитавте ова привлечно пишување на биографијата на Че Адамс. Се надеваме дека ве инспирирало дека патот до успехот може да биде далеку од конвенционалниот. Земете пример од Адамс, кој откако беше бутиран од академскиот систем, се изгради во клубови од нелигашите и се снајде нагоре.

Сега мора да ги пофалиме родителите на Че Адамс за довербата во процесот на неговиот неконвенционален пат во кариерата. На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме приказни за детството и факти за биографијата со точност и правичност. Дали сте виделе нешто што не изгледа како што треба во ова био? добро е да не контактирате. Инаку, оставете коментар подолу за вашите размислувања за Адамс.

Вики:

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Целосно имеЧе Зак Евертон Фред Адамс
прекарЧеки
Дата на раѓање13-ми јули 1996 година
Место на раѓањеЛожа Турнби во градот Лестер. Англија.
Играње позицијаНапред
РодителитеN / A
СестриN / A
девојка Амелија Кејт
ХороскопскиРак
хобијаПливање, одмор и играње видео игри
Нето вредност5 милиони евра
Плата£ 1,560,000 годишно
Висина5 стапала, 9 инчи

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари