Леон Бејли Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Леон Бејли Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Леон Бејли ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, детето, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ова е Storyивотна приказна на фудбалерот од Јамајка. Спасувачот започнува од детските денови до кога се прослави. За да ви го разгориме апетитот за автобиографија, го подготвивме неговиот најран момент до зрелоста - совршено резиме на Био на Леон Бејли.

Допаѓа Раим Стерлинг - назад во деновите - тој е еден од најозборуваните млади фудбалери во Европа. Сепак, само неколкумина се свесни за оној на Леон Бејли хаотичен пораст од Кингстон до Леверкузен. Ја фативме неговата Storyивотна приказна и без понатамошно разочарување, да почнеме.

Леон Бејли Приказна за детството:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Чипи“. Леон Патрик Бејли Батлер е роден на 9-ти ден во август 1997 година во Кингстон Сити во Јамајка. Јамајканецот е роден од малку познат тато, мајка која личи на изглед и има татко посвоител - Крег Батлер.

Запознајте го таткото посвоител на Леон Бејли, Крег Батлер и неговата мајка.
Запознајте го таткото посвоител на Леон Бејли, Крег Батлер и неговата мајка.

Растење:

Леон Бејли ги поминал детските години во Касава Пице, област која се смета за една од најнасилните населби во Кингстон, Јамајка. Назад во деновите, сиромаштијата владееше врховна и за децата како Бејли беше лесно да станат продавач на дрога.

За среќа, фудбалот му понуди бегство од раширеното разврат. Леон Бејли толку многу го сакаше спортот и никогаш не се грижеше за ништо, вклучително и за гладот. Тој никогаш не ја сакал храната на неговата мајка, сè додека има топче во неговите нозе. Според него:

„Фудбалот ме избра мене. Уште од моето раѓање, сè што сакав да направам е да шутнам сè - сè што ќе ми ставиш пред мене.

Јас секогаш им велам на луѓето дека започнав во стомакот на мојата мајка затоа што откако излегов, шутирав сè “.

Потекло на семејството Леон Бејли:

Lifeивотната приказна на фудбалерот е еден од многуте примери на приказна за партал до богатство. Бидејќи неговите родители биле сиромашни, Леон претрпел недостаток во голем дел од детството и младоста. Вистината е, тоа беше чиста волја и никогаш не се откажуваше од менталитетот што го одржуваше. Тој еднаш потсети дека:

„Кога ќе погледнам назад на мојот живот во Касава Парче, не беше лесно, но исто така не беше лошо. Тоа е област која е сиромашна, но ме претвори во некој за кого никогаш не помислував дека ќе станам.

Јас сум многу уличен паметен. Можам да го разберам животот во различни аспекти и многу сум благодарен што поминав низ такво опкружување “.

Потекло на семејството Леон Бејли:

Свесни сме дека тој е државјанин на Јамајка. Сепак, неговите корени се протегаат далеку подалеку од Карибите. Интересно е што нашето истражување покажува дека тој има англиско потекло од семејството, развој што сугерира дека тој може да биде двороден.

Младиот Леон Бејли е израснат во населбата Кингстон на Јамајка.
Младиот Леон Бејли е израснат во населбата Кингстон на Јамајка.

Како започна кариерата во фудбалот за Леон Бејли:

Додека Бејли имал шест години, тој се приклучил на Ол-стар академијата Феникс во Кингстон. Академијата беше во сопственост и раководена од Крег Батлер, човек кој подоцна ќе стане татко на посвојување на Бејли.

Иако беше млад, Бејли беше сериозен во врска со фудбалот и знаеше само што сака. Оние што го познаваа - длабоко во неговите родители - ќе сведочат за два факти. Прво, неговиот погон беше втор за никого и второ, неговата визија беше кристално чиста.

Детска фотографија од неверојатниот фудбалски талент за време на неговите денови во академијата Феникс.
Детска фотографија од неверојатниот фудбалски талент за време на неговите денови во академијата Феникс.

Фудбал во рана кариера:

Благодарение на возењето на момчето, неговиот посвоител Крег се охрабри да го однесе на испитувања во Европа. Бејли не беше сам на патувањето. Тој отиде со уште двајца браќа, меѓу кои се и Кајл Батлер (биолошки син на Крег) и Кевон Аткинсон (уште едно дете што го донесе).

Кога пристигнаа во Европа, беше зима, временска состојба која беше туѓа за него и за неговите браќа. Како и да е, Кевон, Кајл и Бејли се прилагодија. Додека тие го запишаа младиот во австриски клуб Лиферинг, Кевогн Аткинсон се регистрираше на УСК Аниф. Кајл Батлер исто така се реши со австриска страна.

Запознајте го Леон и со неговите браќа во Европа.
Запознајте го Леон и со неговите браќа во Европа.

Биографија на Леон Бејли - Приказна за патот до славата:

Брзиот играч не забележа прогресивни придобивки во Лиферинг затоа што правилата на ФИФА забрануваат потпишување на играчи кои не се членки на ЕУ под 18 години. Така, тој се пресели во словачката страна АС Тренчин, каде што ги одржуваше своите фудбалски аспирации живи додека не наполни 18 години во 2015 година.

Дали сте ја виделе оваа фотографија од јонгстерот за време на неговиот престој во АС Тренчин.
Дали сте ја виделе оваа фотографија на младичот за време на неговиот престој во АС Тренчин?

Истата година потпиша за белгискиот клуб Генк и го направи своето деби во највисоката позиција. До крајот на неговата прва кампања во 2015/16 година, тој веќе беше нешто како култен херој откако постигна еден од најважните голови на Генк во нивната календарска година.

Биографија на Леон Бејли - Приказна за славата:

Вооружен со одлично досие и млада возраст, Бејли беше на радарот на многу големи клубови. Сепак, тој се приклучи на Баер Леверкузен затоа што имаше меко место за вешти млади напаѓачи како Каи Хаверц.

Во времето на приклучувањето кон Баер Леверкузен во 2017 година.
Во времето на приклучувањето кон Баер Леверкузен во 2017 година.

Откако се смести во својата нова околина, 'Чипи' постепено ги најде нозете во БајаАрената. Неговиот продор се случи во текот на фудбалската 2017/18 година кога тој забележа шест асистенции и девет погодоци за да му помогне на Дие Веркселф да заврши на петтото место и да се пласира во Лигата на Европа.

Сè додека Леон останува активен дел од тимот, ги има без ограничувања за Баер Леверкузен. Сето тоа благодарение на брзата креативност што тој ја инјектира, а остатокот ние го кажуваме е историја.

Кој е Леон Бејли Запознавање?

Чипи е за inубен. Не само со играта, туку и со неговата девојка и сопруга. Нејзиното име е Стефани Хоуп. Не би било тешко да се забележи неговата девојка бидејќи Бејли често ја носи со себе за да доделува ноќи и одмори. Со вакви излегувања, тој суптилно ја изјавува својата намера да биде привлечена од убавицата за кратко време.

Леон Бејли со неговата девојка Стефани Хоуп.
Леон Бејли со неговата девојка Стефани Хоуп.

Дали знаевте?… Стефани Хоуп не е само девојка, туку мајка на синот на Бејли, Лео Кристијано. Немој да се сврти, Бејли не го именуваше својот син по Лионел Меси Кристијано Роналдо. „Лавот“ е од Леон, додека „Кристијано“ е додаден затоа што Бејли смета дека добро римува со „Лео“.

Леон Бејли помина квалитетно време со Лео Кристијано.
Леон Бејли помина квалитетно време со Лео Кристијано.

Семеен живот на Леон Бејли:

Можете ли да именувате кој било фудбалски генијалец кој нема нуклеарна единица на луѓе што се грижат за него повеќе отколку другите? Не, се разбира. Сите тие семејства, а theамакијан не е ослободување. Ние ви донесуваме факти за родителите и браќата и сестрите на Леон Бејли. Исто така, тука ќе ги направиме достапни фактите за роднините на Бејли.

За посвојувачот на Леон Бејли:

Повторно, нема записи за биолошкиот татко на Техничкиот дриблер. На оваа белешка, единствената татко фигура во неговиот живот е татко-посвоител - Крег Батлер. Тој е основач на Оли стар академијата Феникс во Кингстон, амиака.

Ретка фотографија од Леон Бејли со неговиот татко посвоител
Ретка фотографија од Леон Бејли со неговиот татко посвоител, Крег Батлер.

Крег Батлер се жртвуваше многу за да се осигури дека Бејли и неговите посвоители браќа Кајл Батлер (биолошки син на Крег) и Кевогн Аткинсон стануваат успешни во животот. Дури и кога работите не работеа според планираното, цврстината на Крег ги инспирираше момците да се зачуваат и на крајот да триумфираат над неволјите.

За мајката на Леон Бејли:

Мама на брзинарот е поддршка и lovingубов. Тоа објаснува зошто Бејли постојано се обидува да ја награди со извонредни патувања за одмор. Брзачот е свесен дека е невозможно целосно да и се оддолжи на неговата мајка. И покрај тоа, тој се стреми да го стори тоа.

Леон Бејли на одмор со неговата мајка.
Леон Бејли на одмор со неговата мајка.

За браќата и сестри Леон Бејли:

Родениот на Јамајка има само браќа посвоители. Претходно ги споменавме нивните имиња како Кајл и Аткинсон. Тие се жестоко лојални едни на други и делат моќни врски. Нема податоци за неговите биолошки браќа и сестри.

За роднините на Леон Бејли:

Дриблерот за брзина има англиски баби и дедовци. Сè уште не е јасно кој од родителите на Леон Бејли тврди дека е сопственик на потеклото на Англија. Исто така, постои обвивка на нејасност врз идентитетот на неговите чичковци, тетки, братучеди, внуци и внуки.

Личен живот на Леон Бејли:

Кој е Чипи, освен техничкиот дриблер што помага Леверкузен шутира на врвот на табелата? Прво и најважно, нашата Биографија зборува за него како весела, вредна и приземна индивидуа која е добра во балансирањето на кариерата со забавата.

Тој не си го негира луксузот на годишните одмори.
Тој не си го негира луксузот на годишните одмори.

Фудбалерот обожава забави и релаксирачки големи води. Исто така, тој е голем во правењето грандиозни настапи на настани. Исто така, тој не пропушта да поминува квалитетно време со семејството, особено со неговиот син.

Начин на живот на Леон Бејли:

Ајде да разговараме за тоа како брзинарот ги прави и троши своите пари. За почеток, тој заработува неделна плата од 75,000 евра. Исто така, неговата нето вредност изнесува 2.3 милиони евра (проценка за 2020 година).

Со таква значителна месечна плата, Бејли не си го негира задоволството од животот. Дали сте ги виделе автомобилите во гаражата на неговата скапа куќа? Тие се спектакуларни. Тој не се сомнева дека живее животниот стил на кој сонуваат младите фудбалери.

Погледнете како крилниот напаѓач излегува од неговиот супер егзотичен автомобил.
Еве, крилниот напаѓач излегува од својот супер егзотичен автомобил.

Факти за Леон Бејли:

За да го заокружите овој напис за неговата детска приказна и биографија, еве неколку вистини за него.

Факт #1 - Плата и заработка во секунди:

ЗАРАБОТКА / ТЕНУРАЗаработка во евра (€).
Годишно:€ 3,900,000
Месечно:€ 325,000
Неделно:€ 75,000
Дневно:€ 10,714
На час:€ 446.
На минута:€ 7.43
Во секунда:€ 0.12

Бидејќи започнавте да ги гледате оние на Леон Бејли Био, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт #2 - За неговото прекар:

Дали некогаш сте се запрашале зошто крилниот напаѓач се вика Чипи? Неговиот татко му го даде прекарот затоа што изгледаше како ликот Алвин од филмот Чипници. Интересно, само семејството и пријателите блиски до него го нарекуваат со тој прекар.

Факт #3 - Рангирање на ФИФА 2020:

Допаѓа Alassane Plea, Леон страда од слаб вкупен рејтинг - подвиг што не зборува добро за напаѓачката сила во Бундеслигата. Неговиот потенцијал од 85 е малку фер за крило кој е добар на двете нозе, брз, вешт, инцизивен. Ние веруваме дека 84/90 ќе ја рефлектира моменталната реалност во однос на неговите неверојатни можности.

Малку фер, но може да се направи подобро.
Малку фер, но може да биде и подобро.

Факт #4 - Религија:

Бејли не остави трага за својата религија. Тој не се прекрстува кога стапнува на теренот и не е виден како мрмори молитви. Сепак, постои голема можност родителите на Леон Бејли да се христијани, особено затоа што тој го именувал својот син Кристијано.

Факт #5 - Пријателство со Усеин Болт:

Чипи и Усеин Болт се јамајканци. Покрај тоа, двајцата спортисти се блиски, а Бејли не се срами да забележи колку го поддржува поранешниот тркач. Двајцата се најдобрите спортисти што се појавиле од карипскиот остров.

„Јас би рекол дека сме навистина, многу блиски. Усеин Болт беше секогаш тука за мене. ИСТО, Тој одржа многу животни лекции. Болт е неверојатно момче и забавно дружење “.

Фудбалерот заедно со спринтерот освоен медал, Усеин Болт.
Фудбалерот заедно со спринтерот освоен медал, Усеин Болт.

Крајна забелешка:

Ви благодариме што го прочитавте ова информативно парче за детската приказна и биографијата на Леон Бејли. Се надеваме дека ве инспирирало да верувате дека упорноста е клучот за триумф над неволјите. Исто како Бејли никогаш не се откажа од својата кариера што се менуваше и опфаќаше 6 земји.

Сега ни останува да ги пофалиме родителите на играчот од средниот ред. Тука спаѓаат неговиот посвоител Крег Батлер, неговите браќа и другите членови на семејството за нивната поддршка во кариерата со зборови и дела.

На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме приказни за детството и факти за биографијата со точност и правичност. Ако забележите нешто што не изгледа како што треба, добро е да контактирате со нас или да оставите коментар подолу за вашите размислувања за јамајканецот.

Вики на Леон Бејли:

За да го угасиме апетитот за вашата животна приказна, ја сумиравме неговата Биографија во табела.

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Комплетни имиња:Леон Патрик Бејли Батлер.
прекар:„Чипи“.
Години:Стари 23 години и 6 месеци.
Датум на раѓање:9-ти ден од август 1997 година.
Место на раѓање:Кингстон Сити во Јамајка.
Висина во нозете:5 нозе, 8 инчи.
Висина во Cm:178 см.
Позиција за играње:Крилен напаѓач.
Родители:Крег Батлер (татко посвоител).
Браќа:Кајл и Аткинсон (браќа посвоители).
Девојка:Стефани Хоуп.
Хороскопски:Лав.
Хоби:Забави и поминување квалитетно време со семејството и пријателите.
Нето вредност:2.3 милиони евра (проценка за 2020 година).

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари