Јери Мина Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Јери Мина Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Јери Мина ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата (eraералдин Молина), детето, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Накусо, ја прикажуваме историјата на колумбискиот фудбалер. Нашата приказна започнува од неговите рани денови до кога тој постигна успех во играта.

За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија за привлечната природа на Био на Јери Мина, еве го неговиот ран живот да се крене во галерија која ја сумира неговата историја

Биографијата на Јери Мина - Погледнете ја неговата рана живот и успешна приказна.
Биографијата на Јери Мина - Погледнете ја неговата рана живот и успешна приказна.

Да, сите знаат дека тој се здоби со светска слава на Светското првенство 2018, постигнувајќи три гола за Колумбија - сите удари со глава. И покрај ова признание, само неколкумина ја прочитаа деталната верзија на Lifeивотната приказна на Јери Мина. Ние го подготвивме, за theубовта кон играта. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Јери Мина:

Јери Мина не се менува од детството. Дали се согласуваш со мене?
Јери Мина не се менува од детството. Дали се согласуваш со мене?

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот - Рудникот за злато. Јери Фернандо Мина Гонзалез е роден на 23-ти ден во септември 1994 година од неговата мајка, Маријанела Гонзалез и татко му, Хозе Еулисес Мина во градот Гуачене, југозападна Колумбија.

По неговото раѓање, неговите родители се согласија на единствен начин да ги именуваат своите први деца и син. Дали сте свесни?… Потеклото на името на Јери Мина потекнува од познатата цртана серија „Том и ryери“.

Всушност, Маријанела (неговата мајка) го избира името „Јери“ поради нејзината убов кон ери - во таа цртана серија. Го нарече Јери со вадење на „Ј“ од нејзиниот омилен картонски лик - ryери (глушецот).

Запознајте ги родителите на Јери Мина - Хозе Еулисес Мина и Маријанела Гонзалес.
Запознајте ги родителите на Јери Мина - Хозе Еулисес Мина и Маријанела Гонзалес.

Неговиот татко и мама го имале кога биле релативно млади. Со тоа што го започнаа своето семејство толку рано, Хозе и Маријанела ќе ги добијат сите сили како баби и дедовци - во бркањето на нивните внуци наоколу.

Години на растење:

Јери Мина е првиот син и дете од двете деца родени во заедницата меѓу Хозе Еулисес Мина и Маријанела Гонзалез. Раните години ги помина заедно со неговиот полубрат Кристијан Андрес и помладиот брат Хуан Хозе.

Мина, како и сите први родени во семејства, беше славно дете. Нашиот истражувачки тим ја означи оваа фотографија како еден од најдобрите моменти од неговото незаборавно детство.

Малиот Јери го слави својот прв роденден.
Малиот Јери го слави својот прв роденден.

Од раните години, членовите на неговото домаќинство, исто така и неговите соседи, го сметаат Јери за скромно момче кое има природен талент за почитување на луѓето. Тој беше тип кој никогаш не се жали на она што Маријанела и Хозе (неговите родители) не можеа да си го дозволат.

Како првороден, Јери научи да ја преземе одговорноста за давање пример дома. Почнувајќи, тој се грижеше за Хуан Хозе и Кристијан Андрес, неговите деца-браќа. Исто така, како дете, идната starвезда била голем обожавател на кучиња. Убовта кон миленичето го следела до зрелоста. Еве го фудбалерот со своето Куче по име Мадона.

Дури и додека бил во брак со eraералдин Молина, Јери останува Dogубител на кучиња.
Дури и додека бил во брак со eraералдин Молина, Јери останува Dogубител на кучиња.

Потекло на семејството Јери Мина:

Колумбиецот потекнува од спортско домаќинство, едно со начин на живот, фокусиран на theубовта кон голманството. Таткото на Јери Мина, Хозе Еулисес Мина, беше пензија пред пензија. Како резултат, младиот човек се стремел да биде како него.

Всушност, дури и чичкото на Мина беше професионален голман. Не е ни чудо што нашето момче ја најде својата професија рано. Да се ​​напомене, бранителот потекнува и од сиромашно семејство. Хозе Еулис Мина, голманската работа донесе малку пари за неговото домаќинство.

Дали сте свесни?… Јери Мина висеше од задниот дел на камионите за да се пренесе на училиште како дете. Заработуваше и 1.50 фунти на ден продавајќи овошје, развој што го натера да вети дека ќе работи напорно и ќе го постигне тоа во животот.

Потекло на семејството Јери Мина:

Прво, прво, Колумбиецот не потекнува од еден од најголемите градови на неговата земја - Богота, Меделин, Кали итн. Вистината е дека семејните корени на Мина кажуваат многу за неговите скромни почетоци.

Потеклото на Јери Мина е Гуачене, кое се наоѓа југо-западно од Колумбија.
Потеклото на Јери Мина е Гуачене, кое се наоѓа југо-западно од Колумбија.

Заради јасност, Гуачене е мал пазарен град со приближно 20,000 99 жители - од кои многумина го почитуваат Јери како свој херој. Ова беше местото каде што порасна, сиромашен со нечистотија. Повторно, XNUMX% од луѓето во овој град се афро-потомци, вклучувајќи го и фудбалерот.

Ери Мина образование и градење кариера:

Уште од детството, луѓето го гледаат рудникот за злато како многу вреден, што се гледа во училиштата во кои тој посетуваше. Потекнувајќи од сиромашно семејство, Мина плаќаше најголем дел од училишните такси од приходите од сок од овошје.

Родителите на Јери Мина никогаш не ја прифатија идејата за целосен фокус на фудбалот во неговите прет-тинејџерски години. Како мерка на претпазливост во случај на неуспех на фудбалот, Маријанела и Хозе го повикаа Јери да студира до неговиот академски BAC (ниво на средно образование).

Образование на Јери Мина: Тој поседувал интелигенција и амбиција во неговите училишни денови.
Образование на Јери Мина: Тој поседувал интелигенција и амбиција во неговите училишни денови.

Како што се очекуваше, скромното момче ги направи гордо своите тато и мама пред да го насочи целото внимание на спортот. Јери се стекна со најдобро образование во родниот град Гуачене. Последователно, кога ќе дојде време, тој го прифати својот повик (фудбал) - како доцен бум.

Јури Мина фудбалска приказна:

Започнувајќи ја својата младинска кариера, гените на Јери започнаа да ја играат улогата на зајакнување на висината, големината и изгледот на неговото тело. Заради својата висока природа, нашето момче фантазираше да стане голман. Како одговор, неговиот татко и чичко не одобриле. Зборувајќи за намерата, Мина еднаш рече;

ТАТОТО МЕ СОВЕТУВА ДА ГО ОТПАСАМ ГОЛМАНСКИОТ НЕШТО. СПОРЕД НЕГО, ПОЗИЦИЈАТА НА ГОЛМАНОТ БАРА МНОГУ ACРТВА. ТОЈ И СВЕКОТ НЕ СЕ ПОДГОТВЕНИ ДА ЈА ЗЕМАТ ОВОЈ РИЗИК ВО МЕНЕ. ТАТКОТО ИМ ПОВИКА ДЕКА НЕ САКА ДА МЕ ВИДИ Страдање како што ме направи.

Следејќи ги стапките на неговиот татко и вујко, момчето започна живот како бранител. Јери никогаш немал искуство со детска кариера, што многу фудбалери го имале на возраст од 5 до 10 години.

Ран живот со кариера фудбал:

Назад во деновите, тој се бореше финансиски во обидот да се пренесе на обука. Во обид да го намали товарот на неговите родители, Мина формираше навика да скока врз камиони кои застануваа на црвено светло. 

Благодарение на напорната работа и постојаноста, тој стана дипломиран Депортиво Пасто на 18 години. За кратко време, Природата започна да го благословува високиот центар назад со одлично држење на телото, што го направи да изгледа како гигант.

На 18 години, Мина веќе беше џин. Висинската разлика помеѓу Мина и неговиот соиграч е надвор од овој свет.
На 18 години, Мина веќе беше џин. Висинската разлика помеѓу Мина и неговиот соиграч е надвор од овој свет.

Јери играше со самодоверба, покажувајќи ненадминлива фудбалска моќ повеќе од кој било друг во неговиот тим. Благодарение на неговата храброст, врвниот колумбиски тим - Индепендиенте Санта Фе - ги обезбеди неговите услуги во 2013 година.

Мина веднаш стана инстант хит со својот нов клуб. Станувајќи редовен почетник за Кардиналите, тој им помогна да освојат два големи купа - Копа Судамерикана и Суперлига Колумбија - сите во 2015 година.

""

Биографија на Јери Мина - Приказна за патот до славата:

Првиот ден од мај 1 година беше сведок на масовно воздигнување во неговиот живот. Мина се потврди како нов играч на Палмеирас, бразилски клуб од Сао Паоло, кој има легенди како Габриел Исус, Ривалдо Роберто Карлос.

За прв пат ги остави членовите на неговото семејство да живеат во друга земја, Бразил. Благодарение на неговата брилијантност со Палмеирас, дефанзивецот на висина од 6 инчи се повика во репрезентацијата на Колумбија. Иако ограничен од повредите, перформансите на Мина никогаш не се распаднаа.

Станувајќи неприкосновен стартер по закрепнувањето од повредата, одбранбениот гигант започна да прави серија на возвишени перформанси. Како резултат, Мина стана клучна во помагањето на неговиот тим да го освои трофејот „Кампеонато Бразилеиро Серие А“.

Погледнете колку беше заплашувачки дефанзивецот. Не е ни чудо што тој стана успешен.
Погледнете колку беше заплашувачки дефанзивецот. Не е ни чудо што тој стана успешен.

Приказна за СП 2018:

Благодарение на низата импресивни настапи, Јери виде како неговата земја го наведува како клучен член на нивниот тим. Во мај 2018 година, радоста на неговото семејство немаше граници бидејќи тој се најде во составот на Колумбија со 23 играчи за Светското првенство Русија 2018 година.

Високиот централен бек играше голема улога во глобалната кампања. На тој незаборавен турнир, Јери го заработи рекордот за најмногу голови (три) на еден Мундијал од дефанзивец.

Всушност, око на Мина за гол и одбранбени атрибути му донесе пофалби од плаудитите на најголемата сцена во светот. Како што се гледа на видеото подолу, нашето момче погоди трипати, вклучително и брилијантен удар со глава во последен момент Герет СаутгейтАнглија до продолженија.

По излегувањето од пенал на неговата земја, излезе од рацете на Јордан Пикфорд, ФК Барса препозна можност да заработи од гигантот чијашто пазарна вредност беше висока. Шпанскиот гигант го активираше неговиот трансфер и постави клаузула за ослободување од 100 милиони евра на неговото име.

Јери Мина Био - Успешна приказна:

Непосредно по СП 2018, новиот Национален херој отвори ново поглавје од неговиот живот. Пристигнувањето во голем клуб како Барса беше навистина најголемото очекување за Јери. Тоа беше исто така голем вкус на гордост за неговото потесно семејство и роднини.

Дали знаевте? Power 6-метарската централа од 5 метри беше дел Андрес Иниестаминатата сезона со екипата на Блауграна. Придонесот на Јери Мина и помогна на Барса, таа сезона, да ги освои титулите во Ла Лига и Копа дел Реј.

Приказна за Јери Мина во Барселона.
Приказна за Јери Мина во Барселона.

Не согласувајќи се да се реши како трета опција позади Климент Ленглет Gerard Piqué, Јери започна да ги брои деновите со шпанскиот гигант. Имајќи ја предвид неговата репутација, сè што сакаше беше да биде прв избор.

Меѓу врвните менаџери, Жозе Мурињо стана позаинтересиран да го потпише. Сепак, токму фрустрацијата што не ја доби Мина доведе до распаѓање на довербата меѓу управниот одбор на Јунајтед и менаџерот, што резултираше со отказ.

На 11 јануари 2018 година, Барселона се договори со Евертон за трансфер на Јери Мина. Дали сте свесни?… Мина се приклучи на Евертон поради неговата убов кон Лутите птици. Ова е популарниот цртан филм за анимирани видео игри.

Ако можете да се потсетите, Angry Birds еднаш имаа спонзорски договор за ракав со Евертон. За среќа, новиот живот во Мерсисајд ја виде моќната куќа повторно да се обедини со поранешните соиграчи; како на Lucas Digne и португалски Андре Гомес.

Од славните денови на Јери Мина на Светското првенство во 2018 година, го познаваме архетипскиот Колумбиец како некој што продолжува да ги плаќа своите такси во играта. Да, навивачите на Евертон можат да сведочат дека нивниот колос од 6ft 5in е сопственик на срцето на нивната одбрана.

Навистина, насловот на куршумите на Јери Мина, силата и стоечките справи не е ништо подобар. Без сомнение, неговата успешна приказна за СП 2018 засекогаш ќе живее во неговото срце. Останатото, како што вели Lifebogger за неговото Bio, е историја.

За eraералдин Молина, сопругата на Јери Мина:

Постигнувањето на бранителот е овозможено со поддршка од неговата партнерка. Eraералдин Молина стоеше покрај нејзиниот човек низ густа и тенка. Навистина, само со поглед на Јери и неговата зачудувачка бринета, може да кажете дека се многу компатибилни.

Сопругата на Јери Мина му значи цел свет.
Сопругата на Јери Мина му значи цел свет.

Која е eraералдин Молина?

Како прво, таа е родена на 3-ти ден во мај 1995 година. Ова подразбира една година помлада од нејзиниот сопруг. Според неколку блогови, Колумбискиот WAG и нејзиното семејство потекнуваат од Гуачене, кој е роден град како и нејзиниот сопруг.

Јери Мина ја познава Gералдин уште од тинејџерските години. Двајцата се сретнаа во исто време кога тој не постигна ништо во фудбалот. Од loveубов и доверба, тие започнаа да се сакаат - уште од времето на Јери со Депортиво Пасто.

За сите години во нејзината врска, eraералдин остана несебична. Таа оди каде и да оди фудбалскиот сопруг. ЕВЕРТОН ВАГ е тип кој му дава емоционална поддршка на нејзиниот сопруг, дури и ако тоа значи да и го ставите животот во мирување.

Не се само нејзините колкови, форма или убавина, туку и златното срце го прави eraералдин Молина толку убава.
Не се само нејзините колкови, форма или убавина, туку и златното срце го прави eraералдин Молина толку убава.

Јери Мина редовно објавува сакани слики од него и неговата бринета. Еднаш, многу одамна, тој сними видео од кога го постави крајното прашање до eraералдин Молина. Еве, сцената на тој незаборавен момент.

Јери Мина и сопругата останаа една од најпознатите воспоставени парови меѓу неговите колеги во тимот на Колумбија. Додека го пишувам неговото Био, двата парови го поздравија своето прво дете, ќерка. За високиот бранител, eraералдин и Маријанела (неговата мајка) остануваат најблиску до неговото срце.

Запознајте ги двете најважни луѓе во неговиот живот.
Запознајте ги двете најважни луѓе во неговиот живот.

Личен живот на Јери Мина:

И покрај застрашувачката големина на висината и милионите што влегуваат на неговата банкарска сметка, Големиот човек останува најскромната личност што некогаш сте ја сретнале. Далеку од фудбалот, Јери Мина живее освежувачки скромен живот во неговиот дом во Англија заедно со неговата партнерка eraералдин.

За неговата личност, Колумбиецот природно ја освојува theубовта кон луѓето, особено децата, каде и да оди. Меѓу децата, Евертон Кидс (особено) ужива во тоа што Јери ги забавува со своите танцови потези.

Еве еден од таквите моменти на неговите танчерски способности, видео каде што професорот Мина и неговиот бразилски соиграч и пријател, Ричарлисон, ја покажаа својата понизност.

Lивотен стил на Јери Мина:

Благодарение на неговата игра, Колумбиецот го фалсификуваше својот дел кон Финансиската слобода. И покрај огромните плати, Мина поседува штедлив начин на размислување. Тој никогаш не го покажува своето богатство пред обожавателите. Едноставно кажано, бранителот останува противотров на егзотичниот начин на живот.

Јери Мина Автомобили:

Иако, тој ги има многу. Но, Мина претпочита да ги чува приватни неговите автомобили и други средства. Тој само ги објавува јавноста, неговите спонзорски договори со автомобилски компании за производство. Како доказ, еве го Колумбиецот кој позира со два сета автомобили; BMW и Fiat Argo - чисто за деловни и маркетинг цели.

Yerry Mina Cars не може да биде далеку од овие брендови.
Yerry Mina Cars не може да биде далеку од овие брендови.

Семеен живот на Јери Мина:

За родниот Гвахене, loveубовта кон неговото домаќинство е најголем благослов. Навистина, ниту една сума на фудбалски пари не може да го заземе времето што Јери го поминува со своето нуклеарно семејство. Во овој дел, ќе ви кажеме повеќе за неговите родители, брат и роднини.

Ова се членовите на потесното семејство на Јери Мина. Можете ли да забележите некаде сличност?
Ова се членовите на потесното семејство на Јери Мина. Можете ли да забележите некаде сличност?

За таткото на Јери Мина:

Хозе Еулис Мина го имаше своето првородено дете кога беше релативно мал (рани 20-ти). Станувањето родител на таа рана возраст им нанесуваше голема одговорност на неговите млади рамења. Поради оваа причина и други, семејството Хозе Еулис се бореше.

Таткото на Јери Мина доби малку можности како голман. Поради тоа, тоа го принуди да ги напушти фудбалските соништа. За среќа, она што стана тежок период за неговото семејство подоцна се претвори во благослов.

Јери Мина ужива во добри односи со својот татко уште од детството.
Јери Мина ужива во добри односи со својот татко уште од детството.

Гордиот татко е скромен како неговиот прв син. Хозе Еулисес управува со повеќето деловни активности на неговиот син, вклучувајќи ја и фондацијата „Јери Мина“ во неговиот роден град Гуачене. Неговото семејство влезе во историјата со тоа што Барселона го ангажираше првиот Колумбиец (неговиот син).

За мајката на Јери Мина:

Фудбалерот ја сподели најблиската врска со првата жена во неговиот живот. Од неговото раѓање, мајчината loveубов на Маријанела кон Јери е најмоќна, што позитивно влијаеше на развојот на нејзиниот син.

Најголемото богатство на Маријанела е нејзиниот прв син. И Јери и неговата мајка споделија тесна врска уште од неговото детство.
Најголемото богатство на Маријанела е нејзиниот прв син. И Јери и неговата мајка споделија тесна врска уште од неговото детство.

Чувството на мајчинско исполнување е првото нешто што ќе ве погоди кога ќе ја запознаете Маријанела Гонзалес. Јери постојано се жртвуваше за да може постојано да и става едноставни на лицето.

Мина уште од мала ветуваше дека ќе ја насмее Маријанела, неговата мајка.
Мина уште од мала ветуваше дека ќе ја насмее Маријанела, неговата мајка.

Покрај тоа што building изгради куќа, Јери ја исполни својата одговорност да ја направи дел од неговиот личен буџет. Тогаш, тој ја дава својата мајка (за семејството) - 4,000 од неговите 6,000 плати, а остатокот го користи за да купи храна по обуката.

Својата внатрешна сила Маријанела ја црпи од нејзиниот син - нешто што ја прави да изгледа порелаксирано овие денови. Таа дури изгледа помладо и поубаво како што поминува годината.

Ова е она што може да предизвика успешен фудбалер како син. Маријанела ужива во најдоброто од животот.
Ова е она што може да предизвика успешен фудбалер како син. Маријанела ужива во најдоброто од животот.

За братот на Јери Мина:

Хуан Хозе е името. Повторно, Јери останува неговиот најголем идол. Сега пораснат, Хуан живее и фудбалски живот. Во времето на создавање на Био на Јери Мина, неговиот помлад брат се карактеризира како напаѓач и крило за тимот на Колумбија до 15 години.

На 14-годишна возраст, многумина знаат дека Хуан Хозе ги покажува истите карактеристики како неговиот голем брат. На пример, тој добива слична фризура како Јери, оди како Јери, разговара како Јери, па дури и танцува на прославата на головите на Мина на Јери. Од 2021 година, Хуан Хозе се одликува со младоста на Депортиво Кали.

За Хуан Хозе, да се има голем брат, овој успешен носи најголемо чувство на гордост.
За Хуан Хозе, да се има голем брат, овој успешен носи најголемо чувство на гордост.

За роднините на Јери Мина:

Започнуваме со неговиот чичко по име airаир Мина. Без овој човек, Јери никогаш немаше да добие мазен почеток на својата професија. Братот на неговиот татко е супер роднина, човек одговорен за одведување на неговото прво судење со Депортиво Пасто.

Јери Мина се фотографира со својот чичко, airаир Мина.
Јери Мина се фотографира со својот чичко, airаир Мина.

Поранешниот голман е исто така многу близок со таткото на Јери. Додека пишувам, тој служи како агент на Мина. Airаир Мина е мозокот кој стои зад убавите преговори - оној што и ги донесе на Мина своите дебели плати.

Јери Мина нераскажани факти:

Во овој дел, ќе ви кажеме неколку вистини за колосот 6 стапки. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Факт #1 - Распределба на платите во Евертон:

ТЕНУРАПЛАТА НА ЕВЕРТОН ВО ФУНДИ (£)
Годишно:£ 6,336,000
Месечно:£ 528,000
Неделно:£ 120,000
Секој ден:£ 17,143
Секој час:£ 714
Секоја минута:£ 12
Секоја секунда:£ 0.19

Откако започнавте да ја гледате Јери МинаБио, ова е она што го заработи со Евертон.

£ 0

Дали знаевте?… На просечен човек во Англија, кој заработува 30,000 фунти годишно, ќе му требаат 4 години да ја направи неделната плата на Ери Мина со Евертон.

Јери Мина нето вреди:

Од 2013 година, кога ја започна својата фудбалска професија, Јери заработи доста богатство под раководство на airеир и агенцијата Васерман. Со плата од 2021 година од 6.3 милиони фунти, вклучително и спонзорски договори, ние ја цениме нето-вредноста на Јери Мина во 2021 година на 20 милиони фунти.

Факт #2 - Тренингот на Јери Мина:

Footверот со 6 стапки прави вежби што му се прилагодуваат на неговото тело секој ден во недела. Јери вежба дури и во денови кога тој нема тренинг. Еве го неговото видео за вежбање.

 

Факт #3 - Религијата на Јери Мина:

Допаѓа Рикардо Кака, домородниот Гвахене е побожен христијанин. Јери е активен член на CGMJCI на нео-Пентекостал. Овој акроним се залага за Црква на Бога, Министерство за меѓународен Исус Христос. Како што се очекуваше од неговата религија, Мина јавно ја покажува својата преданост кон Христа, дури и на теренот. 

Ние ја објаснуваме Религијата на Јери Мина на оваа фотографија.
Ние ја објаснуваме Религијата на Јери Мина на оваа фотографија.

Црквите често го покануваат Големиот бранител како гостин говорник на нивните настани. Таму Мина зборува за неговиот живот, вера и посветеност на Бога.

Факт # 4 - Презентација на босот во Барселона:

Јери е доста традиционален човек. Како што очекува традицијата, тој се вклопува во постарите верувања и практики на неговото семејство. За време на неговото претставување во Барселона, starвездата на Светскиот куп се држеше до културните принципи за неговото потекло.

Да, да се биде првиот Колумбиец ангажиран во Барселона е голема чест. Во обид да побара среќа во Европа, Мина мораше да ги соблече чорапите и чизмите пред да влезе во трева на Камп Ноу. Подолу е видеото.

Многу колумбиски фудбалери ја практикуваат оваа стара традиционална пракса. На пример, сака на Алфредо Морелос Дуван Запата, Итн

Факт # 5 - Лоши рејтинзи на игри:

Профилот на Јери Мина (ФИФА) од 2021 година не одговара на она што тој го дава на теренот. Скор 79 и 81 потенцијал се чини нефер за човекот етикетиран како највисок дефанзивец на натпреварот од Светскиот куп. Да не заборавам, тој имаше добра 2020 година со Евертон.

Заклучок:

Понизноста на Јери Мина е ретка, и во неговиот личен живот и во занимањето. Тој е некој што го воодушеви обожавателите. Од дете, Мина секогаш била вредна со сè - од семејството, религијата, образованието и кариерата.

Од Lifeивотителот треба да ги цени неговите родители (Маријанела Гонзалез и Хозе Еулис Мина) што му всадија големи морални вредности што го направија Јери да стане голем. Повеќе, неговиот чичко (Јаир Мина) кој помогна да се изгради неговата фудбалска фондација.

Биографијата на Јери Мина не учи една работа. Дека ако сте родени во сиромашно семејство, не сте вие ​​виновни. Меѓутоа, ако одбиете да бидете доследни на работата напорно, затоа и да останете сиромашни, тогаш вината е ваша. Рекордите на Јери Мина со Евертон е доказ за оваа конзистентност. 

Ви благодариме што останавте со нас во приказната за животот на еден од најскапите скапоцености на Лос Кафетерос. Во Lifebogger, ние секогаш се стремиме кон точност и правичност во работата на испорака на колумбиски фудбалски приказни.

Kубезно контактирајте не ако забележите нешто што не изгледа убаво во нашето Био на Мина. Повторно, ќе ни биде драго ако ни кажете што мислите за бранителот во делот за коментари. Конечно, за брзо резиме на мемоарите на Јери, користете ја нашата Вики табела.

БИОГРАФСКИ ИСТРАУВААОдговори на Вики
Комплетни имиња:Јери Фернандо Мина Гонзалес.
Години:Стари 26 години и 6 месеци.
Датум на раѓање:23-ти ден септември 1994 година
Место на раѓање:Гуачене, Колумбија
Родители:Маријанела Гонзалес (Мајка) и Хозе Еулисес Мина (Татко).
Брат:Хуан Хозе
Сестра:Никој
Сопруга:Eraералдин Молина
Дете:Daughterерка (заклучно со 2020 година)
Роднина:Airаир Мина (чичко)
Годишна плата со Евертон:6,336,000 милиони фунти
Нето вредност:20 милиони фунти (статистика за 2020 година)
Хороскопски знак:Libra
Религија:Христијанството
Висина:195 сантиметри или 1.95 метри или 6 стапки 5 инчи.
Позиција за играње:Централен бек.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари