Ајоше Перез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј познат со името; "Ајо". Нашата Ајоза Перез детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес.

Ајозе Перез за детска приказна - Анализата до датумот. Кредит за Алчетрон и Цел

Во анализата се вклучени неговиот рано живеење, семејното потекло, образованието / кариерата, раниот живот во кариерата, патот до слава, доказ за слава, живот на врска, личен живот, семеен живот и факти за живот итн.

Да, секој знае за неговата разновидност во прилагодувањето на секоја нападна позиција што го прави "Г-дине Сигурен". Сепак, само неколкумина од навивачите на фудбалот ја сметаат биографијата на Ајозе Перез, која е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговите целосно имиња се Ајозе Перес Гутиерез. Ајозе Перез, како што често се нарекува, е роден на 23 јули 1993 во Санта Круз де Тенерифе, Шпанија. Подолу е прекрасна слика на родителите на Ајозе Перез, кои се домородци на Канарските Острови лоцирани во брегот на северозападна Африка.

Родителите на Ајозе Перез. Кредит за Instagram

Наспроти она што веруваат повеќето фанови, семејството на Ајозе Перез ги има своите корени од западноафриканскиот остров далеку од Шпанија. Тоа е остров колонизиран од Шпанија и се наоѓа во Атлантскиот океан, 100 километри западно од Мароко што е тоа најблиската точка.

Семејно потекло и потекло на Ајозе Перез. Кредит за патување со МЈ, Премиер Лига и Википедија.

Растејќи се од семејно потекло од средна класа, Ayoze помина многу време со неговиот стар брат по име Самуел или Сами, прикажан подолу заедно со неговиот помал брат и родителите.

Семејство на Ајозе Перез. Кредит за Instagram

Ајозе Перез, исто така, израснал во религиозен дом, од римокатоличката гранка на христијанството, која е главна религиозна заедница која ги конституира 84.9% жители на Тенерифе.

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Образование и градење кариера

Ајозе Перез насликал лево, неговиот брат Самуел на сликата десно. Кредит за Instagram

За време на доцните 1990s, сонливиот остров Тенерифе редовно ќе биде вознемирен од бучавата на фудбалот направена од Ayoze и неговиот голем брат Семи. Додека тие растат, двојката играше фудбал секој ден и на терен и во нивниот семеен дом.

Оние кои ги знаеле тогаш би ги опишале и момчињата како идни ѕвезди кои имале единствена врска и телепатско разбирање за нивната игра. На почетокот, и двете момчиња го преживеале сонот за добивање фудбалско образование преку академија. Како алтернатива на практиката за снимање во затворени простории, родителите на Ајозе Перез одлучија да ги измамат своите синови на прочуената академија на Тенерифе, ЦД Сан Андрес.

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Рано кариерен живот

Страста за фудбал и потребата да ги покажат своите таленти ги видеа и Ајоза и Семи да се запишат во списокот на нивната локална страна, ЦД Сан Андрес.

Ајозе Перез насликал лево, неговиот брат Самуел на сликата десно. Кредит за Instagram

Додека Ayoze играше како напаѓачки играч од средниот ред, неговиот постар брат Самуел играше како напред. Нивните родители се согласија дека и двајцата синови ќе играат во истиот тим за да останат заедно. Постигнувајќи заедно во истата екипа конкурентно гледаа Ayoze игра против поголеми играчи кои го направија зрели брзо.

Откако поминал 4 години на CD San ​​Andrés, младиот Ayoze добил потег за UD Santa Cruz, академија позната за проекција на млади играчи на Тенерифе академија која се случува да биде една од најголемите фудбалски академии на островот.

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Пат до слава приказна

Ајозите и молитвите да станат висок фудбалер со Тенерифе не одат како поминува фенси.

Пат за слава на Ајозе Перез. Кредит за светски фудбал

Година 2011 и 2012 го означија пресвртното место во неговата млада кариера. Тоа беше годината што ја промовираше на Тенерифе Б и А, соодветно.

Отфрлање на Реал Мадрид и ФК Барселона:

Тоа не траело долго за Ayoze да започне направи впечаток со Тенерифе. Во октомври 2014, Ayoze го освои Пробивот на играч во 2013-14 Сегунда дивизион. Тој исто така го освои и најдобриот напаѓач во полуфиналето на 2013-14 Сегунда Дивизион.

Ayoze брзо се пресели во високите редови многу брзо благодарение на неговата импресивна изведба во Сегунда дивизијата. Ова видов Реал Мадрид и Барселона кои душкаат околу него во текот на летото на 2014. Меѓу големите клубови што ги набљудуваа, Њукасл навистина покажа желба да го потпише Ayoze.

Дали знаеше?… Братот на Ајозе Перез, кој исто така бил фудбалер, одлучил да го напушти клубот и да го следи својот брат во Англија со надеж дека ќе се поправи со клуб таму. Двајцата браќа кои заминаа од сончевиот Санта Круз во северниот дел на Тенерифе, за да ги реализираат своите соништа во Њукасл.

Ayoze и Sammy живеат своите сони заедно. Кредит за Хроника во живо

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Стани за слава приказна

Њукасл платил само £ 2 милиони за Ayoze, што е надомест за кикирики во модерната игра. По пристигнувањето во Њукасл, Ayoze се пресели во станот со својот брат Самуил.

Двајцата браќа мораа да научат да се прилагодат на градот, јазикот, народот, културата.

Перез еднаш рече. "Јас немав никаква претстава за местото каде што се наоѓаше во Англија, ништо воопшто. Беше изненадување да се види, колку убаво беше Њукасл. Да, се преселив кај брат ми кога првпат дојдов тука. Веднаш штом потпишав, тој ја донесе одлуката да дојде со мене, на, никогаш не го прашав, тој едноставно дојде! Ние сме заедно на целиот пат. "

Нејзините години беа одлични за браќата во Tyneside, кои тие ги нарекуваат дома. Имаше добри моменти, лоши моменти на фудбалот. Како во времето на пишувањето, напаѓачкиот играч од средниот ред има да станат високи и силни во неговото огромно партнерство Salomón Rondón.

Подемот на Ајозе Перез да слава приказна. Кредит за Хроника во живо

Исто како Алан Ширер, Ayoze секогаш ќе биде запаметен како легенда во Њукасл. Остатокот, како што велат, е сега историја.

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Животен однос

Со порастот на славата на Ајозе Перез, прашањето за усните на сите е ...Која е девојка на Ајозе Перез, сопруга или WAG?.

Девојка на Ајозе Перез. Кредит за Instagram

На евентуално скриени романси на Ayoze Перез е оној кој сигурно избега од контрола на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот љубовен живот е многу приватен. Со текот на годините, Ајозе Перез претпочиташе да се фокусира на својата кариера и се обиде да избегне внимание од неговиот приватен живот. Овој факт го отежнува да имаме конкретни информации за неговиот љубовен живот.

Сепак, според веродостојниот извештај, Ајозе Перез со својата наводно непозната девојка повеќе од 3 години пред да даде предлог. Според FootallImagines;

"Ајозе Перез почнува да се оддалечува со неа и таа мисли дека ќе се растури со неа, но излегува дека планира да предложи (на теренот по натпревар)." Се претпоставува дека сега треба да се венчаат.

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Личен живот

Запознавањето на Ayoze Perez личниот живот подалеку од фудбалот ќе ве натера да добиете комплетна слика за него. Отпорот, Перез е страстен, дарежлив, срдечен, весел. Ова го прави една мила лоза на фудбалот.

Отпочнувајќи, тој е оној кој добил многу почит кога станува збор за општествена одговорност со децата.

Дали знаеше?… Перез е амбасадор за основање на Њукасл. Честопати, тој се појавува во училиштата за општествено учество со деца преку харизма на фудбалот.

Фактите за личниот живот на Ајозе Перез - кредит за Инстаграм

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Семеен живот

Од Тенерифе до Tyneside, семејството на Ayoze Perez најде дом во Њукасл благодарение на успехот на нивниот најмлад син. Подолу е видео кое покажува момент на монументална среќа од семејството Перез, кога го слават роденденот на нивниот најуспешен член на семејството.

Судејќи според сметката на социјалните медиуми на Ајозе и семејното видео погоре, лесно ќе сфатите дека е многу поблизу од неговата мајка од таткото. Сепак, Ayozeпосветеност да се осигура дека неговите родители се удобни и содржината е слична на неговата посветеност кон фудбалот.

Мајка на Ајозе Перез. Кредит за Instagram

Повеќе за неговиот брат: Самуел Перес Гутиерез е роден на Мар 23, 1990, што значи дека е три години постар од неговиот брат Ајоз.

Брат-Самуил на Ајозе Перез. Кредит за Instagram

Биг Семи засекогаш ќе биде запаметен како еден од најзагрижувачките браќа во фудбалот. Како што беше забележано претходно, тој направил крајна жртва за да му помогне на својот брат да се смири и да го одржи компанијата дури и кога ја насочил својата насока за кариера за да одговара на неговиот брат.

Дали знаеше?… Семи стана не-лигашки играч откако се насели во Њукасл со својот брат. Додека брзиот пораст на Ајозе од неговото доаѓање во Тинезид во јуни 2014 е добро познат, патувањето на неговиот стар брат е далеку од гламурозна и помалку добро документирана.

За Ayoze Перез Релативна: Не сите машки синови во семејството на Перез се во фудбалскиот бизнис. Дури и поширокото семејство. Дали знаеше?… Братучедката на Ајозе, Марија Хозе Перес, во моментот на пишување е напред за Леванте УД Феменино и исто така член на шпанската женска репрезентација.

Братучед на Ајозе Перез - Марија Хозе Перес. Кредит на YouTube

Судејќи според нејзиниот изглед, лесно ќе забележите блиска сличност со Перез.

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- LifeStyle

Според TransferMarker, Ayoze Perez има тековна пазарна вредност 10,00 Mill €. Неговата неделна плата од £ 45,000 сигурно го прави милионер фудбалер. Ова, сепак, не преминува во гламурозен животен стил.
Ayoze е паметен во управувањето со неговите фудбалски пари. Ова значи не трошење како луди, ниту менување на неговиот животен стил.
Животисни факти на Ајозе Перез. Кредит за Instagram

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Неостварени факти

Дали знаеше?…

Името "Ayoze"Често се погрешно интерпретирани од страна на некои фудбалски фанови кои го потекнуваат од Нигерија. Ова име е синоним за племето кое го зборува Игбо од западноафриканската земја. Исто така, прекарот на Ајозе Перез е "Ayo". Овој прекар е, исто така, на товар на племето кое зборува за Јоруба од Нигерија

Дали знаеше?…

Ayoze Перез има изглед, случај кој на навивачите и блогерите ги погреши мислејќи дека фотографијата на Сантијаго Munez е слика на Ayoze за време на неговото детство.

Ayoze Perez Нераскажани факти - за неговиот изглед. Кредит за Твитер

Дали знаеше?…

Ayoze Перез е роден во 1990s, кој често се памети како една деценија на просперитет во светот. Уште повеќе, 1990 ги виде падот на Советскиот Сојуз и момчињата (Boyz II Men, Backstreet Boys и Westlife) владееле со музичките листи.

Оваа деценија го забележа порастот на интернетот (World Wide Web). Исто така во 1990, беше испратена прва текстуална порака на SMS, беа измислени ДВД-а, Sony PlayStation беше пуштен на слобода и беше основан Google. Говорејќи за PlayStation, Ayoze е зависник од ФИФА.

Ајозе Перез Нераскажани факти - љубител на ФИФА. Кредит за Твитер

Дали знаеше?…

Во моментов, во времето на пишувањето, Ayoze е рангиран 13 во Њукасл сите времиња гол стрелци. Мајкл Овен следи следно.

Њукасл со почеток во реваншот на Ајозе Перез. Кредит за Твитер

Ајозе Перез за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Видео резиме

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Ве молиме посетете и се претплатите на нашиот YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Ајозе Перез плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

1 КОМЕНТАР

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде