Приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Untold Biography факти

Приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Untold Biography факти

Нашата биографија за Ахраф Хакими ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, детето, начинот на живот, автомобилите, нето вредноста и личниот живот.

Накратко, ова е приказна за животното патување на Фудбалерите, од детските денови, до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата лулка до галерија за возрасни - совршено резиме на биографијата на Ахраф Хакими.

Ивотот и подемот на Ахраф Хакими. Кредити за слика: Инстаграм и цел.
Storyивотната приказна на Ахраф Хакими.

Да, секој знае дека тој е тој динамичен и моќен бек кој е многу добар во режимот на кариера во ФИФА. Сепак, само неколку фанови размислуваат да ја прочитаат биографијата на Ахраф Хакими, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Ахраф Хакими:

Една од најраната позната детска фотографија на Ахраф Хакими. Кредит на слика: Инстаграм.
Една од најраните познати фотографии од детството на Ахраф Хакими. 

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Ара". Ахраф Хакими Моу е роден на 4-ти ноември 1998 година во Мадрид во Шпанија. Тој е првото од трите деца родени на неговата прекрасна мајка и татко кои некогаш биле заработувачи на приход. Дали знаевте дека дефанзивецот е и шпански и марокански репрезентативец? Вистината е, родителите на Ахраф Хакими беа марокански мигранти кои пристигнаа во Шпанија многу пред тој да се роди.

Така, Ахраф поседува чисто африканско семејно потекло и покрај тоа што е израснат во европска земја - токму во Гетафе, во Мадрид, Шпанија. Раните години ги помина заедно со неговиот брат Набил (кого го смета за најдобар пријател) и сестра Видад.

Ахраф Хакими - Еве фотографија на Ахафр со неговиот брат Набил кој расте во Мадрид Шпанија. Кредит на слика: Инстаграм.
Ахраф Хакими - Еве фотографија од Ахраф со неговиот брат Набил како растат во Шпанија во Мадрид.

Растејќи во Хетафе во јужното предградие на Мадрид, младиот Ахраф беше енергично дете, чија мајка честопати зборуваше за нејзината желба да го види да ја испроба својата среќа во атлетиката, особено пливањето. Сепак, Ахраф знаеше дека неговата страст лежи во фудбалот. Како таков, тој не се оддалечи од играњето на спортот за кој знаеше дека еден ден ќе го крене семејството од нивната лоша финансиска состојба.

Семејно потекло на Ахраф Хакими:

Семејството на Ахраф Хакими се борело со пари кога тој бил мало дете. Што се однесува до неговото сиромашно семејство, неговиот татко бил уличен продавач, додека неговата мајка била чистачка на домот. Знаејќи го тоа, веројатно сфативте дека родителите на Ахраф Хакими се трудеа за да заработат многу за да заработат за живот за да ги исполнат фудбалските соништа на нивниот син.

За возврат на нивните борби, Ахраф ги израдува своите родители со тоа што се надеваа на неговиот чекор напред во фудбалот. Ваквите позитивни вести ги натераа уште повеќе да работат, трудејќи се дење и ноќе. И покрај тоа, родителите на Ахраф Хакими сè уште беа во можност да соберат пари за да си дозволат спортски комплети како скромни фудбалски чизми и други комплети за поддршка на Ахраф.

Раниот живот на Ахраф Хакими со фудбалот:

Прво беше расположението на Ахраф да го земе тренингот во локалниот клуб Депортиво Колонија де Офигеви многу сериозно. Токму во локалниот клуб младиот Ахраф најпрво ги направи првите чекори во фудбалскиот натпревар. Додека младиот беше на тоа, тој стана помалку сериозен во врска со академското образование.

Висина на сериозност: Погледнете кој требаше да освои трофеј во неговиот детски клуб и да слави херојство со својот брат. Кредит на слика: Инстаграм.
Висина на сериозноста: Погледнете кој успеа да освои трофеј во неговиот клуб за детство и да го прослави херојството со неговиот брат. 

Всушност, тој беше повеќе фудбалер отколку студент. Родителите на Ахраф првично не го одобруваа развојот, но не поминаа многу време и тие склучија мир со фактот дека тој најде цел во фудбалот, спорт што би претпочитале да го играат момчето отколку да гледаат како станува непријатност.

Години на Реал Мадрид на Ахраф Хакими:

На врвот на својот тренинг во локалниот клуб Депортиво Колонија де Офигеви, Ахраф стана ветувачки фудбалер чии таленти не избегаа од високиот вкус на извидник од Реал Мадрид.

На тој начин, 8-годишен Ахраф беше донесен во академијата на Реал Мадрид каде што започна да тренира со клупскиот состав Бенџамин пред да остаре доволно за да биде примен во клупските младински системи Ла Фабрика.

Можете ли да го забележите Ахраф како ужива во академијата на Реал Мадрид ?. Кредит за слика: Инстаграм.
Можете ли да го забележите Араф како ужива во академијата на Реал Мадрид ?. 

Биографија на Ахраф Хакими - Приказна за патот до славата:

Додека беше во младинскиот систем, зголемувањето на Ахраф низ редовите беше непречено, а неговата серија вештини беше извонредна. Што повеќе? тој имаше точно вистински карактер за да заработи промоција во сениорскиот тим на клубот.

Промоцијата се случи во 2016 година и веднаш следеше слегнување на Ахраф во главниот состав на Лос Бланкос како резерва на Дани Карвајал Начо Фернандез во август 2017.

Во сениорскиот состав на Реал Мадрид, Ахраф возбудено можеше да ја види иднината и знаеше што се очекува од него да направи прв тим. Кредит за слика: Инстаграм.
Во сениорскиот состав на Реал Мадрид, Ахраф возбудено можеше да ја види иднината и знаеше што се очекува од него да го направи првиот тим.

Биографија на Ахраф Хакими - Подигнување до слава приказна:

Облечен во дресот со број 19, Ахраф импресивно ја направи својата интеграција и запознавање со првиот тим на Реал Мадрид. Всушност, тој ја пронајде мрежата двапати за неговиот тим на натпреварите во Ла Лига во текот на сезоната 2017/2018.

Што повеќе? тој настапи на два настапи во натпреварувањето во Лигата на шампионите 2017–18 година, во кои Реал Мадрид ја крева титулата по трет пат по ред. Со развојот, Ахраф стана првиот играч на Мароко што ја освои Лигата на шампионите. Останатото, како што велат, е историја.

Победете го трофејот и идентификувајте се со земја. Тоа беше токму она што го направи Ахраф. Кредити за слика: Инстаграм.
Освојте го трофејот и идентификувајте се со земја. Само тоа го стори Ахраф.

Девојка, сопруга и деца на Ахраф Хакими:

Преминувајќи кон loveубовниот живот на Ахраф Хакими, јавниот интерес за романтичен ангажман на бранителот со неговата девојка Лусија Утрера Валензуела започна во 2017 година кога тој ја доби својата шанса да игра за првиот тим на реалниот Мадрид. Иако loveубовните птици ги погодија фановите како совршен пар, тие никогаш не требаше да станат сопруг и сопруга.

Ахраф беше за inубен во Лусија Валензуела помеѓу 2015-2017 година. Кредит на слика: Fabwags.
Ахраф беше за loveубен во Лусија Валензуела помеѓу 2015-2017 година.

Во 2018, Ахраф Хакими започна да се забавува со „најубавата актерка на светот“, Хиба Абук, која е 12 години постара од него. Дефанзивецот се огласи на социјалните мрежи за да ја открие својата нова девојка Хиба Абук испраќајќи romantic романтични желби за роденден. Хиба е шпанска актерка која наводно е 12 години постара од нејзиниот срцекршач. Кој се грижи!! возраста е само број.

И Ахраф и Хиба беа споени заедно во приватна церемонија на брак во непозната година и датум. Но, сигурно го знаеме датумот кога сопругата на Ахраф Хакими го роди нивниот прв син. Беше на 12-ти ден од февруари 2020 година.

Запознавање со сопругата на Ахраф Хакими - Ова е прекрасна фотографија од мароканскиот интернационалец со неговата сопруга Хиба Оот и синот. Кредит: Инстаграм.
Запознавање со сопругата на Ахраф Хакими - Ова е прекрасна фотографија од мароканскиот интернационалец со неговата сопруга Хиба Оот и синот.

Семеен живот на Ахраф Хакими:

Постојат голем број фудбалски генијалци кои својот успех во фудбалот го должат на пожртвуваните напори на нивните родители и семејството. Нашиот сопствен сопствен фудбалер е еден од нив. Во овој дел, ќе ви донесеме повеќе факти за членовите на семејството на неговиот Ахраф Хакими, почнувајќи од неговите родители.

За таткото и мајката на Ахраф Хакими:

Името на бранителите на бранителот сè уште не е познато. Тие поседуваат марокански семејни корени и наводно дошле во Шпанија како марокански мигранти кога имале над 20 години. Родниот град на таткото Ахраф во Мороко е во Уед Зем, додека неговата мајка е од Ксар ел-кабир во истата земја.

Повеќе за Родителите на Ахраф Хакими - Има само неколку играчи кои ги ценат своите родители земајќи ги на одмор. Ахраф е еден од нив. Кредит за слика: Инстаграм.
Повеќе за Родителите на Ахраф Хакими - Има само неколку играчи кои ги ценат своите родители земајќи ги на одмор. Ахраф е еден од нив.

Родителите на Ахраф Хакими се заслужни за вербата во фудбалските потфати на нивниот син за време на неговиот ран живот. Му дадоа сè за да му обезбедат успех. Како резултат, бранителот игра да ја цени посветеноста на неговиот татко и мајка му за неговата иднина, без оглед на фактот дека тие биле заработувачи со ниски примања, кои работеле на тешки работи како уличен продавач и чистач на домот, соодветно.

За браќата и роднините на Ахраф Хакими:

Шпанско-мароканец има две браќа и сестри. тие вклучуваат неговиот брат налик на Набил, како и сестрата налик на Видад. Не се знае многу за браќата и сестрите кои го сакаат и го поддржуваат својот славен брат. Во врска со поширокиот семеен живот и потеклото на бранителот, не се знае многу за неговите баби и дедовци од мајка и татко, додека неговите чичковци, тетки, внуци и внуки сè уште не се идентификувани за време на пишувањето на оваа биографија.

Браќа и сестри на Ахраф Хакими- Дали сте ги виделе овие ретки фотографии на Ахраф со неговата сестра и брат? Кредити за слика: Инстаграм.
Браќа и сестри на Ахраф Хакими- Дали сте ги виделе овие ретки фотографии на Ахраф со неговата сестра и брат?

Личен живот на Ахраф Хакими: 

Кој е Ахраф «Ара» Хакими? - монструозниот талент на Интер. Што го прави фудбалерот крлеж и од каква природа е неговата личност надвор од теренот? ова е поволен момент да видите факти за личноста на напаѓачот со цел да ви помогне да добиете целосна слика за него. Да започнеме со тоа, Акраф персона одразува особини на поединци чиј хороскопски знак е Шкорпија.

Тој е страствен, интуитивен, амбициозен и отворен за откривање факти за неговиот личен и приватен живот. Интересите и хобиите на бранителот вклучуваат слушање музика, патувања, бокс и поминување добро време со неговото семејство и пријателите.

Дали уживате во музиката како што го прави Ахраф? Кредит на слика: Инстаграм.
Дали уживате во музиката како што тоа го прави Ахраф?

Ахраф Хакими начин на живот:

Говорејќи на навиките на трошење Ахраф Какими и напорите за правење пари, тој добро заработува во платите и платите за играње фудбал со врвни летови, додека одобрувањето е придонес за неговата проценета нето вредност од 2 милиони американски долари.

Како резултат, луксузниот начин на живот на бранителот не ги изненадува обожавателите особено кога ќе го забележат како се вози во егзотични автомобили или на крајот ќе се запознаат со вредноста на куќата или станот во кој живее.

Ахраф Хакими: Тој има ауди вклучено во колекцијата на автомобили. Кредит за слика: Инстаграм
Ахраф Хакими: Тој има ауди вклучено во колекцијата на автомобили.

Факти на Ахраф Хакими:

Да се ​​стави крај на приказната и биографијата на нашата детска Ахраф Хакими, еве малку познати или нераскажани факти за бранителот.

Факт #1: Дефект на плати:

Од неговото пристигнување во Дортмунд, многу фанови го поставија прашањето; колку заработува Ахраф Хакими?. По потпишувањето за германскиот клуб, договорот на фудбалерот го виде како огромна плата 1.5 милиони евра годишно. Подолу е расчленување на платата на Ахраф Хакими годишно, месец, ден, час, минута и секунди (заклучно со март 2020 година).

ПАРИНА ТЕНАРИЈАПлатата на Ахраф Хакими во евра (€) Платата на Ахраф Хакими во фунти (£)
Заработки годишно€ 1,500,000£ 1,300,000
Заработки месечно€ 125,000£ 108,333.3
Заработки неделно€ 28,846.15£ 25,000
Заработки на ден€ 4,109.59£ 3,561.64
Заработки на час€ 171.23£ 148.40
Заработки за минута€ 2.85£ 2.47
Заработки во секунда€ 0.05£ 0.04

Од кога почнавте да гледате Ахраф ХакимиБио, ова е она што го заработи.

€ 0

Дали знаеше?… Просечен човек во Шпанија треба да работи најмалку 7.4 години за да заработи € 144,833, а тоа е сумата што Мартин Брајтвајт ја заработува за 1 месец.

Факт # 2- Рејтингот на Фифа:

Дефанзивецот има вкупен рејтинг од 81 како на февруари 2020 година. Иако не е висок, рејтингот зборува за тоа колку добро дефанзивецот фари во врвниот фудбал дури и на позајмица во Борусија Дортмунд, каде си ја засилува својата трговија во времето на пишувањето.

Неговите оценки се зголемуваат. Кредит на слика: Софифа.
Неговите оценки се зголемуваат. Кредит на слика: Софифа.

Факт # 3- Тетоважи:

Ахраф нема тетоважа или уметност на телото за време на пишувањето на ова био. Наместо тоа, тој навидум е заинтересиран да ги разгори своите шест пакувања кои одат добро со висина од 5 стапки, 11 инчи.

Дали забележавте тетоважа? ги споделите со нас во полето за коментари? Кредит на слика: Инстаграм.
Дали забележавте тетоважа? ги споделите со нас во полето за коментари? Кредит на слика: Инстаграм.

Факт # 4- Религија:

Судејќи според неговиот изглед и име, лесно може да претпоставите дека членовите на семејството на Ахраф Хакими најверојатно се муслимани. Не може да се негира фактот дека бранителот е муслиман кој практикува. Религијата најпрво се покажа во неговото име Хакими. Што повеќе?… Тој е оженет со сопруга која има диплома за муслиманска култура и му посакува на Муслиманите Рамазан Мубарак на Инстаграм.

Не е чудно да се гледаат фотографии на Ахраф како вака на неговата рачка на Инстаграм. Кредит на слика: Инстаграм.
Не е чудно да се гледаат фотографии на Ахраф како вака на неговата рачка на Инстаграм. Кредит на слика: Инстаграм.

Факт # 5- Пушење и пиење:

Благодарение на неговите исламски верувања, Хакими тешко дека ќе флертуваше со мислите да пие тврди пијалоци. Сепак, не се знае многу за неговите ставови во врска со пушењето, но сигурно знаеме дека тој не би сторил ништо способно да го загрози здравјето и кондицијата.

Факт # 6- Постигнувања на 21:

Бидејќи има само 21 година, Ахраф Хакими се здоби со 5 индивидуални и клупски почести на неговото име. На сликата подолу, овој факт докажува дека тој е меѓу најдобрите млади таленти во светскиот фудбал, можеби иден свет. Што мислиш?…

Ахраф Хакими Факти- Неговите достигнувања на 21. Кредит: Бундес лига
Ахраф Хакими Факти- Неговите достигнувања на 21. Кредит: Бундес лига

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Факти за биографија на Ахраф Хакими (истраги за Вики)Одговори на Вики
Целосно име:Ахраф Хакими Моу
прекар:Ара
Датум и место на раѓање:4 ноември 1998 година - Мадрид, Шпанија
Родители:Г-дин и г-ѓа Хакими
Браќа:Оидад (сестра), Набил (брат)
Девојка:Хиба Абук
Деца:Син (Ахраф Јнр)
Семејно потекло:Мароко
Раниот живот со фудбалот (клубови)Офигеви и Реал Мадрид
Возраст и висина21 (од март 2020 година) и 1.81 м (5 стапки 11 инчи)
Хороскопски знак:Шкорпија (снаодлив, храбар, страствен, тврдоглав, вистински пријател)
Професија:Фудбалер (бранител / крилја)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари