Антоан Гриезман за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Антоан Гриезман за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; „Le Petit Diable“. Нашата приказна за детството Антоан Гриземан плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

ПРОЧИТАЈ
Серџо Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговата способност да игра, но само неколку фанови ја сметаат биографијата на Антоан Гриземан, која вклучува повеќе информации за неговите родители, брат, сестра и начин на живот. Неговиот живот надвор од теренот е доста интересен. Сега без понатамошно adieu, да почнеме.

Антоан Гриезман за детска приказна Плус Непромислена биографија Факти:Раниот живот

Антоан Гриезман е роден на 19 век 21 март 1991 година во Мекон, Франција од Ален Гризман (татко) и Изабел Гризман (мајка). 

Роден е од богат татко кој е политичка фигура во Франција. Неговиот татко беше поранешен градски советник, кој беше доволно богат да си дозволи на младиот Антоан сè што му требаше како дете. Неговата мајка сепак беше чистачка во болница.

ПРОЧИТАЈ
Quique Setien Детска приказна Плус Untold Биографија факти

Неговиот фудбалски инстинкт дојде преку неговото португалско потекло. Соодветно е да се напомене дека португалската крв тече низ вените на Антоан Гризман. Дедото на Антоан, Амаро Лопес беше централен дефанзивец кој некогаш го претставуваше португалскиот тим.

Антоан Гриезман за детска приказна Плус Непромислена биографија Факти:Започнете со фудбал

Да се ​​има дедо кој беше фудбалер го натера да има интерес за играта. Како и да е, последниот интерес на Антоан се појави кога гледаше како Зинедин Зидан и Тјери Хенри за време на Светското првенство 1998. Ова го инспирираше на нежна возраст за целосно да влезе во фудбалот, а потоа и неговиот сон да се повтори кога Зидан и Henry направи со францускиот дрес.

ПРОЧИТАЈ
Френки де Јонг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Гриеман, кој беше поддржувач на Лион како дете, отсекогаш имал способност. Се родил 70 километри од Лион во Mâcon, значеше можности за неговата млада кариера. Тој еднаш патуваше да има искушенија во детскиот клуб Лион како младо момче, но се сметаше за премногу слаб да се приклучи на нивната академија и да ги отфрли.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија факти

Гризман отпатувал во својот дом и ја започнал својата кариера играјќи во родниот град UF Mâcon. Тој беше прифатен таму поради политичкото влијание на неговиот татко. Додека беше таму, тој започна повторно неколку испитувања со други професионални клубови со цел да заработи место во една од нивните младински академии.

ПРОЧИТАЈ
Арда Туран детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Повторно беше одбиен затоа што клубовите ја доведоа во прашање неговата големина и лесната рамка. Антоан Гризман во тоа време беше многу мал за своите години. Тој имаше најдобри облоги и погледи како детски фудбалер. Ова беше затоа што тој беше богато дете.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Адама Траре Плус Недолгарни факти за биографија

Конечно, се случи чекор напред за младото момче. Во 2005 година, на судење со Монпелје, Гризман играше на пријателски натпревар против младинската академија на Пари Сен Germермен во Париз и импресионираше неколку извидници на клубот. Скаут на шпанскиот клуб за Реал Сосиедад, чие присуство на настанот. Тие повеќе се интересираа за него за разлика од другите извидници. После натпреварот што освои трофеј, официјалните лица на клубот му понудија на Гризман еднонеделно судење во полигонот Сан Себастијан, што тој го прифати.

ПРОЧИТАЈ
Герард Пике Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Благодарение на неговиот повторен успех, на Антоан подоцна му беше понуден престој во втората недела во клубот. Кога велат дека ќе стане aвезда, клубот потоа ги контактирал неговите родители и официјално му понудил договор на Антоан за млади. Родителите на Гризман првично не сакаа нивниот син да се пресели во Шпанија. После многу молба, му дозволија да го направи потегот. Ова се случи по позитивни уверувања.

ПРОЧИТАЈ
Хорди алба детска приказна плус неразмислени биографија факти

Кога првпат пристигна во Реал Сосиедад, Гризман се смести во домот на францускиот скаут на истиот клуб кој го зеде во Франција. Имал пари за да си го обезбеди домот, но бил премлад за да живее сам. Дури и посетувал училиште преку границата во Бајон. Тој тренираше повеќе навечер во седиштето на клубот. Не требаше време пред Антоан да забележи дека тој се развил од мало момче до изградено тинејџерче.

ПРОЧИТАЈ
Диего Марадона за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сепак, му требаше време да се пробие во првиот тим на Реал Сосиедад. Ова се случи по четири години во младински систем на клубот. 

Антоан Гриезман за детска приказна Плус Непромислена биографија Факти:Пробивот

Во летото 2014, Гриеман бил заведен во Атлетико Мадрид. Токму на 28th јули 2014, Атлетико Мадрид постигна договор со Реал Сосиедад за трансферот на Гриеман, за такса за која се верува дека е близу до него 30 милиони (£24 милиони) клаузула за откуп.

ПРОЧИТАЈ
Недостатокот на факти за биографијата на Пеп Гвардиола

Тој го помина медицинскиот преглед истиот ден и потпиша шестгодишен договор на 29 јули 2014 година. Тој беше тој Ла Лига играч на месецот за јануари 2015 година и покрај тоа што се појави на само три од петте натпревари на Атлетико. Истата 2015 година, тој беше избран за единствен играч на банкомат и еден од тројцата напаѓачи во тимот на годината на наградата LFP заедно со Ц. Роналдо и Лионел Меси. Оттогаш, неговото издигнување до доминација е извонредно. Останатото како што велат е историја.

ПРОЧИТАЈ
Диего Марадона за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Антоан Гриезман за детска приказна Плус Непромислена биографија Факти:Семеен живот

Татко: Неговиот татко Ален, кој бил градски советник, има алсатско потекло. Така настанало неговото германско презиме.

Родители на Антоан Гризман - Ален и Изабел.
Родители на Антоан Гризман - Ален и Изабел.

МАЈКА: Неговата мајка Изабел (слика погоре) беше поранешна чистачка во болницата. Таа има португалско потекло како што споменавме порано. Нејзиниот татко Амаро Лопес беше португалски фудбалер на ФК Пачос де Фереира.

ПРОЧИТАЈ
Хорди алба детска приказна плус неразмислени биографија факти

Амаро Лопес дојде во Франција со неговата сопруга Каролина за да работи во градежништво во 1957 година. Во Франција, се роди мајката на Антион, Изабел. Нејзиниот татко починал кога неговиот внук бил дете. Како дете, Гризман често ги поминувал своите одмори во Пачос де Фереира. Ова беше тука, каде што зеде фудбал. како кариера. 

ПРОЧИТАЈ
Серџо Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

СЕСТЕР:  Сестрата на Антионе Гризман е Мод. Таа беше преживеан од опсадата на театарот „Батаклан“ во нападите во Париз во ноември 2015 година, кои се случија додека тој играше против Германија на „Стад де Франс“. Во моментов, таа во моментов е негов менаџер за права на имиџ.

Сестрата на Антоан Гризман - Мод.
Сестрата на Антоан Гризман - Мод.

БРАТ: Антионе има еден млад брат по име Тео. Тео е исто така професионален фудбалер со португалскиот фудбалски клуб на Спортинг Макон (Како за време на пишувањето).

ПРОЧИТАЈ
Недостатокот на факти за биографијата на Пеп Гвардиола
Младиот Антоан Гризман и братчето- Тео.
Младиот Антоан Гризман и братчето- Тео.

Тео стана повисока. Ова е доказ дека Антине еднаш имаше проблеми во развојот како дете. Затоа беше еднаш отфрлен од младинските клубови.

Антоан Гризман и брат.
Антоан Гризман и брат.

Антоан Гриезман за детска приказна Плус Непромислена биографија Факти:Животен однос

Во јуни 2017 година, Антоан се ожени со својата долгогодишна мила Ерика Коперена. Тие имаа она што луѓето го нарекуваат „Тајна свадба“. Само неговите блиски пријатели и семејството беа поканети. Напаѓачот и неговата нова сопруга ги изненадија медиумите кога ја објавија нивната фотографија од венчавката.

ПРОЧИТАЈ
Френки де Јонг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој ја доделува радосната слика на Instagram: "Оставете коментар", што грубо преведува "Патека полна со среќа".

Антоан Гризман ја склопува Ерика.
Антоан Гризман ја склопува Ерика.

Едни на други, тие дадоа многу убави ветувања. Да беше мобилен телефон, навистина, Антоан повеќе би сакал да биде полнач. Сите знаеја дека ќе стапат во брак. Ова се случи.

ПРОЧИТАЈ
Герард Пике Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Гризман и неговата сопруга пред бракот имале едно заедничко дете. Aерка која ја нарекоа Миа Гризман. Идеално, Антоан живее приватен живот и не сака лицето на неговата ќерка да биде изложено на медиуми.

Антоан Гризман ќерка- Миа.
Антоан Гризман ќерка- Миа.

Антоан Гризман еднаш доби казна од 520 фунти и предупредување за славење на роденденот на неговата сопруга откако постигна гол. Откако постигна гол во победата на Валенсија од 3: 0 над Валенсија, тој еднаш и откри маичка со ракописна порака до својата сопруга: "Feliz Cumple Gordita"или "Среќен Роденден Чаби".

Додека Ерика веројатно беше воодушевена од слаткото покажување наклонетост од Гризман, шпанската ФА не сметаше за смешно. Тој брзо ја плати казната и продолжи да ја слави loveубовта на својот живот во свој стил.

ПРОЧИТАЈ
Quique Setien Детска приказна Плус Untold Биографија факти

И покрај тоа, Антоан работи како чесен однос Роберт Левандовски, Роберто Фирмино Хуан Мата.

Антоан Гриезман за детска приказна Плус Непромислена биографија Факти:Коса стил и факти за тетоважа

Иако, мазната фризура на Гризман создава впечаток дека тој е исклучително стилски и има забавен начин на живот.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија факти

Неговата тетоважа дава поинаква идеја. Французинот има голем број тетоважи поврзани со религијата.

Антоан Гризман Факти - Тетоважа.
Антоан Гризман Факти - Тетоважа.

Неговата горна рака има портрет на Исус, додека неговата долна рака има бројаница со облаци и ѕвезди.

Иницијалите на неговите родители исто така се тетовирани на него. Антоан не е човек што го мазни неговото тело без причина. Тој е исклучително религиозен и неговите тетоважи се доказ за сето тоа.

ПРОЧИТАЈ
Арда Туран детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Антоан Гриезман за детска приказна Плус Непромислена биографија Факти:Големата забрана

Антоан Гриземан некогаш беше суспендиран од претставувањето на француската репрезентација на кое било ниво повеќе од една година.

Акцијата беше во врска со инцидентот во кој се покажа дека Гризман и некои негови соиграчи биле во ноќен клуб во Париз, кога требало да бидат заедно со остатокот на тимот во база за обука на северот на земјата.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Адама Траре Плус Недолгарни факти за биографија
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари