Андреј Аршавин за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

LB претставува Целосна приказна за еден фудбалски гениј познат по прекарот; "Шава". Нашата Андреј Аршавин детството приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство време до датум. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него. Да почнеме.

Андреј Аршавин за детска приказна Плус Непромислена Биографија Факти-Раниот живот

Андреј Сергеевич Аршавин роден на 29 мај 1981 во Санкт Петербург од Сергеј Аршавин (татко) и Татјана Аршавина (мајка).

Тој преживеал несреќа што може да го убие кога тој бил погоден од автомобил како дете. Неговите родители се разведоа кога тој беше 12, тоа беше време кога му требаше и двете заедно. Мора да се држиш со неговата мајка имаше своја последица како неговата мајка беше сиромашна. Андреј мораше да спие на подот од тесниот стан со неговата мајка. Тој имал сон да стане фудбалер уште од детството.

За среќа, татко му се сети и мораше да му помогне да продолжи со своите соништа. Тоа беше неговиот татко кој го убеди да продолжи кариерата во фудбалот, откако не успеа да стане професионален фудбалер.

Аршавин почнал да игра фудбал на рана возраст и на седум години. Неговиот татко го запиша во Фудбалска академија "Смена" of Зенит, неговиот роден градски клуб. Ашавин беше направен да ги смета академиците за поголем приоритет, притоа обрнувајќи внимание на фудбалот на скратено работно време. Поради ова, тој присуствуваше на блиското школување во близина на фудбалската академија. Тој требаше да ги чита своите книги и да игра фудбал во исто време.

Со текот на времето напредуваше со совладување на чинот на играта, неговата љубов кон фудбалот се зголеми, додека за образованието се амортизираше. Во одреден момент, тој повеќе не можеше да се фокусира на академици. Неговото запоставување за академици честопати доведе до лошо однесување.

Според Андреј "Се однесував лошо во училиштето. Кога бев во второ одделение, го раскинав регистрираното списание од класот само затоа што не сакав да посетувам часови. Беше овој инцидент што ме избрка. "

Тој мораше да се врати во академијата за да им се придружи на неговите фудбалски пријатели. Тој беше најмалото дете, а исто така и капетанот меѓу неговите парови. Наскоро тој стана фудбалски херој во родниот град.

Андреј Аршавин за детска приказна Плус Непромислена Биографија Факти-Кариера во резиме

Аршавин го направи своето деби во професионалниот фудбал на август 2, 2000. Иронично, тоа се случи на англиска почва. Старецот 19 го замени ветеранот Андреј Кобелев за време на победата над Зенит 3-0 над Брадфорд Сити на Интертото Купот.

Момчето мораше да чека уште една година за да стане редовен во единаесетте тимови во Санкт Петербург. Во сите, тој помина осум сезони со Зенит, постигнувајќи го 71 цели и испорачувајќи 100 асистенции во 281 настапи на руски и меѓународни натпревари. Тој стана херој за навивачите на Св. Пит, кој го нарекоа "Шава", и вистинскиот симбол на клубот од Северна Капитал.

Тој беше именуван за фудбалер на годината во 2006, но тоа беа следните две години на Аршавин со клубот - кога го презеде голманскиот тренер Дик Адвокат - кој се покажа како најуспешен.

Од неговите рани години како фан на Барселона и никогаш не го негираше фактот дека сонува да игра за каталонскиот клуб. Арсенал го украл неговото срце.

Андреј Аршавин за детска приказна Плус Непромислена Биографија Факти-Семеен живот

Тој е роден во типична фамилија на работничката класа. Неговиот татко Сергеј Аршавин играше како аматерски фудбалер. Татјана Аршавина е мајка на рускиот фудбалер Андреј Аршавина. Сергеј Аршавин почина од срцева слабост на возраст 40.

Андреј Аршавин за детска приказна Плус Непромислена Биографија Факти-Животен однос

Јулија Аршавина, родена на 3 јуни 1985 (возраст 32), беше Андреј Аршавин прва жена. Тие се венчале во 2004 и се развеле во 2013. Аршавин има три деца со неа - Арсени Аршавин, Артем Аршавин и ќерка Јана Аршавина. По разводот, Ашавин отишол празен. За жал, повеќе од три години речиси не комуницираат и не ги видел своите деца. Јулија не го спречи да го стори тоа. Наместо тоа, Ашивин не направил притисок. Тој испрати само пари и подароци.

Беше објавено дека 3 години по разводот, Ашавин одлучи повторно да се омажи. Неговата одлука дојде по повторното обединување со своите деца од неговата поранешна сопруга. Тој го врзуваше јазолот со неговата долгогодишна сакана Алис Катумини. Вљубениците се венчаа во септември 1, 2016 во Санкт-Петербург.

На церемонијата присуствуваа само најблиските, меѓу кои и децата од првиот брак на Алис, на церемонијата на гостите, исто така, имаше малку невеста и зетот одлучи да стори сé што е тивко, дома. Исто така е познато дека Алис го променила своето име, станувајќи Аршавина.
Андреј Аршавин за детска приказна Плус Непромислена Биографија Факти-Моден дизајнер

Аршавин, исто така, спроведе сертификати и практика во моден дизајн.

Андреј Аршавин за детска приказна Плус Непромислена Биографија Факти-Политичар

Во 2007, тој учествуваше на изборите како кандидат за Законодавно собрание на Санкт Петербург за партијата Обединета Русија. Фудбалот победи на изборите, но подоцна се откажа од својот мандат.

Неговиот состав е преименуван во неговото луксузно село "Аршавинка" по поранешниот играч на Арсенал. Ова беше како резултат на љубовта што ја имаат за него.

Андреј Аршавин за детска приказна Плус Непромислена Биографија Факти-Писател

Андреј Аршавин е писател, кој во својата биографија има три книги: "Euro-2008. Гус и неговиот тим. Дневникот на Андреј Аршавин "; "Ние го направивме тоа! Приказна за Големата Победа "; и "Arshavin, вклучувајќи го и еден насловен 555 Прашања и Одговори за жени, пари, политика и фудбал.

Андреј Аршавин за детска приказна Плус Непромислена Биографија Факти-добротворна

Тој исто така е вклучен во добротворната работа. Аршавин ја прифати понудата да стане амбасадор на СОС Детските села во градот Пушкин во близина на Санкт Петербург.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари