Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат под прекарот; „Јуфка“. Нашата Ангел Ди Марија приказна за детството плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, животот на врската, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат биографијата на Анхел Ди Марија, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Ангел Фабиан Ди Марија Хернандез е роден на денот на св. Валентин, 14th од февруари, 1988 во Росарио, Аргентина. Настрана Кристијан Ериксен и Edinson Cavani, Ди Марија е најуспешниот фудбалер во јавноста кој влезе во светот на Денот на в Valentубените 1988 година.

Растејќи во Пердриел, тој беше едно од трите деца на неговата мајка Дијана Хернандез и таткото Мигуел Ди Марија. Како новороденче, Анхел Ди Марија беше невообичаено активен во спортот, а по препорака на лекар се пријави за фудбал на тригодишна возраст. Ангел започнал да се занимава со фудбал откако неговиот лекар им препорачал на родителите на момчето да го пуштат на спорт за да му отстапи место на неговата пукачка енергија.

„Бев немирен како дете, бев хиперкинетичен, докторот ми рече:„ Момчето мора да се занимава со спорт и ќе биде помирен “. И наместо оf карате, ние струпати го да игра фудбал “.

Дури и додека играше фудбал, тој исто така им помагаше на своите родители во работата во локалниот двор за јаглен заедно со неговите две сестри, Ванеса и Евелин. Заради ниските примања, неговото семејство заработило, купувањето фудбалски чизми и следењето на хобито на Ди Марија било тешко за неговите родители.

Според Анхел Ди Марија,"Тоа е нешто што секогаш ќе го задржам во мене. За мене да играм фудбал и да имам чизми, значи моите две сестри одеа без " рече тој во едно интервју. "Тоа беше ужасно постоење и кога wотец беше лошо се што имаа беше метален покрив над главите. Но и јас и моите сестри работел во tтој јаглен двор, како и. Почнав да старев 10 и до времето кога бев 15, помагав со испораки. Тоа беше напорна работа. "

Битно е да се каже дека Ди Марија му се приклучи на локалниот клуб Росарио Централ во 1995 (забележан на седум години играјќи за мал локален тим и купен во замена за фудбалски натпревари 30) и дипломирал на младинската академија во 2005. Остатокот, како што велат, е сега историја.

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

'Sубовната приказна на Анхел Ди Марија е центрирана околу една жена.

Таа не е никој друг, туку русокосата Аргентинка, Јоргелина Кардосо која е околу 5 години постара од него. Јоргелина е позната низ цела Аргентина по нејзината убаво изразена убавина на телото. Ова беше причината зошто Ди Марија и приоѓаше за време на височините во кариерата во Бенфика. Некогаш беше прогласен за „Магична три Марија“ од сите весници во Португалија. Време кога тој беше поддржан од Диего Марадона да стане „Следната суперarвезда на Аргентина“.

Аргентинските медиуми ја опишаа Јоргелина како најголем обожавател на нејзиниот фудбалски сопруг, и таа не се плаши да ги постави ушите на секој што се осмелува да ја критикува Ди Марија. Не беше потребно време пред Ди Марија да ја именува како нејзин менаџер.

Таа беше мозокот зад успехот на Аргентинецот. Со неа, Ди Марија стана посигурен на теренот. Ова му донесе преселба во Реал Мадрид, како што беше најавено шокантно, од страна на регулаторниот субјект на португалската берза.

По гледањето на сите овие успеси, Ангел Ди Марија одлучи да ја зацврсти својата љубов кон својата колешка Аргентинска Јоргелина (née Cardoso). Тие се венчале во 2011 (две години откако се запознале).

Во 2013 се роди нивната ќерка Миа. Поради нејзиното лошо здравје, девојката морала да остане во болница два месеци.

Тоа беше многу тежок период, "Јоргита" објави на нејзината сметка "Инстаграм".
Тоа беше многу тежок период, "Јоргита" објави на нејзината сметка "Инстаграм".

Миа, која е родена три месеци предвреме и преживеа по лекувањето на одделот за интензивна нега во болницата Универзитарио Монтепринципе во Мадрид.

За среќа Миа преживеа нејзината плашиш. На нејзиниот прв роденден, Јоргелина објави фотографии на Инстаграм, пишувајќи, „Никој, но тато и јас знаеме колку беше болно да го видам лицето покриено со медицински кабли“.

Таа продолжи.

„Нема ништо потажно од тоа да одам дома од болница со празни раце. Солзи ги натопуваа перниците секоја вечер. И сега можеме да кажеме дека сте силна, здрава, среќна девојка. Ја победивте битката за вашиот живот, за нашите животи “.

Анхел Ди Марија и сопругата го слават роденденот на ќерката

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Семејството на Анхел Ди Марија не беше најбогато од многуте во Ла Серамика. Потекнува од сиромашно семејство.

Денес, Ди Марија се смета себеси за а „Семеен човек“ и користел значителен износ од неговата плата „Возврати”На неговото семејство. Откако бил префрлен во Бенфика, тој го замолил својот татко да не работи повеќе и купил куќа за неговите родители и сестри.

Стариот човек на Анхел, Мигел, беше и пристоен фудбалер, но неговиот сон да стане играч на Ривер Плата беше уништен откако доживеа повреда на коленото на крајот на кариерата пред да дебитира. Наместо тоа, тој работел во двор на јаглен 16 години, заработувајќи оскудна плата. Споделувајќи соба со неговите две сестри, синот на Мигел, Анхел, наскоро сфати дека фудбалот е негова шанса да постигне подобар живот (Лионел Меси исто така беше одгледан во Росарио, иако неговото воспитание од средната класа го отвори патот за прилично позлатено детство).

Според неговите зборови.„Честопати мислам колку сум среќен што имав фудбал. Бев ужасен студент. Ако немав ногасè што ќе продолжив да работам во дворот на јаглен. Што друго би направил ?. Јас бев скршена од срце за татко ми, бидејќи тој можеше да игра фудбал, но доби сериозна повреда на коленото што играше за резервите на Ривер Плата. Мајка ми секогаш ме потсетува колку сум среќна и дека го правам она што сакаше да го направи татко ми, го живеам својот сон " тој се сеќава.

МАЈКА: Дијана Хернандез, мајка на Анхел Ди Марија е главниот мозок кој се занимава со нејзиниот син во фудбал.

Нејзиниот сопруг се плаши да избере фудбал како избор за кариера за неговиот син, сметајќи го неговиот неуспех во спортот. Знаејќи дека нејзиниот сопруг сѐ уште е страстен во врска со фудбалот, таа го натерала да го прифати она што требало да дојде.

Таа одлучила дека малиот ангел, нејзиното прво дете, ќе игра фудбал по препорака на лекар. Малку ангел треба да се стави на спорт (боречка вештина или фудбал) за да ја контролира неговата младешка хиперактивност.

Покрај неговата сопруга Јоргелина Кардосо, Дијана Хернандез останува нејзиниот син втор најголем обожавател.

Дијана Хернандез- вториот најголем обожавател на Ди Марија

СЕСТРИ: Анхел Ди Марија има две сестри деца по име Евелин Ди Марија Хернандез и Ванеса Ди Марија Хернандез. Назад во деновите, Евелин и Ванеса беа клучни во помагањето на нивните родители и постариот брат (Ангел) за работа во локалниот двор за јаглен.

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Факт за тетоважа

Како и многу други фудбалери, тој е заинтересиран за неговите тетоважи. Пред да замине за Бенфика, тој и шест пријатели од детството ја имаат истата фраза потпишана на левата рака: „Да се ​​родам во Ел Пердриел беше и ќе биде најдоброто нешто што ми се има случено во животот“.

Ова е случај со Аргентинецот како што е прикажано подолу.

Ди Марија факти за тетоважа

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Зошто молчеше додека беше суден во Реал Мадрид

Еднаш, Реал Мадрид сакаше да го продаде крилото и покрај неговите добри перформанси во клубот. Ова беше кога почнаа да пласираат светски рекорд од £ 80 за Герет Бејл, уште едно лево подножје (кое ја има истата прослава со постигнување на целта во облик на срце), но Ди Марија стоеше цврсто. Тој никогаш не побара пресметка со клубот за тоа зошто бил омразен. Тој постојано се излади затоа што неговата ќерка во тоа време беше сериозно болна.

Импресивно, крилото одби да дозволи неговата лична драма да влијае врз неговото прикажување за неговиот клуб, па дури и го освои победникот во дербито во Мадрид наспроти Атлетико само пет дена по нејзиното раѓање. Тој сè уште беше продаден и покрај освојувањето на УЕФА на натпреварот во финалето на Лигата на шампионите. Како во времето на пишувањето, постојат гласини дека тој може да се пресели во Барселона за да се одмазди.

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -За неговиот арапски изглед и прекар

Дали сте забележале дека Ангел има изглед на луѓе од арапска нација?… Веројатно, неговото семејство потекнува од нацијата. Дополнително, неговиот прекар е „Фидео“, на глуждот, поради неговата слаба фигура како што е забележано подолу.

И покрај тоа што не е физички наметнат, Ангел по природа е многу вреден. Дури и како природен напаѓач, тој има дефанзивни склоности.

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Затворска казна

Кон средината на 2017 година, Анхел Ди Марија осуден на една година затвор откако призна дека измамил данок.

Обвинението се однесува на зделка за права на слики од времето на аргентинската starвезда со Реал Мадрид. За него се вели дека ја измамил шпанската влада од 1.14 милиони фунти за време на неговата четиригодишна магија на Бернабеу. Тој, наводно, признал и за двете точки за измама и ќе плати казна од 1.76 милиони фунти - избегнувајќи судење во Врховниот суд на Шпанија.

И покрај тоа што му ја предал затворската казна, Ди Марија е малку веројатно дека ќе помине секое време зад решетки. Во Шпанија се суспендирани помалку од две години, со тоа што осудениот нема криминално досие.

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Зошто го напушти Јунајтед

Несреќниот инцидент се случи во негово време во Манчестер Јунајтед.

Домот на Ди Марија во Пресбери, Чешир, беше провален на 31 јануари 2015 година. Неговата сопруга не можеше да се врати дома по провалата на крадците во куќата на поранешното крило на Манчестер Јунајтед. Ова ја разбрануваше цел ден и означи почеток на крајот на неговиот престој во Манчестер Јунајтед и Англија.

И покрај даденото безбедносно обединување од страна на Обединетите, Ди Марија го пресели своето семејство во далечен хотел. Тој го напушти Јунајтед и Англија на следниот трансфер прозорец.

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Настан што се случи на денот кога е роден

На денот кога се роди Ди Марија, Баз Олдрин, второто лице што одеше по Месечината, се ожени со својата трета сопруга Лоис Дригс Канон на 58-годишна возраст. има таблички „МОНГАЛСКИ“.

Анхел Ди Марија Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Неговиот идол

Тоа не е дури ниту аргентинскиот Диего Марадона, за кој се знае дека ја пофалил Ди Марија во неколку наврати.

Како млад, неговиот идол беше Кили Гонзалез, поранешен Валенсија и Интер, кој заработил капаци 56 за Аргентина и беше претежно лев нозе, како Ди Марија.

Го гледал Гонзалес за Росарио Централ во 1995, а потоа станал негов тимски колега кога бил промовиран во првиот тим на возраст од 17. Неодамна Ди Марија се сеќаваше на тоа како Гонзалес се налути на него за време на натпреварот, кога го остави изложен на крило. "Тоа се работи што никогаш не ги заборавивте" рече тој.

Проверка на факти

Ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари