Амад Диало Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Амад Диало Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Амад Диало ви раскажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Едноставно кажано, ви претставуваме целосна животна приказна на младиот, од неговите рани денови до кога се прослави. Пред тоа, да го разбудиме апетитот со резиме на неговото Био.

Да, огромната сума на пари што Ман Јунајтед ја вложи во стекнување на Амад Диало ги шокираше сите. Оттука, сите останавме со неодговорено прашање за мистериозното чудо од дете. Допаѓа; Дали на крајот ќе испаднеше да игра на ист начин Кристијано Роналдо направи за Јунајтед? Прочитајте додека ви доставуваме фасцинантни и нераскажани факти за неговите рани денови до денес.

Амад Диало Приказна за детството:

За почетниците за биографија, тој првично беше познат со името Амад Траоре. Амад Диало е роден на 11-ти ден јули 2002 година од неговиот претпоставен татко, Хамед Мамаду Траоре и мајката Марина во главниот град Абиџан, Брегот на Слоновата Коска. Родителите на Младиот го имаа како втор син на Диало или Траоре семејство.

За жал, Амад дојде на светот само неколку месеци пред да започне Граѓанската војна во Слоновата Коска во 2002 година. Прво, мора да го пофалиме фактот дека тој е преживеан. За волја на вистината, ниту едно дете не може да има нормален живот во тоа време, во зоната погодена од криза. За среќа, природата го натера Диало да биде редовно дете со извонреден талент.

Не можеме да го негираме фактот дека неговите детски денови опфаќаат многу неетичко и тажно искуство на ВОЈНА. Сепак, неговото постоење докажува дека луѓето сè уште можат да се издигнат над канџите на несреќата за да постигнат голема висина на успех.

Семејно потекло на Амад Диало:

Дали знаете?… Младиот Брегот на Слоновата Коска потекнува од домаќинство кое може да си дозволи само просечен начин на живот. И покрај потеклото од семејно потекло од средна класа, родителите на Амад Диало успеаја да соберат некои средства што ги користат за патување во странство - во Италија.

Патувањето на семејството кон Италија порано помина добро, но се појави со подоцнежни проблеми. Дали знаевте? Player играчот од Брегот на Слоновата Коска и неговото семејство беа фатени во случај на илегална миграција во јуни 2020 година. Повеќе детали за случајот - да дојде подоцна, прочитајте натаму.

Потекло на семејството Амад Диало:

Можеби никогаш не сте знаеле, неговото африканско наследство има повеќе од она што го привлекува окото. Да започнеме со тоа, црната кожа на Амад Диало ги отсликува неговите африкански корени. За разлика од Весли Фофана, дел од неговите најрани денови ги помина растејќи на улиците на Абиџан.

Тогаш, семејната куќа на Амад Диало беше како оние меѓу овие мали куќи изградени на бреговите на лагуната Ебри, лоцирана во Брегот на Слоновата Коска. Фудбалерот го откри ова на социјалните мрежи.

Приказна за кариерата на Амад Диало:

Дали знаете? Wonder Човекот од Брегот на Слоновата Коска го помина остатокот од своите младешки денови во градот Бибиано, Италија. Тогаш, тој поголемиот дел од своето слободно време го помина играјќи фудбал со неговиот постар брат (Хамед Јуниор Траоре) и други деца. Гледајќи дека двоецот покажа многу ветувачки потенцијали, Фабрицио iliилиоли (семеен пријател) предложи и двајцата да се приклучат на Бока Барко. Ова е мала академија во Барко РЕ, Италија.

На 12-годишна возраст, тој започна академска кариера со полно работно време во Бока Барко во 2014 година. Откако напредуваше низ возрасните групи, младото момче го засили своето фудбалско искуство. Во овој момент, тој помина судење во АС Лучесе под техничка дирекција на ovanовани Гали.

ПРОЧИТАЈ  Приказна за детството Серж Ауриер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Амад Диало Ран живот во кариерата:

Во рок од четири месеци, младиот крилен напаѓач импресионираше многу локални fansубители на фудбалот со своите плодни потенцијали. Работата е во тоа што Диало се појави како највисок стрелец на турнир организиран во декември 2014 година. Вистината е дека тој беше најмладиот играч во ова натпреварување.

Погодете што? Performance Настапот на Диало на теренот за време на турнирот привлече многу клубови од Серија А. За кратко време, тој се пресели во Аталанта каде ја започна својата професионална кариера во 2015 година. Погледнете како младиот Амад погледна наназад во својата прва година со Аталанта.

Биографија на Амад Диало - Приказна за патот до славата:

Отпрвин, тој започна со У-14 тимот на Аталанта и се натпреваруваше во Regionalованисими Регионали - популарно натпреварување. Потоа, тој му помогна на тимот на неговиот клуб У-15 да го освои трофејот Скудето постигнувајќи еден гол во победата од 2: 0 против Рома.

Во догледно време, Амад Диало се искачи во редовите на својот тим и се наметна како неспоредлив играч. Интересно, тој само продолжи да биде плејмејкер, асистенции и постигнувајќи ГОЛИ.

Да се ​​биде издвоен (секогаш) како најдобар играч меѓу неговите врсници испрати голема порака до скаутите на фудбалот. Пред крајот на 2019 година, Диало освои неколку трофеи и други лични награди со Аталанта п.н.е.

Успешна приказна на Амад Диало:

Во определеното време, крилото од Слоновата Коска го направи своето славно деби во Серија А на 27-ми ден во октомври 2019 година. Нема да верувате! Амад Диало, кој влезе како замена во 79-та минута, сепак постигна гол во неговиот прв сениорски настап. Еве го сензационалното славење на theвездата при создавањето.

Тој погодок го натера да стане првиот играч роден во 2002 година кој постигнал гол во италијанскиот врв. Меѓу сите извидници кои го бркаа, молејќи за неговиот потпис, тоа беше Ман Јунајтед кој се истакна. Ова се случи откако родителите на Амад го одобрија трансферот. За време на пишувањето на неговата биографија, младиот човек треба да се приклучи на Манчестер јунајтед за голема сума од 37.2 милиони фунти во јануари 2021 година.

Да кажам што е веројатно вистината, Амад Диало може да стане еден од најдобрите Најмладите ветувачки играчи на Премиер лигата во иднина. Видео клипот подолу дава преглед на неговата фудбалска моќ од светски ранг - причина што Манчестер Јунајтед го стекна.

Остатокот, како што велат, е историја.

Која е девојката / сопругата на Амад Диало?

Се разбира, метеорскиот Подем на славата на Брегот на Слоновата Коска би предизвикал многу шпекулации за неговиот loveубовен живот. Повторно, се негира фактот дека неговиот стил на игра и симпатичен изглед не би привлекол жени обожаватели кои би сакале да бидат негова девојка ИЛИ мајка на неговите деца.

Како кога го создадовме неговото Био, очигледно е дека Амад Диало не сака да му даде на знаење на светот дека е неговата девојка или сопруга.

Личен живот на Амад Диало:

Повеќето младински играчи тешко можат да одржат високо чувство на смиреност кога играат со нивниот сениорски тим за прв пат. Сепак, Диало покажа голема доверба што ја надминува онаа на просечен играч.

Што повеќе? Тој е жив како и Николас Пепе, или можеби повеќе. Неговата радосна природа го олеснува дружењето со други соиграчи. Не е ни чудо што тој може да развие блиска врска со Пол Pogba во минатото пред да помисли да се приклучи на Ман Јунајтед.

ПРОЧИТАЈ  Неизвалкани факти за детството

Амад Диало начин на живот:

Иако иконското крило не е старомодно како Ерик Баили, тој не троши премногу. Вистината е, Диало сè уште се обидува да се етаблира во светот на фудбалот. Оттука, тој не би сакал да се наполни премногу со луксузен начин на живот. Во спротивно, тој може да го изгуби фокусот во кариерата.

Не вреди Амад Диало:

И покрај тоа што неговите проценети неделни примања во Аталанта беа 1,800 фунти, неговата плата наскоро ќе се зголеми до моментот кога ќе се приклучи на Ман Јунајтед. Во тоа време, проценивме дека неговата нето вредност е под 1 милион фунти.

Семеен живот на Амад Диало:

Без сомнение, неговото домаќинство е благословено со вредни членови, нешто што е природно за повеќето имигранти од Африка. Во овој дел, ќе ви претставиме повеќе факти за семејството на Амад Диало, почнувајќи од неговиот татко.

За таткото на Амад Диало:

Прво и најважно, врската помеѓу Диало и неговиот татко, Хамед Мамаду Траоре, покрена многу прашања во 2020 година. Дали сте свесни? Father Таткото на Амад е причината за промената на неговото презиме од Траоре во Диало.

Дали е тоа Амад Траоре или Диало?

Очигледно, постои извештај дека играчот од Брегот на Слоновата Коска веројатно нема да има семејни врски со неговиот наводен татко. Ова е дел од тековната истрага за илегалната миграција од страна на италијанските власти. Оттука има проверки за да се открие вистинската врска што постои помеѓу Амад и неговиот претпоставен татко, Хамед Мамаду Траоре.

Поради тековната истрага, Амад брзо ги замоли Јунајтед и fansубителите на фудбалот да му се обраќаат како Амад Диало, а не Амад Траоре. Неговата страница на Вики (за време на пишувањето) сè уште ја има втората додека ажурира TransferMkt.

За мајката на Амад Диало:

Мајката на плодното крило е клучна во неговиот пат во кариерата. Како и многу мајки на фудбалери, Марина Траоре стоеше покрај своите синови преку нивниот напредок во Бока Барко. Денес, таа ги собира плодовите на својот труд.

Дури и среде кризата со слоновата коска, Марина не се откажа од своите деца. Наместо тоа, таа бараше начин како да ги извлече од земјата, подвиг што го внесе Амад во патот во фудбалската кариера што тој го носи денес.

За братот на Амад Диало:

За почеток, тој има успешен брат - исто така фудбалер кој игра во италијанскиот врв. Хамед јуниор Траоре е роден на 16-ти ден од февруари 2000 година - што значи дека е постар од него две години.

Братот на Амад Диало (Хамед Јуниор Траоре) го започна своето фудбалско патување покрај него во Бока Барко, Северна Италија. Уште многу млад, има големи шанси за успешна кариера.

Дали знаете? Investigation Истражната истрага спроведена од италијанските власти може да докаже дека Диало и неговиот славен брат (Хамед јуниор Траоре) не се во врска. Па, само времето ќе ја открие вистината за неговиот идентитет што одамна му се криеше.

За сестрата на Амад Диало:

Медиумите се многу центрирани околу неговите родители и брат, но многу помалку за другите членови на неговото семејство. Резултатот не прикажува документација за постоењето на сестрата на Амад Диало.

Роднини на Амад Диало:

Преместувајќи се на неговото потекло, нема никакви информации за неговиот дедо и баба. На ист начин, нема детали за неговите чичковци, тетки и други роднини. Па, се надеваме дека наскоро ќе може да ни каже повеќе за неговото пошироко семејство.

ПРОЧИТАЈ  Yaya Toure детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Амад Диало нераскажани факти:

За да ја заокружиме неговата неверојатна животна приказна, еве неколку вистини што ќе ви помогнат да го разберете комплетно неговото био.

Факт # 1: Зошто го смени името од Траоре во Диало - Случајот со илегална миграција:

Дали знаевте?… Дијало и неговиот брат дојдоа во Италија на семејна средба. Сепак, Брегот на Слоновата Коска можеби илегално мигрирале во земјата бидејќи човекот кој тврди дека е неговиот татко веројатно не е неговата врска. Ова е причината зошто тој го смени своето име од Амад Траоре до Амад Диало.

Среде сите овие полемики, браќата Брегот на Слоновата Коска може да не се соочат со обвинение за наводно лошо дело, бидејќи и двајцата биле помлади од времето кога тоа се случило. Подолу е она што италијанскиот истражен тим има да каже;

„Свесни сме за неговиот трансфер во Манчестер Јунајтед. Но, не сме сигурни дали се свесни за нашата истрага.

И покрај тоа, започнавме да го разгледуваме случајот. Оттука, двајцата играчи може да се соочат со дисциплинска постапка доколку се докаже дека се виновни за какво било кршење на спортскиот кодекс “.

Факт # 2: Распределба на платите и заработка во секунда:

За играч на неговите потенцијали, можеме да кажеме; Амад е премалку платен во споредба со неговите можности за играње. Сепак, неговата заработка е подготвена да се засили до моментот кога ќе се приклучи на Манчестер Јунајтед. Еве го неговиот распад на платата Аталанта:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во фунти (£)
Годишно£ 93,744
Месечно£ 7,812
Неделно£ 1,800
Дневно£ 257
На час£ 11
На минута£ 0.18
Во секунда£ 0.003

Стратешки поставивме анализа за заработката на Амад Диало како што чука часовникот. Дознајте сами за неговата заработка во секунди.

Од кога почнавте да гледате Био на Амад Диало, ова е она што го заработи

€ 0

Факт # 3: Профил на ФИФА:

Како млади Вилфрид Заха (назад во деновите), Статистиката за потенцијалите на Амад Диало може да ве натера да се обложите дека неговата иднина ќе има огромен успех. И покрај темпото и предностите на дриблинг, неговата анализа на ФИФА за 2020 година е малку лоша. Како и да е, сите со нетрпение очекуваме да избие нова зора во неговиот живот во кариерата на Јунајтед.

Заклучок:

Конечно, треба да учиме од чинот на храброст на Амад Диало. Запомнете, ако не веруваше во своите можности, немаше да се докаже на своето професионално деби.

Исто така, случајот со вистинскиот идентитет на неговите родители сè уште не е целосно решен. Нашите најдобри желби се со семејството на Амад Диало, кое минува низ тешко време со случајот со илегалната имиграција. Се надеваме дека ќе излезат неповредени од искушението.

Ви благодариме што ја прочитавте нашата Биографија за Амад Траоре или Диало. Contactубезно контактирајте не ако најдете нешто што не изгледа како што треба со нашата статија. Инаку, кажете ни (во делот за коментари) што мислите за Младиот.

Вики:

Барања за биографија Одговори на Вики
Поранешно име:Амад Траоре
Тековно име:Амад Диало
Датум на раѓање:11 јули 2002
Место на раѓање:Абиџан, Брегот на Слоновата Коска
Таткото:Хамед Мамаду Траоре
Мајка:Марина Траоре
Браќа:Хамед јуниор Траоре (постар брат)
Плата:1,800 фунти (неделно)
Хороскопски:Рак
Професија:Фудбалер
Националност:Брегот на Слоновата Коска

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари