Приказна за детството на Алфонсо Дејвис Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Алфонсо Дејвис Плус Недолгарни факти за биографија

Започнувајќи го, тој е прекар „Готвач Д.„ Ние ви даваме целосна покриеност на приказната за детството на Алфонсо Дејвис, биографија, фамилијарни факти, родители, ран живот, начин на живот, личен живот и други значајни настани од кога бил дете до кога станал популарен.

Lifeивотот и подемот на Дејвис Алфонсо. Кредити за слика: Инстаграм и цел.
Lifeивотот и подемот на Дејвис Алфонсо. Кредити за слика: Инстаграм и цел.

Да, вие и јас знаеме дека тој е еден од најнададените фудбалери кои излегоа од МЛС. Сепак, само мал број на фанови ја сметаат нашата верзија на Биографијата на Алфонсо Дејвис која е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, ајде да започнеме, прво со а ToC, проследено со Алфонсо Дејвис Вики, пред неговата целосна приказна.

Алфонсо Дејвис Детска приказна:

Алфонсо Бојл Дејвис е роден на 2-ри ноември 2000 година на неговата мајка Викторија Дејвис и таткото Дебе Дејвис во популарниот камп за бегалци Будубурам во Гана. Тој е прво дете и син од три деца родени во Викторија и Дебеа.

Да, не сте слушнале како што треба!, Алфонсо е роден во камп за бегалци во Ганија, што значи дека е на милји далеку од тоа да биде државјанин на Ганија. Вистина е да се каже!, тој првично требаше да биде библиотекар. и Дали знаеше?… Родителите на Алфонсо Дејвис избегале од Либерија (западноафриканската земја) во 1999 година, по избувнувањето на втората либеријанска граѓанска војна.

Не само неговите родители, туку повеќето членови на семејството на Алфонсо Дејвис отпатувале стотици милји низ Западна Африка сè додека на крајот не пронашле засолниште во бегалскиот камп Будубурам во близина на Акра во Гана, каде што е роден. Тогаш во кампот младиот Алфонсо ги помина првите четири години од својот живот растејќи во земја туѓа од потеклото на неговото семејство.

Родителите на Алфонсо Дејвис не бегале само од војна. Тие патувале милји низ Западна Африка во потрага по подобар живот за своето неродено дете - иден фудбалски херој. Кредит на слика: Google Map и Instagram.
Родителите на Алфонсо Дејвис не бегале само од војна. Тие патувале милји низ Западна Африка во потрага по подобар живот за своето неродено дете - иден фудбалски херој. Кредит на слика: Google Map и Instagram.

Алфонсо Дејвис Семејно позадина:

Говорејќи за потеклото на семејството на Алфонсо Дејвис, неговите родители без сомнение се Либеријанци со лоша семејна позадина. Дебе и Викторија беа млади парови кога изби втората либеријанска војна, развој што им остави можност да учествуваат во војната или да избегаат. За среќа, тие го избираат второто и сега, двајцата (на сликата подолу) живеат да го ценат нивниот избор за живот отколку можното уништување на семејното дрво.

Неговите родители денес се насмевнат затоа што прво ја зедоа разумната одлука да избегаат од војна. Кредит на слика: Инстаграм.
Неговите родители денес се насмевнат затоа што прво ја зедоа разумната одлука да избегаат од војна. Кредит: Инстаграм.

„Беше прилично тешко да се живее во Либерија во време на војната, бидејќи преживување значи дека мора да носиш оружје за да се бориш. Немавме интерес за тоа “,

се сеќава на таткото на Алфонсо Дејвис. Од своја мајка, таа исто така се сеќава на преминување на мртви тела за да добие храна за членовите на нејзиното семејство. Навистина, таквото не беше вид на опкружување во кое би сакале нивните деца да растат.

Алфонсо Дејвис Образование и градење кариера:

Семејството на Алфонсо Дејвис прифати понуда за миграција во Канада, како дел од програмата за преселување во времето кога тој беше на возраст од пет години. Тие пристигнаа во земјата во 2005 година и првично се сместија во Виндзор во Онтарио.

Една година подоцна, семејството се преселило во градот Едмонтон во Алберта. Во градот животот навистина започна за Алфонсо, кој порасна како среќно дете заедно со неговата помлада сестра Рут и малку познатиот брат.

Тој не само што растат радосно во Канада, туку беше во процес да стане канадски државјанин. Кредит на слика: Youtube.
Тој не само што растат радосно во Канада, туку беше во процес да стане канадски државјанин. Кредит на слика: Youtube.

Всушност, тревните полиња на Нортмаунт Елемент во Едмонтон е местото каде што Алфонсо Дејвис за прв пат научи како да игра фудбал како спорт во детството. Тука започна неговата фудбалска судбина.

Што се однесува до неговото образование, Алфонсо започнал да посетува католичко училиште Мајка Тереза ​​во истиот град Едмонтон. Во тоа време, беше речиси невозможно да се забележи неговата природна вежба за дриблинг и начинот на кој ги исфрли своите врсници додека играше фудбал во католичкото училиште Мајка Тереза.

Алфонсо Дејвис Раните години во фудбалот:

Благодарение на Мелиса Гузо - наставник во одделение Алфонсо, 6 одделение и спортски тренер во католичкото училиште Мајка Тереза ​​- фудбалскиот блудник беше запишан во иницијатива за воспитание за деца од град, наречена „Програмата за бесплатни обувки".

Точно на нејзиното име, Бесплатни Footie беше бесплатен бидејќи им помогна на родителите на Алфонсо Дејвис кои не беа во можност да соберат фудбалски такси за другите фудбалски академии. Иницијативата им помогна и на другите деца од град, кои не можат да си дозволат такси за регистрација или превоз за да ги истражат своите интереси во фудбалот. Подоцна, Алфонсо, се придружил на локалниот клуб Николас академија. Ова беше проследено со значителна 8-годишна рана кариера со Едмонтон Штрајкери.

Биографија на Алфонсо Дејвис- Приказна за патот до славните:

Во 2015 година, родителите на Алфонсо Дејвис се согласија на пресврт во кариерата, понуда што ќе го однесе првиот син од нив да игра во Ванкувер. Според нашето мерење, оддалечен е околу 1,159.5 километри (по пат) од семејниот дом во Едмонтон. Дебе и Викторија им дадоа благослови на Алфонсо и го испратија да се приклучи на младинската серија во Ванкувер Вајтхапс.

Тогашниот 14-годишен импресионираше во клубот, така што стана првиот најмлад играч кој потпиша договор со УСЛ на 15 години, 3 месеци во 2016 година. Што повеќе?… Алфонсо заработи промоција во првиот тим на Ванкувер Вајткапс ФК во 2016 година, го направи своето деби во МЛС истата година и имаше последователни импресивни настапи.

На 15-годишна возраст, Алфонсо беше млад и амбициозен со само вистинскиот лик за да успее. Кредит на слика: Ванкувер Време
На 15-годишна возраст, Алфонсо беше млад и амбициозен со само вистинскиот лик за да успее. Кредит на слика: Ванкувер Време

Биографија на Алфонсо Дејвис- Story to Fame Story:

На врвот на кариерата на Алфонсо со Ванкувер Вајткапс ФК, тој беше прогласен за играч на клубот за 2018 година и исто така ја доби наградата на целта на Вајткепс. Потоа, тој се збогуваше со клубот постигнувајќи два гола во победата од 2: 1 над Портланд Тимберс. Во тоа време, младиот блудник можеше да ја почувствува својата судбина повикувајќи го од Европа.

Месеци подоцна во јануари 2019 година, Алфонсо ја започна новата сезона играјќи за германските гиганти Баерн Минхен. Тој беше потпишан во клубот за рекорден хонорар од 9.84 милиони фунти во 2018 година. Уште од 19-годишникот што му се придружи на клубот, тој триеше раменици со суперerstвезди - како Роберт Левандовски, Pхилипе Кутињо, Дејвид Алаба - па дури и ја освои својата прва титула Бундес лига со клубот. Остатокот, како што велат, е историја.

Навистина, неговото покачување на славата е метеоричко. Кредит на слика: ESPN.
Навистина, неговото покачување на славата е метеоричко. Кредит на слика: ESPN.

Кој е Алфонсо Дејвис Девојка?… Дали тој има сопруга и дете (а)?

Тој навистина најде совршен натпревар во Jordордин Хутиема. Нели?
Тој навистина најде совршен натпревар во Jordордин Хутиема. Нели?

Далеку од полето на игра, Алфонсо прави вести за неговата врска со девојка родена во Канада, Jordордин Хуитема. Не се знае многу за тоа кога bубовниците почнале да се дружат. Како и да е, тие биле доволно долго за да се гледаат како канадски парови на Фудбал од страна на печатот. Ова е затоа што Jordордин игра професионален фудбал за францускиот дивизион 1 Феминински клуб Пари Сен Germермен и репрезентацијата на Канада.

Алфонсо редовно лета во Париз за да поминува добро време со својата девојка Jordордин пред да се врати во Баерн Минхен. Тие вложуваат доволно внимание во својата младинска кариера, развој што објаснува додека немаат син (а) или ќерка (и) надвор од брак. И покрај тоа, не постои исклучок на фактот дека тие би можеле да ја однесат својата врска на друго ниво (брак) во ниеден момент.

Алфонсо Дејвис Семеен живот:

Алфонсо Дејвис својот успех во фудбалот му го должи на своето неверојатно семејство. Седнете се и опуштете се додека ви носиме факти за членовите на неговото семејство во овој дел. Започнуваме со тоа што ќе ви помогнеме да добиете повеќе факти за родителите на Алфонсо Дејвис.

За Алфонсо Дејвис Татко и мајка:

Родителите на крилото се Дебех и Викторија, соодветно. Во 2005 година Дебе и Викторија донесоа животно-одлучна одлука да мигрираат во Канада од Гана, без да знаат ништо за тоа место или да имаат роднини таму. Тие само веруваа дека овој потег ќе му помогне на бебето Алфонсо да добие светла иднина.

Запознајте родители на Дејвис Алфонсо. Кредит на слика: Инстаграм.
Запознајте родители на Дејвис Алфонсо. Кредит на слика: Инстаграм.

Се разбира, одлуката се исплати повеќе отколку што можеа да замислат. Всушност, крилниот напаѓач забележува дека е лесно да се мотивира секогаш кога ќе погледне назад во однос на животните промени што ги донесувале неговите родители кои постојано ги поддржуваат во врска со неговата иднина.

За Алфонсо Дејвис Сестри и роднини:

Алфонсо има две помлади браќа и сестри од кои е далеку постар од. Вклучуваат неговата помлада сестра Рут и малку познат помлад брат. Сестрите и сестрите се родени во Канада. Како такви, тие не мораа да ја следат постапката за добивање канадско државјанство, како што тоа го стори Алфонсо.

Алфонсо Дејвис со неговиот татко, мајка и помлади браќа и сестри. Кредит на слика: Инстаграм.
Алфонсо Дејвис со неговиот татко, мајка и помлади браќа и сестри. Кредит на слика: Инстаграм.

Иако крилото не го дал печатот да дознае повеќе за неговите браќа и сестри. Ниту тој не зборуваше за своите семејни корени и потекло, бидејќи се однесува на неговите мајки и баба и дедо. Слично на тоа, чичковците, тетките, братучедите, внукот и внуките на Алфонсо се главно непознати за време на пишувањето на ова био.

Алфонсо Дејвис Личен живот:

Кој е Алфонсо Дејвис?… Дали знаете дека тој отелотворува својства на личност што ги изложуваат поединци водени од Хороскопскиот знак на Шкорпија? Вистината е, Готвач Д. (неговиот прекар) е страствен, интуитивен, извонреден и нема потешкотии да го каже точно она што сака да го каже.

Малку се играчите кои знаат добро да се изразат. Алфонсо го прави списокот. Кредит на слика: Бундес лига.
Малку се играчите кои знаат добро да се изразат. Алфонсо го прави списокот. Кредит на слика: Бундес лига.

Додадено на црти на ликот на Алфонсо е неговиот факт што не открива многу за неговиот личен и приватен живот.

Интересот и хоби на крилото вклучуваат танцување, играње видео игри и поминување на добро време со семејството и пријателите. Тој е добар и во готвењето, хоби што го предизвика неговиот прекар „Готвач Д..

Алфонсо Дејвис Факти за начин на живот:

Во врска со тоа како Алфонсо Дејвис ги прави и троши своите пари, тој има проценета нето вредност од 1 милион долари за време на пишувањето на оваа биографија. Тековите на богатството на крилото потекнуваат од платите и платите што ги добива од играње фудбал со врвни летови.

Крилото, исто така, бележи значителни приходи од одобренија. Како такво, нема прашања во врска со тоа како тој може да си дозволи да стекне луксузни средства како егзотични автомобили и скапи куќи.

Ретка фотографија од крилниот напаѓач што се обидува да си го земе торбичката од задниот дел на автомобилот за која се предвидува дека е Ауди. Кредит на слика: Spox.
Ретка фотографија од крилниот напаѓач што се обидува да си го земе торбичката од задниот дел на автомобилот за која се предвидува дека е Ауди. Кредит на слика: Spox.

Алфонсо Дејвис Факти:

Да се ​​стави крај на нашата приказна и биографија за детството на Алфонсо Дејвис, еве малку познати или нераскажани факти за крилниот напаѓач.

Факт #1- Неговата поделба на платите во секунда:

Од неговиот пробив во јануари 2019 година, многу навивачи размислуваа за тоа колку заработува Дејвис Алфонс?…. Таа 2019 година, со договорот на Чеф Д, тој го виде џебот неверојатни плати од 1.2 милиони евра годишно. Поточно изненадувачки е дефектот на платите на Алфонсо Дејвис годишно, месец, ден, час, минута и секунди.

Мандат за платаЗаработки во евра (€)Заработки во фунти (£)
Она што го заработува годишно€ 1,200,000£ 1,034,559
Она што го заработува месечно€ 100,000£ 86,213
Она што го заработува неделно€ 24,390£ 21,028
Она што го заработува на ден€ 5,949£ 5,129
Она што го заработува по час€ 248£ 214
Она што го заработува на минута€ 4.13£ 3.56
Она што тој го заработува по серконди€ 0.07£ 0.06

Ова е колку заработи Алфонсо Дејвис откако започна да ја гледате оваа страница.

€ 0

Ако она што го гледате погоре останува на (0), тоа значи дека гледате AMP страница. Сега Кликнете ТУКА да го видиме неговиот пораст на платите за секунди. Дали знаеше?… Просечниот маж во Германија треба да работи најмалку 1.84 години за да заработи € 86,123, а тоа е сумата што готвачот Д заработува за 1 месец.

Факт # 2- Неправедност во рангирањето на ФИФА:

Алфонсо има само двегодишно искуство играјќи фудбал во топ-лет, развој кој објаснува зошто тој има низок рејтинг на ФИФА од 73. Познат е факт дека времето лекува и се подобрува. Случајот не би бил поинаков за крилниот напаѓач бидејќи тој има потенцијал да надмине 90, дури и да стане најдобриот фудбалер на ФИФА.

Неговиот рејтинг дефинитивно ќе забележи метеорско зголемување во наредните години. Кредит на слика: Софифа.
Неговиот рејтинг дефинитивно ќе забележи метеорско зголемување во наредните години. Кредит на слика: Софифа.

Факт # 3 - Пушење и пиење:

Pслоеви кои пушат и пијат неодговорно имаат нешто за темни усни и чести бегства со законот. Алфонсо е совршено спротивно на двата исход.

Факт # 4- Тетоважи:

Која е поентата да имате тетоважи кога некој е гордо мрачен? Освен што уметничките тела се цртаат со бели линии, на Алфонсо не би му требало ниту еден да ја надополни неговата висина од 5 стапки 11 инчи.

Дали забележавте тетоважа? известете ги во полето за коментари. Кредит на слика: Инстаграм.
Дали забележавте тетоважа? известете ги во полето за коментари. Кредит на слика: Инстаграм.

Факт # 5- Која е религијата на Алфонсо Дејвис:

Се сеќавате ли на католичкото училиште Мајка Тереза?… Да, тоа е католичко училиште во Едмонтон, Канада. Ние тоа го искористивме за да имплицираме дека родителите на Алфонсо Дејвис веројатно го одгледале својот син за да ја следат верата на христијанските религии. Сепак, младиот човек не бил конкретно искрен со своето водење прашања во врска со верата. Но, нашите шанси се во прилог на Алфонсо да биде христијанин, бидејќи тој има сестра по име Рут, додека неговата мајка го носи името - Викторија.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Алфонсо Дејвис Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
6 коментари
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Астин Мартор
пред 2 месеци

Јас сум толку многу ве молам и благодарен на Бога, многу ми е убав за овие прекрасни и успешни борби за овие родители од Либерија за она што го правеа во минатото во корист на денешниот успех
Алфансо небото е твоја граница брат ми, дури ќе сториш и повеќе од тоа
Нека Господ биде со вас во вашиот проект !!!!!!!!!
Ние, Либеринците, сме сите со вас, како некогаш во минатото, за единствениот светски најдобар во Либерија, а денес Тој е претседател на нашата земја.

Годвин
пред 2 месеци

Се молам да постигнете најголем потенцијал во фудбалот
(Односно станав добитник на балон) или.
Гана е твојот дом

Лери М. Мелинг
пред 2 месеци

Воодушевен сум од оваа биографија на Алфонсо, а како Либеријанец, јас сум уште горд на фактот што тој само го освои финалето во Лигата на шампионите со неговиот германски клуб. Либерија е горда на вас, Алфонсо !!!! Поскапете високо и ќе ја направите најголемата разлика еден ден

N icoико Врех
пред 2 месеци

Само што ги гледав вашите настапи за време на финалето во Лигата на шампионите со ПСG. Вие сте толку добар играч.

пред 5 месеци

Бог да те благослови Алфонсо LIB потсети го вашиот дом брат што те сакаме благодарам

Јосиф НК Колех
пред 8 месеци

Многу ми е драго како Либеријанец што го видов мојот либериски брат како игра ваков фудбал, му посакувам најдобри желби. Сите Либеријанци ви благодаруваат на одбраната на вашиот брат Алфансо Дејвис, и покрај тоа што се природувате во Канада, ние сè уште сакаме како Либеријанска.