Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
5838
Алан Ширер за детска приказна

ЛБ ја претставува целата приказна за Легендата на Премиер Лигата, најпозната од Презимето; "Смоки". Нашата приказна за детството Алан Ширер плус нераскажаните биографија Ви дава целосна слика за настаните од неговото детско време до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу офанзивни и ON-Pitch факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат Биографијата на Алан Ширер, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Алан Ширер е роден на 13th ден од август 1970 во Госфорт, Њукасл-над-Тајн, Велика Британија. Роден е кај неговата мајка, Ана Ширер и таткото, Алан Ширер Снр (работник во лим-метал). И двајцата беа родители од работна класа.

Ширер беше охрабрен да игра фудбал од неговиот татко додека бил во училиште што го направил. Се школувал во средното училиште Госфорт и средното училиште Госфорт. Растејќи играјќи на улиците на неговиот роден град, Ширер првично играше во средниот ред, затоа што не можеше да се соочи со конкуренцијата и со тоа да се вклучи повеќе во игрите.

Тој израснал во редовите во неговиот училишен фудбал и станал капитен на училишниот тим. Неговиот пробив дојде кога му помогна на тим од Њукасл Сити да освои турнир од седум страни во Парк на Сент Џејмс. Ова го натерало да го сфати фудбалот многу сериозно, на тој начин потпишувајќи се за Wallsend Boys Club како тинејџер.

Тоа беше додека играше за клубот Wallsend дека тој беше забележан од Џек Хиксон кој беше разузнавач за Саутемптон. Џек Хиксон се чувствуваше непопустлив на Ширер. Тој беше принуден да го препорача за Саутемптон откако виде дека Шериер има успешни судења за клубовите од Првата дивизија Вест Бромвич Албион, Манчестер Сити и Њукасл Јунајтед. Остатокот, бидејќи видеото е прикажано подолу, сега е историја.

Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Ширер е во брак со Лаиња, кого го сретнал додека играч на Саутемптон.

Двојката живеела локално со нејзините родители за време на втората година на Shearer во јужниот брег клуб, и биле венчани на 8 јуни 1991 во црквата Свети Јаков во градот.

За разлика од портретирањето на некои WAGs (сопруги и девојки) на подоцнежните играчи од страна на медиумите, Лајнеј го опиша Ширер како тивка и задржана личност, не е удобна во центарот на вниманието на славата на нејзиниот сопруг.

Алан Ширер и неговите деца
Алан Ширер и Децата

Двојката има три деца; Hollie Shearer, Chloe Shearer и Will Shearer. Подолу е слика на Алан и неговите три деца. Подолу е фотографија на семејството Алан Ширер.

Алан Ширер е домаќинство
Алан Ширер е домаќинство

Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Личност

Алан Ширер ги има следните атрибути на неговата личност.

Предности: Креативна, страсна, дарежлива, срдечна, весела, хумористична

Слабости: Арогантен, тврдоглав, самоцентричен, мрзлив, нефлексибилен.

Лео сака: Театар, земајќи празници, се восхитувам, скапи работи, светли бои, забава со пријателите.

Лео не му се допаѓа: Се игнорира, се соочува со тешка реалност, не се третира како крал или кралица

Пред сè, Алан Ширер е природно роден лидер. Тој е драматичен, креативен, самоуверен, доминантен и крајно тешко да се спротивстави. Тој е способен да постигне нешто што сака да го направи во која било област на животот. Пример за ова е неговиот премиерски гол-рекорд.

Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Неговиот изглед

Алан Ширер дели блиска физичка сличност со филмската ѕвезда, Брус Вилис. Валтер Брус Вилис е американски актер, продуцент и пејач. Неговата кариера започна на сцената Off-Broadway, а потоа и на телевизијата во 1980s, особено како Дејвид Адисон во месечината.

Изгледот на Алан Ширер е сличен
Изгледот на Алан Ширер е сличен

Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Изгледите

Очилата за сонце на Алан Ширер се главен додаток за него. Облечен и скитник низ плажа без кошула е голема форма на рекреација за Премиер-лигата.

Алан Ширер - Кошула и сенка човек
Алан Ширер - Кошула и сенка човек

Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Проблем со Мајк Ешли

Поранешниот претседател на Њукасл, Фреди Шепард, објави дека откако Ширер ја заврши сезоната 2005-06 како помошник-менаџер на Њукасл, тој ќе стане клупска "Спортски амбасадор" за сезоната 2006-07.

Сепак, во септември 2008, беше објавено дека Ширер беше отстранет од оваа голема почетна позиција од сопственикот на клубот, Мајк Ешли, и покрај протестите од играчи како Стивен Тејлор и Дамјан Даф.

Проблемот на Алан Ширер со Мајк Ешли - нераскажаната приказна
Проблемот на Алан Ширер со Мајк Ешли - нераскажаната приказна

Мајк Ешли го одзеде како резултат на критиките на Ширер за начинот на кој клубот се водеше по заминувањето на Кевин Киган. Овие извештаи беа одбиени од клубот.

Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Пост за пензионирање

После пензионирањето, Ширер е најпознат по својата работа како критичар на Би-Би-Си Натпревар на денот. Поранешниот напаѓач е едно од најистакнатите лица во шоуто во саботата, а исто така се појавува како аналитичар на ФА Купот, Европското првенство и Светското првенство.

Ширер некогаш бил критикуван поради недостаток на увид во неговите рани години како ултиматум, но заработил тежок прием на задоцнување, што тој го става до отфрлање на неговата амбиција да влезе во менаџментот. "Кога првпат отидов во [punditry] во 2006, јас секогаш чувствував дека ќе се вратам во менаџирање, па затоа не сакав да критикувам колку што веројатно би требало да сум" тој рече Исклучување на топката.

Ширер продолжи ..."Но, кога еднаш ќе донесам свесна одлука пред четири или пет години, веројатно нема да се вратам во играта. Потоа се свртев надолу и ја зафатив главата во заговор. Разговарав со различни луѓе, седев и научив, зедов време кога зборував со луѓето, а потоа, полека, но сигурно, станав господар на тоа. "

Битно е да се напомене дека единствениот напад на Алан Ширер во тренерот не траеше долго. Ширер го презеде Њукасл на позадината на сезоната 2008-09, но не можеше да ги спаси од испаѓање на шампионатот, заработијќи само пет поени од можниот 24.

Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Неговата нето вредност

Според Сандеј тајмс Богата листа, чистата вредност на Shearer е £ 36m во 2013.

На врвот на неговата заработувачка од неговите денови за играње, претходниот договор на Ширер со Би-Би-Си како плурализам Натпревар на денот наводно, му платил £ 500,000 годишно. Тој потпиша нов договор во 2016 и се појави и на други мрежи во странство, како што е Бин Спорт.

Исто така, аранжманот за одобрување со Умбро, кој траеше по крајот на неговата кариера, го виде Ширер џебот £ 1.33m годишно се додека не истече во 2013.

Алан Ширер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Статуата на честа

Статуата на честа на Алан Ширер
Статуата на честа на Алан Ширер

Њукасл ја откри статуетката за Ширер надвор од Парк на Сент Џејмс во септември на 2016. Тоа беше да го почитува неговиот Легендарниот гол постигнувајќи рекорд и умре-тврд став како што се гледа подолу.

Дија-тврд став на Алан Ширер е објаснет
Дија-тврд став на Алан Ширер

Металниот споменик чинеше £ 250,000 и беше платен од семејството на Фреди Шепард, претседателот на клубот, додека Ширер играше таму.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на Алан Ширер за детска приказна плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде