Приказна за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгарни факти за биографија

0
710
Приказна за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија од Lifebogger. Кредит на слика: Твитер и Инстаграм
Приказна за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија од Lifebogger. Кредит на слика: Твитер и Инстаграм

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј со прекарот "Свети Макс„ Нашата приказна за детството Плус Ундолд Биографија Факти ви дава целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Ивотот и подемот на Алан Сен-Максимин
Ивотот и подемот на Алан Сен-Максимин. Кредити за слика: ChronicleLive, 90Min, Твитер и GetFootballNewsФранс

Анализата вклучува негово рано живеење / семејно потекло, образование / градење кариера, ран живот во кариерата, пат до слава, покачување на славата приказна, живот во врска, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае дека Сен-Максимин е нешто поразлично, џек во кутијата чие темпо, вештина и измама на теренот ги возбудуваат footballубителите на фудбалот. Сепак, само неколкумина ја сметаат Биографијата на Алан Сен-Максимин која е прилично интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Семејна позадина и ран живот

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Алан Ирине Сен-Максимин. Тој е роден на 12th март 1997 на неговата мајка, Надиж Сен-Максимин и таткото Алекс Сен-Максимин во Шетанај-Малабри, комуна во југозападниот предградија на Париз, Франција.

Како неговите колеги браќа; Томас Лемар, Тјери Хенри, Димитри Payet и Кингсли Коман, припаѓа на Французинот Француска етничка група Гијанец Креол со кариби и јужноамерикански корени на семејството. Иако е роден во Франција, Сен-Максимин има семејно потекло од земјите на Гвајана (страна на неговата мајка) и Гвадалупе (страната на неговиот татко).

Да се ​​родиат богати родители, му даде светлосен почеток на животот на Свети Максимин. Тој израснал во семејно потекло од горната класа и бил многу удобно како дете. Родителите на Алан Сен-Максимин имаа најдобро финансиско образование и никогаш не се бореа со пари. Дали знаеше?… Неговата мајка еднаш ја имаше позицијата на 'директор за образование'во популарното училиште лоцирано во Париз предградија, додека неговиот татко Алекс работеше како канцелариски администратор на универзитетот во Париз Дидерот што се наоѓа во Париз, Франција. И двајцата родители ги одгледаа своите деца во придржување кон христијанската религиозна вера.

Раните години: Алан Сен-Максимин бил воспитан како најмал од три деца. Тој има еден постар брат по име Куртис и една сестра чие име останува непознато за време на пишувањето. Растејќи во градот Меудон, младиот Сен-Максимин се зафати со танцување и мода како хоби. Тој модернистички пристап кон животот го натера да се најде на рано приближување кон лентите за глава, развој кој продолжи до денес.

Anубовта на Алан Сен-Максимин кон лентите за глава не е нова. Неговата фотографија од детството го кажува сето тоа
Anубовта на Алан Сен-Максимин кон лентите за глава не е нова. Неговата фотографија од детството го кажува сето тоа. Кредит: Дневна пошта
Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Образование и градење кариера

Родителите на Сен-Максимин и наставниците во училиштата му ги дадоа сите вредности што му беа потребни за да го подобри тој додека расте. Тогаш како мал ученик, Алан му даваше 10 евра од неговата мајка секој пат кога ќе замине дома на училиште. Тој ги потроши парите за купување на бонбони и поддршка на своите пријатели кои имаат потреба од (Знак на неговата рана дарежливост). Додека беше на училиште, талентот на Сен-Максимин во атлетика и фудбал беше откриен и понатаму искористен од самиот тој, без да има тренер или ментор. Говорејќи за тоа, тој еднаш рече;

„Мојот талент ми пријде природно. Јас земав топка насекаде, на училиште, дома, итн. Играв фудбал на сите времиња и покрај тоа што не бев тренер. Тоа беше мој пристап, само како што го сакав. Моето темпо и вештини се самоучив “

Меѓу сите опции за спорт, тоа беше атлетиката која први дојде благодарение на неговата природна талент за трчање што беше уште од дете. Подоцна, тој ја примени Атлетиката во Фудбал и тој започна да ја игра играта со неговиот постар брат, Куртис, кој во тоа време сакаше да биде фудбалер. На почетокот, Сен-Максимин верува во своите вештини, развој што го натера да верува дека има талент да оди професионално.
Етикетирајќи заедно со неговиот брат, првата мисија на Сен-Максимин стана за него да научи како да прави извонредни работи со фудбалската топка. Тој го стори тоа во име на издвојување од толпата момчиња во неговото соседство - место каде што фудбалските можности беа ограничени. Ден во текот на денот, Французинот започна да ги исполни своите вештини како на бетон, така и на трева. Сен-Максимин играше со момчиња околу возраста на неговиот брат (две или три години неговиот постар).
Несекојдневната брзина на Сен-Максимин, заедно со вештини за дриблинг, го виде како тој се чувствува повеќе од останатите момчиња во неговата населба. Фудбалерот на улицата, кој беше претежно непоколеблиран, имаше среќа да добие можност за судења со Вериерес-ле-Буисон, локален клуб- 34 мин погон и 10.8km од семејниот дом. Во тоа време двајцата браќа (Куртис се први) успешно се здобија со прием академијата, радоста на Сен-Максимин членовите на семејството навистина немале граници.
Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Рано кариерен живот

Како млад, Сен-Максимин ја научил својата трговија со младински клубови Вериер-ле-Буисон неколку месеци пред да напредува во друг клуб, американски Рис-Орангис, кој беше уште еден 55 мин возење / (34.5 км) од семејниот дом во Меудон. Во клубот, го згрижија двајца наставници, Jeanан-Луис Лесард и Дидиер Демончи. Сен-Максимин играл под покровителство на неговиот учител Фредерик Фереира за време на неговата магија 3 години.

Како што многумина очекуваа, тој имаше добар почеток во кариерата. Сен-Максимин беше толку возбудлив за гледање заради постојаното прикажување на темпо и вештини. Овој подвиг го виде како напредува во француската повеќенаменска академија по име ACBB (Атлетик Клуб де Булоњ-Биланкур) во годината 2007.

АЦББ не беше само академија, туку и спортски бренд каде сите Родители сакаа да ги запишат своите деца. Ова беше затоа што академијата имаше репутација да ги проектира своите играчи на врвните француски клубови. Хатем Бен Арфа, Јасин Баму, да ги именува, но неколкумина поминаа низ клубот.

Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Патот до славата

Како Сен-Максимин прерасна во тинејџер, тој започна да сонува да игра во Премиер лига. Во тоа време, француското момче ќе продолжи да го гледаше Арсенал Тјери Хенри цел ден на телевизија.

Работејќи кон своите соништа, младата starвезда продолжи да го прави она што секогаш го правеше најдобро на теренот на игра- изразувајќи се со своите дриблинзи и темпо на уникатен начин. Објаснувајќи ја неговата единственост меѓу неговите парови, Сен-Максимин еднаш рече;

„Во академијата тренираат, еден допир, два допир. Сите забележаа дека сум пораснал поинаку. Дриблирав многу и ми беше кажано да играм против поголеми и посилни момчиња. Научив како да ги тепам и во исто време, авиодот да се исфрла “

Неговиот тренер во тоа време, Гијом Сабатиер, го изгради својот тим околу себе. Во својот прв натпреварувачки натпревар, Алан Сен-Максимин остави впечаток постигнувајќи голови на 8. Смета за феномен во својата млада возраст, тој се здоби со огромна репутација кај работодавците низ цела Франција. Наскоро, Сен-Максимин ја донесе најголемата одлука во својата академска кариера со тоа што му се придружи на Сен-Етјен, клуб кој му даде безбеден премин кон дипломирање на академијата во годината 2013.

At Сен-Етиен Б., Сен-Максимин стана еден од нивните најпаметни играчи, развој што му го заработи неговиот француски национален повик. За жал, напредувајќи во сениорскиот тим на клубот, не го видов францускиот генијалец да добива доволно време за играње. Потегот во Монако исто така не функционираше бидејќи Сен-Максимин не можеше да се издвојува Бернардо Силва, Ентони Марцијал и Жоао Мутињо кои беа на врвот на своите овластувања.

Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Стани за слава

Преминување на заем до Спортски клуб Бастијас стана најсигурен начин на дејствување за Сен-Максимин, оној што не се исплати само, но НО го убеди Ница да го потпише од Монако во текот на летото на 2017.

Во Ница, Сен-Максимин започна сериозни чекори, стана клучен изведувач на клубот под Патрик Виера. Неговиот настап за клубот го привлече менаџерот на Newукасл Јунајтед, Брус, кој беше во потрага по некој да ги возбуди своите фанови, правејќи ги да се симнат од своите места.

Соништата на Премиер лигата на Сен Максимин конечно беа овозможени откако тој се приклучи на Newукасл на 2nd во август 2019. Веднаш во сезоната 2019 / 2020, само-стилизиран фудбалер со обоена русокоса, шилести dreadlocks започна возбудливи навивачи. Сен-Максимин ги доби срцата на бранителите на Премиер Лигата, кои се тркаа со неговите авантуристички рафали нанапред.

Алан Сен-Максимин веднаш стана фаворит на навивачите во својата прва сезона во Премиер лигата
Алан Сен-Максимин веднаш стана фаворит на навивачите во својата прва сезона во Премиер лигата. Кредит на слика: Дневна пошта

За секој пат кога Сен-Максимин беше со топката, знаете што ќе прави - пресврт, свртување, нож, свртување, дриблинг на минатото противници и возење напред со топката прикачена на нозете. Запирањето на него е друга работа во целост, како што е забележано од делото на видео доказ подолу.

Гледајќи го видеото погоре, ќе се согласите дека Сен-Максимин е, без сомнение, 'JЕКС ' во кутија. Настрана неговите способности за дриблинг и измама (во неговиот црно-бел мрак), моќниот крилен исто така поседува голема количина на енергија што треба да направи закрепнување на талисмани. Подолу е дел од доказ за видео.

За време на пишувањето, Сен-Максимин е несомнено најважниот играч во тимот на Newукасл и еден од највозбудливите играчи што го гледаат во Премиер лигата. Без сомнение, fansубителите на фудбалот во целост се на работ да видат како младо момче како цвета во талент од светска класа, токму пред нивните очи. Остатокот, како што велат, е историја.

Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Животен однос

Со неговото покачување на славата, извесно е дека повеќето фанови на Newукасл мора да размислат дали Алан Сен-Максимин всушност е во брак и сеуште е со неговата сопруга или има девојка. ДА! Не го негира фактот дека неговиот симпатичен изглед во комбинација со неговиот стил на игра ќе го стави во списокот со желби на потенцијалната девојка wannabe.

Според WTFoot, Французинот некогаш се наведуваше дека датира девојка по име Маргакс околу 2015, за време на своето време со германскиот клуб (Хановер 96). Според извештаите, Маргакс (на сликата подолу) сега се случува да му биде поранешна девојка.

Алан Сен-Максимин некогаш се тврдеше дека е во врска со Марго
Алан Сен-Максимин некогаш се тврдеше дека е во врска со Марго. Кредит на слика: WTFoot
За време на пишувањето, Алан Сен-Максимин е благословен со две прекрасни ќерки (Лијана и Нинџија) кои ги нарекува свои принцези. Како што е забележано подолу, прецизните плетенки во косата на двете девојчиња се чиста рефлексија на имиџот и сличноста на нивниот татко. На сликата лево е убава Лијана (лево) и Нинџија (десно) бидејќи уживаат во пријатните удобности на нивниот супер татко.
Запознајте ги ќерките на Алан Сен Максимин
Запознајте ги ќерките на Алан Сен Максимин - Лајана и Нинџија. Кредит на слика: TheTimesUK
Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Личен живот

Да се ​​запознаете со Алан Сен Максимин личен живот далеку од сите негови дриблинзи и измама на теренот ќе ви помогнат да добиете подобар приказ на неговата личност.

Започнувајќи, таму му е навистина многу повеќе од неговите вештини, накит и етикети за дизајнер. Да!, Можеби ќе помислите дека тој е само светкав. Но, Сен-Максимин е всушност паметен човек и нормален човек кој знае што прави што е тоа; ставајќи ги другите пред себе. Говорејќи со BBC, Сен-Максимин го натера светот да знае за неговата желба да стори сé што е на теренот, да ги забавува навивачите, да им помогне на другите соиграчи дури и вие тоа значи да не постигнете гол. Подолу е дел од доказ за видео.

После еден месец откако се придружија на Newукасл, fansубителите на северо-исток од Англија од devубов смислија начини да му оддадат почит на својот starвезда - развој што ги роди неговите песни. Сен-Максимин има популарно скандирано по своето име - оној што се пее не само за време на натпреварите, туку насекаде, вклучувајќи клубови. Слушајте го подолу;

За многу фанови, да се има весел и сепак возбудлив играч како Сен-Максимин во оваа генерација е убава работа. Тој, без сомнение, е пријатна личност, оној што родителите од Newукасл сакаат нивните деца да се емулираат кога ќе пораснат. Сен-Максимин заработи толку многу почит од малите фанови од кои многумина го запаметија неговото пеење, пеејќи го беспрекорно.

Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Семеен живот

Како и во времето на пишувањето, Алан Сен-Максимин го фалсификуваше сопственото минато на своето семејство кон stвезденост, благодарение на неговата фудбалска кариера. Неговите родители направиле свесни напори за да го избегнат вниманието на медиумите. Записот за неговата сопруга, сестра и членовите на семејството сè уште останува скриен. Тие веројатно ги имаат најдобрите моменти во животот заради фактот дека еден од нивните е суперerstвезда. Куртис кој не се најде во фудбалер во моментов служи како советник за кариера на неговиот мал брат.

Сен Максимин ужива кога членовите на неговото семејство им даваат милостина на сиромашните. Дали знаеше?… Една од првите работи што ги направи кога пристигна на Tyneside беше да прифати покана и до NUFC Fans Food Bank - место што ја рефлектира сиромаштијата што ги погодува големите делови од Северо-источна Англија. Медиумските напори беа во голема мерка насочени кон неговите ќерки; Лјана и Нинџија за време на нивните донации.

Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Начин на живот

Да се ​​запознаете со животниот стил на Алан Сен Максимин, ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговиот животен стандард.

Заработувајќи околу 2,000,000 € годишно со неделна плата 38.462 € (за време на пишување) сигурно го прави фудбалер на милионери- индикација за луксузен начин на живот. Стилски фудбалер ужива во гламурозен начин на живот, кој лесно се забележува луксузен седан кој се проценува на $ 151,600 (неговата плата две и пол недели).

Автомобил на Алан Сен Максимин
Автомобил на Алан Сен-Максимин
Исто така и на животниот стил, yти и знам дека Сен-Максимин има одлична модна смисла како што е забележано од теренот на игра. На Французинот е моден магнат, оној кој сака да изгледа гламурозно и на теренот и на теренот. Како што е забележано во текот на неговите рани години, облеката на дизајнерите на донирање (особено лентите за глава) е неговиот изглед на потписот уште од неговите рани денови.
Алан Сен-Максимин Lивотен стил не започна денес
Алан Сен-Максимин Lивотен стил не започна денес. Кредит на слика: Инстаграм
Приказната за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгани факти за биографија - Неостварени факти

Му беше кажано да го покрие Стикерот за дизајнери на главата. Дали знаеше?… Starвездата на castукасл Алан Сен-Максимин некогаш беше принудена да ја покрие главата head 180 Гучи со СТИКЕР за време на победата над Манчестер Јунајтед, со цел да избегне кршење на правилата за спонзорство. Во тој момент, незгодниот играч мораше да постави бело парче лента над логото на Гучи.

Алан Сен-Максимин е принуден да го покрие неговиот band 180 Gucci лента кога игра на теренот
Алан Сен-Максимин е присилен да го покрие неговиот band 180 Gucci лента кога игра на теренот. Кредит на слика: Сонцето

Тетоважа на навивачите на Алан Сен Максимин за навивачите: Имајќи Тетоважите со суперхерој не се за обожавателки. Сличноста за Алан Сен-Максимин го виде како доби фан-база во суперхерој. На обожавателите што им се допаѓа ова (подолу) не би пречело да ја знаат својата loveубов со трајно добивање на тетоважа на лицето на нивното тело.

Што е негово Секојдневно рутинско изгледа: Алан Сен-Максимин е некој кој користи единствена стратегија за вежбање за да се добие и да остане во форма. Стилскиот фудбалер вработува неконвенционален начин на правење на испади од работа. Сен-Максимин претпочита да трча наоколу и да ги зацврстува неговите скали како посебен начин да се задржи фит.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Алан Сен Максимин Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде