Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат под прекарот; „Фараонот“. Нашата приказна за детството Стефан Ел Шаарави плус нераскажаните биографија Ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу офанзивни и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговото темпо, дриблинг и агилност, но малкумина сметаат дека е био за нашиот Стефан Ел Шарави, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Стефан Ел Шарави Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Стефан Карим ел-Шарави е роден на 27-ми ден во октомври 1992 година, во Савона, Италија. Роден е кај неговата мајка Италијанка, Луси Ел Шарави и таткото Египќанец, Сабри Ел Шарави, кој поради тешките економски услови го напушти Египет и ја мигрираше Италија за да го основа своето семејство. Подолу е фотографија од двајцата родители.

Исто како и Един Џеко, Стефан беше одгледан како номинален муслиман и израснал со својот единствен брат Мануел Шарави, кој се случува да биде негов агент и голем поддржувач на фудбалот.

Приказната за детството на Стефан е интересна, ако не и невообичаена - станува збор за приказна за симпатично мало момче кое се најде благословено со извонреден фудбалски талент. Всушност, тој сонувал за фудбал уште од детските денови. Како дете, Стефан беше навикнат да игра неколку спортови, но повеќе беше приврзан за фудбалот. Кога имал пет или шест години, неговите родители му дозволиле да се приклучи на Легино, клуб во Савона. Стефан остана таму до својата 11 година.

И покрај тоа што се фокусираше на тоа да стане професионален фудбалер, Стефан сепак успеа да учи, благодарение на неговата мајка. Тој беше врв на неговата класа. Неговите родители се согласија дека нивниот син морал да заврши училиште пред да се пријави за својот прв клуб како што се гледа во личната карта подолу.

Поради академците, Ел Шарави стана доцен стартер на фудбал со полно работно време. Својата младинска кариера ја започна со oaенова прилично доцна на четиринаесет години. И покрај тоа што започна доцна, Стефан влезе во првиот тим за кратко време и тоа му помогна да расте во секоја смисла на спортот. Гледајќи ги видеата на Кака, како неговиот модел, Стефан доби отскочна даска што доведе до постојано подобрување.

Неговиот татко, исто така, придонесоа да му дадат дозвола на него и неговите фудбалски другари да си играат во неговиот мал двор зад неговата семејна куќа, без оглед на бучавата што може да предизвика.

Стефан Ел Шарави Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Рајзинг кон славните

Стефан верувал во себе и покажал посветеност и решителност во сè што направил.

Што се однесува до фудбалот, стануваше збор повеќе за тоа што тој направи со главата отколку за нозете. Стефан остана скромен низ победничките и загубени ситуации. Тој беше навикнат да средува совети од моите пријатели и семејство за областите што може да ги подобри. На 21 декември 2008 година, кога имаше 16 години, тој го направи своето деби за првиот тим и стана осмиот најмлад играч во историјата на Серија А што дебитираше во италијанската највисока дивизија.

Сепак, неговата кариера отиде кисело поради серија на iкампањи погодени од нуров, кои се движеа помеѓу 2013 до 2015. Ова се случило откако имаше неуспешна операција на десната нога која не успеа ефективно да се лекува. По период на долго отсуство поради друга повреда, неговиот клуб Милан одлучи да го предаде во Монако на сезонски долг со можност за купување. 

Додека бил на позајмица, Монако го преслушал и неговиот случај стана најлош. Во рамките на истата сезона на заем, Стефан се замрзна од тимот кога воопшто не играше со 1 во Монако и ја активираше условната обврска да го купи. Разочарувачки, тој беше предаден назад во Милано, кој брзо го позајми на Ромите, бидејќи нивниот договор за заем беше поповолен и постојан. Чудо дојде кога Стефан постигнал ахАлф скорпија фликол гол на голф (Видео подолу) за Ромите кои го направија својот договор да остане траен. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Стефан Ел Шарави Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Во извештајот се наведува дека Стефан ја започнал својата врска на игралиштето со неговата љубовница од детството, Естер Џордано. Нивната врска ги одзеде од статусот на најдобрата љубов кон вистинската љубов. Стефан еднаш се сеќаваше на една од неговите најрани спомени од детството, кои ја објавуваа неговата љубов кон Естер и верувајќи дека еден ден ќе стапат во брак.

Покрај неговата професионална кариера, Стефан Ел-Шарави е познат како уживач во животот со неговата девојка, Естер Џордано кого тој сериозно датира.

Тие не се ожениле во моментот кога пишувале, ниту пак имаат било какви биолошки или посвоени деца. Сите што прават е да се засака секој ден и да трошат квалитетно време на море.

Stephan El Shaarawy приказна за детството плус нерасположена биографија факти-Лични факти

Стефан Ел Шарави има многу атрибути за неговата личност. Отпочнувајќи, го презентираме неговиот LifeBogger ранг-листа на сликата подолу.

Неговото омилено јадење: Trofie al pesto - типично Џеновене и кантонски пржени ориз.

Неговите сили: Тој е кооперативен, дипломатски, милостив, фер-ум, социјален.

неговото Слабости: Тој може да биде неодлучен, да избегнува конфронтации, да носи лутина и самосожалување.

Што тој сака: Тој сака Flyboarding (како што се гледа на сликата подолу), да е суеверен, да има ритуали пред натпреварот, нежност, споделување со другите и да се забавува на отворено (повторно како што се гледа подолу).

Она што не му се допаѓа: Во секое време, Стефан не му се допаѓа насилството, неправдата, гласот, сообразноста.

Накратко, Стефан е мирен, фер, и омраза да биде сам. Партнерството за него е многу важно. Според Стефан, единственото нешто што треба да му е навистина важно е неговото внатрешно јадро на личноста и неговата љубов кон Естер. Тој е некој кој е подготвен да направи речиси ништо за да избегне конфликт, да го одржува својот мир секогаш кога е можно.

Стефан Ел Шарави Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Стефан потекнува од семејно потекло од средна класа, некогаш управувана од неговиот татко, Сабри Ел Шарави. Двајцата родители на сликата подолу, започнаа да ги имаат своите деца во доцните 30-ти.

Соодветно е да се напомене дека тогаш како дете, мајката на Стефан, Лусија Шарави повеќе го поддржуваше нејзиниот син да го продолжи своето образование, додека неговиот татко сакаше комбинација од образование и фудбал.

Брат: Стефан има братче дете, по име Мануел Ел Шарави. Наместо да се потпре на богатството на неговиот голем брат, Мануел на сликата подолу стана фудбалски агент.

Секоја благодарност на неговата мајка Лусија. За помалку од 25 години, Мануел Шарави стана носител на магистерска диплома по пазари и деловни стратегии од Економскиот факултет на Католичкиот универзитет за светото срце, Милано Италија. Неговото академско искуство сега се придружува на неговата професионална област во управувањето со кариерата на неговиот брат.

Stephan El Shaarawy приказна за детството плус нерасположена биографија факти-Неговата коса

Некогаш, навивачот на Стефан, Алдо, еднаш рече…„Мојот шестгодишен син сака коса како твојата. Што треба да направи? “

„Има само една работа да се направи, а тоа е да го однесам кај мојот фризер! Јас всушност имам три - една во Савона, една во Милано и една тука во Рим “.

Синот на Алдо заврши со фризурата на Стефан, како што се гледа подолу.

Колку долго ќе ве однесе да ја чешите косата наутро? И кој гел го користите?

Одговорот на Стефан„Воопшто не многу долго. Во денешно време тешко дека му треба нешто што и прави. Јас дури и не го чешлам. Само му задавам удар со фен, користем малку восок - не гел - и малку лак за да го држам на место и тоа е тоа “.

Stephan El Shaarawy приказна за детството плус нерасположена биографија факти-Неговиот идол

Според Стефан Ел Шарави "Секогаш го користев Кака кога бев млад - кога беше во Милан. Тој беше моја улога, и на и надвор од теренот. Тој секогаш се среќаваше како навистина надолу кон земјата, дури и пред да го запознаам. Потоа го запознав еден пат кога го игравме Реал Мадрид на пријателски натпревар во Америка и тој беше токму онака како што замислив - прекрасна личност покрај тоа што сум фантастичен фудбалер ".

Stephan El Shaarawy приказна за детството плус нерасположена биографија факти-Отфрлена од земјата на неговиот татко

Првично, Стефан беше квалификуван да игра за Египетски национален фудбалски тим, но беше одбиен од тогаш-тренер Хасан Шехата кој ненамерно ултоа го прави „Не секој Египетскиот играњето за странска лига се квалификува да игра за национална страна “.

Разочарувачки, Ел Shaarawy потоа почна да игра со Италија U-17 тим каде што учествувал in и на 2009 UEFA U-17 Euro и 2009 FIFA U-17 Светско првенство.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Стефан Ел Шарави, плус неразвиените биографиски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!. 

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Јулија
пред 2 години

Многу информации, кои можат да се најдат во секое време. Навистина ми се допаѓа, но не можам да кажам дека не сум тука.