Хари размислува за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот "Мала Иниеста". Нашата приказна за детството Хари врежана плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го вклучува неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, доведуваат до слава, врска и личен живот.

Да, секој знае за неговиот убав изглед, мала рамка и стил на игра. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Хари Винкс што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Хари се разбудил за детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Ран и семеен живот

Почнувајќи, неговото полно име е Хари Били Венкс. Хари Винкс, како што е познато, е роден на 2 на ден февруари 1996 на неговата мајка, Анита Венкс и татко, Гери Вајкс во Хемел Хемпстед, Велика Британија.

Хари е роден во фамилијарно семејство. Неговиот татко Гери беше поранешен полу-професионален фудбалер кој играше за Хемел и Беркамштад. Семејството Винкс беше доживотен поддржувач на Спарс на почетокот од 1984 по победата на Купот на УЕФА.

Зборувајќи за семејната историја или потекло, Хари Винкс доаѓа од семејство на шпански потекло низ неговата мајка и баба и дедо. Сепак, тој е горд што е британски преку неговиот татко. Хари пораснал со својата сестра по име Мили, за кого е многу заштитен.

Без разлика дали дома или се поврзува со неговите братучеди, Хари сликата подолу секогаш ќе внимава на својата слатка мала сестра.

Денес, тоа е прилично кул и многу горд за Мили да го видам нејзиниот брат, најблизок и поранешен партнер во криминалот, добивајќи толку фудбалски успех.

Во моментов, како во времето на пишувањето, никој во светот нема силна врска што ја делеа меѓу Хари, Мили и нивната мајка Анита.

Хари се разбудил за детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Кариера Buildup

Говорејќи за тоа како навивач на Тотенхем, татко му на Хари еднаш рекол:

Се разбира, Хари е фан на Тотенхем, кој беше принуден на него од мене!

Хари исто како и неговата мајка и тато беше Тотенхем дури и пред да почне да игра фудбал. Хари присуствуваше на својот незаборавни прв натпревар во Вајт Харт Лејн кога имаше шест години. Гледајќи како сака Мајкл Керик, Роби Кин и Теди Шерингам го мотивираше да започне да корне се што изгледаше како фудбалска топка.

Говорејќи за фудбалското искуство на нејзиниот син како дете, мајка му на Хари Винк, Анита, еднаш му рекла:

"Дури и како мало дете, Хари ќе си игра со валани-чорап. Тој ќе го дрибнува насекаде цело време. Потоа се пресели на тениско топче. Тој секогаш ќе го удира низ целата куќа, ме вознемирува! "

Ако не се фрла фудбалска топка околу или во неговиот семеен дом, Хари ќе се види дека ќе се појави во близина на постери на Дејвид Бекам и Мајкл Овен.

И покрај љубовта на Хари за Спарс, тој одлучи да се лепи со Англија кошули и шорцеви. Гледајќи ги неговите фотографии погоре, ќе забележите дека неговите омилени предмети биле.

Како во времето на пишувањето, англискиот национален Џерси му одговара на многу убав.

Хари се разбудил за детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Почеток на почетокот на кариерата

Потенцијалот на Хари бил прв пат забележан на возраст од 5, кога неговите родители го запишале во списокот на фудбалските кампови на Рос и Анди. Тој понатаму продолжил да игра со Echoes FC во Хелел Хемпстед, каде неговите природни таленти станале добро познати.

Хари беше познат како некој со добра енергија и покрај неговата тенка рамка, тој сè уште ќе застане на теренот со добра издржливост. На почетокот, Хари го поминал своето рано фудбалско образование со престижната школа Кавендиш, каде што дипломирал на возраст од 11.

Хари се разбудил за детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Ран живот во Спарс

Благодарение на неговата способност да се справи со топката како дете, Хари беше препорачан од неговиот учител во фудбалските кампови на Рос и Енди за да присуствува на испитувања на Тотенхем. Тој помина и се запиша во клубот. Дури и на Академијата во Тотенхем, многу клубови сѐ уште го држеа како млад.

Родителите на Хари, Анита и Гери, беа заинтересирани да ги нагласат многуте жртви што ги направи Хари во неговите рани денови во Тотенхем. Прво, како млад тинејџер, Венкс страдаше од зголемени повреди и проблеми со грбот. И покрај тоа, шефот на академијата МекДермот имаше вера во малото момче исто како што направи со доцните програмери, како што е Кејн и Андрос Таунсенд. Дури и Теди Шерингем зеде тесен интерес за млади Winks и Скот Паркер се појави како ментор.

Хари се разбудил за детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Големата одлука и да се подигне за слава

со цел да го посвети својот живот на своите соништа, Хари одлучи да се пресели од семејниот дом на возраст 16 за да живее во близина на тренинг-теренот на Спарс. Одлуката не беше лесна за семејството Винкс. Според неговата мајка Анита;

Хари мораше да се промени, ментално. Тој беше многу Домашен, и се движат надвор на таа возраст беше многу тешко. Сите тројца - мене, Гери и Мили застанаа и плачеа додека ја затвори влезната врата пред нас.

Родителите на Хари само ќе го видат една вечер неделно. Според Хари, преселувањето од семејниот дом за да живее со луѓе што никогаш не ги запознал веројатно беше најтешкото нешто што го сторил во целиот негов живот. Хари продолжи да живее во Саутгейт, приградска област на северен Лондон. Тој престојуваше со убава брачна двојка Лесли и Мет, чиј дом беше блиску до тренинг теренот на Спарс. За среќа, Мет кој беше инструктор за возење научи Хари како да се вози.

Хари се разбудил за детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Стани за слава

Одлуката на Хари да стане професионалец не помина како мирна фантазија. На 27 јули 2014, тој го потпиша својот прв професионален договор со Тотенхем по импресивен Маурисио Почетино кој одделно ги следеше видеата на неговите настапи.

Покетино го виде Хари како играч сличен на неговите шпански браќа Чави и Иниеста. Тој исто така го погледнал да биде сосема поинаков од неговите играчи од средниот ред имено; Виктор Вањама, Ерик Диер, Mousa Dembélé и Муса Сисоко. Прославата на првата лига на Хари покажала како тој и тој Маурисио Почетино има развиено силна врска од нивната прва средба.

Шокирачки, Хари доби повик за Англија и покрај тоа што направи само четири стартувања во лигата за Спарс. Герет Саутгейт го избрал благодарение на неговото донесување.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Хари се разбудил за детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Животен однос

Дали знаеше?… Во секој тинејџерски филм, девојката најмногу ќе падне за популарниот фудбалер. Во одреден момент во животот на таа девојка, длабоко, секогаш постои желба да се состане со ѕвезда. За жал, филмовите едвај ни ја покажуваат недостатокот на давање фудбалер. Ова е една единствена причина зошто Хари е сингл во првите години на неговата постара кариера.

Првата приказна за Хари се појавила на возраст од 22 (јули 2018) кога бил забележан со британската реалност шоу, Рози Вилијамс, која е негова постара од 4. Парот беше еднаш забележан оставајќи хотел ХНУМКС-ѕвезда, хотел Лондон во Шангри-Ла.

На сликата, Хари се појави како совршен господин за Рози, додека ја држеше вратата отворена за неа. Ова беше време кога Роузи само се фрли од реалното шоу на британската љубовна врска. Излегувајќи во стилски жолт блејзер, велшката дама мораше да се стави на многу несериозен приказ за човекот за кој се восхитува. Само времето ќе покаже дали Хари ќе ја земе како девојка или жена.

Хари се разбудил за детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Личен живот

Хари е роден срамежлив и тивок, но од друга страна, тој може да биде ексцентричен и енергичен. Како што е забележано од неговите младешки денови, Тој е оној кој лесно може да се прилагоди на промената на животната средина или секоја нова енергија што го опкружува.

Дали знаеше?… За разлика од некои фудбалери, Хари Винкс не се доближува до фановите. Ова беше затоа што некогаш бил платен зло за добро. Сега дозволете ми да ви кажам што навистина се случило!

Хари некогаш беше забележан во еден клуб во Ватфорд од страна на навивач, кој сериозно го молеше играчот од средниот ред за фотографија со Винкс, не знаејќи го мотивот. Шокантно, истиот обожавател по име Нихил Шах ја објави фотографијата на неговата страница за социјални медиуми, изложувајќи го Winks на одење клубови и покрај тоа што доживува повреда.

Навивачот, исто така, отиде колку што се обидува да стапи во контакт со Сонцето да дискутира продажба на фотографијата која најверојатно мина низ. Подолу е слика на она што го напиша едноставниот изглед, но злобниот Никил Шах, по поставувањето на фотографијата на неговата сметка на Instagram.

Ова ја објаснува причината зошто Winks не се толку заплеткани со навивачите, особено на погрешни места. И покрај сите напори да се добие ефтина популарност, Шах беше уништен од навивачите за да се обиде да излезе од Winks.

Кодовен фан: Хари се смета за зависник од играта Call of Duty.

Хари и покрај неговите зафатени фудбалски планови се уште наоѓа време да присуствуваат на настаните Call of Duty.

Хари не е толку зависник како Хектор Белерин кој некогаш играл CoD за 30 часа неделно.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Хари Вајнкс плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде